Eşimin Ailesi Yüzünden Çalışmak İstemiyorum

Neden sert bir sekilde hayir demiyorsunuz?
Her ay bir az para vermek ne demek?
İhtiyaclari olsa tamam da ihtiyaclari yokken neden yardim etmek?
Cok sert ve net bir sekilde hayir demeyi oyrenmelisiniz
Ben daha sert derim ama eşim çok sessiz kalınca sivrilen olmak istemiyorum ama sabrımın da sonlarındayım

Tabiki çok haklısınız ben bu kararımı hoş ya da doğru bulsam direkt uygular burada kimseye danışmazdım eşime söylüyorum aileye de pat pat cevap veriyorum ama anlamıyorlar ki

Sakin sakin vermeyin. Birkere elinizi verir kolunuzu kaptırırsiniz. eşiniz ses etmiyor diye sizde susmayin. ayrica esiniz de azıcık tepkisini koysun. Sonra sen kötü oldugunla kalirsin. Boyle somurucu ailelerden nefrer ediyorum

Ben oğlak o ikizler burcu aramızda 6ay var benden 6ay büyük
Bacim sen naptin ya ? Oğlak kadinlari guclu hirsli inatci kimseye eyvallahi olmayan bir burctur coğu arkadasimda oğlaktir. Duygularini asla belli etmez bir oğlak kadini ve haksizliğa dur der. Ikizler erkeği eğlenceli , komik,enerji yuksektir ama ne kadar ikizler tanidiysam cok capkin veya asiri pisirikti arkadas hepsi mi pisirik olur hepsi mk umursamaz olur hepside dengesizdi bir gunu bir gununu tutmazdi .isin zor bacim Allah yardimcin olsun Allahim sana guc versin

Böyle saçma sebepten işten çıkılır mı zaten ikinizin maaşı bi memur maaşı bile değil. Vermeyin zorla mı alıyolar eşine söyle cevaplarını versin. Rest çekim sert çıkın gerekirse ama işten çıkmak da neyin nesi?

Ablası gezdireymiş anasını sizin ananız babanız taş mı? Onları gezdirmiyorsanız beyefendinin anası da otursun evinde bir zahmet. Delirdim burda.
Merhaba eşimle sert de konuştum ilk zamanlar baktım ki zamanla benle hem fikir olmaya başladı bağırıp çağırmalar bitti artık sakince konuşuyorum aynı fikirde olsak da onlara karşı aynı zikirde olamamamız en büyük sıkıntımız. Ben herkese cevap veriyorum ama o susuyor para hesabına gelince dediğinizi yapamam zaten 1 kartımız var oda bende duruyor eşimle hesabımız bir ve benden habersiz ekmek almıyor araya senin benim katmak istemiyorum ne biliyim

Allah razı olsun bacım
Eşim çapkın değil ama azıcık pısırıklığı var ne yalan söyliyim görüyorsunuz zaten burç olarak asla uymadığımız doğru hatta aramızda yıllardır bunun şakaları bile geçer aramızda ya da tartışmalarımızda da dile getirmişliğim çoktur eşim burçlara inanmaz ama ben kısmen inanıyorum oğlak burcunun asla beraber olamayacağı burçlar başında ikizler geliyor ama gönül ferman dinlemedi

Ne yuzsuz insanlar ya Allah size sabir versin. Akbabadan farklari yok. Calismayi birakmayin tek maasla gecinemezsiniz ama net tavrinizi koyun. Yuzsuzlugun bu kadarina pes.

Oğlak kadinlari lider burctur aslinda ben yillardir yabanci kaynaklardan burclara baktim mesela siz oğlaksiniz bir ortamda cok rahat ilgi cekebilirsiniz sizi taniyan coğu kisi ilk gorduğumde soğuk biriydin diyebilir esinizden ekstra romantiklik beklemezsiniz mesela sahsahli hediyeler felan değer vermesini koruyup kollamasini istersiniz .Benim eski nisanlim ikizler burcu bir ozel haraketciydi allahim bu kadar pisirik bir insan olamazdi bakin birde poh olmasina rağmen evet cok eğlenceliydi komikti sosyaldi ama o kararsizliği dengesizliği umursamazliği 3 ikizler brcu erkeği tanidim hayattan vazgecicektim nerdeyse ay keske basak balik boğa yengec erkeği ile evlenseydin seni en iyi onlar mutlu ederdi bacim

Eşinizin sessiz kalması korkutucu size karşı yiğitlik yapıyor gibi geldi açıkçası güvenilir bulmadım.... Ailesi tam bir facia zaten diyecek sözüm yok... Allah kolaylık versin...

Ay bütün sayfaları okudum şok üstüne şok yaşadım.. Siz eşiniz askerdeyken çalışıp beyaz eşyaları aldınız ve abisi bunların yenisi çıkar diyip dalga mı geçti gerçekten? Hangi abisi? Sizden beyaz eşya isteyen abisiyse keşke ucuzken alsaydınız diyin onlara..
Evinizdeki tv’yi beğenmeyip(ki az para vermemişsiniz 3500 tl) laf söyleyen kayınpedere de mi cevap vermediniz? Paramıza göre aldık kimseye yük olmadık da mı demediniz? Ayhhh
Ben normalde evlendikten sonra annelere para gönderilmesinde hata bulmam ama on aylık evli insanların sırtına binmeleri ayıp olmuş..

Abim evleniyor eve el atarsınız ne demek? Yani kayıailenin evine mi yoksa abinin evine mi?
Kayınailenin evinde kanepeye ihtiyaç varsa, düğün yapılmayacak durumdaysa siz evlenmeden önce neden alınmamış? Sizinki düğün değil miydi? Evde iki tane bekar varken neden alınmadı?
Yok abiye yardım istiyorlarsa o size yardım etmiş mi de yardım istiyor?

İyi de ucu ucuna geçiniyorsunuz eşiniz tek başına nasıl geçindirecek evi? Kiranız faturalarınız zaten maaşın birini alıyor neredeyse. Aç mı oturacaksınız?
Zaten verecek paranız olmadığına göre eşiniz istese de veremez. Ki sizin cebinizden para çıkmadığına göre sömürülmüyorsunuz.
Eminim çok rahatsız edici bir durum bende yaşıyorum. Ama en azından eşiniz benimki gibi para kaptırmıyor. Boş yere kendinizi doldurup yormayın. Cevap vermeyin onlar söylediklerinde. Bir söyler iki söylerler

Beni harika anlatmışsınız ağzım açık kaldı :) daha önce saydığınız burclardan sadece balık burcu biriyle sevgili olmak nasip oldu ancak beni aşırı sevmesine rağmen benim ona verebilecek o kadar büyük bir sevgim olmadığından ayrıldım çünkü evlenmek istiyordu onu daha çok sevecek birini hakedeck kadar temiz bir insandı inşallah bulmuştur. Eşime bazen çocuğum ikizler olmasın diye Ekim ayı halvet kapılarını kapatacağım sana diyorum ah ah bende çekiyorum işte

Ailenin gelir durumları nedir? Kayınpeder emekli mi ya da başka geliri var mı?
Büyük abi 4000 TL maaş alıyor (koltuk isteyen) küçük abi 2800 (beyaz eşya aldırmak isteyen) kaynanam çalışmıyor bazen günlük iş çıkarsa gidiyor ama kimseye söylemiyor kayınbabam dediğine göre emekli değil ama aslını astarını kimse bilmiyor köyde çaylıkları var bir evleri var

Bu ay ki ödediklerimizi yazıyorum sırf eşim hayır diyemeyediği için..
93 İski / 79 ttnet / 60 doğalgaz / 66 tivibu (2 FAT toplamı) / 80 TL abisinin askere giderken aldığımız bilet fiyatı toplam 378 hala adam cep telefon faturasını ödetmeye çalışıyor vallahi benim faturalarım bu kadar yüksek değil hepsi karttan ödendi cumartesi ekstre kesiliyor kira bizim faturalar ve kart ödemesi yapacağız nasıl benden para çıkmıyor? Ayrıca derdim para vermekten ziyade sürekli talep edilmesi eşimin yapamayacağı halde yapamam dememesi bundan kaynaklı bu beklentinin artması

Eşinizin sessiz kalması korkutucu size karşı yiğitlik yapıyor gibi geldi açıkçası güvenilir bulmadım.... Ailesi tam bir facia zaten diyecek sözüm yok... Allah kolaylık versin...
Biliyor musunuz buda aklıma geliyor ama kötüye yormak kendimi daha da üzmemek adına düşünmemeye çalışıyorum o kadar da değildir ya diyorum inşallah değildir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…