Eşim ve eski eşi

Ben sizin neyi sorun ettiğinizi anladım sanırım. Eşinizin hala o evin "erkeği" gibi davranmasını hazmedemiyorsunuz. Evet, oğlu için et alsa normal ama eve kurban kesmesi bana çok anlamsız ve de gereksiz geldi. Sana ne yani? Kurban mı keseceksin, oğlunu da al getir evine kendi evinde şimdiki ailenle kes. O çocuğa da "sen de yeni kurduğum ailenin bir parçası , bir üyesisin" mesajını ver, yeter. Ama bizim toplumda erkekler boşandıktan sonra bile eski eşlerini hala kendilerine ait bir uzantı, sorumlu oldukları biri olarak görüyorlar. Bu da çook rahatsız edici. Ayrılmayı tam olarak idrak etmiş değiliz. Benim eski kocam hala bana hesap sorabiliyor mesela. Sana ne diyorum ama tatmin olmuyor. Yarın bir gün yeniden evlense devam da edecek bu davranışlarına. Yüksek ihtimalle eski karısı da rahatsız oluyordur bu "elim hala üzerinizde" mesajı veren tavırlardan, çocuğu için susuyordur.

Adamın boğazından geçmiyordur. Sonuçta çocuğu o evde yaşıyor kurban olunca genellikle buzlukta dolu şekilde et duruyor ve istediği zaman kullanır çocuğu da yer diye düşünmüştir . Adam doğal olarak o evden de kendini sorumlu hissediyor. Insan olan böyle hisseder . Altı bin nafaka dediğimiz şey ne ki? Şimdi bir kreş fiyatı 15 bin TL öğlen yemeği veriyorlar sadece. Çocuğunun tabi ki eli üzerinde olacak. Bir yaşındaki cocuga oda yapmak zorunda değilsiniz .

ben bir sorun görmedim açıkçası. eski eşine karşı hala sorumluluk sahibi olması da güzel birşey buradan adam olduğunu görmüş oluyorsun işte. ilerde senle ayrılıcak olsa bile sana da sahip çıkar. çocuğunun annesinn iyi olmasını istemesi taktir edilecek bir hareket.

Çocuk için kurban kesmeye ne gerek var? Et yesin istiyorsa gider birkaç kilo alır kasaptan babası. Kurban eski eşe jest niyetiyle kesilmiş ve rahatsız edici konu sahibi icin.
Evdeki çocuğun odasına para yok deyip kurban kestirirse hiç olmaz zaten.
Çocuk için alışveriş yapılması falan bunlar normal tabi ki düşünecek evladını ama bir çocuk daha yapmayı, evlenmeyi biliyorsa denge de kuracak bu adamlar.

Aha beni ilgilendiren konu . Öncelikle eşi ölmüş insana dul denir. Eşinizi dul değil bekarmış bunu bi lütfen öğrenelim.

Konuya geliyorum.. çocuğuna 6 bin lira nafaka vermesi bu devirde bu şartlarda az bile. Bi avm gidip 2 saatte oğluma 3 bin lira harcıyorum o da tüm ihtiyaçlarını almamama rağmen. Okulu,eğitimi,özel dersi,sağlığı,kursları ( futbol, yüzme ve dalgıç eğitimi) bana ayda 15 bine patlıyor. Aldığım nafaka 2 bin lira o da sadece çocuğuma. Ben para için yüz göz olmayı tercih etmeyenlerdenim. Oğlum babasıyla gider görüşür istediğini alır aldırır karışmıyorum. Ama benim evime gelemez,bana et kesemez,kesecekse kendi evinde keser oğlu yanına gittikçe yedirir. Biraz eski eşin de talepleri önemli bu durumda. Kendi adıma bir iğnesini bile istemedim lanet pisliğin teki çünkü zaten iyi olsa boşamazdım da.

Oğluna alışveriş yapmasında bi mahsur görmedim açıkçası babası olarak tabiki yapacak ihtiyaçlarını alacak ama sizin eşinizin yaptığı iki eve de bakmak gibi olmuş biraz.
Eski eş çalışmıyor muhtemelen.

Fakat bir çocuğu babasız büyütmek o kadar zor ki. Bunu fırsata çevirmeyen çok kadınlar var sürekli eski eşinden doyumsuz şekilde para istemeyen kadınlar.

Size önerim eşinizle düzgün şekilde konuşmanız. Oğluna istediği harcamayı yapar ama oğlunu bahane ederek eski eşin evine erzak yığmak cıks orda işler karışıyor.

Çok iyi yapıyor evladına harcama yaparken size mi soracaktı. Boşanmış çocuklu adamı alırken ne düşündünüz. Kendime bağlarım geçmişini yok saydırırım diye mi?
Adama helal olsun burada bu konudan muzdarip o kadar kadın var ki, karaktersiz adamlar boşanınca çocuktan da boşanıp yok sayıyorlar.
Adam kendini gizlememis bile bile evlenmissiniz. Ağlamanın faydası yok şuan.

Bidaha verilen cevapları okumadan iyi niyetle yorum yapmıcam ya..
Sizin derdiniz çocukları yarıştırmak.

Bence o çocuk aşk evliliginden olan çocuk. Bı şekilde ayrılmışlar aralarında aşk bitmiş ama belli ki aşkla yapmışlar belli yani adamın tutumundan. Sana bı haksızlık var doğru ama bu yüzden boşanmış insanla evlenemezdim ben. Bişi de denmez ki şimdi adama bile bile evlenmişsin.

Ya millet konu kurban falan değil konu sahibi üvey anneyi oynuyor. Belli ki adam diğer çocuğu da mağdur etmemeye çalışıyor bundan daha doğal ne var? Kurban kesmesi de gayet doğal yani. Çocuğu için kurban kesmiş çok mu? Durumu varmış kesmiş. Olup da kesmeyen var. Boşandı diye çocuk dış kapının dış mandalı değil. Kaldığı yerde beslenemiyor olabilir.

Ne alaka desem kaba mı olur ? Anlamadım cidden. Karakter...

'O çocuk yüzünden'. Sanki çocuk ağaçtan toplanmış. Parayı denkleştirince yaparım demiş. Daha ne desin

'O çocuk yüzünden'. Sanki çocuk ağaçtan toplanmış. Parayı denkleştirince yaparım demiş. Daha ne desin
Ay bilmiyorum ya şu an ikinci çocuğum yok ama olursa da sanırım oğlum benim için hep çok çok kıymetli ve öncelikli olacak. Çünkü babasız büyüdü. Ayrı bir yeri var bende. Eşi de öyle mi düşünüyor acaba.

1- eşinin eski eşe kurban kesmesi aşırı saçma. Oğlunun bu adetleri görmesini istiyorsa alsın getirsin kendi kurban kestiği eve göstersin.
Ama çocuğuna et almak istemesi çok normal.
2- çocuğuna giderken eli kolu dolu gitmesi normal. Sonuçta o çocuğun bir baba figürüne ihtiyacı var
3- 2 yıllık evlilikte 1 yaşında çocuk var. 3 ayda ne gördünüz de çocuk sahibi olmaya karar verdiniz? Kocanız eve daha çok çekmek için mi?
4- 1 yaşında ki çocuğa oda takımı yapman istemiyor olabilir. Biraz daha büyüyüp beşikten çıktığından bir oda yapmayı düşünüyor olabilir. Oda takımları 60-70 bini buluyor bunu da “o çocuk yüzünden” şeklinde ifade etmeniz içinizde li kötü niyeti çıkarıyor. O çocuk da sizin çocuğunuza “o çocuk yüzünden babam benimle az ilgileniyor” demeye başlarsa görürsünüz asıl sıkıntıyı. Durduk yere çocuklar arasına üveylik sokuyorsunuz
5- 6 bin bu devirde nedir ki sanki çocuğa bağ bağışlamış. Okul yaşında ki çocukla 1 yaşında ki çocuğu mu kıyaslayarak çok olduğuna kanaat getirdin.
6- evlenirken ben eski karımı ve çocuğumu bir daha asla görmeyeceğim mi dedi ? Ne vaat etti ? Ya da bunları gizledi de evlendikten sonra mı öğrendin ?
Benim buradan çıkarımım şu siz kötü ve bencil birisiniz. Yalnız bu adam sizi çok tutmaz yanında benden demesi. Sonra boşandığım kocam çocuğuyla az ilgileniyor konusuyla gelirsiniz buraya

Karşılaştırdığı şeyler yanlış. Kurban dediği 12-13 bin. İnşaat işi nerden baksan 25-30 bini bulur.

Çok iyi yapmış eşiniz oğluna kurban kesmekle içinden gelmiş durumu varmış yapmış. Şu mesajı görene kadar acaba mi dedim ama kendi çocuğunuzla yarıştiriyorsunuz. Hiç hoş degil. Babası sizin cocugunuzun yanında hep ama o çocuğun değil. Belki birçok şeyine şahit olamıyor.

Vallahi bende 2 çocuk var okulu+spor kursu+İngilizce dersi 40 bin aylık. Buna yeme,içme,gezme,kıyafet,kırtasiye hiç biri dahil değil. Tamam ben elimden gelen her şeyi harcıyorum çocuklarıma ama 6 bine de çok denemez bu devirde ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…