Eşim ve özgürlük anlayışı

Hayir sunu söylemek istiyorum o her zaman bir plan yapma basbasa olmadan plan yapmak istiyor ama ben basbasa istiyorum yani nasıl örnekler versem size suan bilemedim

Bir konu daha açmam gerekir sanırım örneklerle açıklamak için

Hayir sunu söylemek istiyorum o her zaman bir plan yapma basbasa olmadan plan yapmak istiyor ama ben basbasa istiyorum yani nasıl örnekler versem size suan bilemedim
Konu başında her işe yardımcı olan, size yardımcı teklif eden, size de çıkın ben çocuğa bakarım diye bir eşti.
Her yılbaşında sizden ayrı planlar yapan, her haftasonu sizsiz plan yapan bir adam gbi bahsetmiyordunuz.
Siz her tür etkinliği beraber yapmak istediğinizi onun bazen de ayrı etkinlik olacağını söylüyordunuz.
Bu ikisi başka durumlar.
Her zaman her fırsatta ayrı kalmak isteyen bir eş evet sıkıntı. Ama genelde sizinle izinini geçiren bir adamın haftada bir on günde bir arkadaşlarıyla takılmak istemesi çok çok normal.
Hangisi uani.
Hep başkalarıyla görüşüp sizi ihmal mi ediyor yoksa haftada bir yapılan planlara mı kazıyorsunuz

Valla çatlasanız da patlasanız da evlendik, 13 seneyi de aynen böyle devirdik. Kimse kimseyi aldatmadı, aldatmayı düşünmüyor. Tespitlerinizin aksine dibine kadar da mutluyuz.

Birbirini kısıtlamamaktan anladığınız birbirini umursamamak, tamamen farklı hayatlar yaşamak sanırım. İkisinin ortası da var. Hayat siyah ve beyazdan ibaret değil.

Evlilik yıldönümünde falan başbaşa olmayı anlarım da, yılbaşı neden başbaşa mesela? Sıkılmaz mısınız? Ne yapacaksınız mandalina soyup tv mi izleyeceksiniz? Yılbaşı, bayram, seyran kalabalıkla güzel.

E tabi herkes mutlu herkes kendi hayatında hala bekar hayatı gibi eğer böyle yaşadıysanız aldatma gibi bi durum olsa da ortaya çıkmaz kimsenin birbirinden haberi yok çünkü neyse mutluluklar

Kesinlikle size katılıyorum hanfendi. Bu batı özentisi ailelerin yuvaları hep dağılıyor, kızlar erkeklere atlıyorlar, erkekler hemen kızlara atlıyorlar ve üzerinize afiyet cima eyliyorlar. Söylemeye bile ar ederim çok ayıplı şeyler yaşanıyor emcüklenmeli şeyler. Arkadaşıyla görüşen erkekler zaten evlenmemeli bence de, evlilik demek artık yek vücut olmak, tek beyin olmak, tek yürek olmak demektir. Evlilik demek artık tek karakter demek, iki insanın mucisevi birleşimiyle beraber dört kollu, dört bacaklı, iki burunlu ahtapat hayvanı demektir. Kesinlikle haklısınız.

Konu sahibinin bayağı kafası karışık bi hep beraber gezeriz, bebeğe bakar ilgilidir sadece tekte gezmek ister diyor bide bu şekil diyor. Ne dediği belli değil.

Hayattan birlikte keyif almak yol arkadaşlığıdır evlilik dejenere fikirleri ciddiye alanayacağın. ayrı takılacaksak ne anlamı var evlenmenin

E tabi herkes mutlu herkes kendi hayatında hala bekar hayatı gibi eğer böyle yaşadıysanız aldatma gibi bi durum olsa da ortaya çıkmaz kimsenin birbirinden haberi yok çünkü neyse mutluluklar

Sizin aksinize benim aldatılma korkum yok. Sanırım çok aldatıldınız, bu kadar korkunun başka açıklaması yok bence. Adamı kısıtlayarak aldatmasına engel olamam ki görüyoruz aldatanların genellikle hangi çevrelerden çıktığını. Eşim de ben de bir başkasına ilgi duymaya başlarsak bunu dürüstçe söyleyip evliliği bitirebilecek insanlarız. Evlilik ömür boyu sürmesi gereken bir zorunluluk değil. İki insanın birbirine aşkı, sevgisi biterse evlilik de biter. Sizin kadar büyük anlamlar yüklemiyorum evliliğe. Sevdiğim, mutlu olduğum sürece yanımda olacak eşim, ben de öyle. Evliliğe bir zorunluluk olarak bakmadığımız, keyif almaya odaklı yaşadığımız için sizden daha mutluyuz muhtemelen.

Herkesin popisi kendine diyorum konuyu kapatıyorum evlilik anlayışımız bile çok farklı zaten geniş geniş mutlu hayatlar diliyorum

Ben de bireysel alanın olması gerektiğini düşünüyorum. Benim eşim de genelde ailece vakit geçirmek ister. Ayda yılda bi erkek arkadaşlarıyla plan yapar. Ben de arkadaşlarımla görüşürüm ama sık sık akşam çıkma olayını törpüledim mesela. Eşim mutsuz oluyor çünkü. O arkadaşlarıyla plan yaptığında ben de o güne denk getiriyorum, genelde öğle arası görüşmeleri ayarlıyorum. Eşim düğüne gitmek isterse giderim ha ben çok isteksizsem o da tek gitmez. Hatırladığım kadarıyla hiç kavga etmedik bu konudan dolayı ikimizde orta yolu bulduk. Ben sizi sıkıcı, boğucu, yorucu bulmadım tam tersi naif bi kadın olduğunuzu düşündüm. Sizin en büyük sıkıntınız yeni bir şehirde çevre edinememiş olmak. Kafa dengi birileri olsa bu konuyu gözünüzde daha az buyuturdunuz.

Hayattan birlikte keyif almak yol arkadaşlığıdır evlilik dejenere fikirleri ciddiye alanayacağın. ayrı takılacaksak ne anlamı var evlenmenin

Aynen bence de sonuna kadar haklısınız. En doğrusunu biz biliyoruz, en ideal hayat bizimki ve arkadaşların hepsi gereksiz, yuva yıkıcı, sinsi jaws hayvanı gibi etrafımızda. Kocalar arkadaşlarıyla kesinlikle karılarısız görüşmemeli, karıları kocasılarısız görüşmemeli ve mümkünse hiç arkadaşlarla görüşülmemeli. Evlenmenin manası budur. Bundan keyif almayan da evlenmesin!

Bekar hayatı gibi mi abartın daha isterseniz. Haftada 1 erkek erkeğe yapacağı organizasyon ile kocanız sizi aldatacaksa bence evliliğinizi siz gözden geçirin. Kimse burda eşin tatillere gitsin günlerce ayrı takılın vs demedi. Herkes en başından beri haftada 1 on günde 1de olsa arkadaşlarıyla görüşmek istemesi çok normal dedi.
Ayrıca 75 yaşında dedemin bile kendine göre cami arkadaşları var, namaz sonrası çay içip sohbet ettiği. 70 yaşındaki ninemizin hacı arkadaşları var haftada 1 okuma sohbet yaptıkları yani “bireyselleşme” her yaşta her kültürde vardır 50 senelik evlilikte ara ara bireyselleşerek, kadın kadına, erkeke erkeğe takıldıkları günler koyarak bugünlere gelmişler. Herkesi her boş anında partiliyor, krem şokola partiler sabahlıyor sanıyorsanız asıl batılı sizsiniz bence

Hayir söyle açıklayayım size . Biz evlendiğimiz günden beri eşim gerçekten ev işlerine de bana da ilgili fakat basbasa olmak konusunda hiçbir zaman ikna edemedim onu

Bi de tartışmalı kısımları atlayarak okuduğum için tam anlamadım konu sahibi. Siz dışarı çıkınca eşiniz gel gel diye darlamış mı ben mi yanlış anladım?

Arkadaşlarınla takılacaksan sürekli niye evleneceksin demek istediğim bu.neyse çok değişik mantalitelere sahip insanlar var burda uğraşamayacağım böyleleri affairleri de affediyor malum Bari özentiliği

Aslında sorun eşinde kendisi gibi aktif, sosyal biriyle evlenmeyi tercih etmediği için

Arkadaşlarınla takılacaksan sürekli niye evleneceksin demek istediğim bu.neyse çok değişik mantalitelere sahip insanlar var burda uğraşamayacağım böyleleri affairleri de affediyor malum Bari özentiliği

Uğraşmayın bence de hanfendi, Allah korusun kıskanırlar mutlu yuvanızı, çok çekemeyen kenafir gözlü kadın var burada. Her yer tehlike dolu. Siz aklı başında bir hanfendisiniz, kaçın yuvanızı ve kocanızı kurtarın bu batı özentilerinden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…