Eşim ve özgürlük anlayışı

Valla oğlum 7 yaşını kutlayacak bir kaç ay sonra. İlk dört doğumgününde benimde balonu bilmem nesi vardı. O bile beni o kadar yormadı. Ben sanırım rahat bir insanım bu konularda onu anlıyorum ben.
Hiç birinde öyle kendimizi perişan edecek kadar yorulmadım. Pasta hazır zaten, bir kaç hazır ikramlık bir kaç da balon bana zor gelmiyor. Ki ilk yaş doğumgününün olacağı gün bilerek çocuğu uyutup gece 11de şişirip asmıştık. Erken assan çocuk oynuyor patlatıyor havası kaçıyor. Yani gündüz 16da asmak istemesi bahane gibi geliyor bana ondan.
Kutlanacağı günün sabahına hazırlamak daha mantıklı çocuk hele ufaksa.
İkramlıklar zaten bir kaç börek çörek kek bunları erkeğin yapacağını sanmıyorum.
Bana bahane geliyor ondan ben sanırım geniş rahat gamsız bir insanım bu konuları görünce 😁
Ben perişan olduk yazmadım hiç vakit aldı dedim, benim oğlum her şeye uyanan bensiz uyumayan bir çocuk gece herhangi bir süsleme yapmamız mümkün değil herkes aynı hayatları yaşamıyor, bu kadar sabit fikirli olmayın.

Ya bu üyeye ya da konuya bir şekilde gıcık olunmuş artık istediğini söylesin, sittin sene haklı çıkamaz konu sahibi 😅
Oluyor öyle, tarzından kaynaklı üyenin sanırım cocuk gibi tavrı. Bir insanın kaç tane bekar arkadaşı vardır yani biter bir yerden sonra, ne düğün merakiymis😂

Yarin o sekilde yapacağım şimdi karar verdim her aksam evden çıkmayı düşünüyorum 30 dk bile olsa çıkacağım
Ben konunun devamını okuyunca bir ekleme yapmak istedim. Yukarıda siz hastayken kız almaya gitmek istemesinden falan bahsetmişsiniz. Çok yakını değilse bu konuda hak verdim size bir oğlak olarak. Ya da evlendiğiniz ilk pazar da çıkmak istemiş bu konuda da hak verdim size. Bu konuda orta yol arayabilirsiniz. Oturup konuşun, o siz hastayken ya da evde ekstra işler varken size uyum sağlasın, ki genelde sağlıyomuş zaten. Ama onun dışındaki konularda çok bağımlı olduğunuzu ve bunun normal olmadığını düşünüyorum.
Bir de yürüyüşe çıkmışsınız sizi dinledim demişsiniz ama belli ki siz biraz eşinize trip olsun niyetiyle yapmışsınız, anlatımınızdan o anlaşılıyor. Ama kendi zihinsel ve bedensel sağlığınız için yapmalısınız bunu. Mesela motive edici bir adımsayar uygulaması kullanabilirsiniz, o sırada kulağınıza sevdiğiniz bir müzik, sesli kitap, podcast vs takabilirsiniz. Doğayı, hayvanları insanları izleyebilirsiniz. Aslında bu niyetlerle çevrenize bakarsanız hiç fark etmediğiniz çok güzel detaylar görüyosunuz. Benim mesela anda kalmakla ilgili problemim vardı, bunu büyük oranda aştım bu gözlem alıştırmalarıyla. Yani aslında bu derece ekstra faydalı olan bir eylemi siz sadece trip olsun niyetiyle yaptığınız için sizin betimlediğiniz şekilde geçmiş 1 saatiniz.

20-30 balon sadece üflemekle bitmiyor ki bağlaması var asması var herkes her gün balon aranjmanı yapmıyor, uğraşıyorsun güzel görünene kadar, masa kurulacak ikramlıklar artık nasıl bir parti yapılacaksa, 2 balon şişirmekte ne var diyerek basitleştireceğiniz bir şey değil bence. O kadar devasa değildi bizimki yine de vakit aldı.

Aklınızda olsun, hepimiz bir yaş doğum günü de olsa uğraşmamak için bir milyoncularda satılan balon şişirme pompalarından aldık, her sene onları kullanıyoruz. Bağlaması, zincire dizmesi dahil total yarım saat sürüyor 20 30 balon.
Yemeği fırında 180 dereceye atıp 40 dakikada pişirmek yerine 100 dereceye atıp 4 5 saat pişirip tüm gün yemek yaptım demek gibi oluyor sizin söylediğiniz.

Valla oğlum 7 yaşını kutlayacak bir kaç ay sonra. İlk dört doğumgününde benimde balonu bilmem nesi vardı. O bile beni o kadar yormadı. Ben sanırım rahat bir insanım bu konularda onu anlıyorum ben.
Hiç birinde öyle kendimizi perişan edecek kadar yorulmadım. Pasta hazır zaten, bir kaç hazır ikramlık bir kaç da balon bana zor gelmiyor. Ki ilk yaş doğumgününün olacağı gün bilerek çocuğu uyutup gece 11de şişirip asmıştık. Erken assan çocuk oynuyor patlatıyor havası kaçıyor. Yani gündüz 16da asmak istemesi bahane gibi geliyor bana ondan.
Kutlanacağı günün sabahına hazırlamak daha mantıklı çocuk hele ufaksa.
İkramlıklar zaten bir kaç börek çörek kek bunları erkeğin yapacağını sanmıyorum.
Bana bahane geliyor ondan ben sanırım geniş rahat gamsız bir insanım bu konuları görünce 😁
Çocuğum olsa doğum gününde ikramlıkla bile uğraşmazdım sanırım. İlla bir organizasyon yapılacaksa bunu yapan bir sürü işletme var anlaşır halledersin. Ki ben çocuk anlayacak yaşa gelene kadar koca koca organizasyonlu partiler yapılmasına karşıyım. Telef oluyor bebekler o ortamlarda.

Aklınızda olsun, hepimiz bir yaş doğum günü de olsa uğraşmamak için bir milyoncularda satılan balon şişirme pompalarından aldık, her sene onları kullanıyoruz. Bağlaması, zincire dizmesi dahil total yarım saat sürüyor 20 30 balon.
Yemeği fırında 180 dereceye atıp 40 dakikada pişirmek yerine 100 dereceye atıp 4 5 saat pişirip tüm gün yemek yaptım demek gibi oluyor sizin söylediğiniz.
🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿 ne kadar akıllı ve mükemmelsiniz bravo maşallah 🤩 🪬

Çocuğum olsa doğum gününde ikramlıkla bile uğraşmazdım sanırım. İlla bir organizasyon yapılacaksa bunu yapan bir sürü işletme var anlaşır halledersin. Ki ben çocuk anlayacak yaşa gelene kadar koca koca organizasyonlu partiler yapılmasına karşıyım. Telef oluyor bebekler o ortamlarda.
Kesinlikle katılıyorum.
Çocuklar zaten doğumgünü olayını 3 yaştan sorma anlıyorlar. Sonrasında zaten kendileri arkadaş istiyorlar.
İlk yaş biraz anne babanın hevesi oluyor.
Normal kutlamak istiyorsa kutlasın.
Ama illa adam da seninle beraber aynı heyecanla hazırlansın beklemek de ilginç geliyor bana.
Benim kocam kendi doğumgününe de öyle özenmez. Bir pasta bir hediyedir onun için.
Şimdi organizasyon yapmak bana keyif veriyorsa hayır illa sen de keyif alacaksın diye zorlamak da saçma geliyor bana. sen hazırlanmayı seviyorsun çok güzel hazırla. Adam da kutlamaya katılacak ama hazırlıklar ilgisini çekmiyorsa kim istekliyse o daha ön planda olur.
Bu her şeyi beraber yapacağız tavrını tuhaf buluyorum. Kocan balık avlamak kamp yapmak seviyor sen sevmiyorsun ama illa geleceksin diye zorluyor mesela. Olsun git kocan sonuçta diyecek miyiz?
Adam maç seviyor adam balık avlamak istiyor evlendi diye bunlardan zevk almayacak. Neden evlendi diye. Beni sevmiyor diye düşünüyorlar.
Ne alakası var.
Eşimi seviyorum. Evliliğimi seviyorum. Ama kendime ait sevdiğim başka şeyler de var. Neden evlendim diye bından vazgeçmek zorundayım?

Kızlar merhaba. 10 yıldır tanışıyoruz 6 senedir sevgiliyiz 2 senelik evliyiz. 1 kızımız var 1 yaşında suan . Bebek konusunda ikimizde evlendikten sonra hemen olmasını istedik yani bize supriz olmadı ve korunmadik bilinçli yaptık. Eşimle yaşadığım sorun sürekli özgürlük ve kişisel alan konusunda evlendiğimizden beri birbirimiz haricinde bir hayatımız olması gerektiğini söylüyor ben evcil bir insanım işime gider gelir zamanımı evde geçiriririm zaten kızım küçük olduğu için genelde ona göre yaşarım parka gideriz alışverişe gideriz kızım hava alsın diye çıkarız ama tek başına çıkma huyum pek yoktur. Eşim ise tam tersi sürekli özgürlüğünü kısıtladıgımı söylüyor kendime vakit ayırmak istiyorum diyor bu da beni gerçekten kırıyor 3 aydır bireysel terapi alıyor 1 defa çift terapisine gittik artık düzenli,gideceğiz diye konuştuk ama benim üzüldüğüm nokta henüz 2 senelik evlilikte neden sıkılır bir insan neden bunalır bu kadar. Sizce abartıyor muyum
Bu sizden sıkıldıgı anlamina gelmez ki. Kendine vakit ayirmak istemesi en dogal hakki. Siz de kendinize vakit ayirmalisiniz hatta. Tabi vakit ayirmak derken isten sonra her aksam sabahlara kadar gezsin demiyorum. Ama bazen arkadaslariyla bulusabilir ne bileyim bazi hafta sonlari balik tutmaya kamp yapmaya gidebilir. Ayni seyler sizin icin de gecerlim uzak kalmak da iyi gelir ustelik

Bütün gün balonla uğraşmak üzgünüm ama akıllı insan işi değil. Daha kolay yolları olduğunu söyleyenlere kızıyorsunuz da bütün gün balon şişirmekle uğraşmanın mantıklı bir tarafı yok.
He tamam bir gün balonları kendim şişirdim diye aptal oldum kritere bak 😂 en akıllı sensin sana da bir maşallah 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🪬🪬🪬🪬🪬

Bütün gün balonla uğraşmak üzgünüm ama akıllı insan işi değil. Daha kolay yolları olduğunu söyleyenlere kızıyorsunuz da bütün gün balon şişirmekle uğraşmanın mantıklı bir tarafı yok.
Adam da bu bahaneleri yemiyor karısının maksadını anlıyor zaten. Sonra küslük tripler. Ne gerek var?
Zaten akşam düğüne gideceksin. Sen bebeğini uyut kendin düğüne rahat rahat hazırlan keyfine bak. Adam da arkadaşlarıyla biraz gülsün eğlensin.
Düğünden dönünce de muhtemelen bebek arabada uyuyacak koy yatağına balonu iki kişi 10 dakikada şişir kalan işleri yarım saatte yap uyu.
Bu kadar.
Bu olayı bu kadar şişirmek yerine böyle bir alternatif de yaşayabilirsin yani

Kesinlikle katılıyorum.
Çocuklar zaten doğumgünü olayını 3 yaştan sorma anlıyorlar. Sonrasında zaten kendileri arkadaş istiyorlar.
İlk yaş biraz anne babanın hevesi oluyor.
Normal kutlamak istiyorsa kutlasın.
Ama illa adam da seninle beraber aynı heyecanla hazırlansın beklemek de ilginç geliyor bana.
Benim kocam kendi doğumgününe de öyle özenmez. Bir pasta bir hediyedir onun için.
Şimdi organizasyon yapmak bana keyif veriyorsa hayır illa sen de keyif alacaksın diye zorlamak da saçma geliyor bana. sen hazırlanmayı seviyorsun çok güzel hazırla. Adam da kutlamaya katılacak ama hazırlıklar ilgisini çekmiyorsa kim istekliyse o daha ön planda olur.
Bu her şeyi beraber yapacağız tavrını tuhaf buluyorum. Kocan balık avlamak kamp yapmak seviyor sen sevmiyorsun ama illa geleceksin diye zorluyor mesela. Olsun git kocan sonuçta diyecek miyiz?
Adam maç seviyor adam balık avlamak istiyor evlendi diye bunlardan zevk almayacak. Neden evlendi diye. Beni sevmiyor diye düşünüyorlar.
Ne alakası var.
Eşimi seviyorum. Evliliğimi seviyorum. Ama kendime ait sevdiğim başka şeyler de var. Neden evlendim diye bından vazgeçmek zorundayım?
Benim için de özel gün demek yorulmamak, eğlenmek, sevdiğim insanlarla bir arada olmak demektir. O yüzden hiç öyle evde parti yapmayız. Yemeğe gidilir, pikniğe gidilir, tatile gidilir ama kimse bana herhangi bir doğum günü için evde yemek, pasta, börek, süs püs yaptıramaz 😂

Benim için de özel gün demek yorulmamak, eğlenmek, sevdiğim insanlarla bir arada olmak demektir. O yüzden hiç öyle evde parti yapmayız. Yemeğe gidilir, pikniğe gidilir, tatile gidilir ama kimse bana herhangi bir doğum günü için evde yemek, pasta, börek, süs püs yaptıramaz 😂
bence de öyle de çocukla ne yazık ki oyun alanlı yerler çok pahalı olduğundan zorunda kalıyorsun biraz. İnsanlar artık o paraları verememek için evde yapıyor. En azından kış bebelerinde durum bu. Yazın parkta da yaparsın da kışın ya on binlerce lira verip oyun alanlı cafede yapacaksın ya evde
Yada çocuğu ikna edip evde aile arası yapıp geçeceksin.

Anlaşılan doğum günü out gelin alma in oldu bugün de😂

Kerkenes kimse doğumgünü kutlamasın demiyor.
Konuyu çarpıtma. Doğumgünü zaten kutlanacak. Balonları öğlen 16 yerine gece 12de de şişirebilirler.
Ben bu durumda olsam sen git derim hazırlığı da gece yaparım.
Bu kadar basit bir konu bu bence

Sizde bağımlı gıbı davranıyorsunuz sankı o olmazsa yaşayamam dıyeceksiniz gibi bence kaygılı baglanıyorsunuz bağlanma stilinizle alakalı oda kaçıngan daralıyor terapiste tek gıdın bence bi. En son erkek arkadaşımdan bu sebeple ayrıldım boğuyordu kaygılıydı çok

Bence çok abartıyosunuz, gelin almaya katılmak istemesi çok normal insan arkadaşının en mutlu gününde olmayacaksa ne zaman olacak? Bizim gelin almamızda takım tamamdı. İyi günümüzde kötü günümüzde dostlarımızı gözlerimiz arıyor. Sizin kafadaki insanlar asosyal tipler oluyor, sürekli insanları ötelerseniz kimse sizinle dost olmaz zaten.
Çocuğum doğum gününe gelmemiş gibi abartı tripler, yani hepimiz doğum günü hazırlığı yaptık illa saat 16 diye diretmesi tamamen ilgi için yapılmış bir şey, ağrım var benimle ilgilen temalı girişmiş konuya elinde patlamış.
Sürekli ben ben diyerek bi ilişki yaşanmaz adam önce evlilikten sonra eşinden buz gibi soğur.

Kerkenes kimse doğumgünü kutlamasın demiyor.
Konuyu çarpıtma. Doğumgünü zaten kutlanacak. Balonları öğlen 16 yerine gece 12de de şişirebilirler.
Ben bu durumda olsam sen git derim hazırlığı da gece yaparım.
Bu kadar basit bir konu bu bence
Bi üst mesajda bu yaşta ne kadar gereksiz olduğuyla ilgili konuştunuz yani okuyoruz di mi. Başka gün gelin almaya dalga geçersiniz bugün adam istiyor diye süper etkinlik muamelesi gördü. Neyse ben her gün kişiye göre yorumların değişmesine alıştım zaten ama yordunuz bir şey demiyorum artık.

Bi üst mesajda bu yaşta ne kadar gereksiz olduğuyla ilgili konuştunuz yani okuyoruz di mi. Başka gün gelin almaya dalga geçersiniz bugün adam istiyor diye süper etkinlik muamelesi gördü. Neyse ben her gün kişiye göre yorumların değişmesine alıştım zaten ama yordunuz bir şey demiyorum artık.
Yoo sen yanlış anlamışsın. Ufak yaş anlamıyor dedk kutlamasın demedim. aksine ilk dört yaşta bende büyük kutlama yaptım da dedim.
Sadece bu kadar abartılacak bir gün önceden üstelik öğlenden hazırlanacak kadar bir durum olmadığını söylüyorum.
Taş çatlasın bir saatlik olay

X