eşimin aileini bir türlü sevemiyorum :(

Allah sabır versin, babanızın mekanı cennet olsun. ilk defa davetiyeye takısızdır yazıldığını okuyorum. eşini çok sessiz bulup , istediği gibi bütün aile fertleri kırıp, üzmüşler. eşiniz böyle haksızlık durumlarında ailesiyle kırıldığını, üzüldüğünü konuşmuyor mu, belli etmiyor mu?

Neyini seveceksiniz bu insanların çıkar düşkünü asalak insanlar

neden o düşüncelere giriyosun ki eminim eşinde farkında bunların... birde şöyle yap o gittiği zamanlarda beraber git beraber evine geri gel olsun bitsin hem eşinide üzmemiş olursun.

ewt farkında kesinlikle. ayağım geri geri gidiyor. ama yine de evde olunca gidiyorum.

yok şikayet edemiyorlar cnm. eşim biliyor haklı olduğumu.
ben tek buldu mu lafı koyuyorlar.
ya da eşimi böyle anlamsız kullanıyorlar ona gıcık oluyorum.
sonrada eşime desstek olmak istemiyorum e bu da beni vicdanımla başbaşa bırakıyor.
ama eşim istediğinde surat asmadan bahane bulmadan gitmeliyim çok haklısın..

Allah razı olun Amin inş. ewt çok sabırlıyım ama çok üzülüyorum

ewt eşim her istediklerini hemen yapmamalı. ama çok fena merhametli. sanırım biraz abartıyor bu merhamet olayını..

gerizekalılar. sanki kendileri ölmeyecekler. Allah ıslah etsin. zaten umrunuzda olmamaları çok daha mantıklı. gün gelir görmek orunda kalırlarda haberleri yok işte..

ewt anladım cnm. zaten eşimin yanında laf atmıyorlar o yüzden cevap versem iyi olur.. zaten eşimin yanında bişey diyemiyorlar. eşim biliyor benim sessi olduğumu o da diyor sana bişey diyen olursa ver cevabını susma diye.

Bu ne biçim ana
bu ne biçim baba ,bu ne biçim abi

eşinde de suç var hakkını niye savunmuyor ki

madem hakkını vermiyorlar şimdiye kadar yolladığı paraları geri istesin.

babam annem işin içinde ne diyebilirim ki diyor cnm..

yok cnm maddi olarak sıfırı tükettik. deli borcun altına girdik araba falan aldık. yine istiyorlar ama yok çok şükür :) ama bu seferde yok hastaneye götür bizi, yok şunu alda gel. yok git şu işimi hallet diye hep iş buyurmaları beni çıldırtıyor

sasol cnm Allah razı olsun. bu düğün sırasında eşim kriz geçirmiş baygınlık falan yine pek sallamamışlar. üzerime bir kova su döktüler kendime ancak geldim diyor. tabi ben bunları sonradan öğrendim. onların mantığı ikiside çalışıyor para ganidir onlarda..

daha evli olanların sürekli ev alıca, motor alıcaz , harçlığım yok borç ver demelerini anlatmadım bile.

düğün takısızdır ne ya...50 yaşındayım ama bu KK de daha göreceğim çok şey var anlaşılan...eşin
çok şanslı ...başka kız olsa kıyameti koparır...anlamadım ki bir adamın 2 oğlu varsa ikisinin de düğününe gidilir...ikisine de ayrı ayrı takı takılır...sanırım bu insanlar eşin dostun sadece ilk düğünlerine gitmişler ve ilk çocuklarına takı takmışlar...bu sebepten bu şekilde düşünüyorlar...bide 3000 liralık borç çıkarmış...ne hesapçı insanlar var dünyada...e haklısın tabii ki...kim sever böyle insanları...yapmasaymış keşke düğün...takısız düğün mü olur ayol....

Bence yat kalk dua et, eşin arkanda.
O lükse sahip olamayanlarda var..

Eşinin ailesini sevmek zorunda değilsin, eşine bunu belli etme yeter :)

allah ramhmet eylesin mekanı cenent olsun babnızın.bu erkek ailelerinin onlardan başka kimseyi saymamaları ama kendilerinin saygı beklemesine sinir oluyorum.evlat mecbur yapmaya ama onlar değil.çok ayıp etmişler eşiniz cevap verin diyorsa verin ben içime atıp atıp hasta oluyordum şimdi şap şap söylüyorum kayınvalidem hasta oluyor ya bizi görünce tansiyonu çıkıyor yada hastalanıyor bilseydim dahda önce yapardım ben.

babacigina Allah rahmet eylesin, sizin de acinizi dindirsin..
bence esin destekse ve ailene/sana karsi iyiyse, sevin sukret.. aileleri rezillik icinde olup hala karisinin ailesine satasanlar/irtibati kesenler var..
fedakarlik bu oluyo iste, gittiginizde mecbur idare edeceksin..

ben de birçok ilk var
kına da elimi açmadım bilindiği üzere bilezik taktılar sevindim atıp borç kapatırız diye. neyse kınadan sonra eşim eldi yanıma yengeminmiş o utanıp kına sırasında kadıncağız vermiş bileziği kınadan sonra verdim geri. inanların birikimi yazık günah..

zaten sevmenizi gerektirecek birsey de yapmamislar,nefret daha cok yakisir sanki bu duruma.ayrica da takisiz ne ya daha bu varos kultursuz aileler neler cikaracaklar cok merak ediyorum.tavsiyem alttan almayin,boyle somurup somurup ben yasliyim deyip her adilik,beyinsizlik vicdansizlik yapma tekelini ellerinde bulundurduklarini sanmalarina da ayri bir gicigim,beter olsunlar yaptiklari yanlarina kalmasin.karma rules

eşiniz de siz de kendinizi gereğinden fazla ezdirip , çok fazla sessiz kalmışsınız bu ne böyle düğün zaman sizin aileniz bişey demedi anlamıyorum

eşiniz de güya arkanızda ama o da kendini ezdiriyor hakkını yedirtiyor , siz bişey demedikçe tabi ki tepenize çıkmışlar .. düğünde takılan takıyı abiye vermekte ne demek yaa nasıl bir şey demediniz hayret

Öncelikle babacığın için Allah rahme eylesin inşallah benim anlayamadığım yada kafamın basmadığı bir yer var eşinizin abisine neden bu çifte standart her konuda, siz kredi çekip ailenize vermişsiniz eşinizde zamanında ama eşinizin kendi ailesine verdiği 20.000 tl ile kardeşi gitmiş araba almış aldığı gibi de kendi üstüne konmuş, sevilecek gibi değiller ki aksine kendilerini sevdirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar umarım eşiniz kendi ailesine çekmemiştir huy bakımından zira pek sevilecek aile gibi durmuyorlar aile çok önemli ya sadece eşin ile evlenmiyorsun onun ailesi ile de evleniyorsun şu anlattıklarınızdan sonra ailenin tekrardan çok önemli olduğunu gördüm

ben aileme bişey anlatmadim benim ailenle durumunda olmadığı için bişey yapamadı i yüzden ben ne yaparsam karışmadilar yalnız eşime hep sıcak davrandilar hiç yolmadilar. Olsa baban her şeyini verirdi cocuguma çok güzel bakiyorlar Allah razı olsun.

Allah razı olsun cnm saol. Evde araba olduğu halde benzin gitmesin diye eşime yaptiriyorlar hatta trafik cezası yedi abisi yazık parası yok ev yaptırıyor diye eşime zorla odettirdiler 700 lira falanda

Cnm bu konuda bende dertliyimmmm. Allaha sukurler olsun tek derdim sinirimi bozzan konu bu hakkimiz yeniyor herkez farkinda ama esim obur n dunyada gorecekler dyor ve sessiz kalip elinden geldgince ailesine kosuyor koscak tbi ama hakislik oluyor uzun uzun anlatamicam konunu dagitmim.. neyse kocamizda olsa ailesinden vazgeciremiyoruz biz haksizligi gorsekte onlar gormucek bizde aileyle ilgli herseye gozumuzu kulagimizi kapatip bunhaksizligi duymayip alisicaz yoksa hem evin huzurunu hemdenkalbimizi hozmus oluyoruz sinirleniyoruz onyuzden Allah buyuktur de sus sabret gorucez eslerimizde bir gun gorucektir inaniyorum...

sevmeyin ısınmayın zaten böyle insanlara... resmen eşini sömürmüşler, abide uyanıklık yapmış eşinde neden ortak iş peşinde hayal kurmuşki ortak maldan hayır gelir mi hiç ?

sevmeyin ısınmayın zaten böyle insanlara... resmen eşini sömürmüşler, abide uyanıklık yapmış eşinde neden ortak iş peşinde hayal kurmuşki ortak maldan hayır gelir mi hiç ?
Gercekten ortal maldan hayir gelmiyor bizde esimin abisiyle ortak apartman yaptieiyoruz ama keske yatirmasaydik nden hayir gelmiyorki ortak maldan isten yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…