Eşimden boşanmak için karar veremiyorum

Güven bitmiş sanki yani geciktirilebilir fakat engellenebilir mi bilemedim

Boşanmak isteyenlerin en büyük ikilemi eşin çok iyi baba olması. Yani bakıyorum da hiç kötü baba yok. Olmaması güzel bir şey tabii de, bende şöyle düşünüyorum. İyi baba çocuğunun annesini üzmez, üzemez.

Ve mükemmel bir baba dahi olsa, başkalarıyla konuşmasını, görüşmesini yakaladığım bir adamdan bana artık eş olamaz. Çocuklarınız için zararlı değil mi peki her gün gergin bağrış çağrışın olduğu bir ortam?

Ayrıca iyi baba olması sizi neden etkiliyor? Çocukların siz boşansanız da yine babası zaten. Daha öncede aynı şeyleri yaşatmış size, bana göre kararsız kalınacak bir konu değil.

Çocukların durumu beni durduran.İleride onların etkilenmesinden,bu durumdan dolayı beni suçlayacaklar diye emin olamıyorum.Maalesef böyle durumlarda olan çocuklara oluyor.İnanın bazen eve misafir gelsin ya da gitmek istemiyorum.O kadar kopuyor ki ortamdan telefonu dünyası olmuş.İnsanlar anlamasın sohbet açılsın diye kendimi yırtmaktan,yüklenmekten yoruldum.

Böyle bir ortamda çocukların durumunun daha kötü olacağını bilmen ve bu evliliğe devam ediyor olman gerçekten çok kötü bir şey!

İşte kendinizi yok sayıp onun bu hâle gelmesinin önünü açmışsınız kendisi zaten narsist. Bundan sonrası çok daha zor olacak, katlanmaya devam etseniz iyice tükeneceksiniz, kendinizi anlatmaya çalışsanız anlasa bile asla kabul etmeyecek.

Sizin hem profesyonel hem de ailenizden ciddi bir destek almanız gerekiyor, tek başınıza üstesinden gelinecek gibi değil..

Kendinizi bir süre geri çekseniz? Yoruldum deyip açıklama yapmadan, çaba göstermeden sadece çocuklarınıza odaklanarak.

Mesela misafir mi geldi siz mi gittiniz, sohbet için cabalamayin olduğu kadar olsun. Tepki gösterirse de "sen konussaydin senin ağzın ve konuşacak bir şeyin yok mu" diye yanıtlayın, yine çocuklarınıza dönün, en ufak bir trip de yoruldum demeye devam edin. Aşırı rahatlık verip egosunu arşa cikarmissiniz.

Bunu hep yaziyorum hepte yazmaya devam edeceğim. Iyi bir baba bosandiktan sonra iletisimi devam ettirir, alir, gezdirir, yatirir, yedirir. Yine okuluna götürür, cocuga yakin ev tutar vs.

Gercekten iyi bir baba olsa bosandiktan sonra babalik vazifesini yapip yapmayacagi konusunda tereddut etmezsiniz zaten.

Adam aldatiyor, sucluluk hissetmiyor, ozur dilemiyor, piskin piskin konusuyor. Bu evliligi devam ettirmeyi oda istemiyor olabilir

Eşinizin babalığına laf edemediğiniz kısım ne?

Evliliğiniz bitmiş. O iş seyahatinden sizi aldatmış gününü gün etmiş olarak dönecek boanmayacaksanız deşmeyin

Yazışmayı görünce yüzleştiniz mi ne diyor? Yani boşanın tabi ki. Çocuklar borçlar falan demişsiniz de oturup göz mü yumacaksınız?

Dibine kadar ikizler.Akşam yatıyor başka bir kişilik sabah kalkıyor başka bir kişilik
Canım o burçla alâkalı değil narsist kişilik özelliği. Eşimle çok ortak noktaları var (aldatma hariç) ben altı ay önce dava açmaya giriştim ama iki çocukla beceremedik çok yıpratıcı bir süreç şimdi annemler başka şehirde bir sene sonra tayin alıp gitmeyi düşünüyorum o da gelir görür çünkü terapist vs her şeyi denedim şu an ilaç kullanıyorum kendisi psikiyatriye bile gitmiyor ilaç içmek istemediği için.

İyi baba başka kadınlarla yazışmadan önce karısını ve çocuklarını gözünün önüne getirir bunu yapmazdı bile. Siz kendinizi kandırıyorsunuz. Evliliğiniz bitmiş. Kızınıza ileride aldatıldığında boşanma yavrum mu diyeceksiniz? Nasıl örnek olmayı tercih edersiniz? İki çocuğunuza sadakati nasıl anlatacaksınız?

Yazışmayı görünce yüzleştiniz mi ne diyor? Yani boşanın tabi ki. Çocuklar borçlar falan demişsiniz de oturup göz mü yumacaksınız?
İlk yazışmaları gösterince hayır arkadaşım öyle bir şey yapmam deyip reddetti o zaman hamileydim ve zor bir hamilelik geçirdim.Pandemi de girince araya bidaha o kişilerle görüşmedi.Şimdi açıkçası bekliyorum bu hafta yazacak mı o yabancı arkadaşına beklentiye girmiş mi?Döndüğünde yüzleşip son noktayı koymak istiyorum.

Yani bu süreçleri sadece beni değil herkesi etkileyecek.O kadar gücü kendimde görmüyorum açıkçası.Yıllardır sindire sindire resmen kurban modeline dönüştüğümü hissediyorum.Merhametimi,duygularımı yenip adım atarsam gerisi gelir.Terapiste onlar gitmedikçe evlilikler maalesef biter.Niye hep kadınlar kurtarıcı?

Siz kendinize saygınızı kaybetmişsiniz, adamın bir kadınla flörtleşmesi bile aldatmaya yeter. Daha hala o kadınla buluşacak mı diye beklemek ne demek, buluşamazsa aldatmış olmayacak mı? Hem de 2. Defa..

Çocuklarınızın kendine saygısı ve bir duruşu olan anneyi hakettiklerini düşünüyorum. Böyle sırf aynı evde yaşasınlar bahanesiyle ezik büzük hale gelmiş kadınlara çok üzülüyorum. Siz anneyseniz o da baba. Aile birliğini riske atan o, onun hatalarını sırtlanmak zorunda değilsiniz.

Ben de boşanmış bir kadınım, oğlum haftasonları full babasıyla vakit geçiriyor. Baba babalık yapacaksa zaten boşanınca da yapar. Maddi gücünüz yerindeyse ve çocuklar için aile desteğiniz var ise eskisinden çok daha mutlu yaşamaya devam ediyorsunuz. Boşanınca ölücem zanneden kadınlara da çok şaşırıyorum, yok öyle bi şey biraz kendinize güvenin. Annenizin karnından evli mi doğdunuz da evlilikten önce hayat yokmuş gibi davranıyorsunuz?

Ve son olarak bir kk klasiği ile bitirmek istiyorum; boşanmayacaksanız, kurcalamayın.

Yanlış düşünüyorsun kesinlikle. Ben de yeni ayrıldım senin gibi bir sürü bahane ettim yıllarca. Benim de 2 çocuğum var. Bizim de pek çok şeyimiz ortaktı. Kendime ona ve ailesine yakın bir ev tuttum. Asla yüzlerini görmüyorum. Telefonla hallediyorum çocuklarla ilgili olan şeyleri. Çocukları okula bırakıp, alıyorlar, ben işten gelene kadar bakıyorlar. İnanılmaz rahatladım ki resmi aşama devam ediyor dava çekişmeli. Çocuklarım için uzman desteği alıyorum onlar da iyi götürüyor şuan durumu. Yeni düzene adapte olduk. Siz de kendinizi çekin bakın nasıl kafanız rahatlıyor yaşam enerjiniz geliyor. İçindeyken göremiyor insan, sizi anlıyorum. Ama kesinlikle korkmayın dünyanın sonu değil sakin,huzurlu yeni biz düzen mümkün

Çocuklar her türlü hayatının bir döneminde sizi suçlama potansiyeline sahip. Ya neden bırakmadın zamanında bu adamı diye suçlarlarsa?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…