Eşim herşeyde beni suçluyor , beni sevmiyor mu nasıl anlarım ?

Bosanmayı dusunmuyor musun diye sordugumuzda da suclu oluyoruz.

Yuva kolay kurulmuyorcular saklandıkları yerden cıkıyor seni taslıyor.

Yuva kolay kurulmuyoru erkekte bilecek, kadında. Saygısızlığa maruz kal kal, yuva kolay kurulmuyor de sessizce evliligi surdur.
Böyle yuva kurulmasın zaten.
Olaya bizim baktığımız yerden bakamıyorlar sanırım
hani hep istiyorum ki konu sahipleri konuyu başkasının konusu gibi okuyup yorum yapacak :kahve:

Yanı herseyde bu evın ıcınde benı suclar. Bunun farkına varmam uzun zaman aldı. Cunku daha once suclamalarında kendımı savunmaya calısıyordum
tüm cevap burada kendiniz cevabı vermişsiniz aslında haklı da olsanız haksız da olsanız hep kendinizi savunmuşsunuz. yani sizi bastırmasına ezmesine izin vermişsiniz o da öyle alışmış gitmiş ne olursa olsun sizi suçlaması o yüzden

Size karşı bir kabahat işlemiş olabilir mi?onun psikolojisiyle size kızarak aslında kendine mi kiziyor?
Neyse umarım böyle bir şey yoktur.
Ben şahsen nasil davranirdim biliyor musunuz?
Artık kizmalari siradan bir duruma geldiyse bende ona birşey sorar sonra tıpkı onun cevaplarini yari gülümseyerek yari ciddi kendisine söylerdim.hem onunla dalga geçmiş olurdum hemde aynada yansımasını görmesini sağlarım.kendiyle dalga geçildiğini görünce zaten kendi de her söylendiğinde komik durumda hissedip vazgecebilir bu alışkanlığından.

Sende onu sucla aynı onın uaptıgı gıbı sızı sevmıyor olabılır benımde sevmedıgım ınsanın her uaptıgı hareket gozume batar

Kardes bisey sorcam sen bu adamin anasi misin?
Hayır ana bile bu kadar evladin cazını cekmiyor?
Al karsina konus insanlar iletisim kurarak anlasir ha anlamiyorsa da Allah yardim etsin ne deyin

damarına bastığını varsaysak bile
ne damarmış arkadaş kadının aldığı nefese kusur bulduracak :kahve:

Kocasının avukatı değilim he.
Olağan ihtimali söylüyorum. Dayak yiyosun hakediyosun demiyorum! Her yaptığım şeye kızıyor diyor ya inatlaşıyorlar demek ki demek istiyorum.
Alla alla.

Birinin sizi sevmedıgını dusunuyorsanız sevmıyodur, sevgi nettir acaba dedirtmez.
Yanılma istisnası olmayan tek his budur.

Niyetini anlamaya calısırken sen, gençliğin bitecek. Sevilmeden yaslanacaksın.
Ufacık bı ıyılıgıne sukredecek hale geleceksın.
Niyetini bosverıp bosanmayı dusundun mu hıc?
[/QUOTE

Konu çok can sıkıcı gerçekten. Peki benim böyle konuLarda sizin boşan yorumunuzu aramam ve genelde denk gelmem:KK70:

Kocasının avukatı değilim he.
Olağan ihtimali söylüyorum. Dayak yiyosun hakediyosun demiyorum! Her yaptığım şeye kızıyor diyor ya inatlaşıyorlar demek ki demek istiyorum.
Alla alla.
farklı açıdan baktığını farkettim senin dediğin gibi de olabilir ama kadın diyor ki sussam yine suçluyor cevap versem kavga çıkıyor yani burdan bakınca adam ölür müsün öldürür müsün? tarzı birisi galiba :kahve:

Size defol diyen insanin sizi sevmesi pek olasi degil. Seven insan kaybetmekten korkar.

tam kusturiki makamında bir hödük erkek modeli. keşke beğenmediği şeylerin daha iyisini kendisi yapsa da siz de öğrenseniz.
bir çok arkadaş yazmış bence de tahammulsuzlesmis.
seven insan sevdiğinin kusurunu görmez,örter.

Ne anlayışsız bir kocanız var :110: sırf size kendinizi kötü hissettirmek için psikolojik baskı yapıyor. Benim eşim eve benden 1 saat önce geliyor yemeği de hazırlar evi de süpürür markete de çıkar bir kere bile bu tarz kötü bir lafını duymadım, beni sevmese bunları yapacağını sanmam.

Hahahahahahaha cok tatlısınız 🤣🤣🤣
Nasıl duzelır diye sormus Bosanmak la alakası yok konu sahibinin, hayat onun kendi bilir dimi ama😌 Sadelikherseydir Sadelikherseydir
[/QUOTE]

Valla bişey diyemedim hiç insancıl hareketler değil dayaniyosa helal olsun sabır taşıymis demekki🤷

Kendimden örnek veriyim benim eşimde söylenen tiplerdendir ama bununla alakasi yok çorba çok sever ben hiç sevmem pişirmeyi de sevmem oda arada dilinin ucuyla çorba da icmedik ne zamandır gibisinden bı söylenir böyle bende yapda içelim derim neyse o zaman ya falan takılır geceriz. Bazen ben onun yaptığına karıştırın bazen o bana karışır bı giciklasiriz sonra birimiz gulduysek kapanır konu bu insan seni evin hizmetçisi gibi görüyor piskolojik sorunları olduğu aşikar.

Benim esimde sürekli kusur bulur.....

Ebn son 2 hafta önce ahir hakaretler evden kovmalarin gidince hazırlan eve gidicez demeler falan.

yatağı ağırdıkevde yüzüme bakmadim konusmadim yemek koymadım ama yaptım.

En son barıştık
Şuan iyi biraz.
Valla sikintilarini bize yansitmalari gücünü bizde kullandıkları anlamına geliyor.
Incik cinciga bile hakaret kusur insanı yoruyor.

Merhaba hanımlar 5 yıla giden bir evlılıgımız var ve bır tane cocugumuz var. Ve kafamı kurcalayan bır sıkıntı var dikkatimi çekmeye başladı eşim herşeyde beni suçlayarak konuşuyor. Evın ıcınde ne olursa olsun ufacık bırseyde benı hatalı görüyor. Suçluyor. Örnek verecek olursam haftasonu örneğin erken kaldırsam bır uyutmadınız diye suçlar. Kaldırmasam bütün haftasonum sayende uyuyarak gectı diye suçlar. Evi süpürsem dahi cocuk döküyor normal olarak gene pislenıyor aksama kadar evı süpürmemişssin heryer kırıntı diye suçlar, kış günündeyiz çamaşıra yetısemıyorum kurutacak yerım olmadıgı ıcın sırayla yıkıyorum asacak yerım oldugu kadarını yıkıyor kurutuyorum , giyecek atletım bıle kalmamıs dıye suclar, kurutma makınası alalım kıs gunu kurumuyor desemde gene benı suclar. Yanı herseyde bu evın ıcınde benı suclar. Bunun farkına varmam uzun zaman aldı. Cunku daha once suclamalarında kendımı savunmaya calısıyordum. Sımdı farkettım kı evın ıcınde veya dısarıdayken ufacık bır sıkıntı olsun sebebının brn oldugumu düşünüyor ve benım kendımi kötü hissetmeme sebeb oluyor. En son dün aksam geldıgınde ısten sofrayı hazırlayacakdım. Ne yemek var dedı saydım çorba yapmadınmı dedı. Aklıma gelmedı yemek var dıye dıyorum. Insan bı corba yapmaz mı ısten gelıyoz bir corba yok dıye bagırdı cagırdı sesımı cıkarmadım. Salata yapıyorum havucun dibine kadar rendelemem gerekıyormus diyorum kı sonuna kadar rendeledıgımde rende elımı kesebılıyor cok basıma geldı. O yuzden sonunu bırakıyorum dıyorum bir sürü kızdı bana . Yemek falan yapma ıstemıyorum dedı kahvaltılık yedi bir sürü soylendı bende cevap vermedım. Cunkı bılıyorum asıl konu corba yada salata degıl. Baska bır sıkıntısı var benımle . Corba da yapmıs olsaydım Baska bırsey bulup gene benı suclayacakdı. O yuzden artık karsılık vermemeye karar verdım nıyetını anlamaya calısıyorum bır erkek bunu neden yapar ? Benı ıstemedıgını sevmedıgını tahammül edemedıgını hıssedıyorum. Bazen karsılık verdıgımde de benı evden kovuyor defol gıt dıyor. bazen hıcbırsey yokmus gıbı ıyı gecınıyor benımle nıyetının ne oldugunu nasıl anlarım değerli yorumlarınızı beklıyorum.

Esinizin davranislari normal degil evet.
Evlendiginizden beri mi boyle?
Esinizle iletisiminiz nasildir bi sikintisi derdi oldugu zaman sizinle paylasirmi?
Yada sevgi sarilma vs duygularini size gosterirmi?
Bide cinsel hayatiniz nasil aktif mi?
Bunlarin herhangi biri eksikse de tepkisini bu sekilde disariya vuruyor olabilir.

Aynı benim babam gibi. Çok memnuniyetsiz bir insan türü maalesef babam geldi 55 yaşına değişen hiçbirşey yok. Gerçekten çok zor oluyor böylesiyle yaşamak. İnsan bir yerden sonra acaba ben gerçekten yanlış mı yapıyorum beceriksiz miyim diye sorguluyor kendini. Anacım erken çöktü işte bilemiyorum boşan denir mi ama keşke annem zamanında boşansaydı da çocukluğum gençliğim daha mutlu geçseydi derim hep.

Eşiniz ne iş yapıyor? İşinde stresliyse ya da hakarete uğruyorsa acısını gücünün yettiği kişiden çkarıyordur ya da sebebi yoktur ve eşiniz dümdüz ruh hastasıdır. Her durumda eşiniz çekilir çile değil, her an suçlanma korkusuyla sizin de sağlığınız bozulur.

X