Eşimi aldattım, planlı olmadı. Ne yapmalıyım?

Maşallah, takdir ediyorum sizi

Bence ayrilsanizda ayrilmasanizda esinize soylemeyin. Siz soyleyince belki rahatlayacaksiniz ama karsi taraf ömür boyu bu aciyla yasayacak. Bosansaniz bile bir daha hic bir kadina güvenemeyecek.

Aslında yaşadıklarımı buraya yazarken çözüm odaklı olmanızı bekledim. Dertleşmekti amacım. Ama bakıyorumda kadın kadını süper baltalıyor. Çoğu kişi kendini övmüş , şöyle içerim böyle içerim asla yanlış yola girmem. O kişilerin hepsini takdir ediyorum ama hayatta dört dörtlük olmayan başkalarıda var. Ben onlardan biri oldum. Ciddi anlamda dertleşmeye ihtiyacım var.

Tavsiye de yazıldı sana aslinda. Öncelikle yaptıgina tövbe et samimi bir şekilde. Sonra seni buna hangi psikoloji yönlendirdi bunu tespit et eşini sevip sevmediğine karar ver. Ve sakın olaki bir daha böyle bir seye yanaşma. Esine söyleme kısmına gelince de eşinle devam edeceksen bahsetme sakın. Omur boyu esinde yara açılır bir daha asla güveni kalmaz. Tövbeni yap ve unut. Hatanın affını Allahtan dile.

Ne yaptiniz ya da ne yapmaya karar verdiniz

Evli bayanların aldatmayı planlamadan yapmaları nedır anlamıyorum esınız sızı bu sekıl aldatmıs oldaydı bu kadar rahat olurmuydunuz gene sanmıyorum

Sizinki gibi olmasada asla yapmam dediğim bir çok şey geldi benimde başıma. Sizinkine benzer bir olay bekarken uzun süreli bir ilişkim vardı ve başkasına ilgi duymaya başladım. Ben o dönemde yaşadığım vicdan azabıyla ikisinden de ayrıldım ama sonra uzun süreli ilişkime ve kendime bir şans vermediğime pişman oldum. Tabi evlilik ilikşi gibi olmaz, boşanmak bitti demekle olmuyor. Olan olmuş eleştirmek yersiz ki siz kendinizi yeterince eleştiriyorsunuzdur. Ne yapmanız gerektiği konusuna gelince kesinlikle anlatmayın, karşınızdaki adamı aldatmış olmakla kalmayıp ömür boyu hayal kırıklığı yaşamasına sebep olursunuz. Boşanın yada boşanmayın diyemem, etik olan boşanmak tabiki ama bir daha asla böyle bişey olmaz eşimi seviyorum diyorsanız illa boşanın diyemem zor bir karar.

Erkeğin içinde cinsel ilişki olan aldatılmaya tepkisi kadın gibi olmuyor. Erkek meseleyi "kadınına yetememek" olarak algılıyor. Aldatılmasının travmasını fiziksel yetersizlik olarak görüyor.

Bir kadın bir içinde duygusal yakınlaşma olmayan, salt cinsellik içeren bir aldatmayı tolore edebiliyor.

Bir erkek için tam tersi, duygusal bir yakınlaşmayı cinsellik olmadıysa tolore edebiliyor ama cinsellik olduysa onu yukarıda söylediğim gibi algılıyor. Egosu ağır yara alıyor. Bir daha bir kadına yetemeyeceği düşüncesiyle savaşıyor.

Kadınların bu konularda tepkileri daha sağlıklıdır, erkekler evrimsel süreçteki arızalarını kadınlar kadar hızlı tanımlayamadılar.

Eşinize çok ağır bir darbe olur bu. Artık seni sevmiyorumu bir şekilde kabullenir ama seni aldattımla başa çıkma şekli kadınlar gibi olmaz.

Eşinize söyleyip söylememe konusunu bu açıdan değerlendirin.

Aşkınız bitmiş zaten, ben içinde yoğun bir aşk olan ilişkide aldatmanın mümkün olmadığını düşünüyorum.

Boşanın, boşanmayın; söyleyin,söylemeyin demek kimsenin haddi değil.

Siz nasıl bir şey duymak istiyorsunuz, ben ondan emin değilim.

Teşekkür ederim.tabi k i bende aşkın bittiğini düşünüypeum. Zaten evliliğimiz aşk ile değil mantık, çocuk, ailesel faktörler gibi sebeplerle devam ediyordu. Zaten bana da bişinç altımda oluşan bu düşünceler bunu yaptırdı diye düşünüyoeum. Söylemeyeceğim tabi kide. Ama boşanmam gerektiğini düşünüyorum artık. Yüzüne baka baka böyle yaşayamam.

şahsi fikrim eşinize bunu anlatmayın , bu dürüstlük falan diyil bence karşınızdakini beter bir duruma sokmaktan başka bir işe yaramaz , ben aldatılmayı asla kabullenmem anlatılsında istemem , fakat eşinizin yerine koyun kendinizi siz olsanız böyle bir durumu kabul edermiydiniz? bence eşinizinde onurunu düşünürek farklı bir neden bulup bitirebilirsiniz

Ne yaptiniz ya da ne yapmaya karar verdiniz
Eşimle zaten ayrı yerlerdeyiz şu aralar tatilden dolayı. Ama artık bitti evliliğimiz. Ben onun yüzüne bakarak yıllar geçiremem.

Teşekkür ederim. Etik olanın tarafında olmaya karar verdim. Boşanmam gerekiyor bu şekilde yaşayamam. Ama şu var evlilikte karşılıklı istekleri daima açıkça konuşmak lazımmış. Yıllardır o kadar çok şey biriktirdim ki içimde. Şimdi bakıyorum aşk bitmişki ben bunu yaşadım. Ve şu var bunu yaşadığım kişiyle ileride de birşey olacağı yok. Çünkü bekar ve rahatta tabi. Tamam ben alkollüydüm göz göre göre yaşamak istedim. Ama o rahat edeceği sonrasını düşünmeyeveği anlık gecesine baktı. Aramıyor bile. Hatta instagramdan engelledi görüşmeleri en aza indiriledim dedi ve iletişimi kesti. Yani kendimi çok kötü hissediyorum. İnsanlar için 1 gecelik kıymetim varmış diyorum. O kadar zor durumdayım ki. Beynim karmakarışık

İlk kez gördüğünüz biri miydi peki

Siz sanki bu kişiden hoşlanmışsınız. Bana mı öyle geldi yoksa?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…