Eşim birlikte olmak istemiyor

İşte bu ihtimaller denizinde boğulmaktansa bana iki kelimeyle sebebini açıklayabilmek varken beni aylarca üzmesine aslında benim kırgınlığım. Ayrıca "ten uyumu" nedir, kişiden kişiye bunun tanımı değişiyor mu bunu da tam olarak anlamış değilim. Nedir tam olarak bu meşhur kalıp ten uyumu? Bu arada eşimin benden önce cinsel anlamda bir birlikteliği olmamış, burada da yazmıştım daha önce.

Son düzenleme:
Şu kelimeye takılmıyorum biri bunu büyük harflerle sayfamın en başına yazabilir mi :) başka biri de aynı şeyi söylemişti ama ben ilk üye olduğum zaman site kurallarını vs bilmediğim için masturbasyon yazmadım da başka şekilde tanımladım. Yazdıklarınızın çoğu doğru olabilir, pek çok şey olabilir. İhtimaller ihtimaller insan düşündükçe içinden daha çıkılamaz bir hale geliyor inanın. O yüzden bir süre bıraktım. Şu an başka bir durumdayız zaten. Mesajınız için teşekkür ederim.

Merhaba, evlilik terapistine gitmeyi düşündünüz mü hiç?

Esinin sana yaklasmasi guzel bir gelisme sevindim
Ben tartismiyorum zaten cinsellik konusunuda acmiyorum o isteyince oluyor
Benim esimde kapali kutu gercekten
Ama nasil acicam ki onu bilemedim
Yorucu isi var uzerine gitmiyorum

İşi yorucu olabilir ama bu cinsel isteksizlik için bir sebep değil, daha doğrusu şöyle; benim bir arkadaşım var onun eşi de yorucu ama bıraksam her gün birlikte olacağız diyor. Hiç mi sormadınız cinselliği neden böyle diye? Mesela ben ilk sorduğumda durumun farkında olduğunu söylemişti eşim.

Cok tesekkurler en kisa surede temin edicem kitabi cevremede hediye ederim belki tek tarafli olmamali hicbirsey :)
Hayatinizdaki herseyin yavas yavas duzene girmesi dilegiyle.

Çok teşekkür ederim, hepimizin hayatı hep güzelliklerle dolu olsun inşallah. Aksilikler de oluyor elbette ama eşimizin dostumuzun desteğinin hiç eksik olmaması dileğiyle..

Sevgiler..

bence bu konuda konustukca ustune gidiyorsun gibi geliyor ona.şöyle bi onerim var bi kacgun hic bisey olmamiş gibi davranip arayi duzeltip sonra yataga uyumaya gectiginizde ona yakinlasmyi deneyebilirsin.once dokun sevgini hissettir bu supriz onu belki bastan cikarir.ayrica bu suprizi yaparken bozulmasini istemiyorsan kayganlastirici al o sirada kullanirsin.canin aciyor diye diyorum.bu cinsellik oyle planli yasaninca ustunde fazla konusunca buyusu kaciyor.birbirinize iyice alisana kadar boyle yap belki snra kendisi yakinlasmaya calisacaktir..

Yalnız değilsiniz emin olun artık çoğu evlilik böyle
İnsanlar dillendirmiyor sadece
Evlendikten sonra çılgınlar gibi sevişen çok çok azdır hatta ben hiç duymadım
evlendikten sonra ve öncesinde hep çılgındık :) 10. yıldayız çılgınlar gibi değiliz ama gene de iyiyiz. çünkü neyi nasıl yapacağını ve bunun eşler arasında ayıp bir şey olmadığını, gerçekten tarz ten ruh el ayak dokunma hepsinin bir uyumu var. arzu istek hepsi işin içinde...

sevgili konuyu açan. konunun bir başını birde sonunu okudum...araları es geçtim.
daha önce bir şey yazmışsam konun hakkında hatırlamıyorum.
şimdi genelde (asla desteklemediğim bir tür bu) evliliklerde bir süre cinsellik tavan yapar sonra dip yapar. ayda 5 kere ise 6. yılınızda ay da 2 ayda 1 olur. sonra azalır azalır azalır ve en son yataklar bile ayılır.
kimisi başından azdır.
kimisi baştan çoktur.
kimisi de normal ölçülerdedir.
neyin normal olduğunu da ilişkiyi yaşayanlar kendileri belirler. bana göre normal olan eşime fazla veya az gelebilir.
kendi kendini rahatlatma mastürbasyon evet erkekler için önceden edinilmiş bir şey hemde kolay cabuk.
bence : eşin seninle denemeye kalksa canın yanacak üzüleceksiniz oldusu olmadısı hım kım vakit geçecek bir an önce yapayım bitsini yapıyor.
ayrıca doktor tavsiyesi şu kadar oloacakmış demek de erkeklere güzel gelmiyor. kendilerini emir almış robotlaşmış hissediyorlar.
eşin senin canının yanmasını cok içine dert etmiş ve sana dokunmaya korkar hale gelmiş olabilir.
ten uyumu senden istediği beklediği umduğu karşılagı bulamayışı ve korkun yüzünden bunu olmayışı şimdi ki sorununuz ten tarz his arzu vb..vbv.b. uyumsuzluğunu gösteriyor. eklemeliyim istemsiz uyumsuzluk.
aşılır mı elbette. eşinle ısrarcı sana mühlet bu sende bana zaman ver şu gibi degilde tatl konuşmalar yaparak anlaşsanız.
araştırdım böyle böyleymiş desen ölür müsün? yazanlar doğru mu böylemi hissediyorsun desen?
doğru ve uyumla yapılan keyif alınan ilişkiler evlilli yürütmede %60 etklildir.
ön sevişmenizi uzatın illa birleşme olması şart değil. ilk başlarda böyle takılın. sonra zamanla olaylar gelişir değişir.

Bende ilk 2 ay iliski yasayamadim ama ben vajinismustum 2 ay bana yillar gibi geldi esim anlayisliydi sagolsun ama ben cok agresiflesmistim aglama krizlerine giriyodum filan tabi esimde vundan cok etkilendi . Neyse atlattik sukur ama esimde ilk 2 aydaki o istekli halinden eser kalmamisti ve o gun anladim ki ben ne kadar etkilendiysem o da bi okde etkilenmis . Hersey normale donunce ben tabi iyice alistim cinsel hayata ve de istekliyim de ama esimde o ilk 2 ayin istegini bi saha hic goremedim he yapiyo muyuz evet yapiyoruz zaten ben hic bos birakmiyorum adamin istemedigi ymrumda diil o is olqcak:) belki sende bu yolu deneyebilirsin sorunu konusma sen yaklas bikmadan usanmadan her gun diilse de 3 gund3 bi geceleri sokul yanina ne bilim koltukta uzanin ise yarar belki onlara da zor bu psikoloji inan ve ben esimde yavas yavas o durumu yok ediyorum . Ve su karari da aldim erkek de olsa illa cinsellige duskun olacak diye birsey yok benim esim ole her zaman isteyen biri diul sakin bi yapisi var brnde onyn tam tersi erkek olsam yeridir:) cok duskunum ne bilim seviyorum hele ki sevdigim adam yani ama kabullendim onu yargilamadan ben yaklasiyorum butun nazimla cilvemle sebekligimle ve ise yariyo bende

Şu anda canım yanmıyor zaten, o durum en başlardaydı. Ayrıca bu dediğinizi aylar önce denedim. Bir de şu an durumlar çok farklı, eşim beni kırdı ve bana her anlamda yaklaşmaya çalışıyor şimdi. Bununla ilgili detayları daha sonra paylaşmayı düşünüyorum ancak şunu söyleyebilirim ki erkekler son derece bencil yaratıklar. Bu yazdıklarınız bizim durumumuza göre çok basit kaldı maalesef. Çoktan denedim onları.

Mesajınız için teşekkür ederim.

Merhaba, mesajlarınızı okudum; teşekkür ederim. Ancak sanırım tam okumamışsınız yazdıklarımı. "Ölür müsün?" diye yaklaşımınız beni üzdü açıkçası. Oysa ben bu yazdıklarınızı çoktan denedim. Bir-iki kez tartıştık bu konuyla ilgili ancak geri kalan tüm konuşmalarımda pozitif ve ılımlıydım. Size daha fazla ne yazabilirim/yazmak içimden gelir bilmiyorum.

Mesajınız için teşekkür ederim.

Yeni evlendiğinizde, o 2 aylık süreçte istekli miydi? Yoksa o zamanda isteksiz miydi?

İstekliydi o zamanlar, böyle zamanla soldu gibi bişey. Ama şu anda da 3 hafta ihmal ediyor değil yine de hala bir düzene oturmuş da değil. Yalnız ben hakikaten zamana bıraktım bu kez. Kafama takmıyorum. En olmadı 1-2 ay sonra tekrar konuşacağım. Çünkü bir sorun olduğunu kabul edip bunun çaresine bakmayı kabul etmemesi çok garip. Kendisi kapalı kutu olduğu için de şu anda top onda. Zaten bu aralar sürekli bana yaklaşma peşinde, peşimde dolanıyor. Beni bir sebepten kırdı ve yaklaşık 1 haftadır gözümün içine bakıyor. Biraz da o yaşayacak sanırım benim yaşadığımı. Bu kırgınlıkla onunla sevişebileceğimi hiç sanmıyorum.

"ölür müsünü "seni yermek kırmak veya taraf tutmak artık nasıl anladıysan o manada yazmadım. üslubum kaba.
20 yıllık arkadaşıma nasıl bunu diyebilirsem sana bunu derim. ölmezsin bir dene ne olacak... kırıldıysan kusura bakma.
ilk başta eşiniz demiş ya" bazı şeyleri sen araştır bana sorma " buna istinaden yazmıştım...
ama cogu mütevazi ve gelenekci bir hayat seçmiş kişiler bu tür şeylerini anlatamazlar. cok zorlanırlar.
belki dillendirmekten çekinmiştir. sen sordukça veya bunu dillendirdikçe cinselliği konuşmak zamanla aranızda doğallaşır.
ama iyi bir eşin varsa evliliğin bu hariç iyiyse alkol uyuşturucu kumar dayak vs.. yani yoksa bu aşılmayacak şey değil. her iki tarafta saglam özveride bulunursa herşey olur...

doğumdan sonraki süreçte benzer durumu yaşadım bende kavga ettim özgüven kaybı yaşadım ama birden düzeldi neden oldu nasıl oldu bilmiyorum ama bende gemileri yakmak üzereydim.sizinkininde geçici olduğunu düşünerek inşallah çabuk geçer diyebilirim.

Bence canım yanıyor canım yanıyor diye adamın sabrını taşırdın. O da misilleme yapıyor bilinçsiz de olsa.
Ne bileyim herkesin canı yanıyor sonuçta. Ama canın yanıyor diye bu işi kaç ay uzatmışsınız adam da sıkılmış.

Zamanla geçeceğini düşünüyorum. Birlikte cinselliği öğrenmeniz lazım.

Eger ki eşinizin cinsel tercihinin yalnızca karşı cins oldugundan eminseniz, geriye tek bir seçenek kalıyor. O da, ilişki yaşayamadığınız o süreçte, eşiniz sizden çok uzaklaşmış. Ten uyumu yok belli ki. Üzgünüm ama size karşı tensel bir çekim ve arzu duymuyor anlaşılan. Haliyle de masturbasyona yönelmiş tamamen. Buna burda kimsenin çözüm bulacağnı sanmıyorum. Bir cinsel terapi uzmanından yardım almanız gerekiyor. Eşiniz gitmiyorsa bile siz gidin mutlaka. Size bir yol haritası çizecektir elbet.

Ben gittim gitmesine de 2.ye randevuyu almak üzereyken eşim gitmemem için beni tehdit etti. Ben de terapistime danıştım. 1-2 ay görüşmeyelim zamana bırakın üstelemeyin dedi. Ömürlük bir sorun olmadığını ben de biliyorum ve gerçekten uğraşmayı bıraktım şu ara.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…