Eşimin ailesi

O olaydan sonra 1 yıldır hiç gelmediler ilk kez geliyorlar dimi?

Hayvan beslemek çocuk gibi oluyor bırakacak bir yerleri yoksa muhakkak getirirler tavrınızı anlıyorum ama iyice sinir olmayın diye bunu bilip ona göre davranın.

Bahçeye bir kulübe alma şansınız var mı? Hayvan orda kalsa sizin en azından içiniz rahat olsa

Ya da eşinizi devreden çıkarıp kayınvalidenizle siz konuşsanız travma oldu kopek getirmeyin diye.

Birde kavun değil koklayamiyoruz esi seçiyoruz ama ailesini seçemiyoruz ama bir şekilde hepimiz belki katlanıyoruz.

Yatılı misafir bende sevmiyorum ama geliyorlar gelme diyemiyoruz ki

Net olun. Ya köpeksiz gelecekler yada gelmeyecekler diyin eşinize. Evet onlar ailesi ama sizde o evde fikrinin sorulması gereken bir eşsiniz. Sizi sürekli yoksaymışlar Zarar vermediğiniz sürece bir hayvandan korkmanız hatta istememenizde normal. Sizin evinize geliyorlarsa kurallara uyacaklar. Ha uymuyorlar mı? Onlar gelmeyecek eşin gidecek onları görmeye.

Ben de söyleyebiliyorum. Zaten kendisi de istemiyor ben gidiyorum onlar niye geliyorlar diyor. Ama direkt yüzlerine de gelme diyemiyor ailesi sonuçta. Empati kurunca onu da anlıyorum. İşin içinden çıkamadım o yüzden.

Eşimin getirmeyin deyip durumu açıklamasına rağmen onsuz gelemeyiz demeleri rahatsız ediyor beni. Evet ama yine bakacaklarını hiç sanmıyorum. Ben de onlarla tartışmamak için içime atıyorum sonra eşimle tartışıyoruz. Bu sefer onlara açık açık söylemeyi deneyeceğim.

Köpeğin yaptıklarını umursamamaları gerçekten aşırı terbiyesizce. Elalemin evcil hayvanı gelip evinizin orta yerine sıçtığı halde insanlar gelip nolcak idare ediverim diyebiliyor ya pes.
Veterinerler cüzi miktara bakıyor evcil hayvanlara. Bunun için bile bütçe ayıramayacak insanın şehir dışında ne işi var? Üff gerçekten fiyasko

Eviniz onlarının oğullarının da evi. Tabiki gelecekler. Bu konu yüzünden eşinle ayrılma noktasına gelirsin, günün sonunda herkes ailesini seçer. Ev bahçeli mi? Klübe falan yokmu? Eve nasıl girip çıkıyor? Evde dursun, çıkmasın madem? Eve gelince de eşin patilerini temizlesin…

Siz ailesini istemediğimiz için köpeği bahane yapıyor gibisiniz. Kaç yıllık köpekleri bilmiyorum ama, uzun yıllar evinde hayvan besleyenler evladı gibi canından bir parça gibi görüyorlar onu..
özel hayvan otelleri/veterinerler var
Belki oraya teslim edip gelebilirler bir kaç gün..

Isırdı beni diyorum bilmem farkında mısınız? Köpek eve gelsin diye ben mi evimden gideyim yani?

Köpek götürmek nedir ya ? Sert çıkışın sonuçta elinize zarar vermiş.Temizlikte zorlanacaksınız.Rahat edemeyeceksiniz.

Or

Orası sadece sizin eviniz değil ama onlar eşinizin ailesi

Ne fark eder? Eşinin ailesi olabilir ya da bilmem kimin oğlunun evi de olabilir. Eğer oğullarının birlikte yaşadığı kadına/karısına saygı duymuyorlarsa bir zahmet gelmeyecekler. Orası sadece oğullarının evi değil. Gelip de kimseyi huzursuz etmeye, bir de pişkin pişkin hizmet beklemeye, etrafı kirletmeye vs vs yapmaya hakları yok ki. Oğulları ile de dışarıda görüşebilirler ya da o ailesinin yanına gidebilir. İlla da geleceğiz, orta yere sıçıp evi batıracağız demeye gerek yok. Gelen köpek kadını ısırmış, evinin orta yerine tuvaletini yapmış, köpeği dışarıda gezdirip gezdirip patilerini silmeden eve sokmuşlar. E bu kadın tabii ki istemez. Niye istesin ki?

Ben hemen saygısızlık diye yorumlamadım. Belki kendi evlerinde de öyle bakıyorlardir ve bunu normal karsilayan rahat insanlardir o yuzden bu kadar katı olunmamali bence evliliklerde sonucta adam kopegi getirecekseniz sizde gelmeyin nasil desin kendi ailesine, biraz gercekci olalım. Bunu kolay kolay kimse soylemez.
Burda konu sahibinin kendi sınırlarını eşine değilde ailesine yansıtması lazım.

esinizin ailesi mecbur gelecek 1 yildir gelmiyorlarmis kopek icin kopek oteli ayarlayin .gerekirse biz ayarladik diyip emrivaki yapin

Ne alaka , kimse şahsi evcil hayvanını kafasına göre başkasının evine getiremez. Evcil hayvan otelleri var yahut birine baktırsınlar. Ben tercih etmiyorsam kimse izinsiz evime hayvan getiremez. (Hayvanları çok severim)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…