Eşim kpss çalışmama izin vermiyor

Merhaba
Eşimle ilk tanıstıgımda bana kendi mesleğini yapabilirsin ama başka işlerde calısmana izin vermem demişti bende tamam dedim o zaman acıktkm da kapanmamı istedi kapandım. Evlendik falan. Şimdi asla calısamazsn ben karımın emir altında çalışmasını istemiyorum çocuklara bakacaksın tabi çocuk yok olursa işin o diyor Oraya gidemezsin , şunu yapamzsn ,öyle konuşma, arkadaslarınla bir yerde oturamaz sn, markete bile izin almadan gidemezsin , komşuya çaya gıdersrn benden ızin alacaksın,ben erkeğim ne dersem öyle olur . Gibi saçma sapan hareketleri var kavga ettik bi defa babamın evine gittim beni almaya geldi abisi elçilerim saygımdan gittim.ben ona Sen niye yapıyorsun bazı seyleri dediğimde Senin dediklerini yapmam için senin benim istemen düğün yapman gerekir diye saçma bir şey söylüyor. Şimdide kpss calısmak istiyorum atanmak istiyorum evde çok sıkılıyorum çocuk da yok olmuyor tüp bebek deniyorum ama sanki geleceğim yok eşimle. kendimi garantiye almak istiyorum bunu anladıgı ıcın de izin vermiyor ona baglı olmamı istiyor anneme dedim onu ilgilendirmez dedi sen çalış dedi ama sorun çıkartıyor bilmiyorum napım kavga ediyorum boş g söylüyorum boş eril bir zihniyet hiç bir zevkime hobıme saygısj yok. Eskiden yüzme yr giderdim bisiklet sğrerdm dansa giderdim ben bilim bişiler yapardım. Şimdi bazen böyle muzık olup nun yanında şakasına oynar gibi yapsam ters ters bakıyor ayıptır diyor yapma hodumaugitme diyor öf ne bilim aile terapisti ne mi gitsem kpss çalışma ma da izin vermiyor bırakmıyor hayır diyor kesinlikle
kapanmanızı istediğinde haddini bildirmeyip istediğini yaptığınız için bu noktaya gelmeniz gayet normal. kapanmanızı isteyen adamdan ne beklediniz merak ediyorum? boşanın. başka çaresi yok. gitsin mağarasında yasasın, insanlardan uzak dursun

Çocuğu kendim için istiyorum bosanırsam bir daha asla evlenmem çocuğuma bakarım . Çocuk olursa belki eşim beni salar bu kadar sıkmaz yine devm nederse çocuğumu alır gider bi hayat kurarım
Bu kadar kolay mı bu işler sanıyorsunuz? Marsmelowum Harikalar Diyarında.

Merhaba
Eşimle ilk tanıstıgımda bana kendi mesleğini yapabilirsin ama başka işlerde calısmana izin vermem demişti bende tamam dedim o zaman acıktkm da kapanmamı istedi kapandım. Evlendik falan. Şimdi asla calısamazsn ben karımın emir altında çalışmasını istemiyorum çocuklara bakacaksın tabi çocuk yok olursa işin o diyor Oraya gidemezsin , şunu yapamzsn ,öyle konuşma, arkadaslarınla bir yerde oturamaz sn, markete bile izin almadan gidemezsin , komşuya çaya gıdersrn benden ızin alacaksın,ben erkeğim ne dersem öyle olur . Gibi saçma sapan hareketleri var kavga ettik bi defa babamın evine gittim beni almaya geldi abisi elçilerim saygımdan gittim.ben ona Sen niye yapıyorsun bazı seyleri dediğimde Senin dediklerini yapmam için senin benim istemen düğün yapman gerekir diye saçma bir şey söylüyor. Şimdide kpss calısmak istiyorum atanmak istiyorum evde çok sıkılıyorum çocuk da yok olmuyor tüp bebek deniyorum ama sanki geleceğim yok eşimle. kendimi garantiye almak istiyorum bunu anladıgı ıcın de izin vermiyor ona baglı olmamı istiyor anneme dedim onu ilgilendirmez dedi sen çalış dedi ama sorun çıkartıyor bilmiyorum napım kavga ediyorum boş g söylüyorum boş eril bir zihniyet hiç bir zevkime hobıme saygısj yok. Eskiden yüzme yr giderdim bisiklet sğrerdm dansa giderdim ben bilim bişiler yapardım. Şimdi bazen böyle muzık olup nun yanında şakasına oynar gibi yapsam ters ters bakıyor ayıptır diyor yapma hodumaugitme diyor öf ne bilim aile terapisti ne mi gitsem kpss çalışma ma da izin vermiyor bırakmıyor hayır diyor kesinlikle
Öğretmenim. Nişanlılk oldu ayrıldım çok baskıladılar yapma değmez etmez senden kötü bir şey istemiyor senin iyiliğin için istiyor bu devirde de öyle birini bulamazsın edemezsin vs vs vicdan yaptrdılar tamam dedim yalnız bir yere gidemiyorum işte sorun orda o işte yken arıyor acmasam sorun açsam ses duysa o sesler ne diyor hemen bir şeye ihriyscın olsa beraber gideriz diyor sen tek gitme . Yani kimse yuvası yıkılmaz istemez boşanmak en son seçenek evlenınce kolay olmuyor aileler vs. Ben aile terapisi önerdm tamam dedi öncelik sorunları çözmeye odaklı olmalı yami baktım olmadı artık bi yerde patlıcam amano noktaya henüz gelmedim sabrediyorum

Bunlar bende hayal . Hak görmüyor m ama ne bilim bazen de diyorum mutlu olalım da bazı şeyler olmasın feragat edim ama bazı noktalarda tahamül edemiyorum kavga ediyoruz
Tüm yazdıklarınızı hayretler içinde okudum. Bir öğretmen olarak amacınız, hedefiniz, yaşayış tarzınız ne kadar garip.
İnsan yetiştireceğinizi düşünerek, bu yaşadıklarınızı kendi onurunuza yakıştırabiliyor musunuz?

Geçşrmeye calısıp duruoz işte nereye gittiyse artk
İnsan o yaşadıgı durumda hıcbırseyle basedemeyecek sanıyor..
ayrılsa gıtse okadar emek verdıgı evlılıgı bıtecek
Yada bu benım kaderım dıyor
Bi cocuk olsa düzelir bla bla blaaaaaa…

Inan bıkac sene ,yada 5 sene sonra mesela bir bakacaksın okadar zaman gecmıs ben ozaman gucluymusum keske yapsaymısım ,keske cekıp gıtse kppss ye calısıp atansaymısım dıyeceksın.
Hem güçlü hem daha gencmısım dıyeceksın
Okadar harcadıgın zamana üzüleceksin ama iş işten gecmıs olacak
Ben kadınların cekıp gıdememesıne cok uzuluyorum

Öğretmen olduğunuzu söylüyorsunuz,kendinize saygınız yok mu ? Yanlış anlamayın hiç kalp kırmak istemiyorum ama zor tutuyorum kendimi.
Hazır çocuk yok,kapıyı çarpıp çıksan sadece kendinden sorumlusun.Bu tarz bir dağ ayısını niye çekiyorsunuz ? Böyle adamla çocuk mu yapılır zaten,niye izin almak zorundasın?
Gerçekçi cevap istiyorsanız bunu şutlayıp,özel sektörde iş bulup az çok demeden kazanıp,geceleri ders çalışın.

Merhaba
Elin hödüklerini başınıza bela ediyorsunuz böyle, ablacım bu adam bir gece de bu hale gelmedi, en baştan kişiliği belliymiş, başını kapat demesi , yok şurada çalışmama izin veririm gibi konuşması falan bariz hersey ortada , kendin etmişsin, nedense evlenip çocuk planı yapılıp bir de kpss çalışma merakı var bizim kızlarda, koştur koştur evleniyorsunuz, işiniz yok gücünüz yok , evlendiğin adam tam bir dağ ayısı gerçekten cesaretinize hayran oldum , bir de bu adamdan tüp bebek mi yapacaksın, vallahi pes , kendine ettiğin kötülüğü kırk kat el birleşse yapamazdı herhalde, şimdi debelenip dur bu ataerkil zihniyetli hödükle...

Merhaba
Niye tüp bebek deniyorsun geleceğin yoksa? Bebek sizin oyuncağınız mı? İnsanı sinir hastası eder bu forumda bazı kadınlar ya

Zaten inanclı biri değilim yani türbanlı bir deistim bunun içn de kavga ediyoruz ona ailesine saygıdan kapandım nişanlılık döneminde ayrıldım çok üstüme geldi ailem arkadaslarım onun ailesi mutluluğun için değmez kapan ne olacak falan filan derken barıştım. Kitap almıyor dısarı cıksaö benle geliyor aileme götğtrken de yalnız göndermio gizli bir şey yapamıyorum ki söylesem kavga çıkartıyor bende uğratmak istemiyorum onunla. Zaten ömğr geçmiyor ki aile terapisti ne salı günü randevu aldık gideceğiz doktor ona yaptıgının ne kadar yanlış olduğunu soyletdr benlik anlar
Boşan bu dağ ayısından, evlenirken başına silah mı dayadılar, adamın tek bir iyi yanı yokta , bir de bu kadar zıt bir adamla bir araya gelebilmen çok garip. Evlenmek için evlenmiş gibisin , bence kaç kurtul sakın çocuk yapma...

siz bu zihniyet ve kafayla daha çok rezil olursunuz yanınıza da günahsız bebeyi yoldaş edin ikiniz bir arada rezil olursunuz dimi , Allah akıl fikir versin çocuğu kendi için istiyormuş ,sanki mağazadan kıyafet falan istiyor , bu ne cahillik bu ne bencillik ya , önce o prangalarınızdan kurtulun sonra yeniden aklı selim birini bulursanız ondan düşünün çocuk yapmayı , tabi bu mağara adamına aşırı kıskanç seviyor beni eheheheh diye ağzını ayırıp beklerseniz daha çok beklersiniz. sinirlerim bozuldu tövbe yarabbim !!!!

Öğretmenim. Nişanlılk oldu ayrıldım çok baskıladılar yapma değmez etmez senden kötü bir şey istemiyor senin iyiliğin için istiyor bu devirde de öyle birini bulamazsın edemezsin vs vs vicdan yaptrdılar tamam dedim yalnız bir yere gidemiyorum işte sorun orda o işte yken arıyor acmasam sorun açsam ses duysa o sesler ne diyor hemen bir şeye ihriyscın olsa beraber gideriz diyor sen tek gitme . Yani kimse yuvası yıkılmaz istemez boşanmak en son seçenek evlenınce kolay olmuyor aileler vs. Ben aile terapisi önerdm tamam dedi öncelik sorunları çözmeye odaklı olmalı yami baktım olmadı artık bi yerde patlıcam amano noktaya henüz gelmedim sabrediyorum
Bu ilkel varlığı eğiteceğine inanman bile tuhaf , adam erkeğim diye dolanıyor ortada sence aile terapistini dinler mi bu ayı, yetiştirilme tarzı ortada , aklin varsa boşanıp kendini kurtarırsın bu mağara adamından ama bence sen bu adamdan birsürü çocuk yapıp onların da başını yakarsın, millet ısrar etti diye evlenilir mi, bence de bu devirde böyle bir mağara adamını arasan bulamazdın bak o konuda doğru söylemişler sana , yahu kim ne derse desin nasıl elektrik aldın da evlendin ben böyle bir cahil adamla aynı ortamda 10 dakika bile zor dururdum siz ise ömür boyu yaşamayı seçmişsiniz, ay bir de başınızı kapatmışlar hem de inancı dahi olmayan birinin, çok tuhaf geldiniz bana ...

Zaten inanclı biri değilim yani türbanlı bir deistim bunun içn de kavga ediyoruz ona ailesine saygıdan kapandım nişanlılık döneminde ayrıldım çok üstüme geldi ailem arkadaslarım onun ailesi mutluluğun için değmez kapan ne olacak falan filan derken barıştım. Kitap almıyor dısarı cıksaö benle geliyor aileme götğtrken de yalnız göndermio gizli bir şey yapamıyorum ki söylesem kavga çıkartıyor bende uğratmak istemiyorum onunla. Zaten ömğr geçmiyor ki aile terapisti ne salı günü randevu aldık gideceğiz doktor ona yaptıgının ne kadar yanlış olduğunu soyletdr benlik anlar

Senden hiç bir cacık olmaz.
Bu adamla evli kalır üzerine 3 çocuk yaparsın.

Bu ilkel varlığı eğiteceğine inanman bile tuhaf , adam erkeğim diye dolanıyor ortada sence aile terapistini dinler mi bu ayı, yetiştirilme tarzı ortada , aklin varsa boşanıp kendini kurtarırsın bu mağara adamından ama bence sen bu adamdan birsürü çocuk yapıp onların da başını yakarsın, millet ısrar etti diye evlenilir mi, bence de bu devirde böyle bir mağara adamını arasan bulamazdın bak o konuda doğru söylemişler sana , yahu kim ne derse desin nasıl elektrik aldın da evlendin ben böyle bir cahil adamla aynı ortamda 10 dakika bile zor dururdum siz ise ömür boyu yaşamayı seçmişsiniz, ay bir de başınızı kapatmışlar hem de inancı dahi olmayan birinin, çok tuhaf geldiniz bana ...
Ya ne elektriği, evlenmek için evlenmiş işte. Şimdi de el kadar sabileri doğurmak için doğuracak bu apt*l adamı baba yapacak bir de

Bi tomografi istemek istiyorum şu an torakolomber bt 👍🏻 ne için diye sorma, omurganı merak ettim, var mı diye

Kusura bakma ama bu anlama, yorumlama ve ön görü yeteneğinle(!) KPSS kazanamazsın.

Kendin için istediğini söylüyorum zaten bencilsin diyerek. O çocuğun ne şartlarda büyüyeceğine dair hiçbir planın yok. Bu kadar da gelişine yaşanmaz ya.

Çocuğunu alır gidermişsin aynen. Gidebilecek olsan bir başınayken gidersin. Ona ait bir şeyi kaçırarak hiçbir yere gidemezsin.
Ya işte kendini kandıra kandıra yaşayıp gidecek bu cahil adamla , çocuk olunca da babasız kalmasın diyerek kendini manipule etmeye devam edecek , öyle öyle 50 , 60 yaşına kadar yaşayıp gidecek , gercekcilikten o kadar uzak ki ne anlatsan boş, zaten gercekci bir insan bu adamla evlenmezdi olacakları öngörürdü, çocuk yokken gitmek en kolayı iken gelmiş bir de diyor ki yok efendim olmazsa çocuğumla beraber gider bir hayat kurarım, kargalar bile güler bu dediğine, bu mağara adamı rahat bırakır mı öyle kolay kolay , akıllı insan çocuk yokken yakasını kurtarmaya bakar , sonrada çalışıp, okuyup kendi hayatını inşa eder ama o akıl yok konu sahibinde...

Ya ne elektriği, evlenmek için evlenmiş işte. Şimdi de el kadar sabileri doğurmak için doğuracak bu apt*l adamı baba yapacak bir de
Böyle adamlar üremesin artık ya , soyları tükensin , kızlarımız neden kendi değerini bilmiyor, insan sinirleniyor böyle konuları okuyunca ...

Ben öğretmen olduğuna inanamadım nedense. Bu kadar muhakeme, mantık kurgusu olmayan, olayların önünü arkasını düşünemeyen biri öğretmen olamaz gibime geliyor. Çocuğu oyuncak sepetindeki barbie bebek sanıyorsun galiba. Eşin olacak adama baba diyecek bu çocuk. Sana el kızı olarak bunları yapan kendi çocuğuna neler yapar bir düşün. Hele çocuk kız olursa vay haline. İdrak yolları iltihaplanması mı yaşıyorsun nedir? Kaçıp kurtulman gerekirken bir de adamla sonsuza kadar sürecek bir bağ kurmaya çalışıyorsun. Azıcık kullanın şu beyni ya. Valla bak, yararlı bir organ. Arada kullan iyi gelir.

ay bir de başınızı kapatmışlar hem de inancı dahi olmayan birinin, çok tuhaf geldiniz bana ...
Deistliğin tanımı değişmediyse deist değil. Önceki mesajlarına bakınca oruç tutmuş, dua etmiş vs. Yazmayacağım daha fazla, gerisi dini tartışmaya girer. Polemik olsun istemiyorum.

X