Eşim ve özgürlük anlayışı

Benzemesini istemiyorum aslında sadece uzun süre ayrı şehirlerde yaşadıktan sonra nihayet evlenip bir araya geldik yani benden veya evlilikten sıkıldığını düşünüyorum o böyle konuşunca buna üzülüyorum
Her ikinizin de birbirinizi, evliliğinizi, çocuğunuzu ihmal etmeden kendi sosyal hayatı olmalı. Nefes almak için bu şarttır. Bunun eşlerin birbirinden sıkılmasıyla ilgisi yok..

Ayri takilmacalar bana da tuhaf geliyor ya. Konu burclara gelmişken asiri koç burcuyum eşim de kova ve baya her şeyi birlikte ve yapisik yapmayi seviyiruz. 😄 Ayri kalmalarimiz oldu arada ama tercih ettigimiz bir durum degil. Ama işte o yanliş ya da sen yanlissin durumu da olmuyor boyle seylerde malesef birbirine uyumlu olmak gerekiyor bir taraf ödün verecek yani sizin gibi durumlarda.
Bu da siz olacaksiniz mujtemelen.

Ayri takilmacalar bana da tuhaf geliyor ya. Konu burclara gelmişken asiri koç burcuyum eşim de kova ve baya her şeyi birlikte ve yapisik yapmayi seviyiruz. 😄 Ayri kalmalarimiz oldu arada ama tercih ettigimiz bir durum degil. Ama işte o yanliş ya da sen yanlissin durumu da olmuyor boyle seyler de malesef birbirine uyumlu olmak gerekiyor bir taraf ödün verecek yani sizin gibi durumlarda.
Bu da siz olacaksiniz mujtemelen.
Sanirim bir kişi daha çıktı ben gibi hisseden

Şunu söylemek istedim bulunduğumuz, şehirde gelen davetler yalnızca eşimin çevresinden oluyor ben oralara tek gidince kimseyi tanımıyorum genelde onlar beni tanıyor konuşmaya çalışıyorlar ama ilk sordukları soru eşin nerde oluyor ya da dönüşte illa seni biz bırakalım diyorlar rahatsız oluyorum. Ben otomatik kullanabiliyorum suan arabami Manuel bu yüzden ben genelde yürüyerek giderim ya da taksi ile

Çok yabani ve kabasın. Yani bu şekilde nasıl çocuk yetiştireceksin? Çocuğu bu şekilde izole yetiştiremezsin.

Çift olarak tanıdığımız insanları tek görünce karısını ya da kocasını mutlaka sorarız. Zaten sorulması gereken bir soru bu. O nerede, nasıl, napıyorsunuz, selam söyle vs. gibi şeyler deriz.

Arabasız gelen birini bırakmayı teklif etmekte çok normal. Bunu garipsemen ilginç.

Bunlar normal insan muhabbetleri. Asıl bunların konuşulmaması kabalık, saygısızlık olurdu.

Ama bir konuda 2 senede sadece 2 kere evime misafir geldi demişsiniz. Bu da çok abartılı değil mi? Siz baya baya yalnız kalalım insan olmasın başka diyorsunuz.
herkesin kolay adapte olacağı bir şey değil bu.
Üstelik siz arkadaşlık ilişkisi kurmazsan çocuğunuz büyüdüğünde nasıl kuracak bunu? Aileleri de gözlemliyorlar rol model alıyorlar biliyorsunuz.
Ben evlendikten 5 ay sonra hamile kaldım hamilelik boyunca yemek hazırlamak vs bana zor geldiği için kimseyi almadık sonrasında da bebek erken doğdu kuvez süreci süt sağımı derken 8 ay da o şekilde geçti hani aslında zaten misafir sevmem ama buna zaman da yoktu bir yerde kzellikle 7 ay boyunca süt sagdığım dönem 3 saatte bir makineye bağlanıp sagdim sonra pompa ve sagim setini yıkayıp kaynatmak bebekle ilgilenmek vs olunca zaman olmadı

Evet doğru ben de aynı şeyi söyleyecektim beklediğim değil farklı bir açıklama oldu
Haftada 1 saat ayrı plan yapıyoruz. Kolesterolü cikinca maça başladı, mesai 5te bitiyor ordan maça geçip bitince beni alıyor 7de evdeyiz. Diğer her şeyi beraber yapıyoruz. Spor, market, alışveriş, kurs her şeye beraber katılıyoruz. Kırk yılda bir aletler doluysa yan odada pilatese giriyorum ama normalde beraber spor yapıyoruz. Arkadaşlarla çıkacaksak beraber çıkıyoruz. Kızlarla tatil, erkek erkeğe gece içmesi falan yok yani sevmiyoruz. Sizin dediğinizden neyi farkli bunun? Siz o zaman beraber bir şey yapmak değil beraber evde oturmak istiyorsunuz. Siz etkinlik yapmak istemiyorsunuz.

Çok yabani ve kabasın. Yani bu şekilde nasıl çocuk yetiştireceksin? Çocuğu bu şekilde izole yetiştiremezsin.

Çift olarak tanıdığımız insanları tek görünce karısını ya da kocasını mutlaka sorarız. Zaten sorulması gereken bir soru bu. O nerede, nasıl, napıyorsunuz, selam söyle vs. gibi şeyler deriz.

Arabasız gelen birini bırakmayı teklif etmekte çok normal. Bunu garipsemen ilginç.

Bunlar normal insan muhabbetleri. Asıl bunların konuşulmaması kabalık, saygısızlık olurdu.
Hakaret içerikli konuşmanı kabul etmiyorum ve bu yüzden yaptığın yorumu da ciddiye almıyorum

Haftada 1 saat ayrı plan yapıyoruz. Kolesterolü cikinca maça başladı, mesai 5te bitiyor ordan maça geçip bitince beni alıyor 7de evdeyiz. Diğer her şeyi beraber yapıyoruz. Spor, market, alışveriş, kurs her şeye beraber katılıyoruz. Kırk yılda bir aletler doluysa yan odada pilatese giriyorum ama normalde beraber spor yapıyoruz. Arkadaşlarla çıkacaksak beraber çıkıyoruz. Kızlarla tatil, erkek erkeğe gece içmesi falan yok yani sevmiyoruz. Sizin dediğinizden neyi farkli bunun? Siz o zaman beraber bir şey yapmak değil beraber evde oturmak istiyorsunuz. Siz etkinlik yapmak istemiyorsunuz.
Hayir o anlamda söylemedim siz evde bakim yaparım çıkmam o çıkar vs yazdığınız ilk yoruma istinaden söyledim suan mesela söylediğiniz kurs konusuna ben de katılıyorum geçen sene bir kursa yazıldım eşimi de yazdırdım beraber gittik denize havuza spora beraber gitmek istiyorum ama o tek başına da gitmek istiyor

Sanirim bir kişi daha çıktı ben gibi hisseden

Evet forumda benzer konular daha önce de acildi burda cogunluk eşiniz gibi düşünüyor. 😄 Biz azinliktayiz ama yani eşimle ayri takilmayi "nefes almak" olarak goreceksem ben gidip evlenmezdim ya.
Ama bizde cocuk yok. Işin icine cocuk girince ayri takilmak nefes almak olabilir cunku cocukla kafa dinlenmiyor cidden. O yönden adama hak verebilirim. Cocuklu arkadaslardan biliyorum yani her yere cocukla gidilmiyor gidilse de ne rahat muhabbet oluyor ne dinlenme.

6 sene sevgili kalarak göstermiş aslında özgürlüğüne düşkün olduğunu, nesini yeni anladınız?

Şunu söylemek istedim bulunduğumuz, şehirde gelen davetler yalnızca eşimin çevresinden oluyor ben oralara tek gidince kimseyi tanımıyorum genelde onlar beni tanıyor konuşmaya çalışıyorlar ama ilk sordukları soru eşin nerde oluyor ya da dönüşte illa seni biz bırakalım diyorlar rahatsız oluyorum. Ben otomatik kullanabiliyorum suan arabami Manuel bu yüzden ben genelde yürüyerek giderim ya da taksi ile
Yaşadığınız sehirde 10 yılda geçirseniz arkadaş edinecek gibi durmuyorsunuz. Eşiniz de aynı kafada olmadığı için ortada bir yerde buluşmaya çalışın. Zaman geçtikçe eşinizin şikayetleri daha çok olacaktır muhtemelen.

Evet forumda benzer konular daha önce de acildi burda cogunluk eşiniz gibi düşünüyor. 😄 Biz azinliktayiz ama yani eşimle ayri takilmayi "nefes almak" olarak goreceksem ben gidip evlenmezdim ya.
Ama bizde cocuk yok. Işin icine cocuk girince ayri takilmak nefes almak olabilir cunku cocukla kafa dinlenmiyor cidden. O yönden adama hak verebilirim. Cocuklu arkadaslardan biliyorum yani her yere cocukla gidilmiyor gidilse de ne rahat muhabbet oluyor ne dinlenme.
Bilmiyorum artık ne hissedeceğimi şaşırdım

6 sene sevgili kalarak göstermiş aslında özgürlüğüne düşkün olduğunu, nesini yeni anladınız?
Evet o dönemlerde belli aralıklarla görüşmüştük yani hiçbir zaman aynı şehirlerde yaşamadık bursa mugla adana denizli istanbul sürekli değişken oldu şehirler o dönemlerde kısıtlama gibi bir durum olmadı ve zaten uzaktan ilişki olduğu için anlayamadim

Evet o dönemlerde belli aralıklarla görüşmüştük yani hiçbir zaman aynı şehirlerde yaşamadık bursa mugla adana denizli istanbul sürekli değişken oldu şehirler o dönemlerde kısıtlama gibi bir durum olmadı ve zaten uzaktan ilişki olduğu için anlayamadim
Ha zaman olarak mi dediniz ben ondan önce bitirdim okulu önce başladım çalışmaya ben iş hayatına daha erken girdim o askerlik iş vs derken zaman uzadı

Hakaret içerikli konuşmanı kabul etmiyorum ve bu yüzden yaptığın yorumu da ciddiye almıyorum

Hakaret? 😅 yabani olmak, kaba olmak, gibi şeyleri ifade etmek hakaret değildir.

İnsanlar sana nezaketen ulaşım ve sohbet girişiminde bulunmuşlar. Sen de soğuk, dışlayıcı tutum sergilemişsin. İnsanların sana eşini sormaları çok normal, çünkü seni onun aracılığı ile tanıyorlar. Yok ben yürürüm yok taksiye binerim gibi yanıtlarında gayet karşı tarafa kabalık, nezaketen teklif etmişler, bırakalım demişler, kendini böyle üstün gibi görüp bu nezaketi küçümsemek çok kaba bir davranış.

Hakaret? 😅 yabani olmak, kaba olmak, gibi şeyleri ifade etmek hakaret değildir.

İnsanlar sana nezaketen ulaşım ve sohbet girişiminde bulunmuşlar. Sen de soğuk, dışlayıcı tutum sergilemişsin. İnsanların sana eşini sormaları çok normal, çünkü seni onun aracılığı ile tanıyorlar. Yok ben yürürüm yok taksiye binerim gibi yanıtlarında gayet karşı tarafa kabalık, nezaketen teklif etmişler, bırakalım demişler, kendini böyle üstün gibi görüp bu nezaketi küçümsemek çok kaba bir davranış.
Kendimi üstün görmüyorum sadece başkasının arabasına binmek beni rahatsız ediyor bunu her şekilde algilayabilirsiniz mesela ben sigara kokan arabaya binmem ya da kızımın oto koltuğu olmadan yolculuk yapmam bırakalım diye ısrar ettiklerinde bu gibi sorunlar çıkıyor taksi ile gidersem de oto koltuğu sorunu çıktığı için tek giderim yani,koşullardan dolayı durum bu siz beni zorbalamak için uğraşıyorsunuz canınız sagolsun

X