Eşimden ayrılmak istiyorum

Slm arkadaşlar eşimle 1 yıllık evliyiz 7aylık hamileyim çok kavgalı ve sorunlu bir evliliğimiz var bu benim ikinçi evliliğim evlenmeden önce bir yıl konuşma geçmişimiz oldu ve ikinci evliliğim olduğunu ve evlenmek istimediğimi sorunlu bi evlilik geçirdiğimi herşeyi ailesi ve kendisiyle konuşmuşdum bisşekilde beni evlileğe ikna etti ama şimdi öyle be yerdeyimki hergün lafından sözünden bıktım üzülmekten yoruldum 1 ay önce annem vefat etti üzerine bunun umursamazlığı lafını sözünü bilmeyişi beni kına getirde dulluğumu konu ettik bu seferde gerçekten dünya üzerinde etimle kemiğimle ne kadar neferet edilebiliyorsa o kadar nefret ediyorum eşimden gidecik baba evim yok annem basam vefat etti boşanmak istiyorum ama ikinci evliliğim dende boşanırsam çevrem akrabağlar yune beni suçluycak onu da geçtim bi zaman sonra yeter artık başlarım çevresine diyorsun ama hamilelik elimi kolumu bağlıyor arkadaşlar cidden ne yapıcağımı şaşırdım son zamanlardaki haberlerdeki kadın cinayetleri yüzündende ayrılık korkutuyor beni ne yapmam gerek

Eğer eşinin ailesi düzgün, veya eşine göre iletişim kurması daha iyi insanlarsa hamileliği-bebek bakımını bahane ederek onlarda kalabilir misin 6-7 ay?

Yedi aylık hamile kadın, eğer baba evine gidemiyorsa nereye gidecek, nasıl maddi ihtiyaçlarını karşılayacak, adam nafaka verse bile ev açıp, evin senin bebeğin tüm masraflarını karşılayacak geliri var mı?

Kavgalı evliliğimiz var demissiniz size şiddet uyguluyor mu ?

Eğer eşinin ailesi düzgün, veya eşine göre iletişim kurması daha iyi insanlarsa hamileliği-bebek bakımını bahane ederek onlarda kalabilir misin 6-7 ay?

Yedi aylık hamile kadın, eğer baba evine gidemiyorsa nereye gidecek, nasıl maddi ihtiyaçlarını karşılayacak, adam nafaka verse bile ev açıp, evin senin bebeğin tüm masraflarını karşılayacak geliri var mı?
Adamın kendine bakıcak hali varmı diye sorsana zarzor geçindiriyor ailesinden yardım alarak hayır anlamdığım geçindirmeye bukadar zorlanıyorsun neden evlendi bide hamileliğimin ilk haftalarında aldırmak istedim karşı çıktı aldırıcam korkusuna evden çıkarmadı ben anlayamıyorum beni rezil etti side çocuğu nasıl düşünebiliyor neyine güveniyor aklım almıyor

Anneden babadan hiç bir şey kalmadı mı?? Bulunduğunuz yer de küçük bir yer sanırım bu kadar erkekler anlıyor salça oluyor hemen gözüne kestiriyor, ev basmak tecavüz falan diyorsunuz (evet olabilir ama bu yüzden boşanmaya korkacak kadar yoğun olması garip geldi bana) yokluğun olduğu küçük bir yer sanırım. Büyük şehre gidin. Ancak mantıklı olursak önce doğumunuzu yapın çocuk kreş yaşına gelsin o arada hazırlanın ve suyuna gidin. Başka bir yol görünmüyor sizin için.

İnanın 4 aylık evliyken boşanma davası açtım halada açılı ama nasıl oldu nasıl hamile kaldım anlayamıyorum sürekli kavga etmekden konuşamıyorduk bile
Hadi diyelim biiir şekilde korunurken hamile kaldınız. İnsan boşanma davası açtığı biriyle nasıl birlikte olur onu aklım almıyor. 🤷🏻‍♀️ne yapayım diye sormuşsunuz ya bir tane daha yapın bebe ne diyelim şimdi

Sen söyle ne yapıyım bu ülkede adaletmi var adalete polise güveniyim bi gece evime giren tecavüzcü yada iş dönüşü kanarda kıstırılıp ölesiye tecavüze uğrayıp öldürülüyüm olmadı benimle birlikte kız cocuğumda mı kurban ediyim söylermisin cidden bana güvenilir akla uygun bir yol onu uygulayım zaten bu yüzden buraya yazdım bi fikir alamk için
Öyle bir anlatıyorsunuz ki insanlar kocanızın şiddet geçmişi olduğuna, sizi ölümle tehdit ettiğine inandı. Halbuki siz boşanma durumunda dul olduğunuzu bilen başka erkeklerin peşinize takılma ihtimalinden bahsediyorsunuz. Eşinizden şiddet görmüyorsanız boşanmayı bu aşamada düşünmeyin. Bebeğinizi hele bir doğurun, lohusa kafasından sıyrılın, öyle karar verin. Bu şekilde sağlıklı düşünemiyor gibisiniz. Gerekirse eşinizi. Suyuna gidin bu sürede. Madem hamilesiniz, bu şekilde boşanma kararı vermeyin. Herşeyim oluru vardır istisnalar dışında. Her çocuk anne babasının bir arada olduğu bir aileyi hakeder. Konuşarak halledilebilecek şeylerde kestirip atmamak o çocuğa karşı göreviniz artık.

Hayır çalışıyordum kafede filan ama işde sorun yok fabrika temizlikçi her işi yaptım kolay iş bulurum
Yani işsizsiniz. İlk evliliğinizde ki eş uyuşturucu bağımlısıydı evlendikten sonra öğrendim demişsiniz. Sizde evlenmeden önce soruşturma yok mu? Benim eşimi hatta eşimin sülalesini dahi araştırdı babam. Neyse diyelim mi sizde temkinliydiniz ama yine de öğrenemediniz. Kötü bir evlilik yaşandı ve bitti. Olabilir hepimizin başına gelebilir diyelim amaa benim cinnet geçirdiğim nokta şu siz hiç demiyo musunuz bu hayat kötü yeni evlilikte de böyle bir şey çıkabilir ben yeni evlilik yaşamadan bi işe gireyim kendimi garantiye alayım oldu ki bu evlilikte kötü çıkarsa kolay bi şekilde boşanırım diye önce neden kendinizi sağlama almadınız. Kolay iş bulurum ne demek ya? Kolay işte sana verecekleri para 17bin. Kiralar olmuş en kötü ev 15bin. Ne yiyip ne içicen bi de bebiş var. Off off

Tacize uğrayanlar, öldürülenler hep boşanmış kadınlar mı? Ona bakarsanız bekar gencecik kızlar da sapık kurbanı oluyor bu ülkede. Evli kadınlarda eşlerinin kurbanı malesef. Hiç birimiz güvende değiliz. Ama eve kapanamayız değil mi?
Eşinizin şiddeti yokmuş o halde 7 aylık hamile halinizle boşanmaya kalkmayın. Arkanızda aileniz yok. Çocuk 2,3 yaşa gelinceye kadar huyuna gidin biraz para biriktirin. Sonra boşanırsınız çalışırsınız. Bu arada tüm korunma yöntemlerini üst üste mi alt alta mı uygularsınız bilemiyorum ama mutlaka uygulayın 2. Çocuk da bir anda olmasın.

Hayır çalışıyordum kafede filan ama işde sorun yok fabrika temizlikçi her işi yaptım kolay iş bulurum
güzel kardeşim

mesleğin yok, beden işi yapıyorsun, alacağın asgari ücret civarı. herhalde tahsilin az.
1. kez evlenmişsin, evlendiğin adamın uyuşturucu bağımlısı olduğunu anlamadan
şiddet, ceza evi neyse bitmiş
hadi bunlar olurken gençtin toydun.

2. kez yine evleniyorsun.
hadi evlendin
adam ev geçindirecek kadar kazanmıyor
e kazanmıyor sen ne demeye evleniyorsun? yani bu "madem ev geçindiremiyor neden evleniyor" sorusu sadece erkekler için mi geçerli? geçindireck kadar kazanmıyorsa ya sen de çalışacaksın bi süre çocuk yapmayacaksın kenara biraz atacaksın ya da baştan evlenmeyeceksin. adam zorla mı evlendi senle?

boşanma davası açıp hamile kalabiliyorsun

boşanırsam biri eve kadar takip eder tecavüz eder gibi şeyle düşünüyorsun
Allah korusun öyle bir manyağa denk geleceksen, maalesef onların evli bekar genç dul filan baktığı yok
çok boşanmaktan korkan gördüm de böyle bir şey yüzünden korkan da ilk görüyorum

ha çalışıp bir de bebeğe bakmak öyle dediğin kadar kolay değil. ilk kez boşandığında çocuğun yoktu, -değil mi? o zamanki gibi olmayacak. çalışsan bebeğe kim bakacak? varsa öyle bakacak biri şimdi de baksın doğurunca çalış madem.

düşünme şeklinde büyük sorunlar var. nasıl geçincem çocuğa kim bakacak, ben etraftan laf söz ederler diye kafaya takmadan huzurla nasıl yaşaycam gibi şeyler düşün...

Kocamın öldürmesinden korkmuyorum bu 1 evlenmeden önce 1 yıl konuşma ve görüşme oldu aileside dahil biliyorum 1 yıl çok uzun süre sayılmaz ama ülkemizde boşanmış bi kadın olmak ne kadar zor bi fikriniz varmı maddiyat konusunda demiyorum işe girersin iş yerinde bi kanı bozuk bulur akrabag çevre rahat vermez tek kuruşluk faydaları dokunmaz ama çalışmandan tut giydiğine kadar kafanın etini yerler halbuki evliykende çalışıyordun ve aynı şeyleri giyiyordun onları boşver boşandı bu heryola gelir kafasındaki erkeklerin sayısını tahmin bile edemezsin iğreçliklerini tahmin bile edemezsin bu adamda hiç böyle biri değil gibiydi aileside inanın bana bu kadar değişeceği aklımın ucundan bile geçmesd

Bak boşanıp iş bulmak çocuğuma bakmak beni yormuyor daha önce de çalışdım beni yoran korkutan insanlar boşandığımı söylemesem bile nasıl anladıklarını bilmiyorum bisüre sonra anlıyolar böyle kadınlar ı sanki gözleyip a bu boşanmış takıyım ben buna diyen o kadar şerefsiz evladı varki inanamazsın evine kadar takip ederler insanı gider polise şikayet edersin kanıt ister kanıt bulun götürüsün yine bi işlem yapılmaz iki üç gün sonra adam karşına dikilir daha sinirli bi şekilde neden bunları düşünmüyorsunuz tek derdim çalışmak olsa şimdiye kadar boşanmazmıydım
Yani evet illa zorluğu vardır. Ama yapan nasıl yapıyor. Benim boşanan arkadaşım var çalısıyor çocuğu da yanında. Yapan yapıyor yani.

İnanın 4 aylık evliyken boşanma davası açtım halada açılı ama nasıl oldu nasıl hamile kaldım anlayamıyorum sürekli kavga etmekden konuşamıyorduk bile
Gökten zembille düşmedi ya , böyle bir evlilikte bu derece umursamaz olup hemen hamile kalmak hiç akıllıca değil, hem de 2. Evlilik ...

Kocamın öldürmesinden korkmuyorum bu 1 evlenmeden önce 1 yıl konuşma ve görüşme oldu aileside dahil biliyorum 1 yıl çok uzun süre sayılmaz ama ülkemizde boşanmış bi kadın olmak ne kadar zor bi fikriniz varmı maddiyat konusunda demiyorum işe girersin iş yerinde bi kanı bozuk bulur akrabag çevre rahat vermez tek kuruşluk faydaları dokunmaz ama çalışmandan tut giydiğine kadar kafanın etini yerler halbuki evliykende çalışıyordun ve aynı şeyleri giyiyordun onları boşver boşandı bu heryola gelir kafasındaki erkeklerin sayısını tahmin bile edemezsin iğreçliklerini tahmin bile edemezsin bu adamda hiç böyle biri değil gibiydi aileside inanın bana bu kadar değişeceği aklımın ucundan bile geçmesdi
Ne demek ya her dulun peşine biri mi takılıyor hepsine laf mı atılıyor ?! Bu igrenc bir zihniyet ve bunu kabul etmiş gibi konuşuyorsunuz. Böyle yapanlar yok demiyorum ama sanki her ne olursa olsun sizin başınıza bu gelecekmiş gibi kabullenmek doğru değil. Siz meslek sahibi olup kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya odaklanın. Kendinizi kimseye ezdirmeyin. Kendi parasını kazanan, okuyan, gözü açık ve başı dik kadına kimse ilişemez ! Bu zihniyeti kabul etmeyeceksiniz ve kendinize güveneceksiniz herşeyden önce.

Paran varsa, iyi bir işin varsa anca yeni bir hayat kurabilirsin..boşandın,iş buldun bebeğe kim bakacak? Ev var mı, küçücük bir kazançla hem kira hem kendine hem bebeğe bakabilecek misin?ailen destek olacak mı?evlenmeyi,boşanmayı çocuk oyuncağı mı sanıyorsunuz? Hemen evlen,hemen hamile kal ,ay boşanmak istiyorum olmaz ki...hiç mi düzelmez bu adam?sende de yanlışlar var mı acaba?

Hem savaşmışsınız hem sevişmişsiniz maşallah.
Hadi seviştiniz bari korunsaydınız, hadi adam gibi korunmadınız bari doğurma kararını gözden geçirseydiniz.
Hem sığınacak baba eviniz yok, hem kocanızla kalmak istemiyorsunuz, hem de kendinize bir hayat kurmaya cesaret edemiyorsunuz, nasıl olacak peki siz ne düşünüyorsunuz?
Resmen gidememek ve gidememenize bahane göstermek için ürüyorsunuz yahu, bu evliliğin neyine çocuk.

Adamın kendine bakıcak hali varmı diye sorsana zarzor geçindiriyor ailesinden yardım alarak hayır anlamdığım geçindirmeye bukadar zorlanıyorsun neden evlendi bide hamileliğimin ilk haftalarında aldırmak istedim karşı çıktı aldırıcam korkusuna evden çıkarmadı ben anlayamıyorum beni rezil etti side çocuğu nasıl düşünebiliyor neyine güveniyor aklım almıyor
E siz hep karşı tarafa batırıyorsunuz iğneyi. 1 yıllık tanıma süreciniz olmuş, sanki uzaylılar kaçırmış da nikanızı kıyıp, sizi hamile bırakmış gibi konuşuyorsunuz. Bende boşanmış bir anneyim, oğlum ile yaşıyorum, ne evime kadar takip eden oldu, ne ima eden yazdığınız şeyleri. Hadi birinci evlilik neyse, yaptığınız 2.de temkinli olsaydınız en azından.

Ne demek ya her dulun peşine biri mi takılıyor hepsine laf mı atılıyor ?! Bu igrenc bir zihniyet ve bunu kabul etmiş gibi konuşuyorsunuz. Böyle yapanlar yok demiyorum ama sanki her ne olursa olsun sizin başınıza bu gelecekmiş gibi kabullenmek doğru değil. Siz meslek sahibi olup kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya odaklanın. Kendinizi kimseye ezdirmeyin. Kendi parasını kazanan, okuyan, gözü açık ve başı dik kadına kimse ilişemez ! Bu zihniyeti kabul etmeyeceksiniz ve kendinize güveneceksiniz herşeyden önce.
Daha önce yaşadığım için söylüyorum zaten yaşadım çıkışı bu evlilikde buldum tabi o da daha biter oldu

X