Eşimin annesiyle baş edememesi yüzünden taşınıyoruz.

destinaninannesi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
455
536
36
Hanımlar merhaba,
Bayram dolayısıyla eşimin tüm kardeşleri bir araya geldi ve ben kızımı uyutmak bahanesiyle genelde yanlarında durmadım. Eşim annesiyle olan sorunlarımızdan bahsetmiş ve onunla aynı sitede çok zorlandığımızı söylemiş. Kirasını biz ödüyoruz bu arada. Abisi de beni suçlu bulmuş -yüzüme karşı da sen bizim aileye allahtan lütufsun falan diyor dengesiz- annesinin yaşlı olduğunu buranın onun için çok çok iyi olduğunu falan söylemiş. Eşim de sinirlenmiş tartışmışlar.

Sonuç olarak eşim de bu konudan muzdarip ve biz diyoruz ki onun evine her ay 1700 kira+faturalarını ödemektense biz taşınalım,o da gelsin bizim evimize otursun. Bu birinci fikrimiz. İkinci olarak da bizim evimiz şu an için bahçeli,full yapılı eşimin yakın arkadaşları 1.400.000 teklif ediyorlar. Bu evi satıp 750.000 gibi bir fiyata kayınvalidenin evini de satın alabiliriz. Ama bu eve çok yatırım yaptık ve gerçekten seviyoruz. Yani ileride bir şey olursa bu evi kaybetmek istemeyiz. Zaten Çayyolu'ndan taşınmak da istemiyoruz ama mecburuz çünkü evliliğimiz ciddi anlamda tehlikeye giriyor. İlk sorum bu,siz olsanız ne yapardınız? Kayınvalide benim evime oturursa kendince havalara girer onu da biliyorum.

İkinci olarak da eşimin kendi yaptığı evlere taşınma fikri aklıma geliyor ama semtlerini sevemiyorum. Keçiören,Etlik,Ayvalı falan ne bileyim ısınamıyorum ben Ankara'ya başka şehirden geldim ve direkt şimdiki evimizde yaşamaya başladık. Eşim 2 seçenek sunuyor. Ya cidden uzaklaşacağız ve Bilkent'e taşınacağız,bunun için de önce apartman dairesinde 1,1buçuk yıl geçirmemiz lazım çünkü direkt müstakil eve çıkacak durumumuz olmayabilir. Ya da çok uzaklaşmayacağız mesela Mustafa Kemal ya da Beysukent'e gidebiliriz. Burada yine kendi evimizin ayarında bir yer buluruz ama kayınvalideden çok uzaklaşmamış oluyoruz. Apartmanda yaşama fikri beni gerçekten delirtiyor bildiğiniz bunalıyorum. Ama bu sefer de taşınmanın bir anlamı kalmıyor. Altında arabası kayınvalide 10 dakikaya çıkar bize gelir.

Neden bu kadın için uğraşıyorsunuz diyebilirsiniz,kendimi eşimin yerine koyuyorum. Gerçekten annesi kötülükler yaptı evet ama onu bu yaşa getirmiş,yetiştirmiş. O annesini bir köşeye atamaz,ben de böyle bir şey istemem. Gelme diyoruz tamam diyor iki gün sonra tekrar geliyor. Yüzümüzü asıyoruz neler yapıyoruz olmuyor kadın gelmeden edemiyor. Son çaremiz taşınmak kaldı.

Size sorularım şunlar;evinizi satıp kayınvalidenin evini mi alırdınız,yoksa gelip sizin eve oturmasına izin mi verirdiniz? Ayrıca hangi semt size daha cazip geliyor? Bilkent,Beysukent veya Mustafa Kemal Mahallesi'nde oturanlarınız varsa bilgi verebilir misiniz?

Uzun oldu kusura bakmayın ama çıkmazdayız temmuzun sonuna kadar karar verip halletmemiz gerekiyor. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ben olsam yerimden ayrılmam. Kaynanayı da yanıma almam. Madem sürekli geliyo kapıyı açmayın. Zamanla anlar gelmez. Yada arkadş çevresi yok mu onlarla takılsın. Ayrıca taşınsanız bile yine gelir :)

Daha önceden de büyük sorunlar yaşadık. Eşim işe giderken "annem gelirse kapıyı açma" diyordu,açmıyordum. Oturup verandada bekliyor. Bağırıyor,bir kere yan ev şikayete geldi öylesi bir inat. Ya da gidiyor akşam eşimin geldiği saatlerde tekrar geliyor. Elimden gelse Türkiye'nin öbür ucuna gideceğim.

Konularınızı okudum. Siz bu kayınvalideden taşınarak kurtulamazsınız. Geldiğinde açmayın kapıyı. Uygun değilim falan deyip geçiştirin. Eşinizle konuşun bir kota belirleyin. Haftada 1 veya2 defa gelsin size. Diğer zamanlar açmayın kapınızı.
Birde kayınvalidenizin bakımını sadece eşiniz karşılıyorsa diğer kardeşler karışamaz. Söz sahibi olmak istiyorlarsa onlarında analarına bir faydası olsun.

Daha önceden de büyük sorunlar yaşadık. Eşim işe giderken "annem gelirse kapıyı açma" diyordu,açmıyordum. Oturup verandada bekliyor. Bağırıyor,bir kere yan ev şikayete geldi öylesi bir inat. Ya da gidiyor akşam eşimin geldiği saatlerde tekrar geliyor. Elimden gelse Türkiye'nin öbür ucuna gideceğim.
Evet uzağa gidince de yatmaya gelir kalır. Bence düzenini bozma. Kaç yaşında bu kadın

Konularınızı okudum. Siz bu kayınvalideden taşınarak kurtulamazsınız. Geldiğinde açmayın kapıyı. Uygun değilim falan deyip geçiştirin. Eşinizle konuşun bir kota belirleyin. Haftada 1 veya2 defa gelsin size. Diğer zamanlar açmayın kapınızı.
Birde kayınvalidenizin bakımını sadece eşiniz karşılıyorsa diğer kardeşler karışamaz. Söz sahibi olmak istiyorlarsa onlarında analarına bir faydası olsun.

Kaç defa söyledik. Biz de creme de la creme değiliz ki,yılın belli zamanları iyiyiz bazen kötüyüz. Anlatamıyoruz. Lafa gelince hepsi iyi,tatillere gidiyorlar,yurtdışı turlarındalar ama iş annelerine gelince "x paranın içinde yüzüyor o ödesin" Kayınvalide eşimin lafını da dinlese kaç kez kovmuştuk evimizden. Olmuyor kadın ortalığı birbirine katıyor eve geliyor sanki çok önemli bir şeymiş gibi.Çay içiyor gidiyor. Ben demlemesem kendi demliyor içiyor çayını. Sinirlerim bozuluyor,şaka gibi.

Yanlış anlamazsan, eşinin diğer kardeşlerinin eli armut mu topluyor? Anne sadece senin eşinin annesi mi, neden sorumluluğu senin eşine bıraktılar? Kaç kardeşler bilmiyorum ama bu konuyu ciddi anlamda konuşup çözüm bulmaları gerek.

Yanlış anlamazsan, eşinin diğer kardeşlerinin eli armut mu topluyor? Anne sadece senin eşinin annesi mi, neden sorumluluğu senin eşine bıraktılar? Kaç kardeşler bilmiyorum ama bu konuyu ciddi anlamda konuşup çözüm bulmaları gerek.

Birisi Amerika'da mühendis,kırk yılın başında geldi gelince de ortalığı karıştırdı. Ta nerelerden gelmiş,eşimin istediği bir şey vardı onu bile getirmemiş param yok diye öyle maddiyatçı. Bir görümcem daha var o da tüp bebek tedavisi görüyoruz diye utanmasa bizden para alacak eşiyle ikisi de çalışıyor. Bir de en küçük görümcem var vakıf üniversitesinde okuyor,ücretini tabiki biz ödüyoruz. Anneye bakmak da bizim görevimiz. 2. çocuğu düşünemez olduk,kızım büyüyüp okula başlayınca ben onu en iyi şekilde yetiştirmek istiyorum ama sülaleden bize sıra gelmiyor.

Birisi Amerika'da mühendis,kırk yılın başında geldi gelince de ortalığı karıştırdı. Ta nerelerden gelmiş,eşimin istediği bir şey vardı onu bile getirmemiş param yok diye öyle maddiyatçı. Bir görümcem daha var o da tüp bebek tedavisi görüyoruz diye utanmasa bizden para alacak eşiyle ikisi de çalışıyor. Bir de en küçük görümcem var vakıf üniversitesinde okuyor,ücretini tabiki biz ödüyoruz. Anneye bakmak da bizim görevimiz. 2. çocuğu düşünemez olduk,kızım büyüyüp okula başlayınca ben onu en iyi şekilde yetiştirmek istiyorum ama sülaleden bize sıra gelmiyor.
Ama bu çok kötü bir durum, yani her evlat imkanı el verdikçe anne babasına, kardeşine yardım etmeli ama sizin ki yardım etmekten başka bir duruma dönüşmüş. Burada devreye sen girersen eşinle kötü olursun ama çok akıllıca ilerleyip eşini bu durumdan sıyırman gerek bu kadar da olmaz.Eşin umarım gözünü açar.

Ama bu çok kötü bir durum, yani her evlat imkanı el verdikçe anne babasına, kardeşine yardım etmeli ama sizin ki yardım etmekten başka bir duruma dönüşmüş. Burada devreye sen girersen eşinle kötü olursun ama çok akıllıca ilerleyip eşini bu durumdan sıyırman gerek bu kadar da olmaz.Eşin umarım gözünü açar.

Eşim de farkında. 1 ay kayınvalideye erzak götürmedik,ta hangi akrabalara kadar telefon etmiş. Eşim de dedi ki maaşı var kendisi alsın bu ay da. Gitmiş kendisi bütün maaşını harcamış,erzak gitmeyince de kalmış öylece. Çocuklarına söylemiş kimse göndermemiş. Eşimin amcasının çocuklarını aramış utanmadan. Artık rezil etmesin de ne yaparsa yapsın diyoruz öyle burnumuzdan geliyor. Kimse üstüne alınmayınca mecbur kalıyoruz. Zaten bir şey demiyorum yeterince nefret edildiğimin farkındayım,"annendir boşver annelik hakkını ödemiş olursun" diyorum sadece.

Ayrica o abi cok biliyosa kendi baksin.sen mecbur musun onun ruh hastasi annesini cekmeye?

Ayrica o abi cok biliyosa kendi baksin.sen mecbur musun onun ruh hastasi annesini cekmeye?

Eşim söyleyince de "kaç yıl sonra memleketime geldim beni darlamayın" diyor. Biz ağzımızı açıp derdimizi döksek kaçacak yer ararlar. Ne haldeyiz soran yok. Dışarıdan gördükleri kadar zannediyorlar her şeyi.

Eşim söyleyince de "kaç yıl sonra memleketime geldim beni darlamayın" diyor. Biz ağzımızı açıp derdimizi döksek kaçacak yer ararlar. Ne haldeyiz soran yok. Dışarıdan gördükleri kadar zannediyorlar her şeyi.
tabii bakmazlar etmezler hal hatır sormazlar ama
size iyi bakın anamıza deyince iyi evlat olurlar biliyorum bu tipleri :kızgın:

Kv gitsin etlikteki evde otursun

Altında arabası var maaşı var eşin neden erzak alıyor almasın

Ya da ne bileyim alsın bir ev ona da trilyonluk olmasın aylık da bir miktar versin kuruş işlemez bundan başka desin

Ben karıştırdım mı siz hani Kv ile konışmuyor bayramda elini öpmüyordunuz size nasıl sık sık geliyor ki

Gelirse açamazsın kapıyı bağırır çağırırsa kendi bilir güvenlik polis çağırır

X