eşimden gizli kredi kartı çıkarttırdım eve gitmesini istemiyorum dertsiz başıma dert aldım 🥲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
size göre . Herkes sizinle aynı hayatı yaşamak zorunda değil bunu bir anlayın.
Hakkaten, anlama yetileriniz yerinde mi?
Aynı hayatı yasayalim mi dedik, nikah yapın mi dedik? Ben de birlikte yaşadım ama evliyim, eşim demedim. Sevgilim o kadar. Siz neden gocunuyorsunuz sevgilimle aynı evde yaşıyorum demeye? Dediğiniz gibi modern olsanız bundan gocunmazsiniz.

Ne sorduğunun önemi yok. Hayatı hakkında ayrıntıları vermişse o ayrıntıların hepsi de yorumlanır. İstemeyen ayrıntı vermesin burası forum sitesi.

Sizin hayatınızla ilgili verdiğiniz ayrıntılardan da aslında evlenmeyi çok istediğiniz ama erkek arkadaşınız evlenmediği için olsun biz de karı koca gibiyiz, zaten evliler de arkadaş gibi diye kendinizi avutuyo gibi bir izlenim oluşuyo haberiniz olsun
Kendisi 27 yaşındaymış, eşi de 40 küsur yaşındaymış. Gerçekten konu sahibesi değilse de bir yarası var belli ki 😂

Fransa'ya au pair programı ile gitmiş, iyi ki bir gitmiş, kendisinden başka kimse yurtdışında yaşamadı/yaşamıyor zannediyor. O çalıştığı ailelerden kaçı imam nikahıyla evliymiş, reşit olmayan kızları metres yapıyorlarmış acaba onu da merak ettim.

evli olmayabilirler eşim olarak hitap edebilir bence. Öyle görüyor ise. Ben demem o ayrı birşey herkes farklı bunu kabul etmeniz gerekiyor. Yurtdısında yaşadım resmi nikah yapmayan ciftlerin çocukları var o şekilde yasıyoruz peki onlara eşiniz değil diyebilirmisiniz?

Evi olmayan kimse bununla evliyim demiyor, partnerim diyor tanıtırken. Evli değilsen de değilsindir, madem çok modernsin! konu sahibesi neden ille de evliyim evliyim deme hevesindesin? Madem evlilik hiçbir şey, bırak o zaman evliysen de değilsen de ne fark eder niye imamla mimamla uğraştın?

Hakkaten, anlama yetileriniz yerinde mi?
Aynı hayatı yasayalim mi dedik, nikah yapın mi dedik? Ben de birlikte yaşadım ama evliyim, eşim demedim. Sevgilim o kadar. Siz neden gocunuyorsunuz sevgilimle aynı evde yaşıyorum demeye? Dediğiniz gibi modern olsanız bundan gocunmazsiniz.
Sevgilim diyorum zaten hatta erkek arkadaşımda dedim yorumlara bakarsanız eğer. Soru sahibi eşi olarak görüyor o şekilde hitap etmesi neden bu kadar lincleniyor metres konumuna sokuluyor

Resmi nikah olunca mı oluyor eşi 🙄🙄 bende erkek arkadasım ile yasıyorum karı koca gibiyiz. Bir imzayla mı eş olunuyor 🤨 cok sacma .. yurtdısında calısırken imam nikah ile yasayan 3 cocuklu aile vardı resmi nikah yoktu. Herkesin kendi tercih yaşam tarzı
Tabii ki resmi nikah olunca eşi oluyor.
Ömrümde duymadım böyle saçma şey.
Her beraber yaşadığımız,münasebete girdiğimiz adam eşimiz olsaydı yedi kocalı Hürmüz gibi dolaşırdı çoğumuz ortalıkta 😂😂
Eşiniz mi yani o adam? Misal siz apartopar ameliyata girecek olsanız söz hakkı var mı herhangi bir belge imzalayıp riskleri kabul etmek için? Ya da o aniden hık deyip giderse arabası falan sana kalır mı? Ya da yarın kafasına esse bir tartışmadan sonra ceketini de alıp evden ciksa muhatap bulmak için müge anliya mi cikacaksiniz 🙈🙈
Aynı evi paylaşan genç bir ciftseniz tadını çıkartın. Ama kendinizi evli saymak istiyorsanız bir zahmet belediyeye gidin, ödeyeceğiniz birkaç yüz lira ve bir iki sağlık testi..bu kadar basit yani. Ne duruyorsunuz?

Haha böyle mi ego kasıyorsunuz gerçekten. Kendi ayaklarımın üstünde duran biriyim . Birine bağımlılık istemediğim için evlilik düşünmüyorum. Evlilik meraklısı olanlar için gecerli düşünceniz🙏🙏
Bağlılık istemediğin insanla nasıl karı koca gibi oluyorsun? Evlilik yok, bağlılık yok. Sadece seks yaptığınız için mi karı koca gibi oluyosunuz?
Kendisi 27 yaşındaymış, eşi de 40 küsur yaşındaymış. Gerçekten konu sahibesi değilse de bir yarası var belli ki 😂

Fransa'ya au pair programı ile gitmiş, iyi ki bir gitmiş, kendisinden başka kimse yurtdışında yaşamadı/yaşamıyor zannediyor. O çalıştığı ailelerden kaçı imam nikahıyla evliymiş, reşit olmayan kızları metres yapıyorlarmış acaba onu da merak ettim.
ben de aynı kişi olduğunu düşünüyorum hatta raporladım

Evi olmayan kimse bununla evliyim demiyor, partnerim diyor tanıtırken. Evli değilsen de değilsindir, madem çok modernsin! konu sahibesi neden ille de evliyim evliyim deme hevesindesin? Madem evlilik hiçbir şey, bırak o zaman evliysen de değilsen de ne fark eder niye imamla mimamla uğraştın?
Hem moderniz diye geçiniyorlar hem bir "eşim" merakı 🙄

Haha böyle mi ego kasıyorsunuz gerçekten. Kendi ayaklarımın üstünde duran biriyim . Birine bağımlılık istemediğim için evlilik düşünmüyorum. Evlilik meraklısı olanlar için gecerli düşünceniz🙏🙏
Yazmayayım diyordum ama, hayatı boyunca evlenmeyi düşünmeyen biri olarak söylüyorum bunu.
Peki siz edevletine kadar sızdığınız, refakatçi olarak yanınızda tuttuğunuz kendiniz için tek kuruş dahi harcatmadığınız manitinizle imam nikahını bile hunharca savunacak kadar modern bir ilişki yaşarken ne meraklısı oluyorsunuz?

Artık imamların da resmî nikah kıymaya yetkileri var bi zahmet imam nikahı kıydırırken resmî nikahıda aradan çıkarsaydınız.

Asıl sorunuza gelince, kartınızı aldığınız bankanın mobil bankacılık uygulamasını indirip kartınızın son durumunu öğrenebilir oradan da adres değişikliği yaparak şubeye yönlendirebilirsiniz

Konu sahibini ilgilendiriyor o

İmam nikah , resmi nikah umrumda değil insanları evlenmek zorunda değil. Eşim diyebilir. Nikah yok diye hemcinsinizi ağır ithamlarda bulunmaları hoş değil. Metres vs diye . Eş nedir ? Hayatı birlikte paylasıyorlar ise eşim diyebilir.
Hayatı paylaşmıyorlar bu konuda. Nikah yok, kimseyi ilgilendirmez evet. Birbirlerini eş seçmişler sözde ama eş eşi kandırmaz, sömürmez. 18'lik kızların alışveriş imkanı değildir erkekler. Adamların tatmin malzemesi değildir kadınlar. Öyle olursa hayatı paylaşmak denmez buna. Alışveriş denir. Bilmem ne nikahı falan filan diye adlandırmaya gerek yok.

Ben sevgilim için eşim demedim. Soru sahibi imam nikahı varmış eşi olarak görüyorsa bu kimseyi ilgilendirmemeli
Konu sahibi kendini katogerize ederse ilgilendirmez kısmını zaten yok saymış oluyor kendi kendine..

Sizde başkalarını yargılıyorsunuz işte.
Madem beraber yaşanılan kişiye eşim denebilir diyorsunuz,resmi nikahla evlenenleri neden evlilik meraklı deyip küçümsemeye çalışıyorsunuz?
Mış gibi yapmıyorlar en azından.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X