Eşim cezaevinde sokakta kaldim

(Konu sahibini kastetmiyorum.)
Bazı romanların hayatı böyle. İlla ki başkalarında da vardır. Ben kendi deneyimimi yazıyorum. Aileler çocuklarına kimlik bile çıkartmıyorlar. Boyle olunca çocuk var yok belli değil. Okula gidiyor mu takip edilemiyor. Kaç yaşinda evlenmiş takip edilemiyor. Koca koca adamların okuma yazması yok. Böyle çocuklar hayatta ne elde edebilirler ki? 5-0 yenik başlıyorlar.

Allahın imtihanı sanırım.bu tiplerle uğraşalım diye bunları böyle yaratıyor.keza suriyeliler de böyle kadınlar resmen bölünerek çoğalıyor.9 ay hamilelik süresi bile geçirdiklerinden emin değilim.

@Ferhans'ın icine oturur bu konu. Konuş sahibini bile kıskanır.

Doğru düzgün korunmuyor bu profilde insanlar,beşinci hamileliği geri çekilme ile olmuş mesela. Öyle bir cesaret.

Doğurmayı marifet sanıyorlar çünkü hayatta yapabildikleri tek şey doğurmak. Nasıl büyümüş sevgi görmüş mü hiç umurlarında değil. Çok üzülüyorum böyle yarım kalan insanlara.

Doğru düzgün korunmuyor bu profilde insanlar,beşinci hamileliği geri çekilme ile olmuş mesela. Öyle bir cesaret.
Bir de 5. Hamilelik konusunda önce hapla korundum diyor sonra kendimiz korunduk diyor. Ayar oluyorum bu cümleye de, kindimiz kirindik.

Annenizi alttan almaktan başka çareniz yok ayrıca 25 yaşında 4 çocuk ve kim bilir geçirilen kaç gebelik söz konusu. Nolur bir hekime gidip aile planlamasını öğrenin

Ulan 2 tane dogurdum 3. Olursa diye aklim cikiyo. Yumurtlama gunleri+kondom +geri cekilme yapiyoruz ama inanilmaz korktugum icin bebegim az buyusun tupleri baglatcam. 4 cocuk ustune geri cekilmeyle korundugunu nasi dusunebilirsin ya. Su devirde 2 cocuga maddi olarak ancak yetiyorum. 4 bebeye kv yaninda yasarken ne verebildin? Gorebildikleri tek sey annenin o evin hizmetcisi oldugudur eminim. Ortada birbirlerini buyutuyodur o bebeler. Kendi canina acimiyosan onlara da mi acimadin. Devlet belese baglar senin tuplerini.

Oturur valla.bana hiç yok, bunlara düzine düzine öyle mi ? Kimi kime şikayet edeceksin gerçi.milletin aklı çıkiyormuş bir daha olacak diye. akıl alır gibi değil.ben böyle yaratıcının.....

Youtube'da video vardı,bir sağlık çalışanı anlattı sokak röportajında dil sorunu olduğunu çok çocuk olduğundan bahsetti.
Konunun en çarpıcı cümlesinide kurmuştu,adamlar çocuk sevmiyor sevişmeyi seviyorlar demişti.
Yoksa çok çocuk onların umurunda bile değil yani,hele burada fena boy boy o çocuklar gelde üzülme şimdi onlara.

Maalesef gerçekten öyle ya daha kurulu düzeni yok düşmese 5. bebek geliyormuş adam cezaevindeyken hamile kalamaz bari. Di mi? Bak bi emin olamadım görüşte falan kaşla göz arası her şey olabilir...

Sevişmeyi sevmeye gerek yok ki.kırk yılda bir yapsan da hamile kalınıyor.

Ben şu okumuş, çalışan halimle evlensem 1 çocuk yaparken bile muhtemelen 40 kere düşünürüm. Siz hangi akla hizmet 4 tane yaptınız? Hatta 5'i de yapmışsınız. Allah aşkına çocukları düşünmüyorsunuz anlıyorum kendinizi de mi düşünmüyorsunuz. Boşanmasa, evliliğinde sorun olmasa bile insan kendi evine dahi 4 çocukla zor sığar, sorumluluklarını alır. Hangi kafayla sürekli doğuruyorsunuz ben anlamıyorum. Bir de yazanlara çemkirir tarzda cevap veriyorsunuz.
Gerçekten bazı insanlar hak ettiğini yaşıyorlar. Yarınını düşünmediysen zamanında şimdi düşün kara kara. Annenle kötü geçinme gibi lüksün kalmamış ayrıca. Ne derse tamam demelisin. Kimse seni 4 çocukla kabul etmez.

Neden ki.sen laf atmışsın ben de cevap verdim.herkes inançlı olmak zorunda mı?
Değil ama hadsiz cümleler kurmakta senin gibilere has. İnanmadığın yaratıcıya küfür ediyorsun resmen. Kendinle celisiyorsun. Evren sana doğurma hakkı vermiyor ne yapacaksın. Ona söv. Yaratıcı ile ne isin var?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…