Eşim ve aile bağımlılığı

Anais0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2024
60
23
30
Merhaba daha önce de birkaç kere buna benzer konu açmıştım burada ama artık canıma tak etti. Bende mi bir sorun var anlayamıyorum artık o yüzden bir de buraya yazmak istedim. Eşim ailesine aşırı düşkün iyi ya da kötü tek laf ettirmiyor tüm tatillerini zamanını onların yanında geçirmek istiyor. Ben de özellikle annesi annem hakkında bir şeyler söylediği için ve eşim her koşulda ailesini bana canı pahasına savunduğu için çok fazla gidip gelmek içli dışlı olmak istemiyorum artık rakip gibi görmeye başladım insanları daha önce eşim birçok kere her hafta tek pazar gününü ailesinin yanında geçirmek istemediğim için hamileyken evi terk etti ben 7 aylık hamileyken beni evde bırakıp ailesiyle bayramda köyüne tatile gitti velhasıl en son da bebeğimizin 40ı için ailesine gidecektik o yine gidip bütün günü orada geçirmek istedi ben de gidip orada bütün günü küçücük bebekle geçirmek istemediğimi birkaç saat geç gitmek istediğimi söyledim yine kıyamet koptu tabii gitmedi ailesine de kavga edince gidip ailesine benim için gelmek istemiyor sizi sevmiyor gibisinden bir şeyler söylüyor e insanlar da beni sevmiyor tabii onlar da bebeğin mevlütüne gelmeyeceklerini söylemiş ben bu adamdan da ailesinden de bıktım artık ettiğimiz tüm kavgaların konusu onun aile bağımlılığı ben artık boşanıp ailemin yanına gitmek istiyorum ama bebeğim çok küçük ne yapsam kararsız kaldım siz olsanız ne yapardınız?

Eşiniz bu kadar ailesine düşkünken evlenmesi hata zaten. Evlendiğinin farkında mı acaba? O da ailesi elbette ama kendisi de bir aile olmuş artık dengeyi kurabilmesi lazımdı ya da hiç evlenmeyecekti. Bence kendinize eziyet çektirip durmayın yolun neresinden dönerseniz kâr. Ayrıca o çocuk da kavga gürültü içinde büyüyecek çocuk var diye dişinizi sıkmanıza gerek yok bence.

Düzelmeyecek gibi görünüyor. Boşanmaktan başka çözüm yok malesef.

Eşiniz evlenmeden önce nasıldı?
Böyle değildi haftasonları gezer tozardık hatta özellikle ailesine her hafta gidemeyeceğimizi ancak 3 hafta ya da ayda 1 gidebileceğimizi de söyledim evlenmeden önce o da bana katılırdı bu konuda ama evlenince çark etti konuştuğumuz gibi olmuyormuş ben öyle yapamam diyip duruyor

ne var bilmem bunların köylerinde analarının evinde,dur işte mis gibi ailenle çocuğunla haftasonunun tadını çıkar daha 40 gündür çocuğun var ne çabuk doydun da köy diye öldün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…