Eşim ve özgürlük anlayışı

Ay bir gün konuşmayınca yataklara düşeyazıyorum ben 🥰
Mesafelerin önemi yok yani bence de.
Kimisini her gün görüp bi kahve içip iki gülüp eğlenirsin ve onun dışındaki zamanlarda hayatında yer kaplamaz, kimisi kilometrelerce uzakta olur ama hayatında kocaman yeri olur.
Birilerinin hayatımda kapladığı yer eşimin yerini de daraltmıyor.

Bir de mesela konu sahibi saatlerdir, hatta dünden beri bu konuda bir sürü yorum yaptı, hepimiz yapıyoruz. Buraya vakit ayırınca problem olmuyor da haftada bir iki defa arladaşlarımızla görüşünce mi düşüyor evliliğimiz?
Kk'ne eşimizle el ele girmiyoruz sonuçta.
Kimse mi kitap okumuyor, kimse mi eşinin takip etmediği dizileri izlemiyor?
İlla ki eşimizden ayrı zaman geçiriyoruz yani.
Bu zamanlardan bazıları arkadaşlarla geçirilince neden problem olsun ki?

Bi karikatür vardı, paylaşmak yasak diye paylaşamıyorum ama isteyen bakar, "en azından kağıt helvayı arkadaşlarla yiyeyim, bi ömür dötümden ayrılmadın" diye yalvarıyordu amca hasta yatağında, konuyu okudukça o geliyor aklıma 😁
Ben buraya bir fikir alma üzerine konu açtığım için okuyorum cevap veriyorum konu açıp hiç okumayı cevap vermesem daha mj iyi anlayamadım

Bu yorumu arkadaslariyla vakit geciren insanlari elestirmek icin yazmiyorum iki kişide durumdan memnunsa benlik bir sey yok ama.sadece şu kisma yorum yapasim geldi.
Arkadaşlarla yol arkadaşi oldugumuzu dusunmuyorum acikcasi istedigi kadar samimi olsun hayati arkadaslarla yaşamiyoruz.
Benim de esimin de cocukluk ve okul arkadaslarimiz var 10-15 yillik arada gorusuruz tatile gideriz, sehirler ya da ulke gezilerine gittigimiz oldu olacak ama o kadar yani.
Ben ulke degistirdim, sehir degistirdim suan 2 bucuk ay once yine ulke degistirdim kim yanimdaydi? Hangi arkadasim yardimci olabildi? Hangi arkadasimla bu yolu yuruyorum? Hangi arkadaşim peşimden geliyor. Hic biri.

Senede 2 kere görüsülen o insanlari eşle kiyas etmek bana dogru gelmiyor o konumda degiller bana kalirsa.
Benim arkadasliktan beklentim zaten bana yardimci olmalari degil dolayisiyla 2 kahve icip gezip eglenecek insani her yerde bulurum. Eş öncelikli bence.

Sonuna kadar katiliyorum.

Eşim suan,bir arkadaşı ile dışarı çıktı ben de öyle oturuyorum laf yetiştiriyorum bebis uyuyor suan cok zor geliyor ama napim
Bebişte uyuyorken sevdiğiniz şeyleri yapın sizde, kendinize zaman ayırın. Dışarı çıkma konusunu ikinizide mutsuz etmeyecek şekilde yapın, eşiniz gelince mesela sorun nasıl iyi geldi mi vs diye küsüp odalara kapanmayın. İletişim içinde olun bi adım siz bi adım eşiniz

Ay oğlumu uyutuyordum alıntılara tek tek dönemiyorum matilda.
Aslında sen çok sabit fikirli biri değilsin. Bana enerjin uyumlu geldi.
Yanlışlarınızı ortak bir şekilde konuşarak düzeltebilirsiniz. Ki eşinin terapi meselesi bunun için iyi bir fikir.
Eşinin benim söylediğimi söylediğini söylemişsin.
Bunu şu anlamda söylüyorum ben.
Ben eşimle gezmeyi, sohbet etmeyi, bir şey izlemeyi, içmeyi severim. Ama bazen oturup bir kadınla dedikodu da yapmak istiyorum. Bana kocamla olan sohbet aynı verimde gelmiyor. Bunun yeri benim için çok ayrı. Yine aynı şekilde bazen eşimle çocuğumla değil de bir mekana eşli arkadaşlarımla gitmek kalabalık olmak kalabalık gülüşmeli sohbet istiyorum.
Bunlardan da ayrı ayrı keyif alıyorum.
Evlendim diye bunlardan vazgeçmek istemiyorum.
Mesajlaşmadan konuşmadan sıkılmaz mı demişsin ya mesela. Eşim çok telefonla haşır neşir biri değildir. Ama benim akşamları wp gruplarım çoşar. Bazen arkadaşım arar uzun da konuşuruz. Eşim ne diyecek ki? Neden desin.
Elbette özel bir şey yapıyorsak bir şey izliyorsak açmam. Ama tv karşısında pineklerken de bazen birileriyle geyik yapasım gelir. Buna da eşimin karışmasını istememe şahsen.
Evlendim diye de tüm kullanım haklarımı devretmedim

Eşim suan,bir arkadaşı ile dışarı çıktı ben de öyle oturuyorum laf yetiştiriyorum bebis uyuyor suan cok zor geliyor ama napim
İşte sen de bence arkadaş bulmalısın.
Ben bebeğim ufakken bir bebek çocuk yetiştirme grubunun şehir buluşmasına katıldım mesela. Orada aşırı sevimli kafa dengi dört kadınla tanıştık. Senelerce görüştük. Tesadüf şu an aynı sınıfın velileriyiz.
İki gece önce beraber çıktık onlarla. Saat 22de dönerim dedim. 24te anca evdeydik. Eşim aramadı bile. O kadar çok güldük o kadar çok rahatlatan bir sohbetti ki. Eşim beni suratı asık karşılasa eminim mutsuz olurdum gergin olurdum.
Bu arada şu an benim de kocam evde yok. Çocuğumu uyuttum bir kadeh bir şey içip uyuyacağım.

Ben buraya bir fikir alma üzerine konu açtığım için okuyorum cevap veriyorum konu açıp hiç okumayı cevap vermesem daha mj iyi anlayamadım

Söylediklerimden bu anlamı çıkarmayı nasıl başardınız ben de onu anlamadım.

Diyorum ki şu an eşinizle ilgilenmiyorsunuz.
Ben de ilgilenmiyorum eşimle. Hiç tanımadığım bir insanın konusuna yorum yapıyorum çünkü.
Bunun yerine şu gün, şu saatte herhangi bir arkadaşımla dışarıda bir şeyler içiyor da olabilirdim ve yine eşimle ilgilenemeyecektim.
Aynı evde farklı koltuklarda oturuyor olmamız şu an birlikte kaliteli zaman geçirdiğimiz anlamına gelmiyor.

Burada size sayfa sayfa yorum yazan insanlar da kocişlerine ayırmaları gerektiğini savundukları çok kıymetli zamanlarını hiç tanımadıkları bir kadının problemine yorum yapmaya ve sayfalarca yorum okumaya ayırıyorlar. Ama sorsan arkadaşlara ayıracak 2 saatleri yok.

Yani kabul etmek istemese de herkes kendisine zaman ayırıyor. Her haltı eşimizle yapamaz, sadece eşimizle sosyalleşemeyiz. Bazen hiç tanımadığın insanın konusuna zaman ayırırken sosyalleşirsin, kocan da yan kanepede keyfine bakar.
Bazen de dışarıya çıkar keyfine bakar, bazen sen çıkarsın keyfine bakarsın. Bu kadar basit bir şey, evlenince bu ihtiyaç ortadan kalkmıyor.
Kalkıyor diyen de bizim dışarıya çıkıp arkadaşlarımızla görüştüğümüz günlerde ve gecelerde kkda daha fazla mesai yapıyordur hepsi bu.

Söylediklerimden bu anlamı çıkarmayı nasıl başardınız ben de onu anlamadım.

Diyorum ki şu an eşinizle ilgilenmiyorsunuz.
Ben de ilgilenmiyorum eşimle. Hiç tanımadığım bir insanın konusuna yorum yapıyorum çünkü.
Bunun yerine şu gün, şu saatte herhangi bir arkadaşımla dışarıda bir şeyler içiyor da olabilirdim ve yine eşimle ilgilenemeyecektim.
Aynı evde farklı koltuklarda oturuyor olmamız şu an birlikte kaliteli zaman geçirdiğimiz anlamına gelmiyor.

Burada size sayfa sayfa yorum yazan insanlar da kocişlerine ayırmaları gerektiğini savundukları çok kıymetli zamanlarını hiç tanımadıkları bir kadının problemine yorum yapmaya ve sayfalarca yorum okumaya ayırıyorlar. Ama sorsan arkadaşlara ayıracak 2 saatleri yok.

Yani kabul etmek istemese de herkes kendisine zaman ayırıyor. Her haltı eşimizle yapamaz, sadece eşimizle sosyalleşemeyiz. Bazen hiç tanımadığın insanın konusuna zaman ayırırken sosyalleşirsin, kocan da yan kanepede keyfine bakar.
Bazen de dışarıya çıkar keyfine bakar, bazen sen çıkarsın keyfine bakarsın. Bu kadar basit bir şey, evlenince bu ihtiyaç ortadan kalkmıyor.
Kalkıyor diyen de bizim dışarıya çıkıp arkadaşlarımızla görüştüğümüz günlerde ve gecelerde kkda daha fazla mesai yapıyordur hepsi bu.
Farklı bir bakış açınız var aslında dediğiniz gibi ben bunu yapıyorum ama yaptım demek bana zior geliyor

Farklı bir bakış açınız var aslında dediğiniz gibi ben bunu yapıyorum ama yaptım demek bana zior geliyor
Ayrı şehirlerde yaşamanın acısını çıkarmak istiyorum diyorsunuz ya mesela illa sürekli dip dibe olmakla çıkmaz o.
O dönem yaşandı bitti.
Şimdi evli döneminizdesiniz.
Çocuklu dönemdesiniz.
Siz hep sevgili olarak kalmak istiyorsunuz ama bu pek mümkün değil.
Duygular heyecanlar stabil kalamaz.
Biz 13 14 yıldır beraberiz kocamla.
Ben yeni sevgili olduğumuz dönemi yaşıyorum desem inanma bana da.
Çünkü şu an bir hayat geçim derdi var, çocuk okutma derdimiz var.
Aynı sorumsuz aynı heyecanlı dönemi yaşayamayız.

Ayrı şehirlerde yaşamanın acısını çıkarmak istiyorum diyorsunuz ya mesela illa sürekli dip dibe olmakla çıkmaz o.
O dönem yaşandı bitti.
Şimdi evli döneminizdesiniz.
Çocuklu dönemdesiniz.
Siz hep sevgili olarak kalmak istiyorsunuz ama bu pek mümkün değil.
Duygular heyecanlar stabil kalamaz.
Biz 13 14 yıldır beraberiz kocamla.
Ben yeni sevgili olduğumuz dönemi yaşıyorum desem inanma bana da.
Çünkü şu an bir hayat geçim derdi var, çocuk okutma derdimiz var.
Aynı sorumsuz aynı heyecanlı dönemi yaşayamayız.
Anlıyorum tabi doğru diyorsunuz ama iste insan kabullenemiyor demekki

Kocamı kaybettiğimde benim üzüntüden aklıma getiremediklerimi yapan arkadaşlarım var. Hep yanımdalar hepsinden Allah razı olsun

Konuyu 2. Sayfada bırakmıştım, 24 sayfa olmuş. Bir gelişme var zannettim, ama nerdeee. Eski tas eski hamam, arpa boyu yol alınmamış 🥴🥴 Hakkını yemeyeyim ama bir akşam dışarı çıkmış 🙄 Bende severim sevdiğimle başbaşa olmak vs ama bu kadarı yok yook, ben almayım...

Konuyu 2. Sayfada bırakmıştım, 24 sayfa olmuş. Bir gelişme var zannettim, ama nerdeee. Eski tas eski hamam, arpa boyu yol alınmamış 🥴🥴 Hakkını yemeyeyim ama bir akşam dışarı çıkmış 🙄 Bende severim sevdiğimle başbaşa olmak vs ama bu kadarı yok yook, ben almayım...
Kiz bu akşam da çıktım yemeğe gittik kızımla ayrıca eşim benden özür diledi assdfg benim kişisel alanım senden önemli değil sen nasıl mutluysan öyle olalım dedi ben de hayır bundan sonra değiseceğim dedim ins değişirim yani pek bir umudum yok suan ama olcak ins

Kızlar merhaba. 10 yıldır tanışıyoruz 6 senedir sevgiliyiz 2 senelik evliyiz. 1 kızımız var 1 yaşında suan . Bebek konusunda ikimizde evlendikten sonra hemen olmasını istedik yani bize supriz olmadı ve korunmadik bilinçli yaptık. Eşimle yaşadığım sorun sürekli özgürlük ve kişisel alan konusunda evlendiğimizden beri birbirimiz haricinde bir hayatımız olması gerektiğini söylüyor ben evcil bir insanım işime gider gelir zamanımı evde geçiriririm zaten kızım küçük olduğu için genelde ona göre yaşarım parka gideriz alışverişe gideriz kızım hava alsın diye çıkarız ama tek başına çıkma huyum pek yoktur. Eşim ise tam tersi sürekli özgürlüğünü kısıtladıgımı söylüyor kendime vakit ayırmak istiyorum diyor bu da beni gerçekten kırıyor 3 aydır bireysel terapi alıyor 1 defa çift terapisine gittik artık düzenli,gideceğiz diye konuştuk ama benim üzüldüğüm nokta henüz 2 senelik evlilikte neden sıkılır bir insan neden bunalır bu kadar. Sizce abartıyor muyum
Kusura bakmayın ama sorun sizde tıpkı eşim gibisiniz o da yapışık ikiz gibi gezmek istiyor hep , gerçekten bu çok yorucu, eşiniz çok haklı lütfen psikolojik yardım alın...

X