Eşim ve onun melek ailesi

Bakış acınız bu olduğu sürece mutsuz olursunuz. Yarışmak ne demek, o onun annesi , siz hayat arkadaşısınız.
Sizinle evlendi diye anneye olan ilgisini azaltmamali.
Annesiyle arası iyi olmayan erkeklerden korkarım ben.
Elbette bağlılık farklı, bağımlılık çok farklı. Bunu yazmaya bile gerek duymuyorum.

Elbette annesine bakacak, gezdirerek , ihtiyaçlarını halledecek.

Anne..

Evet mutlu oldgmu sandgmda neşeli şakacı biriym.ama birsey olnca tersne donuyor.kendmi telkin ediyorm ama dayanamayp konsyrm sonunda cvp veriyorm en yapılabilck sey gormeZdn gelmek umarm ki yapablrm bunu dedgnz gbi ne kdr eşimi sevsem etsm de ailesi memnun olmaynca hiçim.

30 yıldır birlikte hayat geçirmiş bu aile. 2 yıldır hayatlrında olan biri “hepsi kötü. Beni hiçbiri sevmiyor” diyince elbette inanmaz. Birde şöyle düşünüyorum. 1 kişi kötü olurda tüm ailesi mi kötü? Herkes size karşı kötü tutum sergiliyorsa belki sizde bir sorun vardır?

Birde lütfen söylenme huyundan vazgeçim. Eve döner dönmez ailesini şikayet eden bir kadını/erkeği hiç kimse istemez. 2 gün sonra kayınvalidem yüzünden boşanıyorum demeyin, kendinizi törpüleyin.

Gezdirecek tabi ki bnm de annem abilerm var.annem hep ihtiyacı olsa da oglulları yanında olnca gelinlerni hic geri plana atmadı.. kaynanam bn eşimi düsünmüyormsm gbi baskalarnın yanında yok ole yapma yok ole dme diyor müdahale edck tabi ama bn eşime tabagndaki sna az gelir dedgmde bile kaynanam elleme yesin ne var ki diyor.. kendnzi orda kotu hissetmez msinz bn de annesini atsn etsn demiyrm ki dmem de .. saygılı olmak gerekiyr bn bütün aileye saygı gosteriyorsam saygı beklemek de hakkm.. yabancı bir aileye alsmaya calsyoken hep kıymetli olan oglu olnca bni onemsz gornce napablrm bn.. haklsn sn haklsn mı demem lazm bni hep üzenlere.. bunun için mi evlilik.ailesi bna laf solerken eşim susup duymazdn gelıyosa bn ailesne de eşime de kzmaya kırılmaya hakszmym.

Bnde yanlslar yapıyorm ama en bastan kaynanam bni begnmeyp yakstrmadggnda kocası da kızı da onu sustrmadı bana el kızı dedi nisanlıyken oglum olsn gelsn yeter bana el kızı gelmese ne dedi hicbiri sustrmadı hicbiri ona karsı gelmedi şeker hastalıgnı kullanyr alsms patavatszlga herks haklı gbi davranyr digerlernin hatası bu. Evt tepkilerm de normal degl ama bni kabullenmeyen etmeyen üc kisiyle bn tek basıma savasa girmyrm kılıcları cekili bn geri cekilip ogullarnın gormesni bni korumasnı beklıyrm ailesiyle ii olsn etsn ama bni gormezdn gelince cephe alyrm dogal olrk

Sen sürekli carlayıp kötülemeye çalışırsan olan sana olur. Eşinin yanında melek olacaksın önle kötülük yaptığında bile bir sakin ol eşin yokken Canlarına okursun. Sen sürekli carlayıp fevri hareketler yaparsan eşin senin neyini savunacak acaba???
Biraz sakin ve stratejik ol. Olamazsan da sana boşanma yolları görünüyor

Yakin mi oturuyosunuz? Cocugunuz yok sanirim tedavi oluyomusunuz?
erkek bAba olmadan kendini ailenin kucuk uyesi sanabiliyo maalesef.. belki bi cocugunuz olursa degisebilir. Gerci sizde sevgi saygi ne kadar kalmistir ki ? Boyle bir aileyle yasamak zor yanii koca ne kadar onemli yaa insanin hayatinda . Allah yardimciniz olsun

Umarım o durmlara gelmedn davranslarmı düzelteblrm

A 15 aylik yazmis konu sahibi bende 15 yillik olarak okudum cocuk yok diye sasirmistimdaa aman daha yeni evlisiniz bu kadar sey yasamak icin daha erken degil mi ya? Fevriyim demissiniz.buda esinizi ailesine itmek icin firsat olabilir.

Pıhtılasma sorunum oldgu için kan sulandrcı kullanyrm..amin cok tesekkr ederm Sevgi var ama yıprandk malesef.. evet cok yakınz haberszce gelr evdemsn bile sormaz geldgnde cekmecemi karıstrır.. neyi nasıl yapıyor diye yandan gozler dururbabalık umarm olgnlastrır

A 15 aylik yazmis konu sahibi bende 15 yillik olarak okudum cocuk yok diye sasirmistimdaa aman daha yeni evlisiniz bu kadar sey yasamak icin daha erken degil mi ya? Fevriyim demissiniz.buda esinizi ailesine itmek icin firsat olabilir.
Evet malesef cekilck kahrm yok ama sevip begenip aldı bn onu oldgu gbi kabul ettgmde o da kabul ettiaileler girince olaya iş degisiyor

Hepsinde var bu hastalık hep kendileri iyidir herkes kendilerine özeniyodur imreniyodur mutlaka en iyi aile onlardir emin olun herkes herkesin ne oldugunu biliyor rahat olun

Hepsinde var bu hastalık hep kendileri iyidir herkes kendilerine özeniyodur imreniyodur mutlaka en iyi aile onlardir emin olun herkes herkesin ne oldugunu biliyor rahat olun
Allah biliyor deyip susmam lazm ama zoruma gidnce bildgm seylerin aksi konusulnca duramyrm herkes kendini bilse anlattma ihtyacı duymaz ama yapmadıklarnı yapıo gbi anlatyrlar...

Sanırım tecrübe konusuyorCok güzel ifade ettinz anladm dedgnzi.. umarm bırakrm şikayeti kendiisi görür aileisni.. gerci ailesi.kotu de olsa kötü demez hele ki dha iki üc yıldr hayatnda olan eşine...
Nevzat Tarhan'ın bir kitabı var canım.. Evlilik psikolojisi ismi.. Orada; erkekler annelerinin hatalı olduğunu bilir ama diyemezler, kaç yıllık anneleri, bunu onlara yapamazlar, zaten derlerse eşlerinin bunun üzerine daha çok gideceğini düşünürler, onların isteği eşlerinin güvenmesini beklemek yazıyordu.. Tabi erkeklere, annenizi kötülemeden ve kötületmeden, eşinize gerçeklerin farkında olduğunuzu belli edin diyordu..
Bizim erkeklerin belli etmesi, bize bağırmak maalesef.. Bunun için de eğitim şart.. Bu kitabı okuyabilirsiniz.. Siz okudukça, eşinizde okuyacaktır.. Bir avm de gezerken, rastgele denk gelmiş gibi alabilirsiniz.. Çünkü eşler, kendileri için alındığını düşününce, tepki gösterip, okumazlar..
Yine denk gelirseniz Sema Maraşlının da kitapları da çok güzel.. Birde Chapman'ın Beş sevgi dili kitabı var..
Canım, herşeyin özü bugünler geçecek.. Kin tutma, öfke ile kalkan zarar ile oturur.. Eşin normalde saygılı ise, el kaldırmıyorsa, küfür etmiyorsa, gözü dışarıda değilse, ailesi çok büyük yanlış yapmadığı sürece üzmeyin birbirinizi..

Simdi soyle bir sey.. annesi soyle babasi boyle ablasi soyle dedigin insanlar esini buyuten karakterini oturtan insanlar dolayisiyla esin de aslinda onlar gibi sadece kendini farkli gosterdigi sana uyum gosterdigi zamanlar oluyordur.. bu hayatta mutluluk icin ne kendin degiseceksin ne birinin degismesinu bekleyeceksin

Evet oyle büyük yanlslıklar yok aslnda
Yok cok sükür ki öyle yanlsları olmadı ama degersz hissettrdi bni kabullenmedgni kabullenmeyecgni biliyrm yontemim de cahilce biliyrm kendmden soguttm belki o da haklıdr bn el olyrm soncta ailesi hep yanındaydı.. onları sil at diyorm sanıyor heralde... kitap önerilernz için de güzel yormnz için de cok tesekkr ederm temin edip okuyacagm inslalah belki oktmama gerek kalmadan bn kendi davranslarmı düzeltrm onun ki kendilignden düzelr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…