Eşimin ailesinin yaptığı haksızlıklar ve tepkisiz kalan eşim

Yani bu hep oluyordu. Affetmemek ve nişan atmak hiçbir zaman bir seçenek olmadı sanırım sizin için.
Az önce bir mesajda söyledim kınama üç gün kala bunu yaptım ama söylediğim gibi herkes düğün geçene kadar iyi görünmüş... Halbuki ben de hata insana mahsus anladılar diye düşünmüştüm.

''Boşa'' demek size ne kadar basit geliyor böyle anlamış değilim. Kadın bir çaresi bir yolu vardır belki boşanmadan diye yazmış buraya.herkes bilir boşanmayı. Hiçbir evlilik kolaylıkla kurulmuyor eminim ki yaşı da çok genç seviyor da.evlen boşan gibi bir kelimeyle bu kadar basit degil

Söylenen gibi bu bir seçenek fakat ben size katılıyorum hiç kimse boşanmak için evlenmedi. Belki bir çoğunuz bana nasıl bu kadar susabildiğimle ilgili şaşıyor olabilirsiniz ama evin içinde çok huzurlu ve mutlu bir ilişki yaşıyorduk ama bu tarz şeyler ne zaman yaşansa ve eşim sesini çıkarmasa o zaman ben çok sinirleniyordum huzur da mutlulukta kalmıyordu. çünkü ben de artık kendimi bir yere kadar tolere edebiliyordum. Şimdi boşanmak son çare olduğu içinde psikolojik destek alacağım ve aldığım destekle en azından daha duru bir görüşe sahip olabileceğimi düşünüyorum.

Yahu düğünden önce yaşadıklarınızla destan yazmışsınız burada. Şimdi de gelmiş düğünden önce herkes iyi görünmüş diyorsunuz.

Bence işe yaşadıklarınızı doğru yorumlamakla ve kendinizi kandırmamakla başlayabilirsiniz.

Eşinizi ikna etmelisiniz ki birlikte gitmelisiniz.Sorun tabi ki tek taraflı çözülebilecek bir şey degil

Bu forumda en çok şunu gördüm direkt yazan kişiye saldiriliyor şöyle yorumlasaydiniz böyle yorumlasaydiniz. Sizler herşeyi direkt olduğu gibi görebilme yetisine sahip misiniz merak ediyorum.basiniza gelen her şeyi şeffaf bir şekilde yorumlayıp o an doğru kararlar alabiliyor musunuz? Yaşanmış ve suandan bahsediliyor. Hata ya da değil Geçmişte gördüğü ya da goremedigi bir şeyle gelin eleştirin demiyor

Kime hitaben yazalım? Hiç haberi olmayacak eşine veya eşinin ailesine mi hitap edelim? Herhalde konu sahibine yazılacak cevaplar.

Kime hitaben yazalım? Hiç haberi olmayacak eşine veya eşinin ailesine mi hitap edelim? Herhalde konu sahibine yazılacak cevaplar.
Öncelikle yazdığım şeyi anlayın hitap mevzusu değil. Görmüş ya da görememiş Nişan zamanı mevzusu değil kişinin yazdığı.

Eşiniz ailesine evlat olmak için size koca olmamış kusura bakmayın ; herşeyi geçtim, misafir olduğunuz düğünde, elti üstünüze yürümüş ve eşiniz sessiz kalmış, birde sanki sizi bir eşya gibi annenizin peşine takıp göndermiş, siz hala yuva evlilik diyorsunuz. Siz kendinize gram değer vermemişsiniz ki eşiniz niye versin. Hala da bir umut arasın diye bekliyorsunuz.

Öncelikle yazdığım şeyi anlayın hitap mevzusu değil. Görmüş ya da görememiş Nişan zamanı mevzusu değil kişinin yazdığı.
Benim görüşüme göre de konu sahibi dışındaki insanları eleştirmek boşuna gibi geliyor çünkü farkındalık yaratabileceğimiz kişiler onlar değiller. Çok mükemmel bir insan olduğum için değil tabi ki. Ama yanlışlarını söylemem gereken kişi konu sahibi bence. Buna ister saldırmak dersiniz ister eleştirmek. Birinin yanlışını söylemek için de mükemmel olmam gerektiğini ya da aynı durumda aynı tepkiyi vermemiş olmam gerektiğini de düşünmüyorum.

Oku oku bitmiyor ama hepsini okumaya da gerek yok. Sizi istemedikleri ve eşinizin arkanızda durmadığını bile bile evlenmişsiniz...

Normal yani herşey...

Ben de boşan yazacaklardanım. Keşke dediğiniz doğru olsa boşanmayı herkes bilse. Uzağa gitmeye gerek yok bu forum boşanmayı sanki bilmeyen, kocasız kalsa ölecek hastalığına yakalanmış, yürümeyen evliliğini bir bahanenin arkasına saklanıp devam ettirmeye çalışan bir dünya kadınla dolu. Kararlı olana boşanmak o kadar basit ki. Konu sahibi şu an ailesinin evinde, kocası aramıyor bile. İyi gelecekse götürün demiş sanki bir eşya gibi, şimdi de umrunda değil. Kendisini umursamayan adamın peşinden mi koşsun bir deftere imza attılar diye? Zaten o evlilik kurulmadan önce sonunda ne olacağı ortadaymış. Konu sahibinin yaptığı bile bile lades

Onların altında araba olmadığı için eşyaları taşıyamadıklarını söyledikleri için gittiğini ama bunu duyup üzülmemem için sakladığını söylemişti ve o süreçte sürekli mesajlaşıyorduk kıyafet alıyordum ikimiz için bayram alışverişi vardı yani...

Ne olursa olsun açıklaması, fark etmez. Onlara yardım etmesin demiyorum ki zaten. Ama önce kendi evliliğini, eşyasını, eşinin rahatını düşünsün. Kalan vakitlerinde elbette abisine de destek olsun. Bilmiyorum, ben kabul edemezdim bu durumu.

Üstelik sizden de saklıyor bu durumu. Bu da ekstra kabul edilmeyecek bir durum.

Evet gayette öyle bir insanım. Geçmişte birçok şeyi doğru olmadığını düşündüğüm için kesip attım. Buna ilişkilerim de dahil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…