Eşimi affedemiyorum

_NarCicegi_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2011
7.819
1.534
bundan 5 ay önce kızım dünyaya geldi o güne kadar herşey oldukca güzeldi tek sorunumuz evli olan görümcemdi onuda takmamaya kendi haline bıraktım çünkü hamileydim...
ve artık planlı dogum vaktim gelmişti dogum yaptım kızım aşırı derecede gazlı bi bebek oldugu için durmuyordu agrım çok fazla oluyodu sürekli ayakta kalmaktan eşim bana elinden geldigince yardımcı oluyordu kayınvalidem gelip yemegimi yapıyor bulaşıgımı yıkıyor gidiyor herşey normaldi ancak kayınvalidem herşeye burnunu sokana kadar...
bi cumartesi gecesi kızım anakucagında uyuyor eşim maça gidecek kayınvalidem benle kalacaktı kızım uyumasına ragmen sallıyordu,sürekli agzına bişeyler veriyordu bir kere degil iki kere degil defelarca kayınpederim ve ben uyardık kadın anlamıyor arkamızı dönüyoruz kadın bebegimin agzına çorba yemek suyu vermiş kızım 10günlük bile degil herzman sabırla yapma etme dedim yok bişey olmazda şuda buda dedi herseferinde artık bi gün dayanamadım patladım olan oldu evliligim sallanmaya başladı eşim degişti bambaşka bi insan oldu...
az önceki cumartesi gününe gelelim kızım uyuyor bi yandan sallıyor yapma dedim yok bişey olmazmış alışmazmış onun yüzünden gece boyunca kızım ayagımda sallayarak uyuyordu alıştı gece istiyo ben zaten iyi degilim dedim bişi olmaz dedi artık çileden çıkdım eşimde vardı bişey demiyo dinliyo ben alıştırcamda sen bakcanda işin nede ne çabuk sıkıldında şuda buda ben kusura bakma siz sefasını sürüyonuz ben cefasını çekemem dedim eşim annesine sen eve git dedi kadın kapıdan çıkdı benimki bagırmaya başladı ben nankörmüşüm şöle böle nankörlügüm sebebi kaynananım bana bakması ben 7aylık hamileyken ameliyat oldu kaynana ben bakdım hiç adı bile olmadı başında durdum evini temizledim yemegini yaptım herşey unutuldu....
saydıgım sebeplerden dolayı eşimle sürekli tartışıyoruz bu tartışma ne tek ne ilk nede son olacak gibi bunaldım artık eşim karşıma geçip hem sen haklısın diyip hemde benle aynı yataga yatmıyosa konuşmuyosa surat asıyosa benim hakllıgım nerde bıktım arkadaşlar bana yardım edin ne olur 5 aydır evliligim benim için sallanıyo kızım olmasa 1sn bile kalmam alır başımı giderim ama olmuyo yapamıyorum....

Ağır konuşmuşsun arkadaşım ya.
Büyükler genelde öyle saçma şeyler yapmaya çok meraklı oluyolar,keşke hiç öyle demeseydin,bak ne güzel faydalı oluyomuş sana.Büyüklerin yaptığı şeyler,söylediği sözler göze batmıyo ama biz söyleyince ömür boyu unutulmuyo işte,bu düzen böyle.

ama insanı çileden çıkana kadar zorluyolar dimi..sende haklısın. 10 günlük bebeğe bişey verilir mi mübarek kadın ya..,

okurken bile gerildim allah yardımcın olsun...
yine bir düşüncesiz eş,, yine bir düşüncesiz kayınvalide vakası... evlenmeden analarını sallamazlar evlenince bi haller olur erkeklere bi ana kuzusu olmalar falan..kayınvalidenin sana yaptıklarını senin annen yapsa eminimki eşin senin dayandığın kadar bile dayanamazdı...
kayınvalideye gelince gelin anlamaz bişeyden (ilk çocuğunsa helede )bi kendisi anlar ...
bi kere olgun bi kadın olsa senle oğlunun huzuru bozulmasın diye durması gereken yeri bilir...

agır konuştugumu biliyorum çünkü defalarca yapma diye tatlı dille uyardım ama yok anlamadı inadıma yapar gibiydi mecbur kaldım çileden çıktım ya onun bana faydası o zamandı ben hamileyken onun saglıgı için kendi saglıgımı bebegime riske attım hastane hastane dr dr gezdik ameliyat oldu başında bekledim uyandı ben vardım ameliyata girerken ben vardım evine ben bakdım kayınpederi işe görümceyi okula yolladım yemek bulaşık gelen giden bunlar unutuldu onun bana baktıgı hatırlanıyor
eşim öyle bi hale geldiki tanıyamıyorum ya sırf kaynanam yüzünden şaşırdım ne diyecem nasıl davrancam bilmiyorum yoruldum artık

amin kayınpederim hem eşimle hemde kaynanayla defalarca konuştu ancak degişen pek bişey yok kadın çocugumu sahipleniyor onda durmuyo illa benim kucagımda dursun diyor oyun oynuyo kendi kendine bebegimi kucagına alıyo o da cıvıyo aglıyo sonuç suçlu gene ben huzurumun bozuldugunu biliyomu biliyodur kendine göre kesin haklıdır geri adım atmıyo ilk çocugum habire laf sokuyo bunlar kitaptan bebe büyütüyo biz şimdiye kadar hiç bebe büyütmemişiz bunlar çok bilmiş şöle böle....

insanı gerçekten sinir etcek şeyler yapmış kaynanan ama sende ağır şeyler söylemişin canım keşke çocuğun bakımını bidaha ona bırakmasaydın sadece o lafları söylemeseydin belki herşey daha iyi olurdu

agır konuşma sebebim defalarca uyarmamdı kadın çocuguma yapışıyo bırakmıyor çıldırcam eşimden tık yok ben sürekli kendi kendime sakin olmaya çalışmaktan aglamaktan bıktım şuan gülsemde hepsi yalan eşimle konuşamıyorum her şartta suçlu tek benim kabullenmiyo herşeyden önce anne babaymış ben kızım 2.plandayız

ama canım erkekler öyledir annesi babası herzaman gözünde ne yapsalar senden haklıdırlar onuda anlamak gerekiyor. belki kaynanan dolduruyodur sana karşı. bu çiftlerin zaten aralarının bozulmasının en büyük sebebi kayınvalide sorunları allah yardımcın olsun

Haklısın ..Sabredilecek gibi değiller ama başka çaremiz de yok sonuçta eşini seçebiliyosun ama ailesini seçemiyosun..
atsan atılmaz satsan satılmaz..Huzurlu olmak için gülüp geçmek düşüyo bize.
Mevla yardımcın olsun

ay canım ya çok üzüldüm durumuna ve ben ağır konuştuğunuzu düşünmüyorum,sonuçta hepimiz insanız,olaya gelin kayınvalde olarak bakmıyorum,karşımdaki ne kadar insansa ben de okadar insanım derim...haddini bilmemiş kayınvaldeniz ve siz bence uygun bi dille bildirmişsiniz ama maalesef eşiniz bi şekilde gerginliğini sizden çıkartıyor..düzelecek bu durum merak etmeyin...konuşun eşinizle,ve gerçekten sizi artık dinlemiyorsa ayrılabileceğinizi hissettirin...çok zor biliyorum kızınız daha bebek yavrucum ama düzelir..kalpten inanıyorum iyi olacağınıza....

destekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar artık sürekli kendimi suçlamaktan yorulmuştum herşeyde hatalı benim diye düşünüyorum psikolojimi düşünün artık haksız tepki vermedigimi ben biliyodum ama sizlerden duymak birilerinin haklısın demesi iyi geldi

eşimle konuşmam mümkün degil eşimle aramızda 8 yaş var kendisi gel konuşalım ama kavga yok der içini döker anlatır söyler ama benim konuşmama fırsat vermez ayrılabilecegim aklına gelmez kondurmaz nasıl hissettirebilirimki

kızım olmasa 1sn bile kalmam alır başımı giderim ama olmuyo yapamıyorum....

Bu cümleyi kurabiLdiğine göre eşini silmişsin sen..

Eşinde de hiç orta yoLu buLma durumu oLmamış..Tipik ailesi kıymetLi bi koca..

Kaynanalar torunLarı olduğunda bazen kendiLerini fazLa kaptırıyorLar sanki kendi çocuğu gibi davranıyorlar..Seni ezmesi sinir bozucu..

Bi kayınpeder durumun farkında gaLiba..

aranızdaki yaşla alakalı degilki konuşamamanız.bence ağır konuşmussunuz herkezin içinde ustelik,

evet eşimle iletişim sorunum var farkındayım fakat kendisi kabullenmiyo herkesin içinde dediginiz kaynanam ben ve eşim vardı agır konuşma sebebim daha önce defalarca anne ver o daha çok küçük zarar verebilir dedim ama dinlemedi bende çileden çıkdım

ozaman direk söyleyin buna dayanamıyorum böyle giderse boşanıcam artık çok yıprandım diye....haklısınız siz ve hiiiç ağır konuşmamışsınız,asıl o size ağır konuşmuş ne demek işin ne bakcan tabii.....çok kaba bi tabir...ama zaman ya birazcık zaman....

eşinin yanında mı söyledin kayınvalidene o şekilde?
Onu yediremedi bence,bilirsin aileler oğullarına hemen karının tarafında oldun,bizi ezdin derler,vaktinde çok dedilerse o psikokojiyi taşıyo olabilir.
Tek başınayken konuşsan kayınvalidenle?
Anlar mı acaba

ozaman direk söyleyin buna dayanamıyorum böyle giderse boşanıcam artık çok yıprandım diye....haklısınız siz ve hiiiç ağır konuşmamışsınız,asıl o size ağır konuşmuş ne demek işin ne bakcan tabii.....çok kaba bi tabir...ama zaman ya birazcık zaman....

eşinin yanında mı söyledin kayınvalidene o şekilde?
Onu yediremedi bence,bilirsin aileler oğullarına hemen karının tarafında oldun,bizi ezdin derler,vaktinde çok dedilerse o psikokojiyi taşıyo olabilir.
Tek başınayken konuşsan kayınvalidenle?
Anlar mı acaba

eşimi seviyorum fakat bazen katlanamıyorum kızım olmasa giderdim evet çünkü yoklugumda kıymetimi anlasın isterdim kayınpederim allahtan var o olmasa durum daha kötüye gider

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…