Eşim Türkiye de kolaylık iş bulabilir mi?

sfnr04

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2024
29
3
29
Arkadaşlar Merhaba,

Eşim şu anda yurtdışında çalışıyor hamilelik sürecinde ona hep ihtiyacım oluyor İstanbul'da yaşıyor kendisi mühendis ve dış ticaret deneyimi var İngilizce, Arapça ve Rusça biliyor İstanbul'da yaşamaya başlarsak iş bulma ve rahat bir şekilde geçinme sansımız nedir?

Arkadaşlar Merhaba,

Eşim şu anda yurtdışında çalışıyor hamilelik sürecinde ona hep ihtiyacım oluyor İstanbul'da yaşıyor kendisi mühendis ve dış ticaret deneyimi var İngilizce, Arapça ve Rusça biliyor İstanbul'da yaşamaya başlarsak iş bulma ve rahat bir şekilde geçinme sansımız nedir?
Siz gidemiyor musunuz?

önce ıs bulup bence esınız denesın snra yerlesmek daha mantıklı olur.
yurtdısında yasayıp buraya gelmek....

Arkadaşlar Merhaba,

Bunun cevabını eşin bilir. Ne mezunu? Kaç yıl tecrübesi var? Alanı ne? Tanıdığı var mı? Referansları nasıl?

Baykardaki bir mühendis 100 bin küsür maaş alırken, bir teknoparkta mühendis 45 bin alabiliyor. Çok değişken maaşlar var.

Arkadaşlar Merhaba,

Aç kalırsınız benden demesi...

Ne yalan söyleyim bana da aç kalırmışsınız gibi geldi.
Eeen kötü 20 binden kiralık ev bulursunuz, hamilelik hastane doktor vs masrafları ayrı, çocuk doğduğunda masrafları ayrı, eğer doğru anladıysam sıfırdan ev kurmanız lazım eşya meşya vs iyi bir birikim istiyor. Bir de gelip iş bulamazsa bir kaç ay o zaman işte hem psikolojik olarak sana zarar verir bu durum hamile haline hem de madden ne yaparsınız bilemiyorum. Aile desteği ya da iyi birikmiş bir para varsa düşünülebilir.

Ne mühendisi, inşaat , petrol, metalurji türü mü? Onları pek bilmiyorum ama kazançları az diye biliyorum, Gebzedeki savunma şirketleri metalurji ve makine mühe iyi para veriyor. Bilşimse net bulur, hatta iyi kazançlar da elde edebilir.

Arkadaşlar Merhaba,

Yabancı dili ve tecrübesi olduktan sonra rahatlıkla iş bulur merak etmeyin.

17.000 liraya ise girmek isterse cok rahatlikla bulur . Gunde 2 saat yol gider 2 saat yol doner .8 saat mesai +4 saat yola gunu gider .kalan 12 saatin 8 saatinde uyuyup 4 saatinde de seninle vakit gecirir .muhmetemelen cumarteside calisir.

Arkadaşlar Merhaba,

Kendinizi garantilemeden bence gelmeyin. Bende iş arıyorum. İngilizcem çok iyi seviyede. 10 yıllık deneyimim var yüksek lisansım var. Teklif edilen maaşlar 25 bin ve civarı. İnanılmaz piyasa kötü.. faizler artmış. Enflasyon korkunç. Bu ülkede yaşamak hiç bu kadar zor olmamıştı. Bence gelişmiş bir ülkede iseniz hiç gelmeyin. Orada asgari ücret bile alsanız buradan iyi yaşarsınız. En azından gönlünüzce et, süt ürünü, kuruyemiş, balık vs yersiniz. Burada iki poşet 1000 lirayı geçiyor artık. Durum vahim. Sonbaharda Allah yardımcımız olsun. Ben olsam elzem bir durum yoksa hiç gelmezdim.

ne mühendisi eşiniz? mesleğe, uzmanlığa bağlı değişir. kaç senedir yurtdışında? türk mü eşiniz? bence başka bir arap ülke deneyebilirsiniz türkiyedense? dubai mesela. cok çalışan avrupalı, amerikalı var orda. yabancılar cok rahat yaşıyor. kazancınız da iyi olur. petrol müh. falansa oraları deneyin derim. türkiyede cok alanı olmaz. ama ne mühendisi bilmiyoruz tabi.

Ben olsam Avrupa ülkelerine iş başvurusu yapardım . Türkiye’de yaşam çok zor , maddiyat değil sadece . Güvenlik , artan göç problemleri, yeşil alan azlığı, eğitimde eşitsizlik, saygısızlık, her an kaza kurşununa gidebilirsin . Gelecek kaygısı. Deprem …

X