eşimden sogudum sanirim

Bana anlattıklarınız niyeyse hic itici gelmedi. Siz daha güçlü dominant maço bir karakter istiyorsunuz sanırım ama bu adam evlendiğinde değişmedi ya.
Eski iş arkadaşınızla hal hatır sormak için konuşunca kıskanmasımı gerekiyor çok ilginç.
Ayrıca adam sizden istemiyor mutfağında tatlısını yapıyor yiyor yani sizi niye rahatsiz ediyor bu durum orayı hic anlamadım.
Tartışmadan sakince olayları halletmeye çalışması onun ezik olduğunu değil, sakin yapıda yapıcı biri olduğunu gösterir.
Şöyle erkeklerin kıymetini bilmiyorsunuz ya ne diyim.
yapici mi?? peki neden benimle tartisip 3 gun küs kaliyor o zaman? gercekten yapici olan insan herkese karsi ve ozellikle esine karsi yapici olmaz mi? esimi is yerinden bi arkadasi (kadin) arasa ve yarim saat konuşsa kesinlikle rahatsiz olurdum ben. peki siz? esinizi eski is yerinden pek de samimi olmayan bi kadin arasa ve yarim saat konussa gercekten rahatsiz olmaz miydiniz? lutfen gercekci olun. mutfaga girip bir seyler yapmasi evet rahatsiz ediyor beni. cunku evlendikten sonra ikimiz de cok kilo aldik ve karar verdik dikkat etmeye.onda kolestrol cikti, dikkat etmesi gerekiyor yediklerine. karar verdgimiz gun sanki hic konusmamisiz gibi mutfakta bir seyler yapmasi rahatsiz ediyor beni

bazi arkadaslari vardi esimi resmen isleri icin kullanmaya calisiyordu, ben gozunu actim sayemde gorusmeyi kesti. ama bu durum bile sinir bozucu. benin sayemde bazi seyleri gormesi, cok mu iyi niyetli veya farkinda mi olnuyor bazi seylerin bilemiyorum

Anlamıyorlar ki. Benimkine de bütün arkadaşlarını,ailesini tek tek anlatmam gerekiyor. Dediklerini tek tek analiz ediyorum ona. ""Bak bundan demiştir."" falan diye. İyi olsa iyi olduğunu, kötü olsa kötü olduğunu algılayamıyorlar. Sonra da şeytan biz kadınlar oluyoruz. Siz kadınların beyni nasıl çalışıyor diyo bana, e sizinkinin yerine fazla mesai yapıyor.

yapici mi?? peki neden benimle tartisip 3 gun küs kaliyor o zaman? gercekten yapici olan insan herkese karsi ve ozellikle esine karsi yapici olmaz mi? esimi is yerinden bi arkadasi (kadin) arasa ve yarim saat konuşsa kesinlikle rahatsiz olurdum ben. peki siz? esinizi eski is yerinden pek de samimi olmayan bi kadin arasa ve yarim saat konussa gercekten rahatsiz olmaz miydiniz? lutfen gercekci olun. mutfaga girip bir seyler yapmasi evet rahatsiz ediyor beni. cunku evlendikten sonra ikimiz de cok kilo aldik ve karar verdik dikkat etmeye.onda kolestrol cikti, dikkat etmesi gerekiyor yediklerine. karar verdgimiz gun sanki hic konusmamisiz gibi mutfakta bir seyler yapmasi rahatsiz ediyor beni

haklısın, sen bakma yazılanlara, gerçekten az bir kendine değer veren her kadın evliyken sinir olur adamın daha 34 yaşında böyle olmasına.
hissiz içi geçmiş gibi, evlerden ırak.

İnsanları acaba sırf siz öyle istiyorsunuz diye olduğundan farklı birine dönüştüremezsiniz. Buna hakkınız da yok. Yemek yemeyı sevıyorsa sevıyordur. Tatlı yapmaktan keyıf alıyorsa alıyordur. Kavgacı değilde normal sakin karşılıyorsa karakteri budur. Siz bu adamı evlenmeden önce gördünüz sürpriz yumurta misali bir anda olmamış. Baskın karakter seviyorsanız öyle biriyle evlenmeliydiniz.

Eşiniz sert biri degil kibar ve insanları kırmaktan korkan biri bence soğumayın tam tersi bence yardımcı olun ona,onun hayatınızda hiç olmadıgını düşünün bir ozaman çokmu mutlu olacaksınız üç günlük dünya ,sevin birbirinizi inanın bazı insanlar çekingendir pasiflerdir o eksiyse siz artı olun birbirnizi tamamlayın

Anlamıyorlar ki. Benimkine de bütün arkadaşlarını,ailesini tek tek anlatmam gerekiyor. Dediklerini tek tek analiz ediyorum ona. ""Bak bundan demiştir."" falan diye. İyi olsa iyi olduğunu, kötü olsa kötü olduğunu algılayamıyorlar. Sonra da şeytan biz kadınlar oluyoruz. Siz kadınların beyni nasıl çalışıyor diyo bana, e sizinkinin yerine fazla mesai yapıyor.
aynen ya. ayni sozler, kendisinin iyi niyetli benim kotu niyetli dusundugumu soyluyordu baslarda. ama bakti ve gordu ki bazi arkadaslari konusunda yanilan hep kendisi

Konu sahibi kocanın olumlu taraflarına odaklan. Bu foruma konu açanların yarısı arıza, psikopat, masaya elini vuran, son söz hakkı kendisinde olan, bazen ana kuzusu, bazen kvnin kpin gazıyla karısına aslan kesilen, paragöz, sadakatsiz, ahlaksız, saygısız, küfürbaz, sağlıksız cinsel fantezileri olan -falan falan falan daha bir sürü sayarım da- erkeklerden ya hoşlanıyor ya da evli. Bi de bu açıdan baksanız belki eşiniz daha sevimli görünür gözünüze.

aynen ya. ayni sozler, kendisinin iyi niyetli benim kotu niyetli dusundugumu soyluyordu baslarda. ama bakti ve gordu ki bazi arkadaslari konusunda yanilan hep kendisi
E olacağı o. Hep sizin lafınıza gelecek zaten :) Ama soğudum falan diye yormayın kendinizi ve ilişkinizi. Evliliğin ilk seneleri çok zor. Çok batacak daha gözüne. Evliliğe alışacak, koca olduğunu farkedecek falan 1-2 sene zor geçecek. Biz 6 yıldan sonra evlendik düşün. Biz bile zorlandık alışmaya aynı ev içinde sürekli dip dibe :KK14:
Geçecek bunlar siz ona anlatmaya devam edin. Cinsel konuda da sizden çekiniyor olabilir mi. Naif bi yapısı var gibi. Reddedersiniz ya da istemezsiniz diye çekinme ihtimali var mı acaba.. konuşsanız keşke onunla

Eşimi arkadaşları arar konuşurlar neden rahatsiz olayım ki. Hepsini tanıyorum zaten. Evet bizde kilo aldik hemde baya baya oyle 3 5 kilo değil yani. Ben diyet yaparken eşim tatli alıp geliyordu ama ondan soğumadım, seni her halinle seviyorum derdi.
Siz evlisiniz, en yakınsınız. Disardaki insanlarla problemlerini o şekilde çözüyor olabilir ama size oyle davranmak istiyordur. Cunku bende öyleyimdir, eşime naz yapmayacaksam kime yapacağım.
Cinsellik konusuna gelince herkes cok cok istekli olmayabilir. Baska erkekler gibi hayır şimdi olacak böyle kadınlıkmı olur birlikte olacağız dese dahamı iyi. Bence Çok kibar biri eşiniz. Biraz kıymetini bilin kaybederseniz cok üzülürsünüz.

merhabalar hanimlar. ben 30 yasinda, 6 ay once evlenmis bir kadinim.esimle bir arkadasimin vasitasi ile taniştik.o da benden 4 yaş büyük.esim genel olarak iyi niyetli, kinci olmayan ve yardimsever bir insan. (evlenmeden once de yardimseverlik yönu beni etkilemisti)evde de ev islerinde de bana hep yardim eder.Ama bazen bazi seyler o kadar gözüme batiyor ki soğumaktan cok korkuyorum. aslinda zaman zaman da soguyorum.ornegin ozguvenli biri olmamasi, ileriyi dusunmemesi (ozellikle maddi konularda) Yerine gore ve kişiye göre hareket edememesi, herhangi bir sorun oldugunda sorun uzerinde odaklanmayip gecistirmeye calismasi, ben uzerinde durunca da benimle tartisip 3 gun boyunca trip atmasi ve beni kesinlikle kiskanmamasi. kiskanmamak derken lutfen yanlis anlasilmasin, yanlis yonlere de cekilmesin, beklentim psikopatlik manasinda degil; ikisinin ayrimi cok iyi yapilmali.umursamamazlik bir nevi. ornek vermek istiyorum. ayni sitede oturdugumuz bir arkadasimi ise giderken bir sapik birkac defa takip edip rahatsiz etmis. arkadaşimin eşi de kendi babasindan rica edip işe onun goturmesini istemis. ben de esime bahsettim; arkadastan bahsedip sapik takip etmis cok korkmus falan diye. insallah boyle bir seyle ben karsilasmam (gercekten panik birim bunu da cok iyi bilir) dedigimde "eger oyle bir sey olursa telefonla konusur gibi yap" sadece bu. bu mudur yani? bu kadar mi rahat soylenir:KK43: gecenlerde 1 yil once calistigim yerden bir arkadas aradi (erkek) iş güc falan derken 20 -25 dk konustuk. "kim" diye sordu. soyledim. "himm iyi" dedi, tv sine bakmaya devam etti. hayattaki en büyük hobisi yemektir ve keyif yapmaktir. keyfinden ödun vermedigi icin birikim bile yapamamis. ben kilo almamak icin artik tatli ve hamur isi yapmamaya karar verdim. daha dogrusu karar vermistik. kendisinin de kolestrolu var. mutfaga girip tavuk gogsu, pudingli tatlilar falan yapiyor. onun o hali bana itici geliyor:KK43: bir de benim kalbimi kirdiginda ben trip attigimda gonlumu almak yerine benden kat kat fazla bana trip atar."neden, niçin" sorulari lugatinde yok sanki. bir de cinsel anlamda ben adim atmadan genelde o adim atmaz. inanin artik hic evde suslenesim falan gelmiyor. evlenmeden once bir suru guzel kiyafetler almistim. hic hevesim kalmadi.ben sarilmazsam sarilmaz, yolda yururken ben elini tutmazsam o tutmaz. sanki ben erkek o kadın. arzulamiyor genel olarak. 3 hafta once iş yerinden bir arkadasi ile tartisti, daha dogrusu sacma bir sebep yuzunden sabahin 8 inde adam eşimi arayip bagirarark konustu. eşim de sakin bir ses tonu ile " ne oldu" diye sordu. adam hala bagiriyor. ise gidince konusmamislar. bi kac gun sonra adamin esiyle karsilasiyorlar. adamin esi de ayni is yerinde. benim ki kadina :"biliyor musun kocan bana boyle boyle dedi" diye şikayet etmis. kadin da buna bagirmis. "banane problemlerinizi kendiniz cozun diye. o kadar sinir oldum ki bu kadar ezik bir profil cizmesine. gozume batan seyler bunlar veya esimi taniyorum zamanla. bazen cok caresiz hissediyorum bu hisler karsisinda, sogudugumu dusunup agliyorum. :KK43: onemli sorunlar mi bunlar? aşilabilir mi? gerci neyi nasil aşacagim bilmiyorum ki:KK43:
Sen eşini düzelteceksin başka çaresi yok

E olacağı o. Hep sizin lafınıza gelecek zaten :) Ama soğudum falan diye yormayın kendinizi ve ilişkinizi. Evliliğin ilk seneleri çok zor. Çok batacak daha gözüne. Evliliğe alışacak, koca olduğunu farkedecek falan 1-2 sene zor geçecek. Biz 6 yıldan sonra evlendik düşün. Biz bile zorlandık alışmaya aynı ev içinde sürekli dip dibe :KK14:
Geçecek bunlar siz ona anlatmaya devam edin. Cinsel konuda da sizden çekiniyor olabilir mi. Naif bi yapısı var gibi. Reddedersiniz ya da istemezsiniz diye çekinme ihtimali var mı acaba.. konuşsanız keşke onunla
gercekten zormus evlilik. yani alişmak yeni huylarini ogrenmek.. degistirebilir miyim bilmiyorum bazi seyler cok oturmus onda, gormek istedigi gibi goruyor. butun arkadaslarina babasini kotu anlatmis hep, babasiyla pek anlasamazmis. (ben de arkadaslarinin eslerinden ogrendim babasiyla anlasamadigini) ben babasiyla olan iliskisini sordugum zaman dort dortluk anlatiyor hatta baya bi kiymete bindi. bana cok sey anlatmadigini dusunuyorum o yuzden nasil degistirebilirim bilemiyorum. cinsel konuda da cekindiginden degil, isteksizliginden bence.

Nedense adami hic sevmiyorsunuz gibi geldi bana acikcasi. Daha alti ay icinde böyle hissetmeniz bana biraz garip geldi. Adamin öyle ayy viyyy öldür bosa diyecek taraflari yok. Bazi konularda pek becerikli degil belki, ama orda sizde müdahele edebilirsiniz. Mesela maddi konularda. Ama ana fikir olarak yani ben bu evlilikte icten bagliligi iki taraftada görmedim kusura bakmayin

X