Eşimin Ailesi Yüzünden Çalışmak İstemiyorum

Is yerinde hangi sorunlar vardi ki birakiyorsun? Is verenine gidip, tekrar çalismak istedigini söyleyebilirmisin?

Ve yazdigin seyler gayet ciddi seyler, basite alincak seyler degil. Sizin üzerinizden geçinmeye çalisan bir aile var, ve sesini çikarmayan bir es var. Mesela abisinin beyaz esya konusu açmasi mesela esinden dolayidir. Esin ona o gücü veriyor bir nevi. Esin kesin ve net olsa, hatta kizsa, abisi asla o soru sormaya yeltenemezdi bile.

Ve esin içinde zor. Sanirim evlenmeden önce ailesini baya yardim etmis. Ailesi esini sindirmis. Hali ile adamin özgüven sorunu var. Onun içinde hayir demek zor, ama mecbur buna. Ya esin sesini çikartacak, ya sizin evliligini bozulacak.

Ne terbiyesizlermis size mi sormuslar allah allah ya bide yapcaksinizmis hadi be sende vermeyin paranizi canim cok istiyorlarsa evlebmek onlar yapicak bir insanin ustune bu kadar da gidilmez cakallara bak sen

Uzak oturuyoruz aramadıklarında gelmediklerinde hiç sorunumuz yok zaten inanın buna
ilk zamanlar kavga modu oluyordu arrtık eşimde bıktığından sakince konuşuyoruz ama sorun eşimin susması tamam almıyor vermiyor ama susuyor bir yapmayacak iki yapmayacak eni sonu yine çekecekler bizden o tavır koymadıkça

2400 maaş 1400 kira nasıl geçinceksiniz yorumların tümünü okumadım
çok haklısınız ama şuan çalıştığım işten mecbur ay sonu çıkacağım farklı sebeplerden dolayı yani çıkmamam gibi birşey söz konusu yok bende kendimce iki ay zorlanayım nasılsa elimizdekine göz dikiyorlar eşim azıcık yetemediğini görsün de onlara yok desin istiyorum yanlış bir düşünce bende farkındayım ama çaresiz hissediyorum kendimi

Yanlış düşünüyorsunuz şimdiden iş arayın lütfen geçinmek kolay değil, onlar konuşsun dursunlar eşinizin tutumu iyi sonuçta. Ha olur da eşiniz evünizin rızkını sürekli onlara harcar e o zaman işten çıkarım ben olsam.

bu ne ya okurken ben sinirlendim lutfen boyle ınsanlara kendınınzı kullundırmayın kendi mutlulğunuza bakın gerekirse görusmeyin böyle ınsanlar yuzunden ekonomık durumunuzu kötülestırmeyın bence aileyle görusmeyin

Kesinlikle işsiz kalmayın, çıkmayın işibizden. İş bulmak zor, ben daha bulamadım ve çok üzülüyorum. Bir daha iş bulmanız zor olur. Zaten ev kirası 1450 ve ikinizin maaşı masraflarınıza anca yetiyordur. Eşiniz de farkında ailesinin ama resti çekmesi lazım. Herkesin kendi ailesi var. Siz evlendiniz ve artık bir aile oldunuz. İkiniz ve gelecekteki çocuklarınız haricinde herkes akraba. Geleceğinize yatırım yapın. Zor olacak biliyorum ama bizde de para yok deyin. Bekar adamlar, anne baba evinde de kalıyorlarsa paraları boldur onların. Onlar ödesin her şeyi. Asalak gibi yaşamak istiyorlar. Gerekirse araya küslük girsin. Bugün isteyen yarın da ister, bunun sonu gelmez. Paranızın bittiğini söyleyin, borcunuz olduğunu söyleyin. Paranızın hesabını onlara vermek zorunda değilsiniz. Borcumuz bitti gibisinden konuları hiç açmayın. Ne acayip aileler var. Herkes çocuğum kendi yuvasını kursun mutlu olsun, gerekirse üstüne ben de para veririm derdinde, böyle aileler de nasıl kendi paramı harcamam, nasıl bedavaya getiririm her şeyi diye neler yapıyorlar. Utanır insan ya.

Bakın maalesef erkekler böyle. Yani erkeklerin bence %80 'i böyle ailesine karşı. Ailesine karşısına alıp hatalarını çatır çatır söyleyen Türk erkeği nadirdir.
O yüzden siz de eşinize sürekli neden susuyorsun, neden cevabını şöyle vermiyorsun diye yüklenmeyin. Madem eşiniz dediklerini yapmıyor şuanlık sıkıntı yok. Yavaş yavaş tavır koymayı da öğrenecektir.

Eşinizin şunu fark etmesini sağlayın: Ailesi ile sorunlarınız olmadığında yanı onlardan uzak olduğunuz da ne kadar mutlusunuz?

Onu görüşmesi konusunda kısıtlamayacağınızı, ancak sizden habersiz hiçbir şekilde ekonomik bir alış veriş içine ne girmesini ne söz vermemesi gerektiğini anlatın..

Her şey daha güzel olacak...

Eşim bana hakverdiği gibi benim kadar net olamıyor benim dilimi bağlayan bu zaten ancak fazla susabilecek bir tip değilim işte eşim biraz çıkmaza girse zorlansa diyorum konuşur heralde yoksa size hak vermiyor değilim ayrıca bunlar sadece en uç olup da anlattıklarım yani bunlarla sınırlı değiller

Gıcık oldum. Siz cevaplarını veriyosunuz ama karşıdan anlayan gurur yapacak insanlar yokki. Arsız gibi bişeyler. 1-2 ay dinlenmek iyi olabilir sizin açınızdan ama inadına çalışır paramlada yer içer gezerdim.

yeminle gizli çalışmayı da düşündüm :)) acaba bana gelmeye kalkar mı her gün diyede kursa gidiyorum mu desem dedim ama net karar veremedim buna :)
Ben sizin yerinizde olsam gizlerdim çalıştığımı gelmek istediklerinde de mazeret bulurdum..
Böylelikle tek maaşla geçindiğinizi sanıp istemeye yüz bulamazlar.Sizinde canınızı sıkamazlar..

işyerinde taciz edildim baya bir olay oldu rica minnet üç dört gün daha kal dediler burada isteseler dahi kalamam o apayrı bir konu aslında konuşunca ağlama krizim geliyor o yüzden anlatmasam daha iyi.

bende eşimin sessizliğinin onlara bu cüretti verdiğini düşünüyorum yalan yok. ve evliliğimin bozulacağı hissindeyim eşimin bunu hissetmesi için zora düşmesi etkili olur mu bilmiyorum çalışmama fikrimde bundan sebep.

o kadar haklısınız ki ayrıca ben küslük şu bu önemsemiyorum keşke silseler bizi görüşmeseler ama eşim elimi kolumu bağlıyor benim evet benle aynı fikirde ancak aynı zikirde değil ben cevap verirken bana katılmıyor bile mesela

Çift çalışansınız dedigi maaşı toplasanız zaten anca tek maaşa tekabül ediyorken hadsizlerin kesinlikle önünü kesmek için eşin tam net konuşma yapıp bir daha asla bu konularla seni muhatap ettirmeyecek.

ailesi ile uzak olduğumuzda ne kadar mutlu olduğumuzu nasıl hissettirebilirim sizce ? ciddi anlamda soruyorum çünkü ne denediysem anlayabildiğini sanmıyorum
hiçbir zaman kısıtlamadım ama bilerek ben yanlarında olmaya çalışıyorum onu tek yakalasalar yolarlar çünkü biliyorum o yüzden kesin ve keskin laflar söylemiyorum sürekli iyi niyetli sakin vs konuşuyorum onunla ilmek ilmek yani ama buda artık benim psikolojimi mahvetmiş durumda

Vermeyin zorla alacak değiller ya söyler söyler dururlar sen verdikçe onlar isterler ariza çıkar bak bakalım birdaha istiyorlar mi asıl mesele sizi yumuşak yüzlü bulmuşlar onların yüzünden neden işten çıkasınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…