Eşim ve özgürlük anlayışı

Demek ki 10 senede birbirinizi hic tanimamissiniz. Ciftler bu sebeple dogru insanla evlenir. Dogru insanin tanimi size ve hayatiniza yani yasam seklinize gore dogru olmasidir. Ayni hayat gorusu ve ayni beklentileri icerir. Esiniz bireysel takilmayi seviyor siz ise esinizle birlikte vakit gecirmek istiyorsunuz bu terapi ile cozulurmu bilemedim.
Cok HAKLISINIZ

Çocuğun doğumgününde gitmemiş ki? Hevesi var. İlla kadının şahsi robotu gibi gel diyince gelip otur diyince otursun mu?
Doğumgünü ertesi gün diyor.
Balon şişirmeyi düğün sonrasında da sabah da iki dakikada halleder.
Burada adam eşini ailesini ihmal etmiyor. İhmal etse ben de kocan sorumsuz derim. Her gün kahveye giden bir tip değil. Temizlikçi alalım yorulma diyor, çocuğu bırak sen gez diyor.
Bu adamın istediği bireysel alan. Bu kadarına da hakkı var.
Balon şişirme ve sabitleme tam 2 saatini aldı hatta ben bu yüzden yemek yiyemedim dus aldım hızlıca misafirler geldi zaten az kişi ama yine de hazır karşılamak,istedim

Aklınızda olsun, hepimiz bir yaş doğum günü de olsa uğraşmamak için bir milyoncularda satılan balon şişirme pompalarından aldık, her sene onları kullanıyoruz. Bağlaması, zincire dizmesi dahil total yarım saat sürüyor 20 30 balon.
Yemeği fırında 180 dereceye atıp 40 dakikada pişirmek yerine 100 dereceye atıp 4 5 saat pişirip tüm gün yemek yaptım demek gibi oluyor sizin söylediğiniz.
Ben zaten eşime dedim ki bak sen gidersen gelin almaya sonra geceye kalırsa balon şişirme işi o pompa çok ses çıkarıyor bebek uyanır ben organizasyon dükkanı var orda parasını verip zinciri kurdururum bunu da kabul etmedi gerek yok ben sana halledicem dedi

Şimdi yine üzülüyorum diyeceksin ama siz uzaktan ilişki yaşamasaydınız bu adam seninle evlenmezdi bence. Çok zıt karakterlersiniz. Bir arada olsanız kesin sevgiliyken biterdi.
Yok üzülmem tespitinizde çok haklısınız . Onun istediği sevgililik zaten uzaktandi yani o zamanlar çok rahat ediyordu ben göremedim veya görmek istemedim hatta birkaç defa bu şikayetimi dile getirince zaten evlendikten sonra yanyana olacağız demişti

O kadar çok balon varsa genelde götürüp şişirtiyorsun. Adam kendi üfleyip şişirecekse o büyük balon kemerlerden değildir. Ona nefes dayanmaz zaten
100 lü set almıştım internetten yanına da 6 tane gold balon olacak şekilde aslında ben eşime demiştim ki bunları makine ile şişiren yerler var gidip sisirtip getirelim eve arabaya sığmaz dedi makineyi kiralariz dedim veya balonlari azaltalim dedim ben halledicem dedi kendisi pilayes topu sisirilen pompa ile yaptı ama dizaynı cok sürdü yani sisirmesi 40 dk ama sabitleme dizme uzun sürdü

Oluyor öyle, tarzından kaynaklı üyenin sanırım cocuk gibi tavrı. Bir insanın kaç tane bekar arkadaşı vardır yani biter bir yerden sonra, ne düğün merakiymis😂
İnanın haklı çıkmak değil fikir almak,için yazdım evet yapı olarak,kırılgan belki de çocuk ruhluyum ben ufak şeylerden mutlu olurum yani onem veririm doğum gününe ya da bir önemli güne

Ama benim gözlemlediğim şey şu.
Böyle kocam da kocam başka kimseye gerek yok diyen insanlar çocuklar biraz büyüdüğünde çocuğuna akran arıyor. Sosyalleşmek istiyor. O zaman da işte bu küstürdükleri insanların ocağına düşüyorlar.
Buldumcukluğun gereği yok. Koca sevgisi kocayla yaşanan başka, evlat aile başka, arkadaş başka, komşu başka hepsine iyi kötü ihtiyacımız oluyor.
Hayat tek bir kişiye bağlı devam edecek bir şey değil.
Sonra ileride yalnız kaldıklarında anlıyorlar
Saolun

Ay ben de tam buna benzer bir şey soracaktım.
Düğün günü yakın arkadaşın yanında olmayı gereksiz gören insanlar 1 yaşında, hiç arkadaşı olmayan çocuğun doğum gününe kimi çağırıp kaç kişilik ikram hazırlayıp tam olarak kim için şişiriyorlar acaba o balonları 🤔
5 tane aile bireyi için mi salon düzeni değişiyor, 20 saat hazırlık yapılıyor?
Düğün günü arkadaşının yanında olmasına bisey demedim öğlen yemeğine gittik gelini damadı tebrik ettik taki bıraktık bir de burda havaya para falan atılır adettendir çok önemli yani onları yerine getirdik sonra akşam düğüne geleceğiz dedik ayrıldık ordan ama eşim yine gitmek istedi gelin almaya merasimine

Heves kısmı problem işte. İnsan en kötü bi düğüne heves ettiği kadar kendi çocuğuna etmez mi. Ben evinde ailesinde mutlu olmayan, sürekli dışarı hevesi olan insanları sevmiyorum. Kız neden evi tek başına hazırlayıp yemekleri tek yapmak zorunda kalsın ki? Gelin alma çok mu daha önemli.
Ya işte herkes kendine göre biriyle evlenmenin önemini anlamıyor. O kadar tanıma dönemi olmuş iki taraf da mı görmezden gelmiş ne oluyor da bu kadar sürpriz çıkıyor anlamadim🤔
Birtek siz benim açımdan baktınız çünkü benziyoruz sizinle . Tam da söylemek istediklerim bunlar rahatça hazırlık yapalım ikramlarimizi koyalım buzdolabına hazır olsun salondaki koltukların kenara çekilmesi iki kisilik bir iş çok ağır çünkü bir de esas sebep zaten tüm günü öğlen ve gece olarak,düğün çiftine ayırdık yanlarında olmak,için bari ikindi zamanı bize kalsın hazırlık yapalım diye

Adam da bu bahaneleri yemiyor karısının maksadını anlıyor zaten. Sonra küslük tripler. Ne gerek var?
Zaten akşam düğüne gideceksin. Sen bebeğini uyut kendin düğüne rahat rahat hazırlan keyfine bak. Adam da arkadaşlarıyla biraz gülsün eğlensin.
Düğünden dönünce de muhtemelen bebek arabada uyuyacak koy yatağına balonu iki kişi 10 dakikada şişir kalan işleri yarım saatte yap uyu.
Bu kadar.
Bu olayı bu kadar şişirmek yerine böyle bir alternatif de yaşayabilirsin yani
Ben size pek anlatamadım ben bu organizasyona tek başına karar vermedim eşime sordum hatta balonları o seçti ikramlar konusunda da o 2 çeşit yap dedi tamam dedi şimdi benim kızım arabada uyusun sorun değil hatta bir düğünde daha ben tek başına arabada oturdum kızım uyudu yaklaşık 1 saat bunları sorun etmiyorum konu bunlar değil ki siz beni haksiz buldunuz tabiki saygı duyuyorum

Düğün günü arkadaşının yanında olmasına bisey demedim öğlen yemeğine gittik gelini damadı tebrik ettik taki bıraktık bir de burda havaya para falan atılır adettendir çok önemli yani onları yerine getirdik sonra akşam düğüne geleceğiz dedik ayrıldık ordan ama eşim yine gitmek istedi gelin almaya merasimine

Yakın arkadaşlar öyle yapar çünkü. Gerekirse bütün gün gelin ve damadın yanında olurlar.
Dünyanın en normal şeyi.

Ben size pek anlatamadım ben bu organizasyona tek başına karar vermedim eşime sordum hatta balonları o seçti ikramlar konusunda da o 2 çeşit yap dedi tamam dedi şimdi benim kızım arabada uyusun sorun değil hatta bir düğünde daha ben tek başına arabada oturdum kızım uyudu yaklaşık 1 saat bunları sorun etmiyorum konu bunlar değil ki siz beni haksiz buldunuz tabiki saygı duyuyorum
Sizde zamanın çoğunu beraber geçirme konusunda bir takıntı var.
Tüm gün çifte gitti bari ikindi bizim olsun istedim diyorsunuz.
Allah ömür verirse beraber bir ömrünüz var geçirilecek bazen arkadaşlarla bazen akrabalarla planlarımız olabiliriz bazen yeri gelir tüm izin günü birilerine harcanır. Bazen tek siz olursunuz. Bir ömür var bu kadar sürekli hesaplamanız zamanı insanı gerer.
Çok kasıyorsunuz.
Biraz rahat olun.
Bir ömür beraber olacaksınız eşinizle zaten bir haftasonu da az görüverin.

Bir de bakın insana insan gerek.
Büyük doğumgünü hevesiniz oluyor gelecek insan lazım. Siz mesafe koyarsanız kim gelecek peki?
Bir gün sizin özel gününüz olur sevdikleriniz yanınızda olsun istersiniz bir gün onlar ister.
Bu işlerde karşılıklı bir durum var.
Siz böyle devam ederseniz ileride o doğumgünlerinde başbaşa kalırsınız işte kimse gelmez

Yakın arkadaşlar öyle yapar çünkü. Gerekirse bütün gün gelin ve damadın yanında olurlar.
Dünyanın en normal şeyi.
Ben de yapmasın demedim ki zaten ertesi gün hazırlığı için gitmesini istemedim yani önceki gece acile gittik ben ilaç falan aldım sirf evlenen yakın dostu olduğu için düğün günü herseyine katılırız dedim hatta aslında kızımın doğum günü cumartesi ama biz düğünden ötürü pazara aldık hani gerçekten yeterince bu konuda fedakarlık ettiğimi düşünürken onun gitmesi beni kırdı

Bir de bakın insana insan gerek.
Büyük doğumgünü hevesiniz oluyor gelecek insan lazım. Siz mesafe koyarsanız kim gelecek peki?
Bir gün sizin özel gününüz olur sevdikleriniz yanınızda olsun istersiniz bir gün onlar ister.
Bu işlerde karşılıklı bir durum var.
Siz böyle devam ederseniz ileride o doğumgünlerinde başbaşa kalırsınız işte kimse gelmez
Ben mesafe koymuyorum ki kimseye. Sevdiklerimi yanımızda olmasın veya tek kalalım da demiyorum sadece evlendiğimiz günden beri her pazar dışarı çıkmaya çalıştığı için veya turnuva ya da süreklilik gerektiren şeylere bana sormadan yazıldığı için kızıyorum. Nikahtan sonra balayında vs hepsinde bir sorun çıktı hani ben sizi anlıyorum ben fazla bağlıyım ama beklediğim şeyler de eşten beklenmeyecek şeyler mi bunu merak etmiştim sizin fikrinize göre ben haksızım kabul ediyorum ama doğumum olsun yılbaşı olsun böyle zamanlarda neden hiç basbasa olmak istemez insan

Sizde zamanın çoğunu beraber geçirme konusunda bir takıntı var.
Tüm gün çifte gitti bari ikindi bizim olsun istedim diyorsunuz.
Allah ömür verirse beraber bir ömrünüz var geçirilecek bazen arkadaşlarla bazen akrabalarla planlarımız olabiliriz bazen yeri gelir tüm izin günü birilerine harcanır. Bazen tek siz olursunuz. Bir ömür var bu kadar sürekli hesaplamanız zamanı insanı gerer.
Çok kasıyorsunuz.
Biraz rahat olun.
Bir ömür beraber olacaksınız eşinizle zaten bir haftasonu da az görüverin.saolun

Ben mesafe koymuyorum ki kimseye. Sevdiklerimi yanımızda olmasın veya tek kalalım da demiyorum sadece evlendiğimiz günden beri her pazar dışarı çıkmaya çalıştığı için veya turnuva ya da süreklilik gerektiren şeylere bana sormadan yazıldığı için kızıyorum. Nikahtan sonra balayında vs hepsinde bir sorun çıktı hani ben sizi anlıyorum ben fazla bağlıyım ama beklediğim şeyler de eşten beklenmeyecek şeyler mi bunu merak etmiştim sizin fikrinize göre ben haksızım kabul ediyorum ama doğumum olsun yılbaşı olsun böyle zamanlarda neden hiç basbasa olmak istemez insan
Her zaman sizden ayrı plan mı yapıyor? Her yılbaşında başkaları mı vardı?
Siz konunun başından beri size de vakit ayıran sizinle gezen bir eş diyorsunuz. Sadece bazen de dışarıda olmak istiyor diyordunuz.
Her zaman dışarda olan bir adam mı değil mi?

E benim kocam arkadaşlarıyla kampa falan da gidiyor. Hatta haftada 1 kez arkadaşlarıyla da buluşuyor.
İnanır mısın ben de buluşuyorum aynı şekilde ve biz de kız kıza tatil yaptık bu yaz. Gidip kocaları aldatmadık, onlar da bizi aldatmadı.
Bu kadar büyük konuşmanın sonunda max 10 sene içinde ne yaşayacağını hepimiz az çok tahmin ediyoruz. Şimdiden kolay atlatman dileğiyle çiçeğim.

Yani dümdük dicem, belanı arıyor gibisin.
Eve yardımcı da gelsin, sen de çık o da çıksın havanız değişsin.
İdealin olan hayatta oflayarak ev işi yapıp, çocuk bakarak diz dize oturmak var.
Adam kendi konforunu düşündüğü kadar seninkini de düşünüyor. Sen istiyorsun ki ikimiz aynı anda bunalalım hayattan nefret edelim.
Bunlar hep Batı özentisi yaşam tarzları o kişisel alan özgürlük vs o terimler de öyle. ayrı tatiller gece kızkıza erkek erkeğe çıkmalar falan zaten görüyoruz sürekli gezip arkadaşlarla çıkanların neler yaşayıp boşandığını.sürekli arkadaşlara zaman ayıranın düzenli ev hayatı falan da olmaz bence. evlilik yol arkadaşlığıdır herşeyden birlikte keyif almaktır.ben bu kadar geniş olamam tüm gün adamı görmeyecem bi hafta sonumuz olacak gelip arkadaşlarıyla gece çıkacak tatile gidecek vs oldu başka.o zaman evlenmesin bu kafada olanlar

X