Eşim sigara konusunda sözünü tutmuyor. Ne yapmalıyım?

Çok geçmiş olsun. Aynen illa ki bir hastalığa yakalanacaklar öyle canlarının kıymetini biliyorlar Zaten tiksinme ciddi hastalık olmadığı sürece kendi isteğiyle bırakan maalesef geri başlıyor içenlerin ortamlarında bulunuyorlar, arkadaşları içiyor vs derken onunda canı istiyor bu gece tıkanması olmadan önce sözde kendi isteğiyle bırakmıştı 1 ay sürdü çünkü akrabalar dahil arkadaşları full içiyor e haliyle canı istiyor o yüzden sigarayı bırakmanın en risksiz yolu tiksindirmek zaten sigara bıraktırma hattıda bunu sağlıyormuş sanırım hiç başvurmadık gerçi de öyle duymuştum :) Valla bize helal olsun diyorum o zaman onca içenlerin arasında birde anne babaya içme diye yalvarıyoruz D

Eşinize kendi istemediği sürece asla bıraktıramazsınız ama sigara gibi nargile de masum değil.

ben hergun 1-2 defa nargile içerim, o günde 12-13 dal sigara içer.
Günde 2 defa nargile içmek ortalama 10 paket sigara içmeyle eşdeğerdir, eşiniz günde ortalama 1 paket sigara içerken siz 10 paket sigara içmiş kadar nikotin ve ağır metal çekiyorsunuz içinize.
Nargile keyfiniz her gün 1 saat kadar ise de yaklaşık 50 paket sigara içmiş gibi oluyorsunuz maalesef.

Gerçekten çok saçma bir istek koca adam sigara bir başkasının istemesiyle bırakılacak birşey değil. Eşim kendiside sigara içiyor bende içiyorum arada bana bırak diyor çok istiyorsan kendin bırak bırakmak istemiyorum diyor o bana bu lafı söyleyince daha çok içesim geliyor. Adam isterse içer isterse içmez bence bu kadar üstüne gitmek anlamsız.

Sigara bir bağımlılık, eşimle bende sigara içiyoruz, insan ancak kendi isterse bırakabilir eşiniz dahi olsa başkasının isteğiyle bırakılmıyor maalesef, ki sigara içmeyen biri sigara içen biriyle söz verdirip bıraktırırım düşüncesiyle evlenmemeli çünkü siz kendinize söz vermediğiniz sürece eşe vereceğiniz sözü tutamazsınız.

Kesinlikle katılıyorum.

Geçenlerde bir araştırma okumuştum nikotin bağımlılığı azaltarak bırakılamıyormuş. Bir anda kesip vücudu yoksun bırakmadığınız sürece olmaz vs. diyordu.

Eşinizin sigarayı bırakacağını sanmam en fazla size ayıp olmasın diye gizli gizli içer. Üstüne gitmeyin bence. Böyle alışkanlıklar başkaları için bırakılmıyor.

Ben sigara içmem ve kokusunu sevmem. O yüzden sigara içen biriyle sevgili olup ona sigarayı bıraktırmak yerine sigaradan nefret eden bi sigara karşıtıyla sevgiliyim, hayat böyle daha kolay

Bu adamla evlenme kararı aldığınızda da sigara içiyordu. 2 çocuk büyüttüm eşim de ben de içiyoruz. Sigara kokusunun çocukkarıma zarar verdiğine rastlamadım. Evin içinde içilmediği sürece bence buna müdahale etmemelisiniz. Rahat bırakın adamı.

ah bu konuda ben de çok dertliyim içmeyene leş gibi kokuyor nasıl kurtulacağız bilmiyorum

Sigarayı bırakma konusunda yapılan baskıyı anlamıyorum bizde mal değiliz bırakmak istiyoruz ama olmuyor 1000 kere denedim yok olmuyor ve yavaş yavaş bırakılmaz bir anda bırakılır,başladığımda 3,5 TL idi şuan 70 TL olmuş düşün yıllardır evet bırakmak istiyorum bı gün birakicam diyorum ama nafile,ayrıca bana baskı yapılınca daha çok içiyorum kimse karışmasın istiyorum

Bebek sizin karnınıda olacak ya ondan karışıyor olabilir mi?

Sigarayı içen 100kişi varsa 90ı söz verir ama bırakamaz. Ben de eşime söz veriyorum ama bırakamıyorum. Eşim yatağını ayırmak isterse sonu ayrılığa gider heralde. Üzerimde iyice baskı kurarak bana bunu bıraktıramaz çünkü bırakılması kolay bir şey değil karışmayın ya koca adam. Balkonda içmesini söyleyin evde içirmeyin. Yatak ayırmak ne alaka?

balkonda içse de üstü başı leş gibi sigara kokuyorsa ne olacak peki ? eşim balkonda içiyor evde asla içirmem zaten ama günde 1 paketten fazla içiyor ellerinin üstü,saçı,telefonu bile sigara kokuyor içmeyene çok kötü kokuyor duş alsa da çözüm değil yarım saat sonra yine aynı her gün kavga ediyoruz kaç kere söz verdi yemin etti yok tedavi de olmuyor tam bağımlı neden evlendin derseniz o zaman aynı evde yaşamadığımız ve farklı şehirlerde olduğumuz için bu kadar içtiğini bilmiyordum ayrıca evlendiğimiz gün bırakacağım dedi 6 yıl oldu hâlâ yok bırakamıyor

Ben sigara içen biri olarak başkasından gelen sigara kokusu çok rahatsız ediyor

Bırak demek yerine pis kokuyorsun falan deyin
Yani sorunun sigara değil onun pis koktuğunu falan söyleyin yatağa yatmadan duş al naneli sakız al falan gibi şeyler söyleyin bırakmasa da azaltır bence çünkü her gece yatmadan duş almak ya da planlı sakız çiğnemek onu yoracaktır
Sizi anlıyorum içmeyen için çok rahatsız edici bir şey ama sizde onu anlayın bırakması zor bi bağımlılık ve bence siz eşiniz bir paketten fazla değil 10 tanede içse rahatsız olursunuz içmediğiniz için keşke sigara kullanmayan biriyle evlilik tercih etseydiniz

demez olur muyum duş alınca oh bak mis gibi kokuyorsun sigara içince kül tablası gibi diyorum kaç kere sigarayı bırakıyorum diye geldi yemin etti yok en fazla 3 saat dayandığı,kendine de eziyet ediyorsun böyle zorlanıyorsan destek al diyorum demediğim şey kalmadı artık bugün yine gelmiş tamam yarın sigarayı bırakıyorum diyor o kadar çok duydum ki bu lafı artık inanasım gelmiyor içmeyene leş gibi kokuyor gerçekten artık tahammül edemiyorum bir de güç bela 5 kere tüp bebek denedikten sonra ikiz bebek sahibi olduk hadi kendini zehirliyorsun ama çocukları zehirlemene izin veremem diyorum onların yanında içmese de üstünden o kokuyu alıyorlar o bile zararlı bu konuda yapılmış bilimsel araştırmalar var ama ne söylesem nafile kendi istemedikten sonra bırakamayacak belli ki..

Siz daha betersiniz. Salin adamı ya bir

Ben çoğu yorumun aksine size katılıyorum. Bence çocuğu olacak bir ebeveyn sigarayı bırakmalı. Katıldığım bir eğitimde çocuk doktoru sigaradan üzerinize 6000 tane toksin sindiği ve eğer sigara içiyorsanız duş alma diş fırçalama ve kıyafet değiştirme yapmadan çocuğu kucağa almamak gerektiğini söylemişti. Özellikle ilk 1000 gün (anne karnındaki süre dahil) çocuk ne kadar az toksinle karşılaşırsa yetişkinliğinde o kadar sağlıklı oluyor. İnsan yetiştiriyoruz, bir insanın sağlığı alışkanlıkları yetişkinliği bizim ellerimizde. her türlü sağlığını düşünmemiz gerekiyor bence. Ben de sigara içiyordum hamile olduğumdan şüphelendim testten önce bıraktım. Eşim de içiyordu, çocuk doğduğunda asla evde içemeyeceğini eğer içmek isterse bebeğimizin sağlığı için bebeğin yanına gelmeden duş alması ve üstünü değiştirmesi gerektiğini söyledim ve çok nettim bu konuda aksi halde kucağına alamazsın odasına giremezsin dedim. Burda önemli nokta şu, bu eşime verdiğim bir ceza bir yasak değildi bebeğimin sağlığı içindi. Günde 20 kere duş alma eziyetine girmemek için bıraktı. Doğum için hastaneye gittiğimiz gün artık sigara içmemeye başladı.

Sigara içmeyi seven birine bunu şart koşmak nedir yahu öyle kolay değil ve sen tanıştığınızdan beri sigara kullandığını biliyorsun bırakmasını talep etmemelisin bu hata içeride içirtmezsin balkonda içer ve her sigaradan sonra gidip ağız çalkalama suları ile ağzını çalkalar elini ağzını yıkar bitti gitti
Bende sigara içmeyi çok seviyorum ve anneyim oğlum bebekken bende ağız çarkalama suyu ve elimi ağzımı yıkamakla çözüm buldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…