Eşim birlikte olmak istemiyor

Ayrıca evlilğin ilk bir yılında birliktelik esnasında agrı duymak çok normal. Bunu 10 kadından 8 i mutlaka yaşar. Yani eşiniz bu sorunu sadece sizin yaşadışıgınızı sanıp da sizden uzaklaşma yoluna girmiş olabilir. Doktora birlikte gidin. Ve doktorunuzun söyledikleri de çok doğruymuş. İlk 1 yıl alışma süreci olduğundan, İlişkinin sıklığı ya da seyrekliği Alışma sürecini çok çok etkiliyor. Haftada 2 ya da 3 derken, doktorunuz bu alışma sürecini en uygun şekilde sürdürmenız icin söylemiş. Ama eşiniz bunları yapmamış malesef.

Yapmadı maalesef, aynen. Belki de kendine kılıf bulmuştur, hep iyi niyetli düşünüyorum ama bazen bu da aklıma gelmiyor değil; buradaki insanlardan bir kısmı söyledi bunu benim de aklıma girdi. Şimdilik bıraktım dediğim gibi. Hem yoruldum hem de bıktım açıkçası. Tiyatroya git, birlikte yemeğe git. Otur birlikte futbol programı izle, dizi izle. Hep mi ben bir şeyler yapacağım. En son beni tehdit ettiğinden beri bir mesafe koydum ki tavırları akıllara zarar gözümün içine bakıyor. İlla bunu mu yapmam gerekiyordu yani. Biraz da o anlasın bakalım şimdi, birine yaklaşınca duvar gibi durmasının nasıl hissettirdiğini. Bunu intikam duygusuyla söylemiyorum. Sadece hakikaten boşverdim.

Reactions: Den
bencede en guzeli bosver zamana birak kendi gelsin sana.dediklerimi zaten uygulamissn olmadysa en guzeli hic takma bu konuyu.

Bende eşimle bir donem boyle bir sorun yaşadim nasil cozdunuz diceksiniz. Kendiliginden oldu. Bende burda konu acmistim.
Eşime doktora gitmesini soyledim ve esimde gitti hicbirsey cikmadi. Sonra 1 haftada 3 - 4 olmaya basladi bisure oyle ilerledi ama hic kirmadm bu sure icinde simdi haftada 1 bazen 2 cok nadiren 3 oluyor.
Ama bu sinirlamayi ben getirdim.
O da biliyor hangi gunler olacagini ve kendini tutuyor.
Sizde esinize gun verebilirsiniz.
Mesela su gunler bizim yatak odasi gunumuz gibisinden.
Ona gore hazirlikta yaparsiniz.
Ve ona bir soz verdirin kendi isini kendi halletmemesi icin.
Esinizinki psikolojik. Cok aci cektiginiz icin sizden uzak duruyor.
Erkekler biraz benciller bu konuda. Kendini kasiyor veya kendini sıkıyor olabilir iliski esnasinda aci cektiginiz icin.
Onunda cinselligi diledigince yasamasi en dogal hakki birde boyle dusunun.
Gecmis olsun bu arada. Ama siizin durumunuzda psikolojik.
Jeller var kayganlastirici turu. Bence ikinizde psikolojinizi duzeltmelisiniz.

Ten uyumunu yaşamayan bilemez. Yani mealen bilir ama tatmadığı için tam olarak uyumla uyumsuzluğu anlayamaz. Tabi bu benim düşüncem. Ten uyumu, cinsel uyumdur. Başkası nasıl tanımlar bilemem. Yani ben eşimle ten uyumumuz olduğunu düşünmüyorum. Daha önce de birlikteliklerim olduğu icin aradaki farkı anlayabiliyorum. Esimi cok seviyorum. Ama ten uyumu yok iste. Cok kötü birşey. Ki bekarken bosanma sebebi derdim hep. Cok büyük konusmusum.

Yorgunum diyor is psikolojisi cinselligi dusunmesini engelliyormus kafasi doluymus mis mis de mus mus falann

Merhabalar, bizim de eşimle aynı problemlerimiz var. 2 yıllık evliyiz. Evliliğimizin ilk 6 ayında problem yoktu, sonra haftada 1ler, ayda 1ler başladı ve son 3 aydır hiç. Bende düzenli aralıklarla konuşmayı denedim her konuşmamda dediğiniz gibi ağzıma bi parmak bal çıktı. Şu an sizinle aynı durumdayım boşvermişlik var. Bugüne kadar hep ben uğraştım hep böyle mi olacak diye soruyorum kendime. En son 2 ay önce konuştuğumda bana "içimde eskisi kadar istek yok" demişti ve ben alkol-sigarayı bırakmamızı hayatımı biraz daha düzenlememizi, yediğimiz içtiklerimize dikkat etmemiz gerektiğini ve biraz zamana bırakarak gerek varsa doktora gidebileceğimizi söylemiştim. Anlayışla karşılamıştı ama hiçbirini uygulamadı, tek uygulayan ben oldum. Bu konuşmanın da üzerinden 2 ay geçmesine rağmen hiçbir şey yokmuş gibi davranıyor ve ben artık tükendiğimi hissediyorum. Çözüm yollarımı tükettim yeni yöntemler arıyorum, bir yandan uğraşasım da gelmiyor.
Mesajlarınızın tamamını okuyamadım siz ne durumdasınız ve sizi ne diye tehtid etti eşiniz?

Merhaba, bu ve birçok konuda eşim hiç değişmedi. 6-7 ay birlikte terapiye gittik ve ben en sonunda tartaklandım. Terapist eşimin ağır depresyonda olduğunu ama farkında olmadığını söyled. Boşanmaya karar verdim 1 haftadır ailemin yanındayım. Geçen gün tek başıma terapiye gittim çıkışa gelmiş özür diledi falan ama boşuna. Anlayacağın ben bitiriyorum. 2,5 yıldır evliyiz içimde ne sevgi bıraktı ne bir güzel duygu. Yeni anlamışmış. Uğraşamayacağım daha fazla. Anası babası uğraşsın. Aileme de çocuk yapmak istediğimde ne olacak falan dedim. Kızım zaten ev arkadaşı gibi evli olunmaz dediler. En son işte beni kolumdan tutup sürükledi evde. Annemi aradım annemle babam gelip beni aldılar. Şimdi naparsa yapsın beni ilgilendirmiyor.

Yazık olmuş ya . Tek sorununuz bu muydu ?

Hakkınızda hayırlısı olsun. Cinsel olarak sizden etkilenmiyor olabilirmiş

Allah yardimciniz olsun. Insallah hakkinizda hayirlisi olur ki tartaklayan adamdan hayir gelmez.

Allah yardımcınız olsun. İnsanlar değişmiyor zaten. Hakkımızda hayırlısı olsun adam çoktan hal etmiş başına gelecekleri ama olan size olmuş. Inşallah ömrünüzün geri kalanında hep mutlu olur hiç üzülmezsiniz.

Bende ilk 1 sene canım yandı hiç bişey anlamadigim gibi bide kavga ediyordum canım yandikca canın yandığı için kendini kasiyorsundur yatakta erkekler aktif kadın istiyorlar ama bu eşinin öyle yapmasını gerektirmez biz bir seneden sonra eşim söylüyordu Robot gibisin filan diye arastirdim okudum ne yapsam nasıl olsa diye ve esim benden soğur kokusuyla acimi bi kenara attım ki zaten ben öyle düşününce acida olmadı bence sende Bian önce kafandan at ve bişeyler yap

Sorun eşinizde değil, sorun sizden dolayı başlamış eşiniz bu durumdan etkilenmiş. Baskın davranışlar sergilerseniz eşiniz kendini geri çeker daha yumuşak bir şekilde çözmeye çalışın. Yeni evlisiniz acele etmeyin.

Genelde evliligin ilk donemleri siz aci cektiginiz icin her iliski de size aci verecegini dusunerek birlikte olmak istemiyor olabilir mi? Baslarda herkes aci cekiyo ve cozumu duzenli surekli iliskiyle atlatilabiliyor. Kendi kendisine hallediyosa sizden de sogumadiysa baska bi aciklamasi dusunemedim. Yada evlendigi icin depresyona girmis olabilir mi? Genelde erkekler bekarken acik sacik videolara bakip evliligi de o sekilde hayal edebiliyolar. Sizde bunu goremedigi icin hayal kirikligi mi yasiyor acaba?? Yani ayni yataga girip esine dokunmamak bi tuhaf gercekten. Size sariliyor mu peki elinizi tutmalar gulusmeler cilvelesmeler fln oluyo mu? Cinsellik boyutu disindaki seyler oluyo mu?

Konuyu 2016 açmış.bugun biri yazmış ona cevap vermiş konu sahibi herşeyi denemiş terapi alıyolarmış ama ondada bi yol alınmamış şuan ailemin yanındayım diye( ben yazıyım bari yorum yapanlara :)))

G
Bu bence gunumuz erkeklerini sorunu ben bunu boyle kabul ettim artik doktorlarda biryere kadar yardim edebiliyor insanin icinde olacak
Gunumuz erkekleri de bi tuhaf. Insan cinsellikten sogur mu?(eger bi rahatsizligi,problemi yoksa)
Evliligin ilk aylarinda hele.
Haftada 1e dustugu zamanlar bi stres yukleniyorum..Enerji atmak lazim sık sık
Hakkinda hayirlisi olsun canim.

canım ben de kısmen böyle şeyleryaşıyorum. eşin pişman oldu mu sana dönmek istedi mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…