Eşim kpss çalışmama izin vermiyor

Elektronik kelepçe de taktı mı o eksik kalmış söyleyin onu da taksın (!)
Dedim hapis hayatı gibi boğuluyorum e canın sıkılsa gideriz bş yerlere. Ama benim istediğim biraz kendimle de kalmak arkadaslarımla görüşmek. Benim bi arkadasım beni aradı onla telefonda konuşuyor beni yemeğe davet etti eşim konuşuyor belki gelir bi gün sımdı olmaz diyor arkadaşm daha telefonda diyor ben çocuğum var için rahat etsn nşye bırakmıosn falan . Param olsa kacarm gibi hissediyorum

Kızımız olursa ona baskı yaparsa ikimize de göremez bana ne yaptıgı belki altan alabilirim ama kızıma asla böyle davranamaz ilerde belki huyu suyu degısır diyorum
Sen insanca yaşamayı hakeden birisi değilsin. Senin layık olduğun böyle zincire bağlı hayvanlar gibi yaşamak ki benim nazarımda hayvanlar insanlardan çok daha değerlidir onlar haketmiyor sen hakediyorsun.
Bu soruyu neden açtın ? Gurursuzluğunu onursuzluğunu bizlerle paylaşmak için mi ?
Sen böyle hayatı yaşayamadan sürünüp geberip gideceksin işte sen kim öğretmen olmak kim ?

Ama sizin hic kendinize saygi ve sevginiz yok. Hic mi kendi sınırlariz yok ? Inancli degilsiniz ama kapalisiniz ne icin evlenmek icin gercekten sok oldum. Aile terapisti degil once sizin terapiye gitmeniz ve kendinizi iyilestirmeniz lazim.
Evlenmek için şart koymadı türbanı yine evlenirdik ama çok söylüyordu kavga ettim ayrıldım aileler araya girdi arkadaslarım nasihat verdi senden iyi bir şey istşyır kapalılık kötü bir şey değil senden güzel bir şy istiyır hep baskı herkes aynı şeyi diyince bu sefer ben mi hatalıyım yapmam mı gerek diye düşünüyorum. Sınra zaten tamam diyorsun kapalılık da mesele değil benim için de onu da geçtim artk keşke tek sorunum o olsa

Evlenmek için şart koymadı türbanı yine evlenirdik ama çok söylüyordu kavga ettim ayrıldım aileler araya girdi arkadaslarım nasihat verdi senden iyi bir şey istşyır kapalılık kötü bir şey değil senden güzel bir şy istiyır hep baskı herkes aynı şeyi diyince bu sefer ben mi hatalıyım yapmam mı gerek diye düşünüyorum. Sınra zaten tamam diyorsun kapalılık da mesele değil benim için de onu da geçtim artk keşke tek sorunum o olsa

O sorun değil bu sorun değil diye diye bu noktaya geldiniz.

Merhaba
Eşimle ilk tanıstıgımda bana kendi mesleğini yapabilirsin ama başka işlerde calısmana izin vermem demişti bende tamam dedim o zaman acıktkm da kapanmamı istedi kapandım. Evlendik falan. Şimdi asla calısamazsn ben karımın emir altında çalışmasını istemiyorum çocuklara bakacaksın tabi çocuk yok olursa işin o diyor Oraya gidemezsin , şunu yapamzsn ,öyle konuşma, arkadaslarınla bir yerde oturamaz sn, markete bile izin almadan gidemezsin , komşuya çaya gıdersrn benden ızin alacaksın,ben erkeğim ne dersem öyle olur . Gibi saçma sapan hareketleri var kavga ettik bi defa babamın evine gittim beni almaya geldi abisi elçilerim saygımdan gittim.ben ona Sen niye yapıyorsun bazı seyleri dediğimde Senin dediklerini yapmam için senin benim istemen düğün yapman gerekir diye saçma bir şey söylüyor. Şimdide kpss calısmak istiyorum atanmak istiyorum evde çok sıkılıyorum çocuk da yok olmuyor tüp bebek deniyorum ama sanki geleceğim yok eşimle. kendimi garantiye almak istiyorum bunu anladıgı ıcın de izin vermiyor ona baglı olmamı istiyor anneme dedim onu ilgilendirmez dedi sen çalış dedi ama sorun çıkartıyor bilmiyorum napım kavga ediyorum boş g söylüyorum boş eril bir zihniyet hiç bir zevkime hobıme saygısj yok. Eskiden yüzme yr giderdim bisiklet sğrerdm dansa giderdim ben bilim bişiler yapardım. Şimdi bazen böyle muzık olup nun yanında şakasına oynar gibi yapsam ters ters bakıyor ayıptır diyor yapma hodumaugitme diyor öf ne bilim aile terapisti ne mi gitsem kpss çalışma ma da izin vermiyor bırakmıyor hayır diyor kesinlikle
Peki neden hem evli kalmaya devam ediyorsunuz? Bir de üstüne çocuk getirmeye çalışıyorsunuz bu evliliğe? Kusura bakmayın ama bazı kadınların bi erkekle tanıştıklarında beyinlerini rafa kaldırdıklarını düşünüyorum artık.

Merhaba
Eşimle ilk tanıstıgımda bana kendi mesleğini yapabilirsin ama başka işlerde calısmana izin vermem demişti bende tamam dedim o zaman acıktkm da kapanmamı istedi kapandım. Evlendik falan. Şimdi asla calısamazsn ben karımın emir altında çalışmasını istemiyorum çocuklara bakacaksın tabi çocuk yok olursa işin o diyor Oraya gidemezsin , şunu yapamzsn ,öyle konuşma, arkadaslarınla bir yerde oturamaz sn, markete bile izin almadan gidemezsin , komşuya çaya gıdersrn benden ızin alacaksın,ben erkeğim ne dersem öyle olur . Gibi saçma sapan hareketleri var kavga ettik bi defa babamın evine gittim beni almaya geldi abisi elçilerim saygımdan gittim.ben ona Sen niye yapıyorsun bazı seyleri dediğimde Senin dediklerini yapmam için senin benim istemen düğün yapman gerekir diye saçma bir şey söylüyor. Şimdide kpss calısmak istiyorum atanmak istiyorum evde çok sıkılıyorum çocuk da yok olmuyor tüp bebek deniyorum ama sanki geleceğim yok eşimle. kendimi garantiye almak istiyorum bunu anladıgı ıcın de izin vermiyor ona baglı olmamı istiyor anneme dedim onu ilgilendirmez dedi sen çalış dedi ama sorun çıkartıyor bilmiyorum napım kavga ediyorum boş g söylüyorum boş eril bir zihniyet hiç bir zevkime hobıme saygısj yok. Eskiden yüzme yr giderdim bisiklet sğrerdm dansa giderdim ben bilim bişiler yapardım. Şimdi bazen böyle muzık olup nun yanında şakasına oynar gibi yapsam ters ters bakıyor ayıptır diyor yapma hodumaugitme diyor öf ne bilim aile terapisti ne mi gitsem kpss çalışma ma da izin vermiyor bırakmıyor hayır diyor kesinlikle
Eeee ne diyelim sen hiç mutlu değilsin ki hatta 'sen; sen bile değilsin'
Adam kendi kafasına göre bir kadın planlamış zorbalıyarak kocanım kisvesi altında idare ediyor seni. Ya kabul edip kırıp bacağını oturacaksın bir ömür bu adamla. Ya da kaç kurtar kendini, Allahın işinden sual olunmaz çocuk da olmamış şansına ki bence ara ver yapma şu an kaç...
Atanmak zorunda değilsin devir eskisi gibi değil çalışmak istiyorsan bir yerden başla arkası gelir. Boşanırsam kötü algılanırım korkun da olmasın zamanla her şeye alışır herkes ama bir ömür böyle hapis çekilmez. Tercih senin, sen bilirsin hayatını nasıl yaşamak istediğine karar vermen gerekiyor

Sen insanca yaşamayı hakeden birisi değilsin. Senin layık olduğun böyle zincire bağlı hayvanlar gibi yaşamak ki benim nazarımda hayvanlar insanlardan çok daha değerlidir onlar haketmiyor sen hakediyorsun.
Bu soruyu neden açtın ? Gurursuzluğunu onursuzluğunu bizlerle paylaşmak için mi ?
Sen böyle hayatı yaşayamadan sürünüp geberip gideceksin işte sen kim öğretmen olmak kim ?
Valla size konuşmak belki kolay ama sizin anlattıgınız kadar bazı şeyler kolay olsaydı kadın cinayetleri olmaz dı. Ayrıca bu benim tek basıma karar vereceğim bi konu değil kendi ailem onun ailesi herkes üzülüyor keşke hayatı daha bireysel yyasabilsek ama malesef bizim toplumda göbekten baplı gibisin sanki herkese. Birde benim şikayet ettiğim konular insanlara şımarıklık olarak geliyor. Eşim seni aldat mıyor kumarı yok dayagı yok evine bakıyor eşine bağlı daa ne istiyorsun diyorlar ve onu haklı buluyor lar. Ama benim istediğim kişisel bi alan. Eşim e diyorum sahip olarak bakıyorsun olaya ve evliyiz diye Özel'in olamaz diyorsun ama bu böyle değil anlatmaya çalışıyor m sen haksız dın diyor. Yani bizim ülke de boşanmak için çok daha büyük meseler olması lazıö. Yani kadının isteği arzuları hobileri zevkleri fikirleri olamaz

Böyle adamlar daha da üreyecek gibi Mihrimah baksana.
Ennn tahammül edemediğim şey. Başkası için başörtüsü takmak nedir,markete dahi gidememek nedir.Tüm bu zorbalığın içinde hamile kalmaya çalışıyor bir de.
Bazı çocuklar gerçekten çok şanssız 😞
Aaaa olur mu hepsi sevgiden , bizim kocalarımız bizi özgür bırakıyor çünkü sevmiyorlar, sevgiye , aşka, tutkuya bakar mısın 🤣

Peki neden hem evli kalmaya devam ediyorsunuz? Bir de üstüne çocuk getirmeye çalışıyorsunuz bu evliliğe? Kusura bakmayın ama bazı kadınların bi erkekle tanıştıklarında beyinlerini rafa kaldırdıklarını düşünüyorum artık.
Babam için üzülüyorum bi keresinde ksctım telefonlara cvp vermedim babam eğer gelmezsen tedaviyi bırakırım dedi bu hayatta benim için en kıymetlı kişi babamdır

Valla size konuşmak belki kolay ama sizin anlattıgınız kadar bazı şeyler kolay olsaydı kadın cinayetleri olmaz dı. Ayrıca bu benim tek basıma karar vereceğim bi konu değil kendi ailem onun ailesi herkes üzülüyor keşke hayatı daha bireysel yyasabilsek ama malesef bizim toplumda göbekten baplı gibisin sanki herkese. Birde benim şikayet ettiğim konular insanlara şımarıklık olarak geliyor. Eşim seni aldat mıyor kumarı yok dayagı yok evine bakıyor eşine bağlı daa ne istiyorsun diyorlar ve onu haklı buluyor lar. Ama benim istediğim kişisel bi alan. Eşim e diyorum sahip olarak bakıyorsun olaya ve evliyiz diye Özel'in olamaz diyorsun ama bu böyle değil anlatmaya çalışıyor m sen haksız dın diyor. Yani bizim ülke de boşanmak için çok daha büyük meseler olması lazıö. Yani kadının isteği arzuları hobileri zevkleri fikirleri olamaz
Anlayışlı, bilgili, kültürlü koca seçseydin zevklerin, hobilerin olurdu , buradaki kadınların hepsi zincire mi vuruluyor kocaları tarafından, seçtiğim eş kültürlü bir bey ve gayette özgürüm, sorun sen ve düşüncelerin...

Ben direkt bir avukata gidip ordan da adliyeye gitmeni öneririm. Ben olsam böyle bir kocam olsa insan içine çıkmaya utanırdım. İzin almak nedir? 5 yaşında çocuk musun? Hayır daha kendi istediklerini yapamıyorsun bir de zorla çocuk yapmaya çalışıyorsun. Neden?
Çocuk olursa belki cocugmla mutlu bir hayatım olur çünkü onunla pek değilim her şeyini çocuğuma adarm

Kendş istedi tüp bebek" Çocuk olmasa da sorun değil " diyor demek istedim orda yanlış yazmısım noktalama hatası oldu. iyi yönleri olmasa bile sorun değil diye yazmısım gibi algılanmıştır kesin 😒

Geçmiş olsun efsunlanmışsınız son çırpınışlardasınız yakında bebeğiniz olunca salarsınız iyice çocuklarını seven evine düşkün iyi bir baba. Bu yaştan sonra niye çalışayım eşim iyi kazanıyor. Herkesin biraz kusuru olur dersiniz :)

Anlayışlı, bilgili, kültürlü koca seçseydin zevklerin, hobilerin olurdu , buradaki kadınların hepsi zincire mi vuruluyor kocaları tarafından, seçtiğim eş kültürlü bir bey ve gayette özgürüm, sorun sen ve düşüncelerin...
Yasadıgın coğrafya peki. Ben güneydoğu da yasıyorum sence ön taneden kacı senşn dediğin gibidir burada. Bazen hep kötüye denk gelirsin bu da kötğnğn iyisi olur hayat bu işte sana verdiği de bu

Toplumu değiştirecek olan biz kadınlarız zaten. Çevreni sen buna alıştıracaksın. Benim de taleplerim var olmazsa hayatımı değiştirebilirim diyeceksin. Baba olmayı hakeden adam bulacaksın. Sen ve senin gibiler o saçma toplumun kurallarına uyup bu evliliği çocukla taçlandırdıkça bu saçma heriflerin nesli tükenmiyor işte.

Bencil istekleriniz icin neden cocuk yapip babasiz buyutmeye calisiyorsunuz? Ayrilmazsaniz hicbisey düzelmez 5 yasindaki oglum benden bukadar izin beklemiyor cani istedigini yapiyor cunku bir birey yani sizde bir bireysiniz kimseden izin almaniz gerekmiyor allah icin kapanilir kisiler istedigi icin degil aman ya ne sacma kafalar

Kuşuuuum toplumu boşver. Genç ömrün geçince iğrenerek baktığın kocanla dört duvar içinde kafayı yersin. Elalem konuşur sonra unutur. İşe gir para kazan, ailen destek olmuyor mu git sığınma evine kur hayatını. Evet aile çevre destek olsa güzel olur her şey kolaylaşır ama bazılarının ailesi böyle değil. İstemediğin hayatı yaşayıp sonra çok pişman olursun ömür geçmiş olur. Düşe kalka kendi hayatını çok da güzel kurabilirsin burada anası babası olmadan çiçek gibi geçinen yiyip içen güzelce giyinen fıkır fıkır neşe dolu bir sürü kadın var zincirini kırıp zor olan aşamayı geçtikten sonra her şeyi yapıyorlar. Önlerine kendilerine saygı duyan erkekler geliyor yeniden başlıyorlar her şeye.. Evlendim kocam eh işte diyip sana göre mutsuz isen çekme derim. Yok ben abartıyorum mutluyum diyor isen başka.. Eşin belli bir profile göre mükemmel de olabilir ama sana uymuyor ise bşr manası yok. Elma ile armut birbirinin eşi değildir. 10 gün sonra da aynısı devam edecek. Yarın düzelir diye bekleme. Çünkü kocan da aynı şekilde yarın ben bunu adam ederim diye dozunu arttırarak devam edecek

X