Eşimin Ailesi Yüzünden Çalışmak İstemiyorum

e ödemeyin bundan sonra siz de. ödeyip de yakınmanın manasını göremiyorum.

Biliyor musunuz buda aklıma geliyor ama kötüye yormak kendimi daha da üzmemek adına düşünmemeye çalışıyorum o kadar da değildir ya diyorum inşallah değildir
Bende konduramadım insan kendi gibi düşünüyor ama erkekler bu açıdan bakmıyor malesef...

İş eşinizde bitiyor. Bir isterler iki isterler hayır demeyi bilmesi lazım.
Bu tip sömürücü tiplere acayip gıcık oluyorum. Kimse kimsenin faturasını ödemek zorunda değil.

Merhaba evet beyaz eşya isteyen abisi Alay etmişti benimle
Paradan ziyade bu yaklaşım bu rahatlık 34 ya da 36 yaşında adamım benden 10 yaş küçük kardeşime hanımına mi muhtacım sanki diye bile düşünmemeleri ve isteklerinin asla bitmemesi benim en büyük sorunum vermekle bitmiyor hani anlatabiliyor muyum bilmiyorum çok sağolun yorumunuz için kimseye anlatamamaktan çatlayacaktım neyseki burası var hepinize sonsuz teşekkürler

Bu mesajınızı yeni gördüm iki abi bekar yani Kp evi ancak koltuğa ihtiyaç Vs yok o koltuğu köye götürüp buraya yeni koltuk alınsın fikri kendilerine ait biz yorum bile yapmadık durduk yere koltuktan konu açıldı önce bize siz kaça aldınızla girdi konuya aile o kadar sürmedi ki elini ne marka ne ödediğimiz fiyattan bir haberler daha sonra neyse anneme koltuk gerek ellerinizden öper diye devam etti konu isteme şekilleri bile terbiyesizce
Abisi düğünüme bile gelmedi bırakın onu daha evimi görmedi çalışıyorum diyor sürekli ama hep açlar ben cevap verdim veriyorum da anlayan kim hiç

İş eşinizde bitiyor. Bir isterler iki isterler hayır demeyi bilmesi lazım.
Bu tip sömürücü tiplere acayip gıcık oluyorum. Kimse kimsenin faturasını ödemek zorunda değil.
Benim de derdim eşimin bu sessizliği karşımızdakiler Allah değil peygamber değil ben ananı döv babana söv demiyorum ki yapamayız diyecek heosi bu kadar

Siz benim neye yakındığımı anlamamışsınız zaten hayırlı günler
İyi de siz ödedikçe istemeye de devam edecekler. Derdim ödemek değil sürekli istemeleri diyorsunuz, ödemezseniz bir daha istemezler. Eşinize para vermeyin yazmıştım daha önce ayrı gayrı olsun istemiyorum demişsiniz. Bence de evlilikte ayrı gayrı olmaz ama eşinizin siz onaylamadığınız halde yardım etme durumu varsa maalesef parayı sakınmalısınız. Kart sizdeymiş zaten ödemiyorum deseydiniz zorla elinizden mi alacaktı eşiniz? Eşinizi ailesine hayır diyememekle suçluyorsunuz ama siz de eşinize hayır diyemiyorsunuz sanırım.

Saka mi bu. Iki maas dediginiz 5 bin bile degil. Normal maasli calisan bir memur ucreti. Sınır koymazsaniz cok basiniz ağrir. Uzak durun. Fatura falan da odemeyin. Asgari ucretle calisiyorsunuz ya hu. Yuh yani

Allah yardimciniz olsun zor bir imtihan. bilirim boyle yiyici tipleri ailemizde cok kere tecrube ettik. en buyuk sansiniz esiniz sessiz de olsa sizin yaninizda hak veriyor. ailem vermem lazim dese ne yapacaktiniz.. en guzeli borclanmak.. bir seye borca girin. onu oduyoruz deyin.. ama calismamak iyi fikir degil onlara vermemek icin calismazsaniz siz de bir sey sahibi olamazsiniz coluk cocuk olunca. hakkinizi koruyun.elinizdeki parayi vermek zorunda degilsiniz. calisin birikimizi de yapin ev araba da alin.. onlar sizden umidi kessin. bir kerelik vs de yapmayin. bunlardan bzie ekmek cikmiyor desinler. durusunuz net olsun.

Bence esinizle konusun Eşiniz ya da uygun görürse siz esinizin ailesine açık açık soylesin biz esyamizi alırken bize kimse zırnık vermedi kimse de bizden 5 kuruş istemesin bizim kazandığımız bize herkes kendi evini kendi gecindirsin deyin. Bozulurlar, kuserler, dedikodunuzu yaparlar sonra susarlar. Ne münasebet canım abisi yani bi de gelip diyo ki beyaz esyami alicaksiniz. Benim abim gelicek de bana boyle bi cümle kuracak utancından yüzüme bakamaz valla. Densizler

Eşime hayır diyememek değil bu ay için tamam dedim ama faturadan sonra koltuk çıktı ne bileyim beyaz eşya çıktı çıkmaya da devam ediyor hergün birşey

Borçlamayı düşündüm yalan yok ama ev için hiç birikim yok tamamı kredi olmuyor ve oranlar çok yüksek araç düşündüm vallahi hergün bizi gelin alın oraya gidelim bunu yapalım derler eminim abisi hergün araba ister yine onlar yüzünden vazgeçtim anlayacağınız onlar için yaşam standardımı düşürmek tabiki çok mantıksız ama bende delirecek gibi oluyorum düşündükçe

Canım eşim konuşsa sorun yok ve inanın ben kaç kez lafımı soktum söyledim ama bunun sessizliğinden cürret buluyorlar belki eşimin konuşması da fayda etmeyecek bilmiyorum ama aklıma gelen tek çare yinede onun konuşması

İste laf sokmayin açık ve sert bi şekilde bizden 5 kuruş alamazsınız deyin ve net olun. Bidaha 50 lira bile isteseler vermeyin, ben size diycegimi dedim deyin. Borç isteseler sonra vericez deseler de vermeyin. Eşinize de soyleyin benden habersiz verdiğini duyarsak aramiz bozulur diye. Bölgelerine cadaloz gelin olucaksiniz ki kafanız rahat etsin.

İşten cıksan kira zaten 1450 eşinin aldıgı miktar ortada elde bişey kalmıyor nasıl geçineceksiniz senin maasınla ancak ucu ucuna gider zaten bu konuda sende eşinde veremeyeceğinizi söyleyin istedikleri kadar istesinler milletteki bu rahatlık ne güzel iş

Eşime hayır diyememek değil bu ay için tamam dedim ama faturadan sonra koltuk çıktı ne bileyim beyaz eşya çıktı çıkmaya da devam ediyor hergün birşey
Arkadaşların dediğine katılıyorum, bir kere fatura ödersiniz istekler sıralanmaya başlar, siz bu ay için tamam demişsiniz ama karşı tarafın aldığı mesaj istersek ödetebiliyoruz, o zaman koparabildiğimizi koparalım.
1 defalık bile olsa 1 liralık fatura bile ödemeyin.

E bu abiler evlenince nolcak? Kayınpeder çalışmıyorsa emekli de değilse onlara kim bakacak?
Uff çok zor çok bu işler. Doğrusu nedir bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…