Eşimin Ailesi Yüzünden Çalışmak İstemiyorum

Çalışmayı bırakmayın bence çözüm bu değil. Mal sahibi olmaya çalışın, araba alın mesela onu ödüyoruz deyin hem mal sahibi olursunuz hem de çenelerini kapatırsınız.

Eşinizin abisi kendisine beyaz eşya alamayacak durumda ise evlenmesin bu sizin probleminiz değil ayrıca kaç yaşında adam çalışıp kendine yuva kuramayacak kadar sorumsuzsa ya da kazanamıyorsa ya da işine gelmiyorsa zaten evlendikten sonra da karısına bakamaz bu 1 ikincisi kayınpederinizin ve kayınvalidenizin saçma salak hareketleri beni bile çileden çıkarttı yani eşiniz halâ neden ve nasıl susabiliyor? Aalıp karşısına anne yada baba benim artık ayrı bir yuvam ve ayrı sorumluluklarım var siz de farkındasınız ki herşey artık çok pahalı ve ikimiz çalışsak bile uçuk maaşlar almadığımız için ucu ucuna yetiriyoruz bence artık bize bağımlıymış gibi yaşamaya çalışmaktan vazgeçin desin! Siz de kurtulun eşiniz de kurtulsun

Net tavir koymuyorsunuz ki. Ikinizde. En basit bu ay o kardesine para vermeyecektiniz. Insanlar "sadece 1 aycik"tan anlamiyor. "Bir sefer verdi, bir daha verirler"den anliyorlar.

Ve bir kadinin en önemli güvencisi is ve paradir. Onu hiç kimse için birakma. Ne esin için, ne baskasi için. Bu insanlar akilli olsa zaten para istemezdi. Yani maas 1'e indi diye, para istemeye birakmazlar. Cünkü bencil ve düsüncesizler.

Olan sana ve esine olacak. Geçinemeyeceksiniz ve tartismalariniz dahada büyür.

Zaten bu evliligin ömrü pek uzun gibi görünmüyor. Esin bir iki hayir der, 3üncüde evet der. Ses etmiyor çünkü. Ailesi bos yere esini sömürmüyorlar, biliyorlar bir sekilde yine verir diye parayi. Bu süreçtede sakin bebek yapmayin. Siki siki korunun. O bebek ve o kayin aile ile çok zor olur. Bosanirsan ömür boyu onlar ile muhatap olmak zorunda kalirsin.

Siz işten çıksanız da değişen bir şey olmaz bence. Yemek isteyen her türlü bi bahane bulur. Bence çalışmaya kendiniz için devam edin. İstediklerinde hayır demeyi öğrenin ya da maaşınızı bi yere bağlayın ev araba gibi

borca girdik diye yalan atın bence uydurun bişeyler kumar oynamış 200 bin borçlanmış onu ödüyoruz gibi gibi.. başka türlü bunlar susmaz ve bitmez istekleri.

İsten cıksanız kiraya 1450 ödeyince 1000 tl ile gecinebilmeniz mümkğn degil farkındasınızdır
Önümü kıs,dogalagaza yeter anca o kalan
Yok demis adam,ki zaten hesap ortada neyi vercek.
Bi delilik yapıp isten cıkmayın bence.

ne şimdi nede daha sonrasinda kendi ailemde dahil hiç kimseye maddi bir yardimda bulunmak istemiyoruz zaten kendimize zor yetiyoruz diyin olsun bitsin
çalisiyorsunuzda onlarami calisiyorsunuz gitsin calissinlar apartman gorevlimiz 64 yasinda kalp hastasi adam hala calisiyor pazarda limon satiyor 3 5 apartmana birden bakiyor oyle boyle hayatini devam ettiriyor herkes yapabilir milletin sirtinda kambur olmaya alismis sizinkiler birinin silkelemesi lazim

birde el alem para istiyor diye insan calismaktan vazgeçmemeli ozellikle bayanlar ilerde ne olacaginiz bellimi ayaklarinizin üzerinde durmaktan vazgeçmeyin lütfen

Paranın p sini duymak istemediğim bir zamandayım.
Konuyu okurken eşinizin ailesini parçalayasım geldi.
Sakın, asla tavrınızdan vazgeçmeyin.
Veririz derler, geri gelmez.
veririz vs gibi bir dertleri yok zaten öyle bir imaj sergileme gibi bir zahmetleri dahi yok ben eşim bu tavrı koysun istiyorum

bu ay ki faturalar sonrası ilk istedikleri şey de bu bir şişe su dahi olsa böyle bir tavır koymak ancak eşim şimdi tamam dedik diyor sessizliğim bundan işten çıkmaya gelince çalıştığım yerde farklı sorunlarımdan dolayı zaten bu ay sonu çıkacağım sonrası için bir iki ay iş bakmasam mı diyorum

birde el alem para istiyor diye insan calismaktan vazgeçmemeli ozellikle bayanlar ilerde ne olacaginiz bellimi ayaklarinizin üzerinde durmaktan vazgeçmeyin lütfen
ben söylüyorum ama kime söylüyorum asla istemekten vazgeçmiyorlar eşimin yumuşak kalbini kullanıyorlar aramızda da konuşuyoruz bana hak verse de yükseldiğim oluyor çalıştığım yerde başka sebeplerimden de dolayı bu ay sonu bırakacağım bir iki ay çalışmasam eşim çok zorlanacak bir yandan kalbim el vermiyor bir yandan zora düşsün ve artık o konuşsun ben değil diyorum bilmiyorum

Eşinizi maaşı belli kiranizda ortada, nasıl geçineceksiniz ? Kaldı ki isteyince hemen iş bulamayabilirsiniz.

sizde onlardan para istemeye başlayin ozaman

Eşinin ailesinin yakinda toplu bir parasi oldugunu , ev araba alma vs gibi bir durumu oldugunu hayretler icinde ogrenme ihtimalin cok yuksek.
aha buraya yaziyorum.
Sakın sakın para yedirmeyin bunlara
Koskoca kazik kadar adamlar utanmadan gelinin eline bakmasinlar bir zahmet.
Arsiz arsiz istemek nedir ya
Sana abla tavsiyesi; olardan once sen agla para iste borc iste bak nasil uzaklasiyorlar.

Beyaz esyasını bile alamıyor ama evlenecek neyle gecincek bu abi kimse sormuyormu
Bi zahmet paşa paşa ödeyecek bidaha istediklerinde bizde dügün parasıyla ödemiştik öyle ödersiniz diyin
Ve kendinize bi borc yaratın kimseye para vermemek icin hayali bi borcunuz olsun onlar size aglamadan siz aglayın siz isteyin bunalsınlar yüzleri olmasın
Kus kadar para kazanıp kira ödüyorsunuz nasıl geçiniyorsunuz diye soran yok bu ne yahu ben burdan sinir oldum

Arkadaşım eşin 2400 maaş alıyor, 1450 Tl kiranız var.

Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Nasıl geçineceksiniz siz iş bakmasanız. Çok mantıksız düşünce tarzınız.

Hayır aile size zırnık bişey yapmamış ki, üzerinizde hak idda etsin. Kendi aile bile faydam yokken, ben size bakmak için mi oğlunuzla evlendim? He oğlunuzun maaş bize bile yetmiyor zaten diyip çıkacaksın.

Sevmeyen seni yok saysın. Zaten ne faydaları var ki?

baba çalışmıyor geziyor bir dernek var elinde işlettiği sözde ama gittiği yok abiler çalışıyor büyük abisi (koltuk aldırmaya çalışan) 4000 tl maaş alıyor küçük olanı (beyaz eşyamı ödeyeceksiniz diyen) 2800 alıyor kaynanam günlük işlere gidiyor ben hayatımı onlara adayamam. ihtiyaç sahibi olsalar ki benim annem ve babam yalnız yaşıyorlar bir lokanta işletiyorlar ufacık bir yer annem varislerinden dolayı zor ayakta duruyor babam 60 yaşında komi gibi millete yemek taşıyor ekmeğini kazanıyor ben daha annemlere bile yardım edebilmiş değilim dar gözlü bir insan da değilim gerçekten ama bu resmen sömürülmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…