eşimden sogudum sanirim

amin. simdiden boyle, cok moralim bozuluyor dusundukce. burdaki bazi arkadaslarin dedigi gibi iyi ozelliklerine odaklanicam bubdan sonra
Ha bir de evde onu yücelt biraz. Kendini iyi hissetsin. Ayağın takılsa at kendini yere. Çiğlik at. Zorla ilgilensin senle. Adam zaten naif senin daha narin olman lazım. Sürekli naz yap. Trip atma. Arada dekolte ver ama sakın gidip yanına yaklaşma. Eninde sonunda gelecek eşek değil ya. Bazı erkekler evlendiğini geç algılıyor.

İşte onu dıyorum durumlarıda yokmuş. Burada aılesı değil kocanız suçlu. Alınmayın ben buna sadece iriye oluyorum size demiyorum tabi erkekler için yani birikim yapmazlar anamız babamız yapar kafasında çoğu yani evlenen sensın yapsana birikim ya da ona göre zaman ayarlanılır. Imkan yoksa bı ıkı sene sonra evlenın yanı sonra böyle ılk yıllar borç ödemekle geçiyor.
Bizim de ilk yıllarımız borç ödemekle geçti. Düğün borçları üstüne eşimin önceden çektiği kredi borcu da vardı. Eşim küçük yaşlarından beri çalışıyor olmasına rağmen hiç birikim yapmamış çünkü kp eve asla bakmayan kendi keyfinde kazandığını alkole kadına kıza yatıran bir adam. Eşim de haliyle kazandığını eve harcamış. Çünkü çok merhametli kendinden önce başkasını düşünen sakin yapılı biridir. Şuan bana karşı da öyle kalbimi kırmaz istediğim bir şeyi ikiletmez. İlk yılların borç ödemeyle geçmesi evliliğe ya da eşime bakışımı değiştirmedi.

Gayet güzel özellikler nasıl da batmış size. Eşiniz gayet sağlıklı tepkiler veriyor fakat toplum olarak toksik ilişki meraklısıysak demek. Yatakta “sabah erken uyanıcam hayatım” dediğinizde ilişkiye zorlanmayı mı tercih ederdiniz? Durduk yere ortada bir şey yokken neden kıskansın sizi? Bence asıl itici olan sizin istediğiniz şeyler ama yine de siz bilirsiniz tabii.
Ek olarak az önce başka bir arkadaşa sormuşsunuz ben de fikrimi söyleyeyim, eşimi eski iş arkadaşı arayıp yarım saat konuşsa asla kıskanmam, keza o da beni kıskanmaz. Bence böylesi sağlıklı. Kıskanılacak, korunulacak durumlar elbette olur ama onlar bunlar değil. Bence hiç ama hiç sevmemişsiniz eşinizi.

Valla sana bağlı
8C1232C7-A0DE-4C21-A3FF-86D8C558039F.jpeg

Bizim de ilk yıllarımız borç ödemekle geçti. Düğün borçları üstüne eşimin önceden çektiği kredi borcu da vardı. Eşim küçük yaşlarından beri çalışıyor olmasına rağmen hiç birikim yapmamış çünkü kp eve asla bakmayan kendi keyfinde kazandığını alkole kadına kıza yatıran bir adam. Eşim de haliyle kazandığını eve harcamış. Çünkü çok merhametli kendinden önce başkasını düşünen sakin yapılı biridir. Şuan bana karşı da öyle kalbimi kırmaz istediğim bir şeyi ikiletmez. İlk yılların borç ödemeyle geçmesi evliliğe ya da eşime bakışımı değiştirmedi.
Kuzu onu demiyorum ki ne tipler var yiyip içip geziyor. Aılenınde durumu belli ama aman aılem yapsın ya da kredı çekerız hallolur kafası yani sorumluluk yok bazılarında hep bır aıleye sırtını yaslama var. Farkındasındır kadınlar bındallısına kadar kv den ıstıyor. Yahu eşinden miye istemiyorsun. Yok şu kadar altın yapmadılar. 7 tane bılezık yerıne 5 bılezık takmış aıle ama bakarsın kendı aılesı bır bılezık takmış. Ben genel olarak yorum yaptım kuzu bazı erkeklerde sorumluluk duygusu cıdden yok

merhabalar hanimlar. ben 30 yasinda, 6 ay once evlenmis bir kadinim.esimle bir arkadasimin vasitasi ile taniştik.o da benden 4 yaş büyük.esim genel olarak iyi niyetli, kinci olmayan ve yardimsever bir insan. (evlenmeden once de yardimseverlik yönu beni etkilemisti)evde de ev islerinde de bana hep yardim eder.Ama bazen bazi seyler o kadar gözüme batiyor ki soğumaktan cok korkuyorum. aslinda zaman zaman da soguyorum.ornegin ozguvenli biri olmamasi, ileriyi dusunmemesi (ozellikle maddi konularda) Yerine gore ve kişiye göre hareket edememesi, herhangi bir sorun oldugunda sorun uzerinde odaklanmayip gecistirmeye calismasi, ben uzerinde durunca da benimle tartisip 3 gun boyunca trip atmasi ve beni kesinlikle kiskanmamasi. kiskanmamak derken lutfen yanlis anlasilmasin, yanlis yonlere de cekilmesin, beklentim psikopatlik manasinda degil; ikisinin ayrimi cok iyi yapilmali.umursamamazlik bir nevi. ornek vermek istiyorum. ayni sitede oturdugumuz bir arkadasimi ise giderken bir sapik birkac defa takip edip rahatsiz etmis. arkadaşimin eşi de kendi babasindan rica edip işe onun goturmesini istemis. ben de esime bahsettim; arkadastan bahsedip sapik takip etmis cok korkmus falan diye. insallah boyle bir seyle ben karsilasmam (gercekten panik birim bunu da cok iyi bilir) dedigimde "eger oyle bir sey olursa telefonla konusur gibi yap" sadece bu. bu mudur yani? bu kadar mi rahat soylenir:KK43: gecenlerde 1 yil once calistigim yerden bir arkadas aradi (erkek) iş güc falan derken 20 -25 dk konustuk. "kim" diye sordu. soyledim. "himm iyi" dedi, tv sine bakmaya devam etti. hayattaki en büyük hobisi yemektir ve keyif yapmaktir. keyfinden ödun vermedigi icin birikim bile yapamamis. ben kilo almamak icin artik tatli ve hamur isi yapmamaya karar verdim. daha dogrusu karar vermistik. kendisinin de kolestrolu var. mutfaga girip tavuk gogsu, pudingli tatlilar falan yapiyor. onun o hali bana itici geliyor:KK43: bir de benim kalbimi kirdiginda ben trip attigimda gonlumu almak yerine benden kat kat fazla bana trip atar."neden, niçin" sorulari lugatinde yok sanki. bir de cinsel anlamda ben adim atmadan genelde o adim atmaz. inanin artik hic evde suslenesim falan gelmiyor. evlenmeden once bir suru guzel kiyafetler almistim. hic hevesim kalmadi.ben sarilmazsam sarilmaz, yolda yururken ben elini tutmazsam o tutmaz. sanki ben erkek o kadın. arzulamiyor genel olarak. 3 hafta once iş yerinden bir arkadasi ile tartisti, daha dogrusu sacma bir sebep yuzunden sabahin 8 inde adam eşimi arayip bagirarark konustu. eşim de sakin bir ses tonu ile " ne oldu" diye sordu. adam hala bagiriyor. ise gidince konusmamislar. bi kac gun sonra adamin esiyle karsilasiyorlar. adamin esi de ayni is yerinde. benim ki kadina :"biliyor musun kocan bana boyle boyle dedi" diye şikayet etmis. kadin da buna bagirmis. "banane problemlerinizi kendiniz cozun diye. o kadar sinir oldum ki bu kadar ezik bir profil cizmesine. gozume batan seyler bunlar veya esimi taniyorum zamanla. bazen cok caresiz hissediyorum bu hisler karsisinda, sogudugumu dusunup agliyorum. :KK43: onemli sorunlar mi bunlar? aşilabilir mi? gerci neyi nasil aşacagim bilmiyorum ki:KK43:
Öncelikle karakteristik kişiliğimiz karşımızdakinin psikolojik bozukluğu yoksa karakterini gizlemiyorsa kısa sürede çözümlenebilir bu sebeple evlenmeden önceki durumunuzu , insanların size “Ayy ne güzel eline vur ekmeğini al, sen bunu parmağında oynatırsın “ gibi yönlendirmeleri oldu ise siz de bunu bu adam romantik beni sever beni arzular harika bir erkek olarak mı algıladınız acaba? Ya da tek istediğiniz evlenmek miydi? - sadece sesli düşündüğümü varsayın-
Kendimden yola çıkarsam, sabahın 7 sinde şifti (shift) değişen bir personel çok kere beni bağır çağır aramıştır fakat konumum gereği , “Şşşş kendine gell hoppp sen kimsin oluummm ? Karşında kim var senin” yerine “problem nedir?” Diye sakince yaklaşmışımdır. Eşiniz bence bu anlamda işyerinde saygınlığıyla tanınan çirkef olmayan makul kabul gören biri olmalı. Evliliğimden yola çıkarsam, o kadar çok statü sahibi olan ve ya olmayan yakışıklı ve ya değil zengin ve ya değil erkekle ve uzun süreler görüşme yapmam gerekiyor ki.. bu bazen yurtdışındaki biri ise görüntülü olarak 1 saat de sürebiliyor.. Eşimden, eşinizin yaklaşımını beklerim . Ki eşim de öyledir gerçekten ve bu işimi rahatlıkla yapmamı sağlar eşimin bana duyduğu güven sırtımı okşar. Eğer eşimle yeme içme konusunda bir karar almışsak ve o buna uyamıyorsa, sağlıklı arıştırmalıklar hazırlar bırakırım, onları yesin acıktığında. Böylece sağlığını düşünüyorsam hem sağlığını korur hem de sinirlenmemiş olurum. Kıskanılmak istiyorsam da kıskandırırım 😅 nedir yani? Tabi sohpetlerimle.. ahlaki olarak yanlış şeyler yapmam.
Uzun oldu biraz.
Evliliğiniz çok yeni, bu birbirinizi çözümlediğiniz en tehlikeli görünen ilk 2 yıl. Bence eşinizin bu yönleri avantaj sizin için. Kesinlikle kötü biri değil ve zamanla o da bazı şeyleri öğrenir eğer siz sabırlı olur doğru anda doğru hareketleri yaparsanız. Biz kadınlar onlara sorumluluk vermeli, kimi zaman güçlü kadınım pozlarını bırakmalı ve onlara mayalarında olan durumu”sana ihtiyacım var” modunu vermeliyiz bence bazen. Buna ihtiyaç duyuyorlar. Birbirinize nasıl davranacağınızı öğrenmeniz için zamana ihtiyacınız var siz de o da mükemmel değilsiniz sadece zamana bırakın. İllaki yapamıyorsanız da herkes yoluna gider 😉

X