eşimin aileini bir türlü sevemiyorum :(

canım o zaman o nasılsa okumuş kendini kurtarmış gözüyle bakıyorlar demek ki
sen de çalışıyorsun, eve iki maaş giriyor ihtiyacınız yok sizde para gani
denizde kum sizde para gibi
çok yanlış tabi
bir de okumuş olmanızı hazmedememişlerdir
bazı insanların gözünde gelin demek, halayık demek
istedikleri gibi oynatamayacaklarını anlayınca da hırçınlaşmışlar
sevilesi insanlar değil
ama eşin için idare edebilirsin
soğuk bir nezaket işi kotarır
ağızlarına laf vermeden belli bir ölçüde, sınırlı iletişim vs

sende hep veren ama kıymet bilmeyen taraf olmuşsun.
neyse ki çok uzaksın. inş kimse kırılmadan gücenmeden mesafeyi koruyabilirim. eşim de aklını başına alır..

yazdıklarınızın hepsi benim yaşadığımın özeti..

nişanlıyken bide oturuyoruz. ortam sessiz. eltim
- biim bir tanıdık var okumuşla evlendi ayrıldı.
birisi:
- neden??
eltim
- kaynanasının yemeğini yemezmiş yaşlı diye..
kaynanam:
-yemesin ne olacak??

eltim
- olur mu yemeli. ev kızıyla evlendi şimdi mutlu..

yani bunu hep belli ettiler. kaynanam saolsun çok şaşırdım ortamı toparladı biraz. zaten ailem pek istememişti iyice berbat edecekti..

sende hep veren ama kıymet bilmeyen taraf olmuşsun.
neyse ki çok uzaksın. inş kimse kırılmadan gücenmeden mesafeyi koruyabilirim. eşim de aklını başına alır..
Ben bide çok eli bol bir insanım zaten iyi olanda bizden uzak olmaları eşin anlasa bile o ailesini atmaz ama bişey söylediğin zaman ailesi konusunda sakin ve üzüntülü söyle yoksa sinirli söylersen iyiken kötü duruma düsersin erkekler anlamıyorki

yorum yapmıyorum hiç sessiz kalıyorum. o da anlamıyor ya da anlamıyor gibi yapıyor tam bilemiyorum.
o zamanda içimde kalıyor işte.
hiç cevap verebilme yeteneğim yok

Başın sağolsun arkadaşım. Hakkını yedirme, kendini ezdirme. Gerekirse köye eşin tek gitsin sen gitme. Ben de daha gelin olmadan adam yerine konmadım, ayırmak için ellerinden geleni yaptılar. Benimde babam vefat etti bir Allahın kulu arayıpta başınsağolsun demedi, işlerini hep eşimle halledip beni aradan çıkarmaya çalıştılar. Hepsinden nefret ediyorum. Sende elbette emanet etme çocuğunu, eşinde biraz anlayışlı olsun... Dünya kimseye kalmayacak... Eşinin anne babası da vefat edecek... Mazlumu Rabbim öyle bir görüp öyle bir savunuyor ki... İnsanlara öyle dersler veriyor ki... Sen sıkma canını...

canım o insanlar öyle, değişmezler
değişmelerini beklemek çok ütopik olur
hatta kocanı bile bazen tanıyamayabilirsin
ama bunu da kabullenirsen daha az üzülürsün
nihayetinde o kültürde, o değerlerde büyümüş yetişmiş
ara sıra patlak verecektir
babanın 52 si gibi
beklentilerini ne kadar düşürürsen o kadar mutlu olursun
öyle nazik ama bir o kadar da soğuk olmalısın ki, sana bulaşmaya cesaret edememeliler
ayrıca şikayet edecek bir şey de bulamamalılar
etseler de desteksiz olmalı ki, eşin yanında olsun

sağol canım Allah razı olsun. senin de babacığına Rabbim rahmet etsin inş.
evli misin bilemiyorum cnm ama benim babam için taziyeye falan geldiler haklarını yemeyim.
anneni tek bırakma sizde kalsın falan diyorlar. ama farklı konulardan muzdaribim ben de.
bunlarıda yapmasalardı ala iletişimim olmazdı sanıyorum..

ha şu an borç batağındayız :) araba arsa aldık yolamıyorlar çok şükür.. ama deniyorlar..

evet sevmemekte çok haklısın ben yerimde okurken çıldırdım gerçekten yuh yani ayıp be herzaman sınırlı ve seviyeli olun konusun ama taviz vermeyin bu tarz insanlara

kesinlikle dediklerinde çok haklısın. ne zaman beklentiye irsem üzülüyorum.
örnek lohusayken yardım beklemek gibi.
artık vazgeçmeliyim bundan.
zaten cevap verememe gibi bir huyum olduğu için tartışma falan olmuyor hep mesafeliyim. sanırım o yüzden bana gıcık oluyorlar..

sadece eşime üzülüyordum o benim aileme idip geliyor ben gitmek itemiyorum haksızlık mı diye. ama değilmiş anladım çok teşekkürler yorumlarını için..

evet sevmemekte çok haklısın ben yerimde okurken çıldırdım gerçekten yuh yani ayıp be herzaman sınırlı ve seviyeli olun konusun ama taviz vermeyin bu tarz insanlara

demekki doğru yoldayım teşekkürler cevabını için. gayet seviyelim ama eşime haksızlık yapıyor muyum diye vicdan yapmıştım ama yanılmışım

demekki doğru yoldayım teşekkürler cevabını için. gayet seviyelim ama eşime haksızlık yapıyor muyum diye vicdan yapmıştım ama yanılmışım

neden o düşüncelere giriyosun ki eminim eşinde farkında bunların... birde şöyle yap o gittiği zamanlarda beraber git beraber evine geri gel olsun bitsin hem eşinide üzmemiş olursun.

ama duruşun cevap veremediğin için sustuğunu belli ediyorsa, cesaretlenirler canım
öyle durman gerekiyor ki, buna dokunulmaz demeliler
kocana şikayet etmeye kalksalar desteksiz olmalı
bu yüzden bu duygularını malesef eşinle de hiç paylaşmamalısın
gidelim diye rica ettiğinde gitmelisin
o zaman eşine şikayet etseler bile, o yanında olur
ne istiyorsunuz benim karımdan diyebilir
ellerinde en ufacık bir koz olmamalı yani

Öncelikle başınız sağolsun, babanızın mekanı cennet olsun.. Ahhh sizdeki nasıl bir sabırdır? Aslında eşinizi ve sizi sessiz bulmuşlar yaptırabildiklerini kar sayıyorlar. Eşiniz bu duruma bir son vermediği sürece sizin yapabileceğiniz hiç bir şey yok malesef ki

Sağolasın canım. Evet evliyim. Annemlerede taziyeye geldiler ondada eşimi kırk kere aradılar, nasıl gelicez, ne alıcaz diye bile kaç defa aradılar (sanki hiç gelmedikleri ev) ama benim suratıma bakıp başınsağolsun chocolatemilk diyen olmadı. Hoş düğünden sonra el öpmeye gidincede suratıma bakan olmadı, ameliyat olan annesini ziyarete gidincede... Benim olduğum ortamlarda ben yokmuşum gibi davranıyorlar. Benimde artık umrumda değiller. Borç batağında olmanız çok güzel :) Paranız arabanıza arsanıza gidiyor hiç değilse :) :) :)

yorum yapmıyorum hiç sessiz kalıyorum. o da anlamıyor ya da anlamıyor gibi yapıyor tam bilemiyorum.
o zamanda içimde kalıyor işte.
hiç cevap verebilme yeteneğim yok
Yeri gelince cevabını onlara ver mesela gärümcenlere falan ama eşinin yanında hep alttan alan senmissin gibi davran sen şimdi ne demek anladığımi anlamışsindir inşallah cevap vermede cekiniyorsan şaka olarak cevabını yapıştır ki içinde o zaman kalmaz ben bazen ciddi cevap vermezsek şaka olarak veririm cevabı ama genelde ben yeri geldiğin de cevabimi vermeyi bilirim eşimin yanında öyle yapmam çünkü onun yanında bana bişey söylerse sonuçta onun ailesi onun beni koruması lazım onu yapmazsa sende onun yanında bişey söyleme ama yalnız olduğunda gärümcenle yeri geldiğinde cevabını ver derim

Eşiniz biraz fazlaca iyi niyetli ve saf sanırım başka açıklaması olamaz. Eşiniz yeter artık benim de geçindirmek zorunda olduğum ailem var deyip resti çekmedikçe böyle şeyleri daha çok yaşarsınız. Benim de tanıdığım yıllarca yaşadı böyle birşey ta ki kayinpeder vefat edene kadar sonunda ilişkilerini kestiler de huzura erdiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…