Eşimden boşanmak için karar veremiyorum

Coco89

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
11
-2
35
Merhabalar artık işin içinden çıkamadığım için sizden yardım istiyorum arkadaşlar.9 yıllık evliyim öncesinde de 5 yıl bir sevgililik dönemimiz olmuştu.7 yaşında erkek 3 yaşında bir kızım var.Eşimin babalığı konusunda asla laf edemem işte bu yüzden tam karar veremiyorum.Bekarken anne babamın evliliği hiç normal değil anne otoritesi olan bir ailede büyüdüm.Her gün tartışma,problemlerin olduğunu düşünün.Eşimin de geçmişi benden daha çok travmalı.Belki yanlış bir evlilik yaptığımı çok sonradan farkettim.Ama çok sevdiğim aynı zamanda herkes tarafından çok sevildiği için kabullenmedim.Eşimin narsist olduğunu bir kaç olaydan sonra tam anlamıyla anladım.Aşırı sosyal,sosyal medya düşkünü,sürekli övülme isteği olan biri.İkinci çocuğuma hamileyken şehir dışına iş seyahati nedeniyle gittiğinde oradaki iş arkadaşlarıyla konuşmalarını,buluşmalarını gördüm.Sonrasında çok profesyonel bir şekilde beni ikna etti.Bir daha böyle birşey yapmayacağına söz verdi.Bu arada biz herşeyi beraber yaptık.Ben evlendiğimiz günden beri çalışıp bütün kazancımızı birlikte paylaştık.Tek bir gün bile maddi anlamda bir beklentim olmadı.Benim kendi ailem benim iki çocuğuma da bakmıştır.En zorlandığım konulardan bir tanesi arkadaş,aile ortamına girdiğimizde eline telefonu çok sık alır ben sürekli konu açmaya çalışırım.Ya da kendini işini sürekli över.Böyle olunca da bir çok arkadaşımız bizimle görüşmeyi kesti.Sonrasında tren onu değiştirmek uğruna çok yıprandım.En son bundan 3 ay önce telefonunu kurcalarken yabancı bir bayanla yazışmalarına rastladım.İngilizce bilmemesine rağmen çeviri ile hiç evliliğinden bahsetmeden resmen flörtleşip konuşmuş.Bu ayın sonunda iş seyahati olduğunu kadınla da orada görüşebileceğini söylemiş.Bunları gördükten sonra psikolojim bozuldu,kavgalarımız arttı.Çocukların yanında bile artık birbirimize bağırır olduk.İşin ilginç yanı bu davranışlarımda beni suçluyor.Kendi hep haklı.Çok soğukluk girdi aramıza.Eminim çocuklardan dolayı o da boşanalım diyemiyor.Bir de herhangi bir konuda konuşmaya çalışayım seslerimiz yükselir,ardından küser gider.Ertesi gün o olay hakkında da konuşmak istemez.Ben ay sonundaki iş toplantısını beklemek istiyorum.Döndüğünde kesinlikle bu konuyu konuşacağım.2 çocuğum mevcut düşünmekten işin içinden çıkamıyorum.Kimseyle de paylaşamıyorum.Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim

Bosaninca çocuklar babasız mı kalıyor? Kavganın mutsuzluğun olduğu evde yaşamaları daha mı iyi?

Hayır anlamıyorum bosaninca ebeveynlerden biri ölüp ortadan yok oluyor sanki de çocukları kavganın, huzursuzluğun olduğu evde büyütmeyi normal görüyor kadınlar hep..

Babaligi bitmeyecek sonucta cocuklarin duzeni zaten sizin kavgalarinizla bozulmus bosanirsaniz huzur bulurlar sadece. Aldatilma var zaten sevgi kalmamis anladigim kadariyla saygi da tukenmis evliligi surdurmenin manasi yok.

Durum o kadar çetrefilli ki.Bu sıkıntı yüzünden bütün aile etkilenecek.Ev borcumuz ortak,yeni araba borcumuz ortak,sonrasında annem küçük çocuğuma bakıyor eşimin güzergahı üstünde olduğu için o bırakıyor o alıyor.Ben çok ters yerde çalışıyorum.Benim dışımda herkesle özellikle annemle arası çok iyi.Ailesi yere göğe sığdıramıyor oğullarını.Yani böyle bir karar sonrası çok büyük yıkıma uğrayacağım.Devam edersem de ne özgüvenim kaldı ne de içimde yaşama sevinci.

Bir defa reel, bir defa da sanal alarak (tabii ki bunlar senin bildiklerin) aldatırken yakalamışsın, tam olarak ne olsun istiyorsun boşanmak için?

Aileler için mi evli kalıyorsunuz, çocuklar için mi? Bence dümdüz cesaretim yok deyin. Ailede hiç mi sizi anlayan destek veren biri yok?

Adam narsist ama siz hariç herkes mükemmel olduğunu düşünüyorsa bunda sizin de payınız yok mu?

Herkes özel hayatında farklıdır, aile arkadaş, iş ortamında farklıdır.

Bunlar sizin bildikleriniz bilmediğiniz daha neler çıkıyor neler .Bitmesi gereken bir evlilik

Evet haklısınız hiç cesaretim yok.Bırakmadı.Benim hatam şu oldu ona herzaman destek verdim.Çok arabesk olacak ama aşık oldum çok sevdim.Bütün olumsuzluklarına bir kulp bulup kendimi kandırdım.Onun peşinden çok koştum.Misal sofrada kızar,küserdi.İçim rahat etmez gider peşinden ikna etmeye çalışırdım.Gitmediğim zamanlarda da illa suç benim onu tahrik etmemden kaynaklanırdı.Son zamanlarda o kadar kötü hissetiriyor ki sırf susmam için haklısın tamam deyip konuyu kapatıyoruz.Şuan yanlız kalıp mücadele etmeye gücüm olacak mı?bu beni korkutuyor

İş arkadaşlarıyla buluşma konuşma derken aldatma olayı mı oldu?

İş arkadaşlarıyla buluşma konuşma derken aldatma olayı mı oldu?
Şöyle fiziksel bir şeyler olduğunu bilemiyorum.Konuşmalarda flörtleşme yakaladım.Birbirlerine iltifatlar,güzel sözler,özlem içerikli cümleler.Orada dış cafe gibi yerlerde buluşmalar vardı.Bu son yakaladığım İngiltere’de yaşayan bir kadınla sohbetleşme ve buluşma hayali

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…