Eşimi affedemiyorum

eşimi seviyorum fakat bazen katlanamıyorum kızım olmasa giderdim evet çünkü yoklugumda kıymetimi anlasın isterdim kayınpederim allahtan var o olmasa durum daha kötüye gider

lütfen kabul etmeyin şu durumu çünkü siz AĞIR KO-NUŞ-MA-MIŞ-SINIZZZZZZZZZZZ.........asıl o size ağır konuşmuş,ne demek işin ne???

lütfen kabul etmeyin şu durumu çünkü siz AĞIR KO-NUŞ-MA-MIŞ-SINIZZZZZZZZZZZ.........asıl o size ağır konuşmuş,ne demek işin ne???

Eşinin yanında annesine laf söylemişsin ya,
Onu yediremedi bence,bilirsin aileler oğullarına hemen karının tarafında oldun,bizi ezdin derler,vaktinde çok dedilerse o psikokojiyi taşıyo olabilir.
Tek başınayken konuşsan kayınvalidenle?
Anlar mı acaba

tek başınayken konuşmayı düşünüyordum geçenlerde yeni bişey daha duydum kaynana kocamı aramış kızım kucagında 5dk ya duruyomuş ya durmuyomuş hemen ben alıyomuşum sevemiyomuş bunu duyduktan sonra vazgeçtim muhattap olasım bile gelmiyo yine kavga yine bagırma kocam kapıyı çarptı çıktı ben bu kadına yapma desem anlarmı

sürekli suçlanmaktan olsa gerek:)

siz kendinize olan güveni ve saygıyı kaybetmek üzeresiniz...durumu aşabilmek için kendinize suçlu ben olayım bari de ortam güzel olsunu kabullendirmek istemişsiniz ama bal gibi biliyorsunuzki zorunda olduğunuz şey asıl olduğunuz şey değil....bıktınız ve çatlamak üzeresiniz....hele de regl olcaksanız şu sıralar tam hassasiyet durumu...eşinizle konuşun başka çaresi yok,sonuçta sizi anlayıp yüreğinizdeki acıyı dindirecek olan o....

Allah kolaylık versin.Bi an kendi yaşadıklarım aklıma geldi.Siz kötü bişey dememişsinizki.Zaten okadarcık bebeğe verilmemesi gerektiğini kendi bilmesi gerekir.Kızıma doğum yağtığımda aynı şeyleri bende yaşadım siz yine şanlısınız kayınvalideniz size yemek yapıp ilgilenmiş benimki alt kattan üst kata çıkmadı artık bide eşimi doldurup yolladı ve kızımın doğduğu 7 gün dikişlerimin alındığı gün eşim beni evden kovdu 1 haftalık bebeğimle annemin evinde kaldım.Sizi çok iyi anlıyorum.Emin olun daha sonra eşinizde anlıycak bazı şeyleri.

aynen öyle hı haklısın diyip geçiyorum herşey içimde birikti doldum taşıyorum eşim beni anlamıyor yada anlamak istemiyor yada işine gelmiyor konuşmaya kalktıgımız zaman tam bi facia eşim sayıyo döküyo ben konuşmaya başlayım ilk cümleden sonra aglamaya başlıyorum niye eşim beni bastırmış kızacak bişey bulmuştur ve ben odamda yalnızım kızımla...

zor çok zor işte şimdi düzeldiniz mi

İlerde sizi çok iyi anlayacak ama sizden aldıklarını geri veremeyecek..
Hep öyle derler adamlar için,ilk anda değil sonradan anlarlar...

Konuşamıyorsan mektup yaz içini dök..

En azından sessizce okur karşında sen olmadığın içinde cevap yetiştirme ya da kızıp bağırma durumuda olmaz ..

LafLar havada da kaLmaz..

siz çok korkmuşsunuz ya... haklıda olsanız sizi anlayan olmadığı için kime neyi şikayet etcem durumu var..kendi ailenizle konuştunuz mu??

eğer hiç konuşamıyorsanız ve daha sonra dalga konusu olmayacaksanız mektup yazın eşinize ve oradan okusun hissettiklerinizi.... yavrucuğun ve sen eminim bunları haketmemişsinizdir..zaten hep iyilere olur olan,ağıza sı*çan kişiler baş tacıdır anlamıyorum,anlayamıyorum....

mektup yazınca dalga konusu olacagım kesin benle adam gibi konuş diye kızacak konuşuncada kaldıramayacak gene bana yüklenecek ailem bi kısmını biliyorum daha fazlasını anlatamam bu hafta içi annemin meme kanseri oldugunu ögrendik ve tüm vücuduna yayılmış onlara hiçbişey diyemiyorum kendimemii yanıyım annememi bilemedim

Şu mübarek günlerde diliyorum Allah yardımcın olur cnm çok üzüldüm (

Bence sen hiç ağır konuşmamışsın, taş olsa çatlar zaten böyle davranışlar, laflar karşısında.

Mektup yazmak değil de eşini alıp karşına o hiç konuşmaya başlamadan sen de onun yaptığı gibi anlat hissettiklerini, dök içini. Ama bunu yaparken de ağlama, gayet kendinden emin , ne istediğini bilen bi şekilde konuş.

Sen ona yaptığının sebebini, rahatsızlıklarını ,hissettiklerini anlatınca zannetmiyorum ki kayıtsız kalır. Anlattığında yine bir şey değişmiyorsa ailene aç o zaman konuyu, sana arka çıksınlar yalnız olmadığını, onu terkedip gidebileceğinin farkına varsın biraz.

çok geçmiş olsun canım yaa..zaten geldimi 2şer,3er gelir dertler....ama o hızla da geçer....o zaman mektup işide yatıyor böylece....evde sadece siz varken yani k.waldenler yokken konuşmak istediğinizi ama lafınızı kesmemesi gerektiğini söyleyin,bağırırsa siz de bağırın,yeter artık dinle bani sen benim hayat arkadaşımsın,beni sen dinlemezsen kim dinler,lütfen yeter diye isyan edin....ağlamayın ama sinir olur yoksa...şiddet uygulamıyor bu arada dimi???

zor çok zor işte şimdi düzeldiniz mi

evet kızımız 6 yaşında ve sanırım 2.bebeğimiz yolda.Artık oda annesini öğrendi bana laf söylemeye kalktığında asla söyletmiyo.Benim bu anlattığım ufacık bişeydi dahada neler yaptı.Fakat benim ailem arkmdaydı sizde ailenize bi anlatmayı deneseniz.

Eşinizin ailesini kötülemeyin kötülemeyin !
Bırakın onlar farketsin,farkettirin. Akıllı olun azıcık ya. O sinir harbiyle bıdı bıdı başlıyoruz.
Bugün halamla sohbet ediyoruz eşinin önceki eşinden olan kızını anlatıyor, hala anlatma dedim benim de üvey annem var kaldıramıyorum.
Siz sadece kendi tarafınızdan bakmayın lütfen. Ne olursa olsun görüntüye bakın , dışarıdan yardıma gelen kayınvalideyi evden kovdu. Haklı bile olsanız eşinizin gözündeki resminiz bu.O bebek allahın izniyle büyür.Ancak aşırı korumacılık güzel bir şey değil.Diyeceksiniz ki on günlük bebeğe çorba verilir mi tabi ki verilmez.Anne çorba yaramaz ona diyeceksiniz olmadımı eşinizi kenara çekip deyin.Hayatım söylemek istiyorum ama yanlış anlar beni üzerim diye çekiniyorum sen uyarırmısın misal.Örnek verdim bu duruma göre ayarlanabilir.Asla ön plana atmayın kendinizi ,eşinize yaptırın.
Bende bebeğimi uzun süre sallamadım emziğe alıştırmadım ama sonra kendi isteğimle ikisini de yaptım.Tabi ki yanlış bir şey olduğunda tepki vericez ama bunu öyle ince yapıcaz ki karşımızda ki kişiyi utandırarak.Hanımefendiliğinle , adabınla .

Hamileliğin ilk olması-tecrübesizlik,zor geçen hamilelik süreci, lohusalık, duygu değişimleri v.s bunların hepsi birikimlere neden olur.
Dolayısıyla bazı sabır zorlamalarıyla patlamalar kaçınılmazdır.
Çok saygılıyken birden çileden çıkabiliyor kadınlar.Bunu anlaması gerekenlerde çevredekiler.
Oysa anlamak yerine, herkes kendi hayatından bir rolü o kadının üstüne yüklemeye çalışıyor.
İnsan bazen, kimsenin iyiliği dokunmasın istiyor, yeterki huzurlu olsun kafası, kendi başına yetiyor, yetiştiriyor kendi hayatını.
.....

Bu durumu düzeltmek istiyorsanız sanırım tek yolu az taviz vermek.
Çünkü eşinizin sizden yaşça büyük olması tahakkum kurmaya zorluyor onu haksız olarak.
Eşinizin yanında gösterdiğiniz tepki ise sizi onun hayatından soyutlamış.
Oysa o orada olmasaydı bu kadar olmayacaktı tepkisi size karşı.

Tavizden kastim, k.validenizle aranızı düzeltme yolunu bulmak.
Bunu yaparken özellikle eşinizin yanında yapmaya çalışın. (Bu bir oyun, iki yüzlülük değil, gereklilik)

Güleryüzünüzü eksik etmeyin ona karşı. Hediye alın.
Mesafenizi koruyaral yeniden inceden bir bağ kurmaya çalışın.
Fakat eski günlerden ve olaylardan bir an bile söz etmeyin derim ben.

İnşaallah eski güzel ve huzurlu günlerinize dönersiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…