Eşim kıraathane bağımlısı ve yalancı ne yapıyım sizce

Yedi yıldır birlikteyim üni son sene hayatıma girdi ve üni son seneyle birlikte 4 senesi uzak ilişki arkadaş ortamımız aynı olduğu için hiç yakalamadım yalanını, yani düşündükleriniz benim hayatım olduğu için inanın benimde aklımda ki deli sorulardan, beni inşallah anlamak zorunda da kalmazsınız çünkü bu körü körüne aşık olarak verilmiş bir cevap değil vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim 🌸
Eşimle 30 küsür yıldır birlikteyiz.
Ondan duyduğum her şeye kayıtsız şartsız inanır, güvenirim.

İnsanın eşiyle ilgili olarak sürekli tedirgin olması, acaba? Diye düşünmesi çok zor.
Bir de saygınlık açısından da zor bir durum, eşiniz yetişkin değil de adeta çocuk gibi gereksiz konularda yalan söylüyor.

Profesyonel-psikolojik destek almaz mı?
Altta yatan sebep bulunursa tedavisi mümkün olabilir.
Mesleğim gereği az çok bilgim var bu konularda.

Eşimle 30 küsür yıldır birlikteyiz.
Ondan duyduğum her şeye kayıtsız şartsız inanır, güvenirim.

İnsanın eşiyle ilgili olarak sürekli tedirgin olması, acaba? Diye düşünmesi çok zor.
Bir de saygınlık açısından da zor bir durum, eşiniz yetişkin değil de adeta çocuk gibi gereksiz konularda yalan söylüyor.

Profesyonel-psikolojik destek almaz mı?
Altta yatan sebep bulunursa tedavisi mümkün olabilir.
Mesleğim gereği az çok bilgim var bu konularda.
Kesinlikle geçerli bir sebep değil fakat sürekli olmadığı için galiba örtbas edebiliyorum destek alma konusunda çok ısrar etmem gerekiyor çünkü kendi de farkında çevresi de her gün sürekli ne kadar iyi bir adam olduğunu söylediği için bir sıkıntı gördüğünü düşünmüyorum ufak tefek yalanları da hayatın cilvesi olarak nitelendiriyor zaten acaba doğru mu söylüyor diye her cümlesinin peşine düşmüyorum çünkü o yorucu bir evlilik olur ben istemiyorum ama bu da gerçeklere göz kapatmak gibi bir durum değil bu şekilde bir ömür yaşamak istemiyorum hem de çok ciddi konularda elhamdülillah böyle bir yola başvurmuyor dediğim gibi ve dediğiniz gibi çocuk gibi bazı konularda yalan söylüyor ve bundan eğleniyor altında kötü bir sebep aramadığım ve bulamadığım için genel itibari ile sesimi çıkarmıyorum fakat dünkü olayı neden yaptığını sordugumda kızarım diye eleştiririm diye yaptığını söyledi buradaki birkaç yorumu okuyunca da dominant bir eş olabilir miyim acaba diye düşünüyorum ben de bilmiyorum bunun cevabını 🫠🫠

X