eşimden sogudum sanirim

@ozlem ada

Sende muhtemelen baskın bir karaktersin ki böyle bir adamdan etkilenmişsin.

Eşinin eril enerjisi düşük dişil enerjisi yüksek, senin de tam tersi eril enerjin yüksek ve dişil enerjin düşük olduğu için birbirinizi çekmişsiniz.

Ahmet değil Mehmet olsa da aynı karakter yapısında olacaktı karşınızdaki adam.

Kendinizi değiştirerek işe başlayın...

Kendinizi değiştirmezseniz; bu adamdan boşansanız bile aynı yapıda biriyle evlenirsiniz...

Kız dur şimdi banlanacaksın konuyu toparla konuya dön 😂 ay sen konu sahibi değildin di mi
Konuu sahibiiiiii
Toparliyorum,konu sahibi kendine biraz zaman ver,pozitif ol,ilk basta kendi iyiligin icin.
Larisa ben kapiyi kapatip cikiyorum,sen isiklari pencereyi kapatirsin,nasilsa mune gelince yabanciyi ensesinden kapiya koyar:)

Erkek arkadaşınızla 25 dk konuşup eşinizin neden tepki vermediğini sorguluyorsunuz. İlgi isteğinizi anlayabilirim ki eşiniz " kim" diye sormuş sizde açıklama yapmışsınız.
Yetişkin bir bireysiniz kiminle konuşacağınıza eşiniz dahil karışamaz. Bence eşiniz sınırlarını çok iyi biliyor bu gayet güzel bir şey.

Ben sizi anlıyorum baskın bir karakter olarak karşınızda sizi sahiplenen, güçlü bir erkek figürü arıyorsunuz. Geçmişinizde babayla problemleriniz oldu mu? Babasız büyümek gibi, babayla iletişim yok denecek kadar az olması gibi? Genelde baba sevgisi eksik kalmış kadınlar güçlü erkek arayışına giriyor (kendim de dahil)

Ama 6 ay karar vermek için çok kısa bir süre. Zamanla keşfedeceksiniz, rahatsız olduğunuz durumları eşinizle paylaşacaksiniz ve belki o da zamanla size ayak uyduracak, icinize atmayın ona söyleyin, ona ayna tutmuş olursunuz hem. Aranızdaki sevgi bağı da henüz çok güçlü değil ama bu da zamanla kuvvetlenebilecek bir şey. Yani adamın kötü bir tavrı yok siz biraz heyecan istiyorsunuz sadece, ki bu da gayet doğal hakkınız herkesin ilişkide beklentisi farklıdır. Daha tutkulu, sahiplenen, güçlü bir erkek istiyorsunuz. Dediğim gibi icinize atmayın paylaşın. Bu yaşta emekli gibi olduk daha 6 ayda deyin. Ben daha heyecanlı, daha tutkulu bir evlilik istiyorum, bu sekilde davranarak icimdeki ateşi söndürüyorsun senin icin hiçbir sey yapmak gelmiyor içimden deyin. Cinsellik konusunu da konuşun ki bilsin yoksa kendince hicbir problem yok sanarak ayni kafada sürdürmeye devam edecek

suan ki calisma arkadaslarindan bahsetmiyorum ben. eski, cok alakasinin olmadigi bekar bi arkadasi arasa "hayirdir bu da neyin nesi" demez misiniz yani? disardaki iliskilerini oyle cozuyor diyelim peki neden benim uzuldugumu agladigimi bile bile 3 gun küs kalir o zaman? iyi dusunmek istiyorsunuz fakat is yerindeki gerginlikleri de ben cekiyorum. arkadaslarina, mudurune diyemediklerinin siniri benden cikiyor. diyelim ki bir gun muduruyle sorun yasadi. o gun agzimdan cikan her sey suc oluyor. o zaman anliyorum ki is yerinde biriyle problem yasadi. bu naz yapmak midir? ben is yerinde biriyle problem yasadigimda evime asla yansitmam is yerinde kalir. asil kiymet bilmek budur bence. naz yapmak ise cok farkli.
Esim ilk hattini kullaniyor, yani tabiki arayan tanimadigim arkadaslari oluyor ama neden kiskaniyim ki.
O kadar güzel özellik sayıyorum, bazı düşüncelerinizin yanlış olabileceğini söylüyorum (maddi kısım hariç bence sadece orada haklısınız) ama umrunuzda değil gibi. Siz sevmiyorsunuz eşinizi, madem bu kadar herseyi batıyor soğudunuz e ayrılın madem ne diyim 🤷‍♀️

Son düzenleme:
Çok erken evlenmişsiniz. Daha uzun birbirinizi tanıma fırsatınız olsaydı büyük ihtimalle evlenmeyecektiniz. Maalesef bana çok farklı insanlarmışsınız/ farklı beklentileriniz varmış gibi geldi.

Yine de olan olmuş. Kimse değişmez. Hele de 30 yaşlarında insanlar. Eğer onu sevebilecek ve size kötü gelen huylarına gülüp geçebilecekseniz devam edin. Yoksa bence en mantıklısı çocuk olmadan ayrılın.

@ozlem ada

Sende muhtemelen baskın bir karaktersin ki böyle bir adamdan etkilenmişsin.

Eşinin eril enerjisi düşük dişil enerjisi yüksek, senin de tam tersi eril enerjin yüksek ve dişil enerjin düşük olduğu için birbirinizi çekmişsiniz.

Ahmet değil Mehmet olsa da aynı karakter yapısında olacaktı karşınızdaki adam.

Kendinizi değiştirerek işe başlayın...

Kendinizi değiştirmezseniz; bu adamdan boşansanız bile aynı yapıda biriyle evlenirsiniz...
baskin karakter degilim sadece esim ozguvenli olsun isterdim

baskin karakter degilim sadece esim ozguvenli olsun isterdim
Yazdığınız mesajdaki bir çok cümle baskın karakter olduğunuzu gösteriyor.

Eşiniz de bahsettiğiniz gibi biri ise sizin baskın karakter olmama gibi ihtimaliniz yok

Baskın karakter olmayı belli ki tü kaka olarak görüyorsunuz ki kabul etmiyorsunuz

Ben sizi anlıyorum baskın bir karakter olarak karşınızda sizi sahiplenen, güçlü bir erkek figürü arıyorsunuz. Geçmişinizde babayla problemleriniz oldu mu? Babasız büyümek gibi, babayla iletişim yok denecek kadar az olması gibi? Genelde baba sevgisi eksik kalmış kadınlar güçlü erkek arayışına giriyor (kendim de dahil)

Ama 6 ay karar vermek için çok kısa bir süre. Zamanla keşfedeceksiniz, rahatsız olduğunuz durumları eşinizle paylaşacaksiniz ve belki o da zamanla size ayak uyduracak, icinize atmayın ona söyleyin, ona ayna tutmuş olursunuz hem. Aranızdaki sevgi bağı da henüz çok güçlü değil ama bu da zamanla kuvvetlenebilecek bir şey. Yani adamın kötü bir tavrı yok siz biraz heyecan istiyorsunuz sadece, ki bu da gayet doğal hakkınız herkesin ilişkide beklentisi farklıdır. Daha tutkulu, sahiplenen, güçlü bir erkek istiyorsunuz. Dediğim gibi icinize atmayın paylaşın. Bu yaşta emekli gibi olduk daha 6 ayda deyin. Ben daha heyecanlı, daha tutkulu bir evlilik istiyorum, bu sekilde davranarak icimdeki ateşi söndürüyorsun senin icin hiçbir sey yapmak gelmiyor içimden deyin. Cinsellik konusunu da konuşun ki bilsin yoksa kendince hicbir problem yok sanarak ayni kafada sürdürmeye devam edecek
ne kadar guzel ifade etmişsiniz anlatmak istediklerimi. baba ile buyudum fakat babamla iletisimim pek yoktu. bekarken de karsima cikan pisirik, ailesinin etkisinde kalmis erkekleri hep reddettim. ama insan kaderinden kacamiyor galiba.paylasiyorum esimle, ozellikle cinsellik konusunda neler bekledigimi soylememe ragmen pek orali olmadi. dediginiz gibi tutkulu ve guclu bir erkek olsun isterdim. ama bu dediklerinizi tekrar soyleyecegim cok tesekkur ederim yorumunuz icin

Yazdığınız mesajdaki bir çok cümle baskın karakter olduğunuzu gösteriyor.

Eşiniz de bahsettiğiniz gibi biri ise sizin baskın karakter olmama gibi ihtimaliniz yok

Baskın karakter olmayı belli ki tü kaka olarak görüyorsunuz ki kabul etmiyorsunuz
baskin karakter ozelligini oyle gordugumden degil, gercekten baskin karakter degilim belki de esime gore baskin karakterim ama genel anlamda degilim. aileme boyle bir sey soylerseniz gulerler , ben ve baskin karakterlilik:)

baskin karakter ozelligini oyle gordugumden degil, gercekten baskin karakter degilim belki de esime gore baskin karakterim ama genel anlamda degilim. aileme boyle bir sey soylerseniz gulerler , ben ve baskin karakterlilik:)
Peki dediğiniz gibi olsun o zaman.

Duygusal ve cinsel konularda ise kadın dolaylı yoldan başlatandır, önce ondan beklerseniz çok beklersiniz.

Kıskançlık konusunda normal olmayan sizsiniz.
Şu söylediklerinizden bazıları benim erkek arkadaşımda da var ama bana sevimli bile geliyor. Çünkü o bu, değişemez. Değiştirmek de haddim değil ki onu olduğu kişi olarak sevmeliyim zaten
Elini tutmadan elinizi tutmaması yatakta siz bir şeyler yapmadan yapmaması gibi durumları da oturup güzelce konuşun lütfen
Kocaman insanlarız, triple iletişim kurulmaz Birde hayat telaşı insanı yoruyor ve bir yerden sonra karşıdakinin tribine ne oldu neden falan diye sormak yerine anlatmıyorsa üstüne düşmek istemeyebiliyor insan

Cinsel birliktelikte isteksizlik sorun, incindiğinizi söyleyin lütfen. Ama istemiyorum ya da sabah erken kalkacağım dediğinizde iyi geceler demesi normal ve olması gereken. Zorlamak, trip atmak, hayır denmesine rağmen şansını denemesi vb olmaması gereken şeyler. Siz bunlardan hoşlanıyorsanız da bir bahane bulup bunu ona söyleyebilirsiniz Çiftler cinsel tecrübe sahibi bile olsa kendi aralarındaki cinselliği ancak iletişimle güçlendirebiliyor, her insan farklı çünkü.
Tatlı yapma, kilo verme konularına gelirsek de burada o kadar çok konu okudum ki, eşim dikkat et dedi eşim kilo ver dedi eşim göbeğin önde gidiyor dedi eşim dana gibi oldun dedi vbvb Siz kendiniz iyi hissetmek için kilo verecekseniz verin ama herkesin sağlığı kendine, kocaman adam kendisi karar versin Üzülüyorsanız da girin mutfağa onunla Aşırı iyi fit tatlı tarifleri var Hem proteinliler hem de kalorileri düşük Sohbet ederken birlikte yapın tatlıları Böylece size de iyi gelir bu Trip atması, iş yerinde gerilince size patlaması konusunda kesinlikle haklısınız Bu konuda da onunla konusmayı, örnek vererek anlatmayı denebilirsiniz Ama bunu sinirli ve tripli değil de daha çok samimi yapın bence Suçlayıcı bir tavır ters tepebiliyor
Evli olmadığım için anlamazmışım gibi gelebilir ama 1+1 minicik dairede aylarca erkek arkadaşımla yaşadım ki buna birkaç ay boyunca pandemi - karantina zamanları da dahildi
Birde bana biraz mükemmeliyetçi ve eleştirel geldiniz gibi gibi Bu konuda da azıcık kendinizi inceleyebilirsiniz bana kalırsa

Arkadaşımın eşiyle denize gitmiştik bize şey demişti size laf atan biri olursa bana söyleyin polisi ararım 🤣🤮

merhabalar hanimlar. ben 30 yasinda, 6 ay once evlenmis bir kadinim.esimle bir arkadasimin vasitasi ile taniştik.o da benden 4 yaş büyük.esim genel olarak iyi niyetli, kinci olmayan ve yardimsever bir insan. (evlenmeden once de yardimseverlik yönu beni etkilemisti)evde de ev islerinde de bana hep yardim eder.Ama bazen bazi seyler o kadar gözüme batiyor ki soğumaktan cok korkuyorum. aslinda zaman zaman da soguyorum.ornegin ozguvenli biri olmamasi, ileriyi dusunmemesi (ozellikle maddi konularda) Yerine gore ve kişiye göre hareket edememesi, herhangi bir sorun oldugunda sorun uzerinde odaklanmayip gecistirmeye calismasi, ben uzerinde durunca da benimle tartisip 3 gun boyunca trip atmasi ve beni kesinlikle kiskanmamasi. kiskanmamak derken lutfen yanlis anlasilmasin, yanlis yonlere de cekilmesin, beklentim psikopatlik manasinda degil; ikisinin ayrimi cok iyi yapilmali.umursamamazlik bir nevi. ornek vermek istiyorum. ayni sitede oturdugumuz bir arkadasimi ise giderken bir sapik birkac defa takip edip rahatsiz etmis. arkadaşimin eşi de kendi babasindan rica edip işe onun goturmesini istemis. ben de esime bahsettim; arkadastan bahsedip sapik takip etmis cok korkmus falan diye. insallah boyle bir seyle ben karsilasmam (gercekten panik birim bunu da cok iyi bilir) dedigimde "eger oyle bir sey olursa telefonla konusur gibi yap" sadece bu. bu mudur yani? bu kadar mi rahat soylenir:KK43: gecenlerde 1 yil once calistigim yerden bir arkadas aradi (erkek) iş güc falan derken 20 -25 dk konustuk. "kim" diye sordu. soyledim. "himm iyi" dedi, tv sine bakmaya devam etti. hayattaki en büyük hobisi yemektir ve keyif yapmaktir. keyfinden ödun vermedigi icin birikim bile yapamamis. ben kilo almamak icin artik tatli ve hamur isi yapmamaya karar verdim. daha dogrusu karar vermistik. kendisinin de kolestrolu var. mutfaga girip tavuk gogsu, pudingli tatlilar falan yapiyor. onun o hali bana itici geliyor:KK43: bir de benim kalbimi kirdiginda ben trip attigimda gonlumu almak yerine benden kat kat fazla bana trip atar."neden, niçin" sorulari lugatinde yok sanki. bir de cinsel anlamda ben adim atmadan genelde o adim atmaz. inanin artik hic evde suslenesim falan gelmiyor. evlenmeden once bir suru guzel kiyafetler almistim. hic hevesim kalmadi.ben sarilmazsam sarilmaz, yolda yururken ben elini tutmazsam o tutmaz. sanki ben erkek o kadın. arzulamiyor genel olarak. 3 hafta once iş yerinden bir arkadasi ile tartisti, daha dogrusu sacma bir sebep yuzunden sabahin 8 inde adam eşimi arayip bagirarark konustu. eşim de sakin bir ses tonu ile " ne oldu" diye sordu. adam hala bagiriyor. ise gidince konusmamislar. bi kac gun sonra adamin esiyle karsilasiyorlar. adamin esi de ayni is yerinde. benim ki kadina :"biliyor musun kocan bana boyle boyle dedi" diye şikayet etmis. kadin da buna bagirmis. "banane problemlerinizi kendiniz cozun diye. o kadar sinir oldum ki bu kadar ezik bir profil cizmesine. gozume batan seyler bunlar veya esimi taniyorum zamanla. bazen cok caresiz hissediyorum bu hisler karsisinda, sogudugumu dusunup agliyorum. :KK43: onemli sorunlar mi bunlar? aşilabilir mi? gerci neyi nasil aşacagim bilmiyorum ki:KK43:
Fazla türk dizisi izleyip erkeklerden o dizilerdeki hayali karakterler gibi olmalarini bekliyorsunuz. Sorun bu bence. Eşiniz düzgün bir insan belli ki. Erkek dediğin şöyle olur yumruğunu masaya vurur gibi beynimizde kodlanmış sablonlariniz var ama gerçek bu değil. Gerçek dünyada erkekler dizilerdeki gibi de değil.

Arkadaşının eşine şikayet kısmına kadar bir sorun göremedim, anlattığınız diğer bütün olay ve durumlar farklı yorumlanabilir ama eşe şikayet tüm yorumlarımı değiştirdi. Bence siz artık eşe saygınızı haklı sebeplerle kaybetmişsiniz ,zaten evlenirken de aşk yokmuş aranızda , keşke iyice tanımadan evlenmeseymişsiniz , bence boşanmayı düşünmelisiniz

Son düzenleme:
suan ki calisma arkadaslarindan bahsetmiyorum ben. eski, cok alakasinin olmadigi bekar bi arkadasi arasa "hayirdir bu da neyin nesi" demez misiniz yani? disardaki iliskilerini oyle cozuyor diyelim peki neden benim uzuldugumu agladigimi bile bile 3 gun küs kalir o zaman? iyi dusunmek istiyorsunuz fakat is yerindeki gerginlikleri de ben cekiyorum. arkadaslarina, mudurune diyemediklerinin siniri benden cikiyor. diyelim ki bir gun muduruyle sorun yasadi. o gun agzimdan cikan her sey suc oluyor. o zaman anliyorum ki is yerinde biriyle problem yasadi. bu naz yapmak midir? ben is yerinde biriyle problem yasadigimda evime asla yansitmam is yerinde kalir. asil kiymet bilmek budur bence. naz yapmak ise cok farkli.
Bence bu kısmı düzenleyerek konunuza ekleyin yoksa eşiniz melek sizse sorun arayan biri olarak kalacaksınız.

merhabalar hanimlar. ben 30 yasinda, 6 ay once evlenmis bir kadinim.esimle bir arkadasimin vasitasi ile taniştik.o da benden 4 yaş büyük.esim genel olarak iyi niyetli, kinci olmayan ve yardimsever bir insan. (evlenmeden once de yardimseverlik yönu beni etkilemisti)evde de ev islerinde de bana hep yardim eder.Ama bazen bazi seyler o kadar gözüme batiyor ki soğumaktan cok korkuyorum. aslinda zaman zaman da soguyorum.ornegin ozguvenli biri olmamasi, ileriyi dusunmemesi (ozellikle maddi konularda) Yerine gore ve kişiye göre hareket edememesi, herhangi bir sorun oldugunda sorun uzerinde odaklanmayip gecistirmeye calismasi, ben uzerinde durunca da benimle tartisip 3 gun boyunca trip atmasi ve beni kesinlikle kiskanmamasi. kiskanmamak derken lutfen yanlis anlasilmasin, yanlis yonlere de cekilmesin, beklentim psikopatlik manasinda degil; ikisinin ayrimi cok iyi yapilmali.umursamamazlik bir nevi. ornek vermek istiyorum. ayni sitede oturdugumuz bir arkadasimi ise giderken bir sapik birkac defa takip edip rahatsiz etmis. arkadaşimin eşi de kendi babasindan rica edip işe onun goturmesini istemis. ben de esime bahsettim; arkadastan bahsedip sapik takip etmis cok korkmus falan diye. insallah boyle bir seyle ben karsilasmam (gercekten panik birim bunu da cok iyi bilir) dedigimde "eger oyle bir sey olursa telefonla konusur gibi yap" sadece bu. bu mudur yani? bu kadar mi rahat soylenir:KK43: gecenlerde 1 yil once calistigim yerden bir arkadas aradi (erkek) iş güc falan derken 20 -25 dk konustuk. "kim" diye sordu. soyledim. "himm iyi" dedi, tv sine bakmaya devam etti. hayattaki en büyük hobisi yemektir ve keyif yapmaktir. keyfinden ödun vermedigi icin birikim bile yapamamis. ben kilo almamak icin artik tatli ve hamur isi yapmamaya karar verdim. daha dogrusu karar vermistik. kendisinin de kolestrolu var. mutfaga girip tavuk gogsu, pudingli tatlilar falan yapiyor. onun o hali bana itici geliyor:KK43: bir de benim kalbimi kirdiginda ben trip attigimda gonlumu almak yerine benden kat kat fazla bana trip atar."neden, niçin" sorulari lugatinde yok sanki. bir de cinsel anlamda ben adim atmadan genelde o adim atmaz. inanin artik hic evde suslenesim falan gelmiyor. evlenmeden once bir suru guzel kiyafetler almistim. hic hevesim kalmadi.ben sarilmazsam sarilmaz, yolda yururken ben elini tutmazsam o tutmaz. sanki ben erkek o kadın. arzulamiyor genel olarak. 3 hafta once iş yerinden bir arkadasi ile tartisti, daha dogrusu sacma bir sebep yuzunden sabahin 8 inde adam eşimi arayip bagirarark konustu. eşim de sakin bir ses tonu ile " ne oldu" diye sordu. adam hala bagiriyor. ise gidince konusmamislar. bi kac gun sonra adamin esiyle karsilasiyorlar. adamin esi de ayni is yerinde. benim ki kadina :"biliyor musun kocan bana boyle boyle dedi" diye şikayet etmis. kadin da buna bagirmis. "banane problemlerinizi kendiniz cozun diye. o kadar sinir oldum ki bu kadar ezik bir profil cizmesine. gozume batan seyler bunlar veya esimi taniyorum zamanla. bazen cok caresiz hissediyorum bu hisler karsisinda, sogudugumu dusunup agliyorum. :KK43: onemli sorunlar mi bunlar? aşilabilir mi? gerci neyi nasil aşacagim bilmiyorum ki:KK43:
Saygınız azalmış. Adam biraz yer içer yatarım modunda. Değişmez bence

Siz yakınlaştığınızda yarın erken kalkıcam diyip geri çekildiğinizde ondan azıcık bir ısrar öpüp koklaşma, neyse bu gecelik de böyle olsun ama yarın gece kurtuluşun yok gibi bir tutku, arzulandığını hissetme bekliyorsunuz ki çok haklısınız.
beraber diyete karar verip akşamına mutfakta tatlı yapması da hiç hoş değil. Ortak bir karar alıyorsunuz ve o buna uymuyor, küçücük bi şey gibi ama güven sarsıcı. Dese ki ya ben uyamıycam diyete dayanamıyorum tatlıya Pazartesi başlarız vs sevimlilik yapsa ok. O bile kabul
İşte kimseye laf söz edemeyip eve gelip size sinirli tavrı, gücü bi size yetiyor sanki.
Maddi sorun da can sıkıcı, ailesinin bir çöpü bile olmamış evlenirken o hala ailesinin borcunu ödüyor, siz de ev geçindiriyorsunuz. Bir de evde yemek, temizlik, çamaşır, ütü vs, İnsan kendini kusura bakmayın ama enayi gibi hisseder. Evlenmeden önce bu borcu bilerek evlendiyseniz o zaman bir şey diyemem tabi.
sizin maço birini istediğinizi düşünmüyorum, ama size gösterdiği özgüveni dışarda da takınmasını istiyorsunuz. Canı isterse size sinirlenebiliyor, gerekirse küsüp 3 gün konuşmayabiliyor.
yapmadığı kazanın parasını Ödemiş bir adam yüzü yumuşak demekki yarın bir gün ailesi para istese kredi yine çeker, bi akrabası borç taksa geri bile isteyemez .
Bu adamın değişeceğini sizin istediğiniz özgüvenli, güçlü kişi olacağını sanmam. Ama size olan tavırlarını değiştirmesi için konuşun, başarılı olursanız ne ala. Olmazsa ya böyle kabullenin ya da yol verin gitsin

X