Eşim ve eski eşi

Kızlar konu sahibi malesef birazcık şüphesinde haklı.

Bizim iş yerinde bi kadın vardı 1 çocuğuyla boşanmıştı, eski kocası bunları her sene tatiline kadar ayarlıyordu. E haliyle bu kadının da ex kocasına karşı umudu oluyordu. Hatta eve erzak getirince yatıyorlarmış fln.

Uzun süre hayatıma birini alamadım onun döneceğini sandım dedi.

Tamam çocuğudur tabiki bakacak nafaka verecek ama eskisi kadar ilgili davranıyorsa erkeklere çok güvenmemek gerekiyor bedava bir şey yapmıyorlar genelde.

İkinci örnek bi tanıdık eski karısının sigarasına kadar alıyormuş ve tabi onlarda birlikte oluyorlarmış.

Eski karıya gereğinden çok fedakarlığı erkekler o kadını hayatlarında tutmak için adeta 2 eşli olmak için yapıyorlar.

Konu sahibi boşanmalı yardımları kesmesi de olmaz.
Bu meseleye benzer birşeyi bende duymuştum genç bir kızken annemler konuşurken oluyor böyle şeyler maalesef

Yahu eşim bana bir kere boşanmak istiyorum dedi, baktım ertesi günlerde olur olmaz sebeplerle beni arıyor hemen engeli bastım. Sen kim köpeksin de beni arıyorsun… bir de sahip çıkacakmış öyle mi… çok lazım olursa boşanan kadın kendine bir sahip bulur, eski koca yerini bilsin. İki kadın için de geçerli bu.
İlk eşin hala umudu olabilir ve adamda bunu kullanıyor olabilir bilemiyoruz ki

Benim yeğenim e alışveriş yapılırken kadin kendine de sayısız kıyafet alıyor bu da lazım bunuda beğendim vs yazık çocuk tek t-shirt tek kot alabiliyor oda zorla kadın da 3 4 takım alıyor
Bunu göre göre sizde ona kıyafet almayabilirsiniz. Herhalde abinizle eski eşi ayrilar. Sana almaya gelmedik deyip çocuğu siz alışverişe çıkarabilirsiniz . Bu da bir xozum eğer bir taraf bunu kullanıyorsa ve verdiğiniz para çocuğun yararına kullanılmiyorsa babası kendi okula yazdırır kendi alisverisi yaptırır .

Bunu göre göre sizde ona kıyafet almayabilirsiniz. Herhalde abinizle eski eşi ayrilar. Sana almaya gelmedik deyip çocuğu siz alışverişe çıkarabilirsiniz . Bu da bir xozum eğer bir taraf bunu kullanıyorsa ve verdiğiniz para çocuğun yararına kullanılmiyorsa babası kendi okula yazdırır kendi alisverisi yaptırır .
İşte bunu abimin söylemesi lazım (çocuğuna karşı soğuk malesef çok üzülüyorum)biz dedik bir iki defa kadın bize cephe aldı ben Kurban Bayramında abi sen bize parayı gönder alışverişe benle çıksın artık genç kız oldu senden utanıyor bazı şeyleri alamıyor dedim
Böyle çözüm bulduk ama bu seferde paraya laf etmiş

Kızlar konu sahibi malesef birazcık şüphesinde haklı.

Bizim iş yerinde bi kadın vardı 1 çocuğuyla boşanmıştı, eski kocası bunları her sene tatiline kadar ayarlıyordu. E haliyle bu kadının da ex kocasına karşı umudu oluyordu. Hatta eve erzak getirince yatıyorlarmış fln.

Uzun süre hayatıma birini alamadım onun döneceğini sandım dedi.

Tamam çocuğudur tabiki bakacak nafaka verecek ama eskisi kadar ilgili davranıyorsa erkeklere çok güvenmemek gerekiyor bedava bir şey yapmıyorlar genelde.

İkinci örnek bi tanıdık eski karısının sigarasına kadar alıyormuş ve tabi onlarda birlikte oluyorlarmış.

Eski karıya gereğinden çok fedakarlığı erkekler o kadını hayatlarında tutmak için adeta 2 eşli olmak için yapıyorlar.

Konu sahibi boşanmalı yardımları kesmesi de olmaz ortada çocuk var
Ne garip değil mi bir yandan sırf p*ştluk olsun diye icra sınırından bir gün önce nafakayı yatıranlar var diğer yanda böyle eski karısının ayağının altından taşları temizleyen tipler. Dengeli adam yok memlekette, anca 3-5 duyuyoruz şehir efsanesi gibi. 🤣Binmeyecekleri atın önüne ot koymaz bunlar, konu sahibi biliyordur elindeki malın cinsini tabi.

Kadın bir kaç poşet alışverişe karışırsa adam da böyle habersiz kurban keser . Milletin çocuğuyla yarışacak olan evlenmesin çocuklu biriyle . Bu erkekler eski eşine para vermeyince herkes adam değil diyor gerçekten babalık yapmaya çalışan orada eski eşine ve çocuğuna destek olan da eski karısını seviyor diyor . Bu adamlar napsin ? Vicdanlı bir insansa kendi evde yediği yemeğin çocuğunda aynı kalitede yemesini ister .
Bencede çocuğa alınanlara hep laf etti ise adam da gizli gizli yapıyor demekki

Ne garip değil mi bir yandan sırf p*ştluk olsun diye icra sınırından bir gün önce nafakayı yatıranlar var diğer yanda böyle eski karısının ayağının altından taşları temizleyen tipler. Dengeli adam yok memlekette, anca 3-5 duyuyoruz şehir efsanesi gibi. 🤣Binmeyecekleri atın önüne ot koymaz bunlar, konu sahibi biliyordur elindeki malın cinsini tabi.
Adaletsiz bir dünya bende hep icra ile aldım ilk yıllar

Milletin eski eşi ve çocuğuyla iletişiminden hoşlanmayan da bekar ve çocuksuz erkeğe kıran girmedi ondan bulup evlenebilir . Adam düzgün ve vazgecilmeyecek biriyse demek konu sahibi hemen patlatmış çocuk .
Siz reelde tanıyor musunuz bu insanları? İletişimin biçiminden ve sıklığından haberiniz var galiba

Ya çok tatlısın, her sözün olay, X de fenomen olsan parayı kırarsın🫶🏻

O çocuk yüzünden ben kendi çocuğuma oda yapamadım. İkna ettim kendi kızıma oda yapmaya, bu seferde param yok olunca alırız diye beni oyaladı oğluna kurban kesmeye gelince parası var ama zoruma giden çok şey var o kadar pişmanım ki
O çocuk yuzunden degil oda yapamamanız
Birincisi ekonomik özgürlüğünüz yok
İkincisi kocanız sizin söz sahibi olmadığınız aile bütçesini eski eşe şov yapmaya kullanıyor. Hicbir erkeğin eski ese karşı böyle iyi niyetli olmasına ihtimal vermem. Ne bu cok eşli bir yaşam mi?

Bunun dışında çocuğa yapılan hiçbir sey fazla değil gereksiz değil babasının bütçesini cocuktan kiskanamazsiniz.

Siz kocam niye eski esinin uzerinden elini cekmiyor kısmına odaklanın.

Merhaba öncelikle.
Ben 2 yıl önce dul ve çocuklu bir adamla evlilik yaptım. Ama eşim eski eşinin evinden elini ayağını bir türlü çekemiyor biz nişanlıyken oğlunu vermeye gidince boş göndermemek için poşet poşet alışveriş yapardı o eve, o huyundan kavgayla gürültüyle vazgeçirdim. Ama öğrendimki bu bayram onlara kurban kesmiş. Üstelik bana söz vermişti asla öyle birşey yapmayacağım diye. Tek bahanesi oğlu ne yaparsa sürekli oğlunu öne sürüyor artık bıktım usandım siz olsanız göz yumarmıydınız eşinizin eski karosıma kurban kesmesini?? Çıldırmak üzereyim mahvoldum ağlamaktan oğlan zaten 10 gün bizde kaldı üstelik ete ağzını bile sürmüyor asla yemiyor yese bile onamı düştü o eve kurban kesmek
Eşinize maşallah diyorum 🙈. Her baba esinden boşandıği zaman cocuktan da boşanmış gibi davranmasa keşke

O çocuk yuzunden degil oda yapamamanız
Birincisi ekonomik özgürlüğünüz yok
İkincisi kocanız sizin söz sahibi olmadığınız aile bütçesini eski eşe şov yapmaya kullanıyor. Hicbir erkeğin eski ese karşı böyle iyi niyetli olmasına ihtimal vermem. Ne bu cok eşli bir yaşam mi?

Bunun dışında çocuğa yapılan hiçbir sey fazla değil gereksiz değil babasının bütçesini cocuktan kiskanamazsiniz.

Siz kocam niye eski esinin uzerinden elini cekmiyor kısmına odaklanın.
O kadar doğru bir yorum ki çocuğu sonuçta istediği kadar harcar
Ama Türk erkeklerinin geneli demesekte hangisi eski eşine karşı bu kadar iyi davranıyor hakkaniyetli şekilde nafakasını vs veriyor ki ?

Benim kuzenim de ilk anneye verildi. Baba yeniden evlenince bir kac olay oldu ve anne velayeti tamamen babaya birakti. Hayat bu. Ne olucagi belli olmaz, ama bu durumda bu ihtimal da hesaba katilmali
Evet benim yeğenim de ilk annede idi abim çok ısrar etti bak yapma etme çocuğu bana ver diye kadın inatla vermedi çocuk üvey babadan şiddet görmesine rağmen o adamla bir kaç yıl sonra boşandı ve çocuğu kendi eliyle verdi abime

Evet benim yeğenim de ilk annede idi abim çok ısrar etti bak yapma etme çocuğu bana ver diye kadın inatla vermedi çocuk üvey babadan şiddet görmesine rağmen o adamla bir kaç yıl sonra boşandı ve çocuğu kendi eliyle verdi abime

Yegeninize cok üzüldüm. Umarim simdi daha iyidir. Maalesef bosanma cirkin olunca arada cocuklar eziliyor. Kuzenim simdi psikolojik sorunlarla bogusup duruyor.

Yegeninize cok üzüldüm. Umarim simdi daha iyidir. Maalesef bosanma cirkin olunca arada cocuklar eziliyor. Kuzenim simdi psikolojik sorunlarla bogusup duruyor.
Anneyle de babayla da kopuk bir ilişkisi var hep dua ediyorum hem kendi evladıma hem yeğenime
Abim evlenene kadar ilgili idi ama evlenince tamamen kadına yöneldi.kadin hemen hamile kaldı arka arkaya doğum yaptı bayramlarda bile zar zor görüyoruz

Benim oğlum da ilk babayla kopuktu ama neyse ki küçüktü hatırlamıyor bende hiç bahsetmedim olaylardan şimdi beni suçluyor ama olsun yeniden evlendim diye ( babaannesi oğluma mevzuları farklı anlatmış)
Sadece oğluma oğlum biz babanla benim yüzümden değil baban beni aldattı diye boşandık ve ben çok uzun zaman sonra evlendim dedim ikna oldu mu olmadı mı bilemiyorum malesef ben evlenince çocuğu kendi taraflarına çektiler sırf evlilikten vazgeçeyim önceki gibi ben çalışıp çocuğu büyüteyim onlarsa istedikleri zaman alabilsinler diye (eşim çocuğu almayin nafakasini verin mahkemenin belirlediği günlerde görün dedi babaannesi yok öyle dünya benim oğlum kazanacak siz yiyeceksiniz öyle mi dedi Eşim ben karışmıyorum o zaman dedi mahkeme de oğlumun başka bir adamla yaşamasını istemiyorum çocuk benle yaşayacak odası bile hazır dedi benim maddi gelirim vs de olmayınca çocukta babamı isterim deyince gitti elimden Ogün bugündür hep ağlıyorum oğlumla irtibatimi hiç kesmedim hafta sonları bende telefonda da görüşüyorum ama benim imtihanim da bu galiba ne yapsam beceremedim) ama o kadar zorlanıyordum ki ailem destekci değildi aldığım para yetmiyordu ve nafakayı bile zar zor veriyordu eksik veriyordu
Ailemle yaşadığım bir sorun üzerine evlilik kararı aldım yani yoksa mecbur kalmasa idim kolay kolay evlenmezdim biraz büyüyene kadar

Şimdi de çocuğu bana karşı dolduruyorlar boşan diyor oğlum sürekli çünkü aldıklarına pişman oldular
Oğluma boşansam benimle yaşayacak mısın şartların değişecek dedim hayır ben gayet mutluyum hafta sonları gelirim o kadar dedi
Eşimi seviyorum boşanmak istemiyorum ama o kadar çok zorlanıyorum ki

Son düzenleme:
X