eşimin aileini bir türlü sevemiyorum :(

İşte iyi niyet falan filan ama zarar gören sizsiniz
Herşey eşinizden kaynaklı...
Kocanız buna fırsat verdikçe.. sizin derdiniz tasanız bitmez.
Ailem diye kıyamıyor.. bunu adı iyi niyetli saf biri oluyor.
Ama ne yazık ki kendi ailesi yani sizler zarar görüyorsunuz. Hep haksızlığa uğruyorsunuz.
Benim eşimde iyi niyetli olduğundan.. bu zamanda kadar hiçbişeyin sahibi olamamış hep verr verr verr..
Şimdide ben burnundan getiriyorum... bedelini ödüyor.

Bence ailesini sevmek için zorlama kendini.. Sevilecek bir tarafları yok.. sizi ayaklı banka gibi görüyor. Sanırım ailesiyle aynı şehirde yaşıyorsunuz. Ben yerinizde olsam tayin ister giderdim..
Bence eşinizin ailesiyle aranıza mesafe koyun.. Yüz vermeyin, yüzgöz olmayın.. Allah kolaylık versin.. Mümkünse eşini borca sok.

çok görgüsüzlermiş. benimde başımdan buna benzer şeyler geçti. mesafeli olun. babanıza üzüldüm, allah rahmet eylesin... anlayışsız insanlar işte. takısızdır yazdırmasına şok oldum yani...

Sevmemekte haklısınız pek sevilecek yanları da yok zaten ..
Siz mesafeli olun kendinizi ezdirmeyin, eşiniz hatrına görüşmek zorundasınız mecbur ..
Babacığınıza da Allahtan rahmet diliyorum buarada ..

amin sağolun.
zaten hep mesafeliyim de acaba eşime haksızlık mı ediyorum diye düşünüyordum ki anladım normalmişim ben ..
teşekkür ederim cevaplarınız için..

Canım basın sağ olsun ilk olarak bizim durumumuz da biraz benziyo sizinkine eşimin ailesi burda yok yurt dışında kalıyoruz biz ve düğünü burda yaptık herşeyi kendimiz yaptık gelinliğimi almaya gittim türkiyeye ailesi hepsi köyde gelinligime kadar hepsini ben kendim aldım ailem burda düğünü çevirdi eşimin bir öz amcası var burda düğüne bile gelmedi Tek eşim çalışıyor ve aylık gelirimiz bize 500 euro falan kalır ondan da daha her ay ailesine harçlık yollar. İnan çocuklarımin üzerine yemin ederim ki eşim izin gününde annesini aramaz ben kızıyorum annen seni merak etmesin ara kadın çağızi diye bu sene izine gittik 6 görümcem var 2 tane benden küçük evli olan birisi diyorki el alem gelin alır ki gelin görsün biz bir gelin göremedik diğer eltim de dayanamadı evini şehire götürdü. Ve ben yine ararım konuşurum laflara asla takılmam yoksa inan huzurumuz kaçar arkamdan konuştuklarıni bildiğim halde yine arar teker teker konuşur kapatirim eşim yanımda konuştuğunda selam söyle derim. Bence sende böyle yap yoksa üstüne daha sen haksız çıkarsın içinden gelmez anlıyorum ama mecbur eşin için onun yanında hiç belli etme ki eşin senden yana eşim bak aileme karşı iyi desin. Yoksa başka türlü çıkamazsin canım Allah sabır versin.

off ne kötü bi durum yaa aile demek bu demek değil ki

baba abisi ile beraber yaşadıkları için evin geçiminden hayvan bağ bahçe işleriyle abi ilgilendiği için taraf tutuyor

yazık eşinizde çok merhametliymiş bunca haksızlığa rağmen iyi niyetini bozmamış

eşiniz 1000 tl yi borç mu verdi neden verirken sizinle paylaşmadı olması gereken, ailesi ondan para istediğinde onlara verip vermeyeceğini söylemeden önce sizinle paylaşmasıydı sizin rızanız olmadan kimseye ne borç vermeli ne de borç almalı tabi bunlar benim düşüncelerim

Sevmemekte haklısınız pek sevilecek yanları da yok zaten ..
Siz mesafeli olun kendinizi ezdirmeyin, eşiniz hatrına görüşmek zorundasınız mecbur ..
Babacığınıza da Allahtan rahmet diliyorum buarada ..

saolun Allah razı olsun babacığım için dileklerinize..
inanın ben mesafeliyim hatta eşimle izin günlerimiz farklı düştüğünde köye gideceğim diyor git git diyorum ki ben gitmekten yırtıyorum..

canım arkadaşımdan biliyorum
orta anadoluda takılar hep ilk evlenen ailenin büyük oğluna takılıyormuş
ikinci evlenen erkek çocuğa takarsa ailesi takarmış, başka kimse takmazmış
eğer büyük oğlan evlenmediyse de yine küçüğe takmazlarmış
artık nasıl bir adetse
sen nerelisin eşin nereli?
bunlar sanki kültür farkından kaynaklanmış gibi?

Yok bence eşine haksızlık etmiyosun..
Hatta sen gereğinden fazla sessiz kalıp seni ezmelerine izin veriyosun..
Sessiz kalma kendini ezdirme hakkınıda yedirme..
Eşinde farkında neler olup bittiğinin..
Sen eşini arkana al iyi geçinmeye bak eşinle..

Sabrınızı tebrik ediyor.Bu arada siz normalsiniz aile anormal geldi bana.Davetiyeye takısızdır yazdırmak ne ya.Eşiniz karşı çıkmadı mı buna?
Bu arada Babanız için üzüldüm Allah Rahmet eylesin,mekanı cennet olsun inşallah.

BEN HERŞEYİ GEÇTİMDE düğünde davetiye takısızdır yazdırmak da ne demek yahu neymiş takılacaklar abinin hakkıymış böle fesat bir düşünceyle belli etmişler kendilerini gerçekten ya çok sabırlı yada çok iyi niyetlisiniz bilemedim
allah sabır versin çok zor bir aile var karşında

saol cnm. benim de 4 görümcem var.
1 tanesi bekar. önce çok iyi niyetli davrandım. nişanlıyken kı tarafı olarak hediyemle giderdim ablalarına. onlar sen okumuşsun beğenmezsin diye biz sana bişey almıyoruz gibi şeyler dediler ben de bıraktım bişeyler yapmayı. ama onlar suiistimal ettiler.
evli görümcem gelirdi evime 3 çocuğuyla. çocuklarına banyo yaptır derdim evin sobalı burda kolay olur diye. çocukları sever diye hazırlık yapardım çalıştığım halde.eşim evine bırakırdı. ama evi talan ederlerdi. bütün çocukları çıt etmedi.

oğlum doğdu 1 günlük bebeğin kafasına vuruyor çocuğu ses etmiyor. napim çocuğum böyle diyor. 1 ünlü lohusayım dikişlerimle hizmet ettim yat sen daha yeni doğum yaptın demedi.

o ünden beri evime kabul etmiyorum hep bir iş çıkarıyorum. o da pes etti sanırım pek gelmiyor artık..

ben maalesef sıcak davranamıyorum soğudum çok..

sabırlıyım cnm. maalesef iyi niyetli olamıyorum. uzaklaştım baya onlardan. hala da evlenmedi abisi onu beklememizi istediler birde. amaçları eşimi biraz daha yolmakmış herhalde..

sabırlıyım cnm. maalesef iyi niyetli olamıyorum. uzaklaştım baya onlardan. hala da evlenmedi abisi onu beklememizi istediler birde. amaçları eşimi biraz daha yolmakmış herhalde..
eşinin gözünü iyice aç sende
nefret etsin ailesinden demiyorum ama
kendini kullandırmasın daha fazla

anlatmak istediğim şuydu yani ertelenmez diye bişey yok bi kaç gün sonra da olabilir.
Yani bu adettir, insanların 40 ve 52. Günlerde yakınlarına bir şeyler yapması onları rahatlatır. Ben kendimi bildim bileli bu böyle. 40 ve 52. Günler dinde olmasa bile..Yine de annesini bir sonraki gün hastaneye götürmesi daha mantıklı bence. Kaldı ki evde başkaları var onlar da ilgilenebilir.

Bak bu yaptığını beğendim yani baktın evine gelicek çık başka yere git hiç kafana takma ama eşinin yanında hiç belli etme ben gittiğimde 5 bavul hediye götürdüm düşün bir görümcem telefon aldık götürdüm yemedik biriktirdik geldiğimizde bir kuruş kalmadı inan ve görümcem en son ne dedi ne getirdin bizde anlamadık dedi onun kocasına kadar iş elbiseleri bile almıştık düşün değmezler ama eşin için çok belli etme Allahtan ben burda yalnızım kimse yok burda sen kalabildigince uzak dur ama belli etme hep bir bahane bul gelmemeleri için ama gördüğün de ve konuştuğunda ise hep güler yüzlü ol içini belli etme

canım bizim dinimizde 40'ı 52'si gibi günler yok.
bu halk arasında yaygın bişey ama illaki o gün olması şart değil.

ewt cnm bunu çok iyi öğrendim ama eskiden gelen bir şey bir de kötü amaç yok bizde yapalım hem vesile hayra diye..

eşim farkında inanın ama anne baba deyince hayır duası diye herşeye koşuyor ama ben hazmedemiyorum işte cnm.

[

sordu cnm daha doğrusu söyledi. bende 200 lirayı hatırlattım. o da babam itedi kıramıyorum dedi. ama 200 lira olayın ı hatırlatmış..

cnm eşim 9 kardeş. hepsine takı takılmış ama eşimi bira dışladılar. çünkü okumuş gelin istemediler akıllarınca. okuduğum için her seferinde okumuş diye bildiğin horladılar anki yanlış birşeymiş gibi..
ama eşim bira hırs yaptıkları için böyle diyorlar falan dedi. gaziantepliyim cnm. artık burda da büyük küçük ayrımı yok ama işte benimki biraz farklı oldu.

çok şükür eşimle bir problem yok ama. böyle işleri olunca suratım düşüyor o da kızıyor niye suratını asıyorsun diye. bana vicdan yaptırıyor..

saol cnm Allah razı olun. eşim evliliğimize burunlarını sokmasınlar diye her şeylerine tamam demiş.
kendine de diyorum zaten şimdiki aklım olsa yazdırmazdım diye. o da sessiz kalıyor.

eşinin gözünü iyice aç sende
nefret etsin ailesinden demiyorum ama
kendini kullandırmasın daha fazla
alında her şeyin farkında ama anne babası olunca tamam diyor her şeye.
fakat anne babası çok ayrım yapıyor. evlat kayırıyorlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…