Eşim ve özgürlük anlayışı

Siz de onun aktif hayatını görmediniz mi ben eşimin balık hobisini biliyordum mesela bunu bilerek evlendim normal bir balık hobisi değil teferruatlı deniz kenarina olta atayım oturayım değil bilerek onunla iliskime devam ettim
Gördüm hatta çevresinin bu kadar geniş olması her zaman tuhafıma gitti. Ama ben endişemi dile getirince zaten evlendikten sonra yanyana olacağız hicbiryere gittiğim yok burdayım ben demişti

Ama bu anlattıklarınız çok özgür ruh değil de aktif yaşam gibi sanki. Siz pasif bir hayat yaşamak istiyorsunuz, evimizde oturalım, başbaşa olalım, çıkacaksak da fazla atraksiyonlu olmayan yerlere çıkalım vs. Adam aktif olmak istiyor, turnuvalara katılıyor, spor yapıyor, sosyalleşmek istiyor. Bunun doğrusu ya da yanlışı yok, sadece birbirinize uygun değilmişsiniz.
Aslında ben de istanbulda yaşarken haftada 2 pilates haftada 1 halkoyunlarina giderdim genelde pazarları evde olurdum istanbulda pazar çıkmak o kalabalığa gitmek istemezdim ama bir aktivitem vardı burda ikisini de devam ettiiremedim

Gördüm hatta çevresinin bu kadar geniş olması her zaman tuhafıma gitti. Ama ben endişemi dile getirince zaten evlendikten sonra yanyana olacağız hicbiryere gittiğim yok burdayım ben demişti
Keşke evlenmeseymişsiniz birbirinize uyum sağlarsınız diye düşünmüştür yani ben eşimin mesela balık tutmasına uyum sağlayamam ama bensiz gidebilir bu onun deşarj olma şekli o da benim bir yere gitmeme karışmaz ben de istediğim gibi gezebilirim bu demek değildir ki birbirimizden kopuğuz birbirini gerçekten seven insan zaten kopamaz siz de boş vakitlerinizi bir şeylerle doldurun he evcimen biriyseniz evde zevk alacağınız aktiviteler bulun insanın moral kaynağı oluyor bunlar

Ama siz aşırı derecede çok çok ileri gidiyorsunuz evlendiniz diye böyle olmaması lazım böyle devam ederseniz evliliğiniz sarsılır ve biter bu böyle olamaz yani

Siz nasıl yapıyorsunuz bana örneğin 1 haftanız özetleyebilirseniz neler anlatirsiniz
Geçtiğimiz haftayı anlatayım madem. Salı akşam ben sendika toplantısına gittim, 11’de geldim. Cuma akşam eşim şirket yemeğine gitti, kaçta geldi bilmiyorum uyudum ben. Bunların dışındaki hafta içi günler evdeydik. Ben cumartesi çalışıyorum, eşim bi arkadaşıyla stüdyoya girdi gündüz. Akşam evde yedik, sonra arkadaşlarla partiledik. Pazar günü onun ailesi ve benim ailem plan yaptık sabahtan akşama dışardaydık. Pazartesi ben çalışmıyorum, öğlene kadar temizlikçi geldi o evi temizledi ben ütü yaptım. Öğleden sonra kız arkadaşlarımla buluştum, akşam 9.30 civarı döndüm. Şimdi rutine haftada 2 akşam tenis ya da yüzme eklemeyi planlıyorum.

Bu hafta için de perşembe bi oyun var ona giderim belki iş aekadaşlarımla, cumartesi yine arkadaşlar gelecek içmeye. Pazar sendika pikniği var ben giderim eşim gelir mi bilmem. Pazartesiye henüz plan yapmadım.

Geçtiğimiz haftayı anlatayım madem. Salı akşam ben sendika toplantısına gittim, 11’de geldim. Cuma akşam eşim şirket yemeğine gitti, kaçta geldi bilmiyorum uyudum ben. Bunların dışındaki hafta içi günler evdeydik. Ben cumartesi çalışıyorum, eşim bi arkadaşıyla stüdyoya girdi gündüz. Akşam evde yedik, sonra arkadaşlarla partiledik. Pazar günü onun ailesi ve benim ailem plan yaptık sabahtan akşama dışardaydık. Pazartesi ben çalışmıyorum, öğlene kadar temizlikçi geldi o evi temizledi ben ütü yaptım. Öğleden sonra kız arkadaşlarımla buluştum, akşam 9.30 civarı döndüm. Şimdi rutine haftada 2 akşam tenis ya da yüzme eklemeyi planlıyorum.

Bu hafta için de perşembe bi oyun var ona giderim belki iş aekadaşlarımla, cumartesi yine arkadaşlar gelecek içmeye. Pazar sendika pikniği var ben giderim eşim gelir mi bilmem. Pazartesiye henüz plan yapmadım.
Bak mis gibi işte ağrısız başım ne güsellll mutluluğunuz daim olsun bebek 🧿🧿🧿

Tesekkur ederim

Adam çıkmasın diyorsunuz. Evde dursa da hep sizle ilgilensin istiyorsunuz.
Sürekli beraber olalım, beraber bir şey izleyelim. Ayrı hiç bir şeyi ayrı yapmayalım istiyorsunuz.
Sürekli hç bıkmadan beraber olmak istiyorsunuz
Yani ben sanmıştım ki yıllarca uzaktan ilişki yaşayınca insan evlendikten sonra bir coşkusu olur bir kavuşma hissi olur bunu göremedim

Adam çıkmasın diyorsunuz. Evde dursa da hep sizle ilgilensin istiyorsunuz.
Sürekli beraber olalım, beraber bir şey izleyelim. Ayrı hiç bir şeyi ayrı yapmayalım istiyorsunuz.
Sürekli hç bıkmadan beraber olmak istiyorsunuz
Hay yaşa yaa valla

Yani ben sanmıştım ki yıllarca uzaktan ilişki yaşayınca insan evlendikten sonra bir coşkusu olur bir kavuşma hissi olur bunu göremedim
O zaman hemen çocuk da yapmayacaktınız.
Siz evliliğin cicim zamanlarını yaşamadan çocuklu bir aile olmuşsunuz.
Dediğiniz harareti söndüren şeylerin başında çocuk geliyor.
Seks hayatını da zora sokuyor, yorgunluk da artıyor. Sorumluluk da artıyor.
Sizin beklentileriniz ve kurduğunuz hayat da paralel değil aslında.

X