Eşim ve eski eşi

Bilerek evlenmişsiniz adamla.
Nasıl ayrıldılar bilmiyorum ama sonuçta düşman değiller ve ortak bi çocukları var.
O çocuğa çoğu zamanlı o kadın bakıyorsa tabiki ona kurbanda keser/ maddi yardımdada bulunur.
Gidip gelmedikçe kadınla gereksiz muhatap olmadıkça tabiki yardım edecek.
Oğlu herşeyden önemli. Ve ona kim bakıyorsa belirli çerçevede gönlünü hoş tutacak.
Gönlünü hoş tutacak nasıl oluyor o. Hoş tutmak zorunda olsaydı boşanmazlardı.

Gönlünü hoş tutacak nasıl oluyor o. Hoş tutmak zorunda olsaydı boşanmazlardı.

Allahım akıl fikir versin.
Kadınla muhattap olmasını istemiyorsa ozaman alsın çocuğu tam zamanlı baksın.
İstesede istemesede orda adamın oğlu yaşıyor.
Tabiki oğluna bakan kadına maddi olarak yardım edecek oğlunun iyiliği için.

Kadın bir kaç poşet alışverişe karışırsa adam da böyle habersiz kurban keser . Milletin çocuğuyla yarışacak olan evlenmesin çocuklu biriyle . Bu erkekler eski eşine para vermeyince herkes adam değil diyor gerçekten babalık yapmaya çalışan orada eski eşine ve çocuğuna destek olan da eski karısını seviyor diyor . Bu adamlar napsin ? Vicdanlı bir insansa kendi evde yediği yemeğin çocuğunda aynı kalitede yemesini ister .

Merhaba öncelikle.
Ben 2 yıl önce dul ve çocuklu bir adamla evlilik yaptım. Ama eşim eski eşinin evinden elini ayağını bir türlü çekemiyor biz nişanlıyken oğlunu vermeye gidince boş göndermemek için poşet poşet alışveriş yapardı o eve, o huyundan kavgayla gürültüyle vazgeçirdim. Ama öğrendimki bu bayram onlara kurban kesmiş. Üstelik bana söz vermişti asla öyle birşey yapmayacağım diye. Tek bahanesi oğlu ne yaparsa sürekli oğlunu öne sürüyor artık bıktım usandım siz olsanız göz yumarmıydınız eşinizin eski karosıma kurban kesmesini?? Çıldırmak üzereyim mahvoldum ağlamaktan oğlan zaten 10 gün bizde kaldı üstelik ete ağzını bile sürmüyor asla yemiyor yese bile onamı düştü o eve kurban kesmek
Dul değildir o boşanmıştır

Milletin eski eşi ve çocuğuyla iletişiminden hoşlanmayan da bekar ve çocuksuz erkeğe kıran girmedi ondan bulup evlenebilir . Adam düzgün ve vazgecilmeyecek biriyse demek konu sahibi hemen patlatmış çocuk .
Aşkıcım bilmez gibi konuşuyon kimlerden kimlerden çocuk patlatıyor millet, her çocuk patlatılan adam düzgün değil ki.

Işte eminim ki en başından konu sahibi bir seylerden rahatsız en başından evlenmeyip çocuk yapmayacaktı.
E yapılmış bir şekilde. Belki eski eş de kıymetlimis kaçmasın diye yapmıştı çocuğu, nerden bileceğiz? Anası bi halt etti diye birine yağdırılıp öbürüne kokutulmaz. Adam da çocuklu kadınla evlenseymiş ama yemez. Kendinden bilir işi, kimsenin eski kocası ile uğraşamaz beyfendi.

E yapılmış bir şekilde. Belki eski eş de kıymetlimis kaçmasın diye yapmıştı çocuğu, nerden bileceğiz? Anası bi halt etti diye birine yağdırılıp öbürüne kokutulmaz.
Katip eminim boşandıktan sonra çocuğuna yapan adam evdekine de yapıyordur. Bir yaşındaki çocuğun odaya ihtiyacı yok ki .

Konu sahibinin üslubundan rahatsız olmakla beraber adamın davranışlarını da ben şov olarak yorumladım ya. Kurbanı neden eski eşinin evinde kesiyor ve eşine haber vermiyor bu hiç iyi niyetli değil. Çocuğu yanına getirir evinde kestiğini yedirir sorun yok. Çocuğa alışveriş yapar ve eşi buna karışamaz ama yeni eşini de ihmal edilmiş hissettiremez. Bu yüzden çok zengin değilse çocuklu adamla evlenmek sanırım pişmanlık ya her türlü.

Katip eminim boşandıktan sonra çocuğuna yapan adam evdekine de yapıyordur. Bir yaşındaki çocuğun odaya ihtiyacı yok ki .
İlk çocuğun her şeye ihtiyacı var da bunun niye yok? Kaldı ki öyle de olsa bu eski eş evinde elaleme göstere göstere kesilen kurban için yeterli bir sebep değil. Örf adet diye bişey var, ne alaka? Çocuğuna kesiyorsan bile kendi evinde kesersin, yollarsın. Adam neden çocuklu kadınla evlenmedi acaba, bi tane lavuk gelip karısının önünde kurban kesmesin diye olabilir mi ?

İlk çocuğun her şeye ihtiyacı var da bunun niye yok? Kaldı ki öyle de olsa bu eski eş evinde elaleme göstere göstere kesilen kurban için yeterli bir sebep değil. Örf adet diye bişey var, ne alaka? Çocuğuna kesiyorsan bile kendi evinde kesersin, yollarsın. Adam neden çocuklu kadınla evlenmedi acaba, bi tane lavuk gelip karısının önünde kurban kesmesin diye olabilir mi ?
erkeklerin böyle bir şeye izin vereceğini ben hiç sanmıyorum zaten. evlendiği kadın çocuklu bile olsa asla böyle bir şova izin vermez, kaldı ki bir gurur ,onur sadece erkeklerde var sanırım. Gördüğüm kadarıyla bu meseleye birtek kadınlar bu şekilde yaklaşıyor.

Kurban kesmek için illaha evinin önüne gitmek birlikte yapmak gerekmiyor adam parasini yollamistir . Bunda bence büyütecek birşey yok. Erkekler bu konuda evet daha mantıklı davranıyor adam kabul etmeyeceği için evlenmemis bekar kadınla evleniyor . Kadınlar ise sinsi yaklaşıyor ben evleneyim patlatirim bir çocuk her şeyi engellerim altı bin nafaka çok çocuğuna yaptığına karisirim . Gerçek hayatta bu olmuyor işte . Çocuklu insan çocuklu insanla evlenmeli ki denge sağlansın. Benim konuda kızdığım nokta adam baştan beri böyleymiş değişmemiş eğer diğer kadına ilgilsi olduğunu düşünüyorsa evlenemeyecek .evlenip küçücük çocukla yarışmak bana göre yanlış

Kurban kesmek için illaha evinin önüne gitmek birlikte yapmak gerekmiyor adam parasini yollamistir . Bunda bence büyütecek birşey yok. Erkekler bu konuda evet daha mantıklı davranıyor adam kabul etmeyeceği için evlenmemis bekar kadınla evleniyor . Kadınlar ise sinsi yaklaşıyor ben evleneyim patlatirim bir çocuk her şeyi engellerim altı bin nafaka çok çocuğuna yaptığına karisirim . Gerçek hayatta bu olmuyor işte . Çocuklu insan çocuklu insanla evlenmeli ki denge sağlansın. Benim konuda kızdığım nokta adam baştan beri böyleymiş değişmemiş eğer diğer kadına ilgilsi olduğunu düşünüyorsa evlenemeyecek .evlenip küçücük çocukla yarışmak bana göre yanlış
Valla gitmiş kesmiş gibi duruyor konu sahibinin anlatımından. Parasını yolladıysa o daha kötü, kadın kime kestircek kurbanı bikaç kişiyle muhatap olacak illa ki, kadın çalışıyorsa ne ala çalışmıyorsa insanlar merak eder o değirmenin suyunu, meraklıdır bizim millet hele böyle dedikoduyu hiç kaçırmaz. Kurban nerden baksan abartı, abes, şov. Daha fazlasını versin çocuğum rahat etsin diye oralı olmam ama bu olay mide bulandırıcı.

Valla gitmiş kesmiş gibi duruyor konu sahibinin anlatımından. Parasını yolladıysa o daha kötü, kadın kime kestircek kurbanı bikaç kişiyle muhatap olacak illa ki, kadın çalışıyorsa ne ala çalışmıyorsa insanlar merak eder o değirmenin suyunu, meraklıdır bizim millet hele böyle dedikoduyu hiç kaçırmaz. Kurban nerden baksan abartı, abes, şov. Daha fazlasını versin çocuğum rahat etsin diye oralı olmam ama bu olay mide bulandırıcı.
Katip bu dedigin fibi büyük bir olay değil bence kurbana eş dost akrabayla giriliyorsa gayet başka biri payını getirir bırakır çok birşey yapmaya da gerek yok . Çocuğunun olduğu evde kurban olmasını istemek o evin başında olmak bence kötü ya da yanlış değil . Evet karşıdaki kadın evli olsa buna karışamazdi çünkü bir eşi olmuş olurdi . Ama biliyoruz ki

Türkiye de kadınlar genellikle bosandillarinxa ekonomik olarak çok iyi durumda olmuyorlar . Benim çok yakınımda üç çocuk bakan bir kadın var . Çocuklar her bayram buruk olur . Onların da böyle bir üvey annesi var aynı kafa . Hiç para gitmesin aman nafaka geliyor diye. Keşke o adam da baba olsaydı parasını verseydi eminim tanıdığım kendi işini hallefip kurban alır evde cocuklariyla bayram havasını yaşarlardı . Ister kabul edelim ister etmeyelim bir erkek figürü gerekiyor o çocukların hayatında karşı taraf evlenmedigi sürece bu adam evet o evdeki sorunlara da yardım etmeli . Çocuk hastalanirsa kosmali acil durum olursa kosmali . Neden babasinin hayrına değil o evde kendi canı kanı yaşıyor .ikinci eş kim ki kendi çocuğu yanında? Bir kere boşanan bir daha bosar . Eğer erkek bunları yapmazsa o çocukların hayatında öyle bir bosluk oluyor ki.

X