Eşimin Ailesi Yüzünden Çalışmak İstemiyorum

Kayınpederiniz çalışmıyor mu.
köylerinin bir derneği var orayı işletiyor ama pek gidip geldiği yok ekim de açılacakmış dernek dönemli oluyormuş ama zaten hayırsızın tillahı nikah sonrası size yemek vereceğim deyip hesabı abimle kendi damadına takmış biri

Bence eşiniz ailesi ile görüşmeyi bıraksın. Böyle bir terbiyesizlik hadsizlik görmedim. Gelinden oğuldan beklenti içinde olmak ne demek. İşten çıkacağınıza eşinize ben sinir stres sahibi oldum, bak çocuğumuz da olunca bu para bile yetmeyecek. Ben ailenle görüşmek istemiyorum ama tabi sen görüşebilirsin diyin. Ama tabini o da herşeye tamam demesin. Ne münasebet. Ben çalışayım anneme bunu al, faturayı öde, anim evlenecek. Kabul edilir gibi değil. Allah yardımcınız olsun

Kısa ve net ..Hayır diyeceksiniz.

İşten de çıkmayın. .Kendi geleceğiniz için çalışıyorsunuz. Kimse için değil.
Siz işten çıktığınızda nasıl geçineceksiniz?
1450 kira, önümüz kış?
Esinizin maasi 2400 ev kiraniz 1450 tl. Yani calismamaniz malesef hic mantikli degil. 950 tl ile nasil gecineceksiniz?

merhabalar hanımlar çalıştığım yerde başka sebeplerimden de dolayı bu ay sonu bırakacağım geçinmek zor heleki kışın bende biliyorum ama geldiğim radde aç kalsam da aramasalar ( biliyorum yanlış bir ruh hali ama yanlış olduğunu ve çaresizliğimi bildiğimden konu açtım ) bir iki ay çalışmasam eşim çok zorlanacak bir yandan kalbim el vermiyor bir yandan zora düşsün ve artık o konuşsun ben değil diyorum bilmiyorum. yani bir ay iki ay başvuru yapmasam mı düşüncem bu yoksa işten çıkmak zorundayım

evlilik değil derdi bizden birşeyler koparmak madem beyaz eşya erkek yapmalı kardeşinize sordunuz mu beyaz eşyayı ne yapacaksın diye diyorum gülüyor şakaya vuruyor aferin çalışkan gelin vs ay düşündükçe çıldırıcam

Siz basvuru yapın zaten bir günde iş bulunmuyor artık bulana kadar mecbur işsiz kalacaksınız

eşimin susması beni bağlıyor esasında aram onunla kötü olsun da istemiyorum kendimce cevap veriyorum ama karşımdakiler komple arsızlar afedersiniz..
düşüncem yanlış biliyorum bu yüzden fikir istiyorum zaten çalışmaktan çalışıp milletin gözünün kalmasından bıktım

Uydurun bi borc bişey vermeyin o aileye
Hayır bide hepsi calısıyormus eve giren para var bu ne yüzsüzlük ya sokaktaki fakire yapsan yardım en azından dua alırsın

Allah razı olsun eşimle çok güzel ve sakince iki gün konuştuk bana hakveriyor özünde. Hatta ona aniden hamile kalsam ne olacak düşünsene diyorum yapamayacağımı bilerek istiyorlar bende bunaldım her aradıklarında yeni birşey diyor ama gene sessiz ben kalksın dövsün milleti demiyorum ki çok basit ya " yapamam " diyecek ama yok demiyor

Uydurun bi borc bişey vermeyin o aileye
Hayır bide hepsi calısıyormus eve giren para var bu ne yüzsüzlük ya sokaktaki fakire yapsan yardım en azından dua alırsın
kaynanama bazen mutfak alışverişi yapıyoruz salça yağ vs temel şeyler minimum 100 lira tutuyor götürüyoruz pazar param yok diyor bu sefer yaptığımıda pişman oluyorum

Çalışmayı bırakmayın bence çözüm bu değil. Mal sahibi olmaya çalışın, araba alın mesela onu ödüyoruz deyin hem mal sahibi olursunuz hem de çenelerini kapatırsınız.
vallahi inanın bunu düşündüm ama bu seferde her yere gel bizi götür diyecekler bir saat mesafede oturuyoruz gel bizi al gel bizi bırak abisi her gün araba isteyecek adım gibi eminim birde eşimin şöförlüğü zayıf azıcık birikim yapabilsem eve girmek istiyorum ama oranlar tavan yoksa bende düşündüm ama mümkün getiremedim aklıma da sadece çalışmamak geldi

Maddi olarak çok zorlanırsınız. Asıl o zaman evliliğiniz sınava girer. Birinin lafla para istemesi bişey, ama sizin faturaları ödeyemeyip, dışarda kırk yılda bir cafede oturup kafa dağıtamayayıp, her 3 kuruşu hesap etmek zorunda kalmanız daha ciddi bir mutsuzluk getirecek.

Boşver, o konuşmuyorsa sen cevabını ver. Hatta söyle, canım seni de üzmek istemem ama sen sessiz kaldığın için ben içimdekini yutamıyorum de.

ah o kadar güzel söylemişsiniz ki yemin ederim gözlerim doldu yeminle bakın..
eşim böyle bir konuşma yapsa bu kadar çileden çıkmayacağım zaten

Görümcemin evine giren para aylık 20 bin. Geçen kayınvalidem tuvalet kağıdı almasını söyleyince "ay ben anca kendime yetiyorum" diye çemkirdi ahsjsjs. Tuvalet kağıdı.

Üç kuruş para kazanıyorsunuz ve insanların göz dikmesine taviz veriyorsunuz. Benim böyle tiplere bir kuruş bile veresim gelmiyor. Net olun, vermiyoruz ancak bize yetiyor deyin. Gerekirse çemkirin. Ne münasebet onlar için gelirinizi düşürüp çalışmayacaksınız yahu. Ne yaparlar en fazla görüşmezler. Eksik olsunlar zaten.

Ben insanların böyle yüzsüzce yardım istemesine anlam veremiyorum yahu. Eşimin bütün ailesi zengin. Normalin üstünde gelirleri var. Bir dönem o kadar maddi sıkıntı çektim ki, yemek malzemesi alacak para bulamadım. Hiçbirinin de haberi olmadı. Kadın faturamı yatır, koltuk al diyor tam dayaklık.

Bence siz görüşmeyin bu fikrinizi de eşinize belirtin. Uydurun doktora gittim bi test verdi yaptım depresyon çıktı. Antidepresan verdi ben istemedim diyin. Ben sağlıklı bir anne olmak istiyorum, enerjimi böyle şeylerle tüketmek istemiyorum. Beni anla. Senin annen baban sen görüş ama ben istemiyorum diyin. Gerçekten farkında değilsiniz belki ama sinir stres sahibi olursunuz bu şekilde zamanla. Bu arada aileniz haberdar mı bunlardan? Eminim bilseler asla kabul etmezler

İlk istediklerin de gel bni al diye, Bi saatlik mesefe gelemem diyeceksiniz. Bir daha yüz bulamıyorlar.

Bacım aman diyeyim al eşini karşına konuş ve bu durumun sizi yıprattığını ailesi ile mümkün olduğu kadar az görüşmek istediğini söyle. Uzaklaş bu aileden. Bunlar sizin huzurunuzu kaçırır.

Aksi halde iyice huzurunuzun kaçacağını belirt. UZak durun bak nasıl mutlu huzurlu olacaksınız...
Bu aile gibilere yaranamazsınız. Sömürürler sömürürler sonrada sizden kötüsü olmaz.

Vallahi içim şişti şunları okuyunca...

Açıkçası en korktuğum şey bu evliliğimin ömrünü etkileyecekler bende buna inanıyorum abartma diyor anlattığım kişiler ancak babası kira ödemesin diye 3+1 eve geçecek insan değilim ben yahut bu şekilde devam ederler de eşimde susarsa susacak daha fazla yutabilecek biri değilim eşimle sorun yokken onların yüzünden o noktaya gelmekten korkuyorum

Siz aile bütçesine katkı sağlamak için çalışmıyorsunuz farkındaysanız. Çalışmazsanız geçinemezsiniz yani dolambaçlı yoldan laf anlatıcam diye kış günü kendinizi dara düşürmeyin. Eşinizle konuşun hayır desin bi zahmet. Yada susmayın arayıp hepsini konuşun.

Eşin ses etsin etmesin önemli olan bu değil. Ses etmez de duymazdan gelir mesela bu da olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…