Eşim ve özgürlük anlayışı

Kızlar sizi dinledim bu akşam 1 saat çıktım tek başına gittim caddede yürüdüm afedersiniz mal mal öyle etrafa baktım sonra bir büfeden soğuk çay aldım içe içe gezdim eşim aradi gelmiyor musun hava soğuk dedik yok gelmiyorum dedi saat geç oldu bu saatte dolaşma artık dedi bana karışma dedim şimdi de eve geldim öyle oturuyorum

Gerçekten eşiniz hiç haftada 1, ayda 1 maça bile gitmeden, 1-2 saat arkadaşlarıyla oturup -siz olmadan- sohbet edemiyor mu?
Yapmayın Allah aşkına, insanın hayatı bi bütündür hiç mi eşiniz dostunuz yok, bi kahveye çağıran bi derdini anlatmak isteyen. Her yere çanta gibi eşiyle giden, eşi olmadan adım atamayan insanların hayatta bi tane gerçek dostuda olmaz.
O kısım olabilir arada da tatile gitmek günlerce ayrı takılmak vs özgürlük kişisel alan değil genişlik bence böyle davranacak adam da evlenmesin zaten

Benim eski eş böyleydi. Anneyim diye fedakarlık etme .o çıkıp geziyorsa, sende bazen çocuğu ona bırakıp çık gez. Pasif durma . Ben anneyim diyip diyip eve kapanmıştım, o geze geze sonunda evden gitti. Sende gez dolaş, çocuğu da alın çıkın, birilerine bırakıp çıkın. Eve kapanma sakin
Bilmiyorum ben derdimi galiba yanlış anlatıyorum eşim benim de evden çıkıp dışarıda zaman geçirmemi istiyor ben yapamıyorum

Avukatım olur musun
Siz çok yanlış kafadasınız. Eşiniz sizinle gezen, bebeğiyle ilgilenen bi adammış. Tutup ailesini kenara atıp ben bekar gibi takılayım alemlere akayım dememiş.
Hayatınızda hiç arkadaşınız dostunuz olmadı mı gerçekten? Ben eşimin maç gününde hayır bensiz plan yapma desem üzülürüm ya.

Siz çok yanlış kafadasınız. Eşiniz sizinle gezen, bebeğiyle ilgilenen bi adammış. Tutup ailesini kenara atıp ben bekar gibi takılayım alemlere akayım dememiş.
Hayatınızda hiç arkadaşınız dostunuz olmadı mı gerçekten? Ben eşimin maç gününde hayır bensiz plan yapma desem üzülürüm ya.
Arkadaş dost var ama bu şehirde yok

O kısım olabilir arada da tatile gitmek günlerce ayrı takılmak vs özgürlük kişisel alan değil genişlik bence böyle davranacak adam da evlenmesin zaten
Evet orası için bencede öyle canım. Tatil tarzı değil maç, mangal vs erkek erkeğe gidicek bi kaç saat takılcak evine gelecek konu sahibi bu kadarına bile izin vermiyormuş ki.

Her zaman dışarıda beraberiz tatile denize havuza alışverişe heryere beraber gidiyoruz ama o bundan şikayetçi
Hepsinden mi şikayetçi? Mesela tatile gittiğiniz de keyif almıyor mu? O zaman normal değil demek ki bu evlilikte sizi ev işi ve çocuğa bakmakla görevli biri olarak görüyor. Ha alışverişi sevmez erkekler anlarım onu belki yalnız yapabilirsiniz ancak piknik, seyahat, yürüyüş... bunları kendisi istemeli. İnsan eşiyle bunları paylaşırken nasıl şikayetçi olabilir ki?

Ama hepsinden şikayetçiymiş. Bunları yaparken isteksiz, sevmeden yapıyormuş. Bu daha kötü :/

Herkes arkadaş dost demiş bence evlenince onlarla bile çok sık görüşülmüyor herkesin kendi evi ailesi oluyor hayatı.olmalı da zaten.birlikte olmaktan keyif alınmalı ve tek takılmaya gerek duymamalı bence çoğunlukla tek zaman geçirilecekse arkadaşlarla neden evleneceksin ki zaten

Ama hepsinden şikayetçiymiş. Bunları yaparken isteksiz, sevmeden yapıyormuş. Bu daha kötü :/
Ben yorumlarını okudum aylar geçmiş eş dost düğününe takıya bile göndermemiş ki adamı. İlgisiz bi adam karısıyla da gezmez mıh gibi oturur evde çocuğada bakmaz, karısına bebeğe bakayım sende hava al demez.
Bi insanın eşi sürekli kendisini mahçup duruma düşürüyorsa tabiki soğur, düşünün kız arkadaşınız sizinle görüşmek istiyor ama sizi eşiniz yollamıyor birincide bahane uydurursun ikincide bahane uydurursun, üçte meydana çıkar ben çok utanırdım🙈

Herkes arkadaş dost demiş bence evlenince onlarla bile çok sık görüşülmüyor herkesin kendi evi ailesi oluyor hayatı.olmalı da zaten.birlikte olmaktan keyif alınmalı ve tek takılmaya gerek duymamalı bence çoğunlukla tek zaman geçirilecekse arkadaşlarla neden evleneceksin ki zaten
Sizin bence hayatınızda hiç dostunuz olmamış. 20 senelik dostlarım var hepimiz evli çocukluyuz, eşlide çok görüşürüz kızkızada.
Hatta kız kıza görüşmeye çocuklu geldiysek curcunadan bi şey anlamaz hemen başka plan yaparız. Eşlerimizde anlaşıyor onlarda bizden ayrı mangala falan gidiyor. 😄

ipi sende olan uçurtmayı ne kadar salarsan eğlencesi de sana dönüşü de o kadar güzel olur. Özgür olmak sevgisiz olmak demem değil ki.
O zaman herkes kocalarını olabildiğince özgür bıraksın adamlar aramadan sormadan arkadaşlarıyla günlerce aylarca takılsın tatillere gitsin yada her gece dışarda olsun dönerse sizindir diyelim😁 sonra buralarda kocam aldatıyor diye ağlamayın bu kadar özgürlük genişliktir kusura bakmayın bu kadarı evlilik için fazla

Arkadaş dost var ama bu şehirde yok

Hepsinden mi şikayetçi? Mesela tatile gittiğiniz de keyif almıyor mu? O zaman normal değil demek ki bu evlilikte sizi ev işi ve çocuğa bakmakla görevli biri olarak görüyor. Ha alışverişi sevmez erkekler anlarım onu belki yalnız yapabilirsiniz ancak piknik, seyahat, yürüyüş... bunları kendisi istemeli. İnsan eşiyle bunları paylaşırken nasıl şikayetçi olabilir ki?
hayir Bunlardan değil her zaman benim de tek başına gitmemi istiyor veya kendisi de gitmek istiyir

O zaman herkes kocalarını olabildiğince özgür bıraksın adamlar aramadan sormadan arkadaşlarıyla günlerce aylarca takılsın tatillere gitsin yada her gece dışarda olsun dönerse sizindir diyelim😁 sonra buralarda kocam aldatıyor diye ağlamayın bu kadar özgürlük genişliktir kusura bakmayın bu kadarı evlilik için fazla
sal çayıra demedim. özgürlük anlayışı sizin için buysa siz salmayın kocanızı. sizin saydığınız şeyler sorumsuzluk, güvensizlik ve haysiyetsizlik içeren sonuçlar.

Hayir anlatamadım bunları yaparken sorun yok sadece örneğin bazen tek çıkmak istiyor ben kavga ediyorum
Ay çocuk gibisiniz ya.
Allah eşinize sabır versin.
Aynı kafada olursunız her şeyi beraber yapmak isterseniz kendi tercihiniz olur. Siz tek başınıza vakit geçiremiyor ve arkadaş edinemiyorsunuz diye eşinizde aynı olmak zorunda değil.
Sizin makul bir şekilde orta yol bulacağınızı falan da sanmıyorum.
Böyle yaparak eşinizi kendinizden uzaklaştırırsınız sadece.

X