Eşim temizlik hastası ve ben çok dağnığım;(

Bayan mimik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2015
783
620
Canlarım benim merhaba,
Sizden bi kaç şey hakkında yardım istemek istiyorum belki benim durumda olanlar vardır.
Şimdi kızlar eşim çok acayip derecede temiz 2 yıla yakondır asla ayağı kokmamıştır. Ter kokmamıştır. Hergün banyosunu yapar, sabah işe gitmeden önce mutlaka ellerini yüzünü kremler dirsekleri çatlamasın diye kremler. Bende kişisel temizliğime çok önem veririm ama fazla bakım yapmam hele kızım doğduğundan beri makyajla uyuduğum bile olmuştur eskiden asla böyle olmazdı. Eşim eve gelince saçım başım dağnık. Eşim şimdiye kadar hiç ter kokmadığımı söyler ama çok dağnığım işte ev işindede öyle çok dağnığım temizliyorum ama dağıtıyorumda, tembelim biraz. Yani çok:KK53:çok tembelim:cry:bi türlü kendimi toparlayamıyorum yapamıyorum işte acayip derecede tembelim. Eşimde evde bir yastık yamuksa kızıyor, birazcık toz varsa kızıyor, ben evi süpürdükten sonra heryeri kontrol ediyor. Bir yerde küçücük kalem ucu kadar bir leke veya toz varsa gözünden kaçmıyor küplere biniyor bana demediğini bırakmıyor:KK43:asla evde yemek kokusuna tahammül etmiyor sürekli oda parfümleri alıyor çeşit çeşit çok hoşuna gidiyor. Az önce saydım tam 34 tane parfümü var. Parfüm masasında biraz toz varsa çok kızıyor parfümlerinin hepsini tek tek temizlemekten bıktım. Dolabın hepsi onun elbiseleri benimkiler bir köşede duruyor. Ütüsü bitmiyor:KK43: ayakkabılığın hepsi onun ayakkabılar hep temiz olmasını istiyor. Temizlemiyorum ama arada işim yoksa temizleyincede çok mutlu oluyor. En son ki kavgamızda ev temizse ben hızurluyum değilse huzurlu değilim diyor. Çok değişik takıntıları var mesala musluğu sıkıca kapatmak gibi defalarca "muslukları böyle sıkıca kapatma açamıyorum" diyorum yine aynı. Herşeyi sıkıca kapatıyor. Yardım istediğimde de yardım ediyor evi süpürüyor, toz alıyor, camları temizliyor,balkonu yıkıyor, ama sonrada minnet ediyor saatlerce. bende yardım istemiyorum. Allah aşkına kızlar bana bi akıl verin nasıl daha çok temiz olurum. Bi psikiyatrist'emi gitsem acaba? çünkü hep temizlik yüzünden kavga ediyoruz tamam düzeltecem kendimi diyorum. Ama yok düzelmiyorum bir türlü.

Canlarım benim merhaba,
Sizden bi kaç şey hakkında yardım istemek istiyorum belki benim durumda olanlar vardır.
Şimdi kızlar eşim çok acayip derecede temiz 2 yıla yakondır asla ayağı kokmamıştır. Ter kokmamıştır. Hergün banyosunu yapar, sabah işe gitmeden önce mutlaka ellerini yüzünü kremler dirsekleri çatlamasın diye kremler. Bende kişisel temizliğime çok önem veririm ama fazla bakım yapmam hele kızım doğduğundan beri makyajla uyuduğum bile olmuştur eskiden asla böyle olmazdı. Eşim eve gelince saçım başım dağnık. Eşim şimdiye kadar hiç ter kokmadığımı söyler ama çok dağnığım işte ev işindede öyle çok dağnığım temizliyorum ama dağıtıyorumda, tembelim biraz. Yani çok:KK53:çok tembelim:cry:bi türlü kendimi toparlayamıyorum yapamıyorum işte acayip derecede tembelim. Eşimde evde bir yastık yamuksa kızıyor, birazcık toz varsa kızıyor, ben evi süpürdükten sonra heryeri kontrol ediyor. Bir yerde küçücük kalem ucu kadar bir leke veya toz varsa gözünden kaçmıyor küplere biniyor bana demediğini bırakmıyor:KK43:asla evde yemek kokusuna tahammül etmiyor sürekli oda parfümleri alıyor çeşit çeşit çok hoşuna gidiyor. Az önce saydım tam 34 tane parfümü var. Parfüm masasında biraz toz varsa çok kızıyor parfümlerinin hepsini tek tek temizlemekten bıktım. Dolabın hepsi onun elbiseleri benimkiler bir köşede duruyor. Ütüsü bitmiyor:KK43: ayakkabılığın hepsi onun ayakkabılar hep temiz olmasını istiyor. Temizlemiyorum ama arada işim yoksa temizleyincede çok mutlu oluyor. En son ki kavgamızda ev temizse ben hızurluyum değilse huzurlu değilim diyor. Çok değişik takıntıları var mesala musluğu sıkıca kapatmak gibi defalarca "muslukları böyle sıkıca kapatma açamıyorum" diyorum yine aynı. Herşeyi sıkıca kapatıyor. Yardım istediğimde de yardım ediyor evi süpürüyor, toz alıyor, camları temizliyor,balkonu yıkıyor, ama sonrada minnet ediyor saatlerce. bende yardım istemiyorum. Allah aşkına kızlar bana bi akıl verin nasıl daha çok temiz olurum. Bi psikiyatrist'emi gitsem acaba? çünkü hep temizlik yüzünden kavga ediyoruz tamam düzeltecem kendimi diyorum. Ama yok düzelmiyorum bir türlü.
Ahh canım benim sen niye gidiyorsun ki psikiyatriste bence eşinin daha çok ihtiyacı var.

34 tane parfüm ne demek.

Bir evin yuva olduğunun en güzel kanıtıdır yemek kokusu. ( bence)

Takıntılı olan eşin canım sen onu ikna et doktora gitsin.

Hemm kendini hrm seni rahat bıraksın...

Canlarım benim merhaba,
Ayy, ne kotu . valla size öneri vermek isterdim de ben de ayni durumdayım. Cidden çok dağınık usengec biriyim çok iyi anlıyorum sizi. Hele esiniz tertipli aşırı titizse sizin için kotu . ama bunu alışkanlık haline getirmeniz lazim kendinizi zorlayin esinizin baskısı da kamcilayici olur size bu konuda. Ne biliyim plan program yapın günün şu saatleri bakım temizlik saati diye hem devamlı yaparsanız artik rutin haline gelir birakamazsiniz bi daha.

Ayy böyle bir erkek düşünemiyorum bu ne böyle herşeye karışıp konuşup duracak Allah yardımcın olsun. Ne iş yapıyor çok merak ettim temizlik ve bakım hastası adam.... 20 tane parfümü olsun 15 tanesinin parasıyla da eve aylık temizlik yapacak bir bayan çağırın :KK66: böyle hem küçük çocuk hemde sürekli temizlik çok zor...

Çok dağınık değilim ama evde otururken akşam çay içerken tv izlerken ister istemez dağılıyo ama bem mutlu oluyorum :) gündüz zaten toplu

Herşeyin aşırısı zarar. Kendi gitsin psikiyatriste. Merak ettiğim evlenmeden önce de böyle miydi yoksa sonradan mı gördünüz bu yönünü. Ben olsam böyle biriyle hayatta evlenmezdim sanırım.

Ahh cok zor cok. Soyleyeyim sana bu yaradilisla ilgili bir durum psikiyatra gitmekle olunmazki. Benim esimin abisi boyledir cay icilmisse gece kalkar bakar demlik icinde cayin posasi duruyomu hala yoksa eltim dokmus yikamismi. Tatile Otele gideriz orada bile perdeleri duzeltir odayi duzeltir evde hersey simetriktir. Eltim aksama kadar temizlik yapar cocuklari oturdugu yerden kalkamaz mumkun degil iki oyuncak ellerine alip odaya getirip oynayamazlar tek tek alinmali oyincaklar dagitilmamali. Bide her isten anlar kadin isine karisir yemekten temizlige.. ayni sekilde bi utu yapar agzimiz acik kalir valla. Onlarca parfumu ayakkabisi vardir karda kista yolda yurur o ayakkabisina toz dahi bulasmaz. Eltim aksama kadar temizlik yapiyo zavallim ama yine bahane bulur yine bulur abi. Senin oyle olman imkansiz bu karakterle ilgili birsey sen sadece aksama kadar olerek temizlik yaparsin yorgunluktan mahvolursun.
Ha benim esim ise tam ziddidir abisinin. Huy bu yani

Biz de sizin durumun tam tersiyiz bi doktora gidelim diyo eşim ama ben gerek duymuyorum memnunum halimden :KK48:

Erkeğin titizi de çok çekilmiyor ya bende dağının senin gibi çok takmıyorum ama misafir geleceği zaman farkli şimdi çocuk var zar zor yetistiriyorum ev islerini valla huylu huyundan vazgeçmez ben elimden geleni yapıyorum bi çocukla allahtan benim eşimin kıyafetleri ütü gerektirmiyor o konuda rahatım ama haklı olarak kiziyo her zaman temiz ve duzenli olmak lazım evini temiz tut misafir gelir kendini temiz tut ölüm gelir demiş Atalarımız

Keşke esimde biraz temizlik yapmak istese,hep ben istiyorum,çünkü cocuklarimda toza karşı alerji var. Bu yüzden her gün süpürmek ve toz almak gerekli ben çalışıyorum.2 çocuk,ödevler derken yetisemiyorum,destek bekliyorum esimden söylemiyorum,dayanamıyorum çocuklar oksurunce.çok kavga ettik düzelme yok her gün kötüye gidiyor.keşke biraz rahatsızlık duysa.ama düşünüyorum da sizin durum da zor.sizi Eşiniz zorluyor beni çocukların hastalığı inanın çoğu kez ben de tam anlamıyla yapıyorum.simdi evde hic bir odada hali yok supurmek silmek çok kolaylaştı.birşey sormak istiyorum esinizin annesi temizlik konusunda nasıl belki annesinden etkilenmiştir.

Ayy böyle bir erkek düşünemiyorum bu ne böyle herşeye karışıp konuşup duracak Allah yardımcın olsun. Ne iş yapıyor çok merak ettim temizlik ve bakım hastası adam.... 20 tane parfümü olsun 15 tanesinin parasıyla da eve aylık temizlik yapacak bir bayan çağırın :KK66: böyle hem küçük çocuk hemde sürekli temizlik çok zor...
Kuyumcu canım bazen arkadaşlarım dükkanın önünden geçince bana bahsediyorlar eşin yine vitrini siliyor diye dükkanı da hep parfüm kokuyor bazen kayınpederim bahsediyor babası bazen bahsediyor diyor "bugün yine çocuklar dükkanda cips vs yiyordu eşin kızdı onlara" diye.

Ahh cok zor cok. Soyleyeyim sana bu yaradilisla ilgili bir durum psikiyatra gitmekle olunmazki. Benim esimin abisi boyledir cay icilmisse gece kalkar bakar demlik icinde cayin posasi duruyomu hala yoksa eltim dokmus yikamismi. Tatile Otele gideriz orada bile perdeleri duzeltir odayi duzeltir evde hersey simetriktir. Eltim aksama kadar temizlik yapar cocuklari oturdugu yerden kalkamaz mumkun degil iki oyuncak ellerine alip odaya getirip oynayamazlar tek tek alinmali oyincaklar dagitilmamali. Bide her isten anlar kadin isine karisir yemekten temizlige.. ayni sekilde bi utu yapar agzimiz acik kalir valla. Onlarca parfumu ayakkabisi vardir karda kista yolda yurur o ayakkabisina toz dahi bulasmaz. Eltim aksama kadar temizlik yapiyo zavallim ama yine bahane bulur yine bulur abi. Senin oyle olman imkansiz bu karakterle ilgili birsey sen sadece aksama kadar olerek temizlik yaparsin yorgunluktan mahvolursun.
Ha benim esim ise tam ziddidir abisinin. Huy bu yani
Canım aynen benim eşim gibi. Benim eşimde biz başkasının evine misafirliği gidince kalkmadan önce evin hepsini topluyor sonra kalkıyoruz utanmasa bulaşıklarıda toplayacak:KK43: geçen yine misafirlikte kalkmadan önce etrafı topladı öbür gün misafirliğe gittiğimiz arkadaşının eşi beni aradı kız senin kocan nasıl öyle bütün evi toplamış diye.

Kızlar çok teşekkür ederim. Cevaplarınız insana moral veriyor gerçekten. Bi çoğunuz psikiyatrist'e gitsin demiş ama ben bir türlü ikna edemiyorum burda iki
Üç ay önce açtığım konularda bahsetmiştim. O nedenlerimiz yüzündende gitmek istedim ama bir türlü ikna edemedim. Bana deli gözüyle bakıyor sorun sende diyor.

Herşeyin aşırısı zarar. Kendi gitsin psikiyatriste. Merak ettiğim evlenmeden önce de böyle miydi yoksa sonradan mı gördünüz bu yönünü. Ben olsam böyle biriyle hayatta evlenmezdim sanırım.
Sonradan gördüm bu yönünü anneside temizlik hastasıdır canım annesine göre o dağnıktır. Hep bahsederdi oğlum çok dağnık diye annemde benimde kızım dağnık vala artık birlikte dağıtırlar diye espiri yapıyordu.

bu adam işini bıraksın gelsin otelde kat şefi olsun.Tam böyle titizlik hastasına göre iş .Hem senin de yakanı bırakır ha ha

X