Eşim ve eski eşi

El kadar çocuğun adına kurban kesiliyorsa konu sahibinin 1 yaş çocuğuna gayet de daha küçük denmeyip oda yapılabilirdi mesela. Bu durum çok küçümsenmiş anlam veremiyorum.

Iki cocuk icin 2 hisse alamadi diyelim. Kucuk olan icin ufakta olsa baska bisey yapılabilirdi sadaka, hayir vs. Bilemedim katip. Cocuk adina kurban kesmek normal geliyo bana ama 2 cocuga adil davranmak lazim

ben bir sorun görmedim açıkçası. eski eşine karşı hala sorumluluk sahibi olması da güzel birşey buradan adam olduğunu görmüş oluyorsun işte. ilerde senle ayrılıcak olsa bile sana da sahip çıkar. çocuğunun annesinn iyi olmasını istemesi taktir edilecek bir hareket.
Brsshhh… eski eşine sahip çıkmak ne alaka. Bakalım eski eş kendisine sahip çıkılsın istiyor mu?

Valla konudan çok pis kokular geliyor bence. Arada konu sahibini harcamışlar gibi. Kadının psikolojisi hiç iyi görünmüyor
Adam ilk eşiyle görüşüyor da olabilir
Konu sahibi neden banlandı ki ?
Benim oğlumun babası çocuğa nafakayı bile zor veriyordu bu adamın bu kadar kendini hirpalamasi tuhaf geldi bana da benim eşimde ilk evliliğinden olan oğluna harçlığını vs veriyor ama evlerine alışveriş vs yapmıyor

Adam ilk eşiyle görüşüyor da olabilir
Konu sahibi neden banlandı ki ?
Benim oğlumun babası çocuğa nafakayı bile zor veriyordu bu adamın bu kadar kendini hirpalamasi tuhaf geldi bana da benim eşimde ilk evliliğinden olan oğluna harçlığını vs veriyor ama evlerine alışveriş vs yapmıyor
İşte mesele bu. O ev o kadının evi çocuğu için para versin çocuğunun ihtiyaçlarını karşılasın. Ama o adam artık o evin kocası değil. Bu yeni eşe saygısızlıktır benim gözümde. Adam boşanmış yeniden evlenmiş ama hala eski karısının kocasını oynuyor. Daha neler

Iki cocuk icin 2 hisse alamadi diyelim. Kucuk olan icin ufakta olsa baska bisey yapılabilirdi sadaka, hayir vs. Bilemedim katip. Cocuk adina kurban kesmek normal geliyo bana ama 2 cocuga adil davranmak lazim
Bi çocuğa yapıp öbürüne yok çekmediği sürece bana da normal gelir, elindeki kısıtlı gelirle kendini padişah sanmış sanırsam herif. Elde olan belli, hangisini daha çok önemsiyorsa ona akıyor.

Kocamla boşansam, o da yeni karisi olay cikariyor diye kizlarima bu sekil haksizlik yapsa olay cikarirdim. Kadinlar cocuklari baba evinden alip getirmiyor, o cocuklar kadin ile erkegin ortak cocugu tabiki de bosansa dahi, evlense ve hatta baska cocuklari olsa dahi cocuklarimin yedigini, ictigini, giydigini, okulunu, masraflarını dusunup karsilayacak. (Ortak karsilamayi kastediyorum)
Baba cocuklardan bosanmiyor, annelerinden bosaniyor sadece, bunu ayirt edebilir umarim bir gun bu sahane halkimiz.

Bu arada 6 bin nafakayi buyuk para zanneden konu sahibi, bu adamdan cocuk yapip bosanirsaniz lutfen 6 binden fazlasini istemeyin.

İşte mesele bu. O ev o kadının evi çocuğu için para versin çocuğunun ihtiyaçlarını karşılasın. Ama o adam artık o evin kocası değil. Bu yeni eşe saygısızlıktır benim gözümde. Adam boşanmış yeniden evlenmiş ama hala eski karısının kocasını oynuyor. Daha neler
Dediğim gibi tuhaf bir konu eski es adı üstünde eski yani ben 8 yıl oldu en son mahkeme salonunda görmüştüm çocuğu aracı ile alıp verdik birbirimize şimdi biraz büyüdü aşağıya kendi iniyor yani muhattap olmaya gerek yok
Benim eşim aldatılmış ilk eşi tarafından cok sancılı bir dönem yaşamış 9 yıl olmuş mahkemede bile görmemek için gitmemiş avukat gitmiş hep
Oğlu 21 yaşında evet çocuğum var ama ben nafakasını verdim geçtim diyor şimdi de aylık 5000 TL kadar veriyor oğlu çalışmasına rağmen

Kocamla boşansam, o da yeni karisi olay cikariyor diye kizlarima bu sekil haksizlik yapsa olay cikarirdim. Kadinlar cocuklari baba evinden alip getirmiyor, o cocuklar kadin ile erkegin ortak cocugu tabiki de bosansa dahi, evlense ve hatta baska cocuklari olsa dahi cocuklarimin yedigini, ictigini, giydigini, okulunu, masraflarını dusunup karsilayacak. (Ortak karsilamayi kastediyorum)
Baba cocuklardan bosanmiyor, annelerinden bosaniyor sadece, bunu ayirt edebilir umarim bir gun bu sahane halkimiz.

Bu arada 6 bin nafakayi buyuk para zanneden konu sahibi, bu adamdan cocuk yapip bosanirsaniz lutfen 6 binden fazlasini istemeyin.
İşte boşanma olmasa nasıl çocuğun herşeyi ile ilgilenecek de bosaninca da ilgilenecek nihayetinde çocuk tan boşanmiyor ama maalesef bazı erkekler bosaninca çocuğu Yok sayıyor ve çoğu kez ikinci eşler buna engel oluyor

İşte boşanma olmasa nasıl çocuğun herşeyi ile ilgilenecek de bosaninca da ilgilenecek nihayetinde çocuk tan boşanmiyor ama maalesef bazı erkekler bosaninca çocuğu Yok sayıyor ve çoğu kez ikinci eşler buna engel oluyor
Kendileri cocukla bosanmadikca idrak edemiyorlar da ondan, bizim millet ayni musibeti kendi yasamazsa empati kuramaz, o kapasite yok.

Kızlar konu sahibi malesef birazcık şüphesinde haklı.

Bizim iş yerinde bi kadın vardı 1 çocuğuyla boşanmıştı, eski kocası bunları her sene tatiline kadar ayarlıyordu. E haliyle bu kadının da ex kocasına karşı umudu oluyordu. Hatta eve erzak getirince yatıyorlarmış fln.

Uzun süre hayatıma birini alamadım onun döneceğini sandım dedi.

Tamam çocuğudur tabiki bakacak nafaka verecek ama eskisi kadar ilgili davranıyorsa erkeklere çok güvenmemek gerekiyor bedava bir şey yapmıyorlar genelde.

İkinci örnek bi tanıdık eski karısının sigarasına kadar alıyormuş ve tabi onlarda birlikte oluyorlarmış.

Eski karıya gereğinden çok fedakarlığı erkekler o kadını hayatlarında tutmak için adeta 2 eşli olmak için yapıyorlar.

Konu sahibi boşanmalı yardımları kesmesi de olmaz ortada çocuk var

Kendileri cocukla bosanmadikca idrak edemiyorlar da ondan, bizim millet ayni musibeti kendi yasamazsa empati kuramaz, o kapasite yok.
Ben boşandigimda oğlum 2 yaşına yeni girmişti babası olacak olan kadın kıskanıyor diye aylarca çocukla telefonda dahi görüşmemisti yazık evladım neler yaşadı artık biraz büyüdü de istiyormuş babasından ben asla şunu işte şunu aldır vs demedim demem
Tabi cicim ayları bitince az kendine geldi de şimdi biraz daha ilgili çocukla
İnsanin kalbi taşlaşmış olmasın yeter
Ben korkarım böyle davranmaya ben bu çocuğa kötü olursam benim evladıma da kötülük gelir diye düşünüyorum

Şimdilik imkanların akıyor olması tatlı geliyordur belki ama sahip çıkılma konusunda ben emin değilim.
Yahu eşim bana bir kere boşanmak istiyorum dedi, baktım ertesi günlerde olur olmaz sebeplerle beni arıyor hemen engeli bastım. Sen kim köpeksin de beni arıyorsun… bir de sahip çıkacakmış öyle mi… çok lazım olursa boşanan kadın kendine bir sahip bulur, eski koca yerini bilsin. İki kadın için de geçerli bu.

X