Eşim herşeyde beni suçluyor , beni sevmiyor mu nasıl anlarım ?

işte tam olarak bundan yapar

Sizinle ilgili bir derdi varsa bu her şeye sirayet etmiş olabilir. Yaptığınız her şey batıyor olabilir. Cinsel hayat veya annesiyle kötü olmanız gibi.

Sorun sizde değil bir kere, eşinizde. Muhtemelen huzursuz bir ortamda büyüdü, farkında olmadan aynı ortamı oluşturmaya çalışıyor. Benim eşim de benzer şeyler yapardı, önceleri kavga ederdim, sonra sonra savunmaya geçtim(daha beter oldu ben savundukça üzerime geldi haklılığını ispat için), en sonunda o çorbayı da yapmadım, evi de süpürmedim, uyurken gürültü de yaptım. Laf edince de napalım yoksa yok, ev de pisse daha bir yerleştim koltuğuma, uyandıysa da günaydın deyip arkamı dönüp gittim.
Yani işin sırrı ne surat yapmak ne kavga etmek ne de sürekli kendini savunmaya çabalamak. Takmayacaksın canım kardeşim iplemeyeceksin. Bacak bacak üstüne atacak, keyfine bakacaksın, suratına da yansıtmayacaksın. Senin üzüldüğünü farkettiği sürece yapmaya devam edecek, çünkü bu tarz adamlar bundan beslenir. Kes doyurmayı.

Kavga ederek ayrılarak değilde. 15 gün falan uzaklassaniz. Belki kıymetinizi anlar

Cok guzeldi takdir ettim.

tespit de taktik de mükemmel peki sonra ne oldu huzursuz ortam oluşturma isteği gectimi benim eşim de böyle birde hersey hep onun istediği gibi olursa sorun yok ama hep sorun arayışı içinde

basit cevap.. tahammülü kalmamış... neden olabilir derseniz? sevgi bitmiş de olabilir, iş hayatı sıkıntılı da olabilir, başka ailevi yada psikolojik sıkıntıları olabilir. bu bunalımları sizi yıpratarak suçlayarak yani sizin üstünüzden atmaya çalışıyor. alın karşınıza konuşun. hislerinizi söyleyin. ama birşey bence daha vahim. evden kovmak ne demek ya? ben olsam eşyamı toplar gider o ayaklarıma kapanmadan da dönmezdim.

tespit de taktik de mükemmel peki sonra ne oldu huzursuz ortam oluşturma isteği gectimi benim eşim de böyle birde hersey hep onun istediği gibi olursa sorun yok ama hep sorun arayışı içinde
Evet evet sonra ne oldu? Savunma kavga hepsini denedim unursamamazlikta da bi yerden sonra tahammülümü kaybedip tekrar savunmaya geçtim daha beter oldu

Ailesini anlat biraz bakalım oradan kaynakli olabilir ama cekilecek dert değil

Kocanızın derdi var ama bence sizinle değil, kendiyle. Sevmeyen adam boşanır gider, bıkmıyor mu her şeyden kavga çıkarmaya? Bence tipik narsist erkek sendromu, kendi özgüven problemini sizi aşağılayarak unutmaya çalışıyor aklı sıra. Bu tip insanlar psikolojik tedavi almayı da reddeder, Allah kolaylık versin diyorum.

Bir süre sabırlı olursanız sizinki de düzelecektir. İlk seferinde beklemeyin düzelmesini. Zamanla acıtamadığını farkedince artık bir şey yapamaz oldu. Umursamayın, bir de korkmayın ben korkuyordum haksız duruma düşürecek ya da boşanacak eksiğim var diye. Ne zaman korkmayı da savunmayı da kestim adam pamuk oldu.
Bir de eklemeyi unuttuğum bir şey var, bakıyor ki siz takmaz olmuşsunuz, hedef değiştiriyorlar. Trafiktekiler adam değil, iş yerindekiler aptal, filanca arkadaşı ezik..

Evet evet sonra ne oldu? Savunma kavga hepsini denedim unursamamazlikta da bi yerden sonra tahammülümü kaybedip tekrar savunmaya geçtim daha beter oldu
Kendinizi değiştirin. Siz değişince onlar da değişiyorlar. Zorla tahammül etmeyin, bırakın takmayın takmamayı öğrenin

Bu da bir boyutu işte, doğru tespit.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…