Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Merhaba.
Eş kişisinin ruh hâli iyi değil.
2 seçenek sunun: Ya gidip biraz ruh sağlığı tedavisi alsın, nezaket kibarlık öğrensin ya da defolsun gitsin.

İnanamıyorum daha neler okuyacağız.
Ses kaydı alın bu konuşmaları yaparken.
Elinizde yazılı delilde bulundurun whatsapptan yazışın.

Eliniz sağlam mahkemeye gidin.

Kusura bakma ama ş…….e bak, çalışmazsan al çocuğu git ne demek.

Madem ev bakmak zor geliyormuş neden evlenmiş.

Ya da böyle insanlar neden evlendirilir…

Evet eşler ne olursa olsun birbirleriyle böyle konuşmamalı. Ama bilemiyoruz, belki öncesinde defalarca kibarca konuştu adam. Çünkü geldiği nokta çocuğu da yük olarak görmek.
Zorlanıyorsa, babasından para istemek zorunda kalıyorsa, konu sahibi de çalışmaya pek hevesli gorunmuyorken adamın canına tak etmiştir.

Çalışmamak nasıl bir seçenek olabiliyor onu da anlamıyorum ben. Durumun çok çok iyidir, başka yerden gelirlerin vardır, tamam calisma ama böyle bir durum yoksa insan kendisini nasıl güvenceye almak istemez ki?
Al işte elin oğlu bir anda çık git diyebiliyor. Bunun boşanması var, ölümü var, emekliliği var, var da var.
Burada da sürekli okuyoruz "ailemin/eşimin ailesinin geliri yok/az, biz para gönderiyoruz" konularını.
Şu zamanda tek maaş zor, tek emekli maaşı çok çok zor. İnsan en azından emekliliğini düşünür de çalışır.

Al çocuğu git. Boşa o kocayı al nafakanı da. Adama bak korkuluk resmen kendine baba , koca demesin o.

Ben zaten kadın hiç çalışmasın diye birşey demedim ki bende olsam çocuğum belli bir yaşa gelene kadar çalışmam ve o süre içinde adam ailesine bakmak zorunda. Misal arkadaşım 5 yıl çalışmadı çocuğu kreşe vermek istemedi hemen. Evet kredi ödüyorlardı borçları vardı ama yinede eşi neden çalışmıyorsun çalışmıyorsan ananın evine git demedi. He şuan çalışıyor çocuğu büyüdü kendini ifade edebiliyor kendiside işe girdi. Ben bundan bahsediyorum ama burda birkaç kişi sadece din kısmında söylediğim şeyi almış ordan yürüyor yürüyün umrumda değil bir kadın çocuğunu istediği kadar kendi bakar o sürede adam bakmak zorunda.

Bende aynı şeyden bahsediyorum ama sadece din kısmında söylediğimi alıp yürümüşler. Bende çalışan biriyim 12 senedir evlensem bile çalışırım bir adama muhtaç olmak istemem. Çocuğum olur onu büyütürüm sonra yine çalışırım ki şu hayat şartlarında bir ömür zaten tek maaşla geçmez ama bir süre idare edilebilir.

Talep ve ihtiyac istek meselesi herkes istedigini yapsin herkes fikrini söylüyor ama saygi duymak cogu kisi bilmiyor sonucta herkesin farkli isteklerj olablr bana gore dogru başkasına gore sacma olabilir. Bncede ihtiyac zorunluluk veya kariyer disinda cocugum varsa çalışmam normalde zaten bos durmayi sevmem ama ev hanimlarinada saygim var o da onun tercihi

Ben evden calismak konusunda birsey demek istiyorum. 26 aylik kizim var haftada 3-4 gün evden calisiyorum ve kücük cocukla imkansiz full 8 saat calisamam. Yani cocukla evden calismak asla düsünüldügü gibi degil. yedirir icirir uyutursunuz ama ilgilenmek benim isimde imkansiz.

Evet kocamın maaşını çatır çatır yiyorum, sıkıntı nedir???
Afiyet olsun da, siz eşinizin parasını yediğiniz için nasıl “kadıncık” olmuyorsanız erkek de eşinin parasını yerken “adamcık” olmuyor. Para yemek de ne kötü bir tabir, bu arada. Hayat müşterek. Eşler birlikte çalışır kazanır, birlikte harcar.

Biz kadınlar böyle düşünürsek erkekler de çıkar “Erkeğin evde iş yapmasını, çocukla ilgilenmesini isteyen kadıncıklar…” der sonra.

Sizinle aynı düşünmek zorunda değilim, kadın ve erkeğin yaratılış olarak farklılıkları olduğuna inanıyorum. Bana göre sorumluluklarımızda farklı. Ayrıca o mesajda farklı bişey anlatmak istemiştim ama size kendimi ifade etmekle ugrasmayacagim. Çok şükür 14 yıldır kendi ekmeğimi kendim kazaniyorum, ha kocamın parasını da istediğim kadar yerim, kime ne?

Kesinlikle aynı düşünmek zorunda değiliz. İş bölümünü -iki tarafın da rızasıyla- kadının tamamen evle ilgilenmesi, erkeğin çalışması şeklinde yapanlara da saygı duyuyorum.

Ama siz de bunu mutlak bir doğru gibi yansıtıp eşinin çalışmasını isteyen erkeklere adamcık diyemezsiniz. Bu karşı görüşe saygı duymamak bence.

Çocuk mu bu evlendirilsin? son cümle.saçma olmuş.

Çocuk mu bu evlendirilsin? son cümle.saçma olmuş.
Şey dicem kitap okurmusunuz, okuduğunuzu bütünlük içinde değerlendirmeyi bilirmisiniz, yorumumda bütünlükten sapma yok, çocuk mu evlendirilsin yazmışsınız da sanırsın Abd’denin en elit semti pensilvanya da ağzınızla gümüş kaşıkla doğup, son derece entellektüel üst tabaka hatunsun ama Türksün ve bizim buralar da işe yaramaz insanların evlendirilmesini kesinlikle bilmiyor gibisiniz.

Ama tabi ki saçmalıksa saçmalık olsun sizin için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…