Eşimin alkol problemi boşanıyorum

yarısına kadar bile okuyamadım. nokta, virgül, paragraf güzel şeyler onları tavsiye ederim.
başından belliymiş ne olacağı. bile bile evlenmişsiniz işler daha da çirkinleşmiş. hala diyorsunuz karı koca arasında normal mi? sizce normal mi? benimde eşim alkol kullanıyor ama bu şekilde değil. eşinizin sorunu sizin halledebileceğiniz gibi şeyler değil. eşiniz manyak ailesi manyak. ben bir tek babanıza üzüldüm. adam ne hale düşmüş...
Babasına niye üzüldümüz ki ?
Hırt damadının agzına iki tane çakamamış absürd absürd konusurken.
Kızını çekip almamış.

Yeterince çabalamışsın bir sürü kötü karşılık görmüşsün hem ruhsal hem fiziksel,önce kendine sormalısın ben neden bu kötü davranışlara maruz kaldıkça dayandım ? Travmatik sıkıntılar olur bilinçaltımızda ,alışkanlıklar kötü davranışlara alışma oraya konfor olanı görüyor bilinçaltı,bunlardan temizlenmek için imkanın varsa doğru psikologtan tedavi almalısın,ve zaten boşanmak en güzel çözüm kimse hayatını böyle bir insanla mahvetmek istememeli dünyaya bir kez geliyoruz .
Çok teşekkür ederim imkanım var babamı herkes tanıyor saygın bir aileyiz diyorum ya aile evi ve orası çok farklıydı

Sende yer oturusun o zaman

O sizin gibilere özel.
Anlamamışsınızdır, sevmişsinizdir, kandırılmışsınızdır hepsine çok okeyim ama ilk anladığınızda çekil gitmek varken hem kendinizi hem ailenizi nelere maruz bırakmışsınız.

İnsan ne hayallerle evleniyor sonra evlendiğin insan ne çıkıyor üzülüyorum ama kendime evlendiğim için insan herşeyi düşünebiliyor
tabi ki kimse boşanmak için evlenmiyor, ama alkolikle evlenen işin sonunun ayrılığa gideceğini bilmesi gerekir. Alkol kullanan demiyorum bak alkolik diyorum. Ben alkol kullanan biriyim, eşim de kullanıyor. Ama biz sadece alkol kullanıyoruz. Hiç sarhoş olmuyoruz. Sarhoş olmasına rağmen içmeye devam eden bir insan bana göre zaten iradesiz, kafasızın tekidir ve tehlikelidir. Tıpkı diğer tüm bağımlılar gibi.. Bağımlı biriyle evlenme motivasyonu nasıl buldun kendinde, yazık değil mi gençliğine peki?

tabi ki kimse boşanmak için evlenmiyor, ama alkolikle evlenen işin sonunun ayrılığa gideceğini bilmesi gerekir. Alkol kullanan demiyorum bak alkolik diyorum. Ben alkol kullanan biriyim, eşim de kullanıyor. Ama biz sadece alkol kullanıyoruz. Hiç sarhoş olmuyoruz. Sarhoş olmasına rağmen içmeye devam eden bir insan bana göre zaten iradesiz, kafasızın tekidir ve tehlikelidir. Tıpkı diğer tüm bağımlılar gibi.. Bağımlı biriyle evlenme motivasyonu nasıl buldun kendinde, yazık değil mi gençliğine peki?
İlk başlarda öyle değildi ben de alıyordum özel günlerde şarap içmeyi severdim sonra sonra çocuk zıvanadan çıktı

Okuyan bordo bereli kardeslerim bi ozet gecseniz hayrina?

En son oglanin anasina telefon etmis karakolluk olmuslar kisminda kaldim ben.
Eşi alkolük biri ve şiddet yanlısı birkaç defa ağır şiddet olmuş ,konu sahibinin babasıyla da şiddetli kavga etmiş ,konu sahibi bir gün düzelir umuduyla hep mücadele etmiş bu mücadele kavgalarla dolu geçmiş,aynı zamanda konu sahibi Vajinusmus bu dönemlerde de onu da böyle bir psikolojide aşmış ,

almış kızı geri gitmiş kavga etmişler adam babasının üstünü başını yırtmış okumadınız sanırım
Siz de okumadınız sanırım.
Babası damadı her kudurdugunda kızına sakin ol demiş :)
Yani tutup agzının ortasına damadı ilk başlarda abidik gubudik konusurken çakmamış.
Laf edip konuşma bilmeden
Yooo babanız da gayet pasifmiş.
Bu nasıl damat sevdası hshs

Babasını dağa bile kaldırmış eşi
Yine sık sık olan alkol probleminde arabada babası kendi eşi varken ablası polisi aramış ama karakolda şikayetçi olmamışlar
Eve dönmüş
Şiddet artmış hem psikolojik hem fiziksel
Saç yolmadan tutun babana küfür edeceksine kadar
Şuan baba evindeymiş ama hala aklı eşinde(!)

Ikide bir herkese ve bana iyi okuyun diyeceğinize siz yaşadıklarınızı bi oturun düşününde belki algılarınız açılır konu sahibi
Konu sahibi oz babasina mi kufredecekmis, futursuz manyaga bak sen hele.
Noktanın virgülün sırası ya evet boşanıyorum
Evet sirasi, cunku derdinizi anlayamiyoruz, anlasilmak istiyorsaniz anlasilir yazmaniz gerekiyor.

Bosanarak iyi yapiyorsun, bence bosanmakla yetinme adam hakkinda yaptigi butun siddet, daga kaldirma, kamu duzenini bozmak ne kadar suc varsa sikayetci ol. Hapse girsin cikamasin, yoksa basiniz ailece cok agrir.
Ay gözlerine yazık. Kendisine, ailesine hiç acımayan, saygı duymayan birisi için gözlerimi heba edemeyeceğim.

Babasını mahallede rezil etmiş birşeyler olmuş kadın yine o adamla gitmiş. Can korkusu da yok. Çok ilginç bir konu.
Adam babasini daga kaldirmis, asamiyorum bu detayi festim.

Eskiyayla evlenmis uye acaba farkinda mi?

Adam babasini daga kaldirmis, asamiyorum bu detayi festim.
Eskiyayla evlenmis uye acaba farkinda mi?

Babasının verilmiş sadakası varmış. Orda başına birşey gelse ya toprağa ya cezaevine düşecek neden?

Allahım evlatlarımızı kendimizi iyi insanlarla karşılaştırsın, bizlerde başkaları için iyi insanlar olalım. Yüce rabbim annesi babası kahırından ölür. Çok zor.

Boş boş konuşmayı kesin ! Bir yıllık evliyim eşim bu arada bana eve bağlansın diye büyü yaptırmış ses kayıtlarını dinledim onu da geçtim vicdan azabı çekmemek için çabaladım düzelsin diye ama yok verdim boşanmayı sadece bazen psikolojik olarak kötü hissedebilir insan yaşamdan konuşma öyle

İnsanlık adına hiç bir belirtisi olmayan eşiniz ve sözde yuvanız için vijdan yapacağınıza ailenizi düşürdüğünüz durum için vijdan yapın. Şu vijdan denen şeyi bir kerede doğru olan için kullanın.

babamın ağzına ağzına girip haklımıyım değilmiyim diye dişini felan sıkıyor babam artık bunaldı bağırdı sonra birbirine girdiler kavga etmeye başladılar ayırmaya gücüm yetmiyor eşim bıçağa sarılmaya kalktı babam evin önünde rezil oldu adamın üstü yırtıldı eşim kudurdu resmen sonra ben yine eşimle gittim babam tüh sana dedi eşim arabada beni hırpalıyor babama nasıl küfürler ediyor öldürücem diyor sonra babam arabayla önümüzü kesti silah çıkardı ablamlar öğrenmiş polisi aramış polis karakola çağırdı ben diyorum ki hâla alkollü görürse içeri alır felsn eşimi koruyorum eşim saçımı çekti hem çekiyor sonra gülüm senin için neler yaptım diyor karakola gittik karakolda şiddet varmı dediler yok dedim
Led_BiR_Vele_DisTiri Led_BiR_Vele_DisTiri

İlk başlarda öyle değildi ben de alıyordum özel günlerde şarap içmeyi severdim sonra sonra çocuk zıvanadan çıktı
canım bak kardeşim yaşındasın aynı hatalara yine düşme diye tekrar üzerinden geçelim bi tamam mı?
eşim alkole düşkün bir insandır üç abisi var en büyüğü zaten alkoliktir amcaları babası ve dedeside öyleymiş neyse nişanlandık bir kaç kez arkadaşımla 2-3 bira içeceğim diye çıkıp gece 3-4 ağzı gözü kayarak gitti evine ağlardım eve git diye her defasında ayrılmaya kalksam annesini alır gelir özür dilerdi
Bak bu kısım direkt red flag bir mevzu, nişanlıyken bir kere şöyle bir olay oldu mu hoop ben napıyorum ya diye sorgulamaya geçmen gerekiyor.

Çok teşekkür ederim imkanım var babamı herkes tanıyor saygın bir aileyiz diyorum ya aile evi ve orası çok farklıydı
Üzülmenin sebebi yaşadıklarının ağırlığı ,zaman her şeyin ilacı ,bu süreçte destek almayı ihmal etme ve zaman gerekiyor bazı şeyleri atlatabilmemiz için biraz kendine zaman ver ama o adama dönme.

X