Eşim ve özgürlük anlayışı

Aslinda eşinizin istediği özgürlük değilde doğuştan sahip olunan ama bazı kadınların/erkeklerin evlendikten sonra tahammül edemediği bireysel yaşam alanı. Ben 12 yıllık evliyim eşimle benim kendi alanımız ve kendi arkadaşlarımız var. Mesela eşim arkadaşları ile futbol oynamaya gider, balık tutmaya gider , masa tenisi grupları var , arkadaşları ile kahve içmeye mangal yakmaya,bisiklet sürmeye vs gider. Ben buna müdahale etme hakkını kendimde hiç görmedim . Ayni şekilde ben alışverişe, kuaföre gittiğimde evde o çocuklarla ilgilenir . Bazen çocukları ona bırakıp arkadaşlarım ile kahve içmeye, sahilde yürümeye giderim. Yani insan bir resetleniyor renk geliyor

Bakın siz belliki 20 senedir aynı şehirdesiniz ben 4 yıl başka ilde çalıştım sonra evlenip buraya geldim daha doğrusu buraya evlenmek için geldim yani 2 senedir burada çevre edilemedim

Wşin bı özgürlüğü sadece kendisi için değil senin için de talep etmiş farkında mısın. Bencede evlilikte işin suyu çıkmadan özgürlük alanı kısıtlanmamalı. Sürekli sizinle olup ilgilenmiş zaten. Abartıyorsun malesef

E siz itiraf ediyorsunuz yaptığınız yanlışın bilincindesiniz o zaman neden hala eşinize çocukmuş gibi davranıp kısıtlıyorsunuz ki?
Mesela cumartesi günü saat 13 te eşimin bir arkadaşının düğün yemeğine katıldık burada yapılan düğün yemeği düğünden bile önemlidir bazı aileler için çünkü taki orda takılır herneyse gittik sonra 1 saat kaldık ve eve dönerken akşam 20 de düğüne gideceğimiz konusunda anlaştık ve eşim yemekten çıkarken ben de saat 16 da gelin almaya gelirim dedi arkadaşına ben çok rahatsız oldum çünkü ertesi gün kızımızın doğum günüydü ve evde yapılması gereken işler vardı balon şişirme salondaki koltukların yerini değiştirme markete gitme vs ikram hazırlama yani ayrica önceki gece acile gitmek zorunda kaldım yumurtalık kistim olduğu icin sancım agrim vardı parol serum falan derken toparladım bizim kavgamız burada alevlendi ben dedim ki eşime zaten yemeğe gittik düğüne de gideceğiz sen gelin almaya gitme evde bana yardımcı ol dedim o da siz bebekle uyurken ben gider gelirim biraz kendime zaman ayırmaya izin ver dedi hani somut olarak konu bu

Eşime ben hastayken neden beni bırakıp gidiyorsun,diye sitem ettim kavga büyüdü baya aslında hep bana göre ters zamana geliyor onun dışarı çıkma isteği

Benim size söyleyebileceğim ve tavsiyede bulunacağım tek şey her iki tarafın da özel alanının olması gerektiği ama tabi ki bunu yaparken önceliğin ailen olması. Eşini ve çocuğunu ihmal etmemektir. Siz anladığım kadarıyla eşinizle daha fazla vakit geçirmek istiyorsunuz. Evde televizyon izlesin, yatsın önemli değil ama dışarı da olacağına yanımda olsun istiyorsunuz eşiniz ise her anı değerlendiren birisi. Bence kendi arkadaşlarınızla vakit geçirin biraz da eşiniz baksın hem çocukla tek başına vakitte geçirir hem siz de kafanızı dağıtmış olursunuz.

Yani eşim uzun bir süre her pazar maça gitti turnuvada oynadı sonra hafta içleri düğün dernek nikah davetler zaten işi çok yoğundu kızımızın doğumu ile işten ayrıldıktan sonra 6 ay eve kapalı kaldık kızımız enfeksiyon kapmasın diye

Evde olduğunda bilgisayarına kapaniyordu oyun oynuyordu simdi de bilmiyorum yani dediklerinizi denicem

Ben de bunaldım eşim beni kısıtlamıyor o çalıştığı zaman ben istediğimi yapıyorum kafa rahat ama şuan ben evdeyim o arkadaşlarıyla mangala gidiyor maça gidiyor gitsin de ama ben gidince o evdeyken bi kırılıyor bi üzülüyor sinir oluyorum . Her iki bireyin de belirli zamanlarda arkadaşları ile beraber vakit geçirmesine ihtiyacı var bu sevmemek ya da sıkılmak değil bizlerin de aile sınırlarını aşmayacak şekilde dış dünyada bir çevremiz olmalı

Yani çocuğa bakası yok ama beni rahat bırak ne yaparsan da yap diyor.

Eşiniz haklı bence. Biraz boğuyormuşsunuz gibi algıladım. Sürekli eş ve çocuk ekseninde olmak sizi tatmin edebilir ama herkesin karakteri aynı değil. Mesela ben de bireysel alanıma çok önem veririm. Mesaili bir işim yok ve eşim işteyken kendimle kalabiliyorum, yalnız vakit geçirebiliyorum. Sürekli evde olsa çok bunalırdım. Siz istiyorsunuz ki eşiniz ya işte olsun ya da sizin yanınızda. Bu talebi ben de kabul etmezdim. Sebebi evlilikten sıkılmak veya sizden sıkılmak değil. Huy meselesi. Bence biraz ona alan açmalısınız

Yardımcı alalım eve diye cok ısrar ediyor mesela ben istemiyorum ona kalsa birisini tutcak temizlik için
Şimdi yine üzülüyorum diyeceksin ama siz uzaktan ilişki yaşamasaydınız bu adam seninle evlenmezdi bence. Çok zıt karakterlersiniz. Bir arada olsanız kesin sevgiliyken biterdi.

Balon şişirmek gece de doğumgünü sabahı da yapılırdı. Markete de beraber gitmeniz gerekmez bence tek başınıza da alabilirsiniz yada eve sipariş verebilirsiniz.
Bunların hiç biri aşırı acil önemli işler değil. Siz her yere ya beraber gidelim ya o gitmesin istiyorsunuz ve bahanelerle engel olmaya çalışıyorsunuz.
Yaptığınız gerçekten haksızlık.
Kendinize biraz çekidüzen verin. Olmaz böyle.
Evliliğinizi yıpratırsınız

E benim kocam arkadaşlarıyla kampa falan da gidiyor. Hatta haftada 1 kez arkadaşlarıyla da buluşuyor.
İnanır mısın ben de buluşuyorum aynı şekilde ve biz de kız kıza tatil yaptık bu yaz. Gidip kocaları aldatmadık, onlar da bizi aldatmadı.
Bu kadar büyük konuşmanın sonunda max 10 sene içinde ne yaşayacağını hepimiz az çok tahmin ediyoruz. Şimdiden kolay atlatman dileğiyle çiçeğim.

Yardımcı alalım eve diye cok ısrar ediyor mesela ben istemiyorum ona kalsa birisini tutcak temizlik için

Yani dümdük dicem, belanı arıyor gibisin.
Eve yardımcı da gelsin, sen de çık o da çıksın havanız değişsin.
İdealin olan hayatta oflayarak ev işi yapıp, çocuk bakarak diz dize oturmak var.
Adam kendi konforunu düşündüğü kadar seninkini de düşünüyor. Sen istiyorsun ki ikimiz aynı anda bunalalım hayattan nefret edelim.

Kusura bakmayın ama siz de abartıyorsunuz bariz adam daha ne yapsın tabiki onunda kendine vakit ayırdığı zamanlar olucak yoksa sizin istediğiniz gibi kukumal kuşu gibi dip dibe yaşanmaz evlilik yürümez bencil olmayın bu kadar gerçekten adamada yazık ben okurken bunaldım yazdıklarınızı adam nasıl bunalmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…