Eşim birlikte olmak istemiyor

2 ay diyorsunuz adam ne hayallerle evlendi ve sende oda şok bu durumdan sadece siz değil oda etkilenmiştir sonuçta iki kişilik bir ilişki. ilişki deyince aklına o yaşadıklarınız geliyordur o yüzden kaçıyordur burada bir suçlu aramayın bu dönemi birlikte konuşarak ya da yardım alarak atlatmaya çalışın.
Ben zaten buna suç demiyorum ki hanımefendi. Eşime de bunun iki kişilik bir sorun olduğunu söyledim, onu suçlamadım. Onu sadece burada suçluyorum o da iki kelimeyi bile bana çok gördüğü için. Yanlış anlaşılmasın. Kimse kimseyi suçlamıyor, hepimizin hisleri var güzel duyguları var maksat bunları köreltmeden sorunu çözebilmek.

Mesajınız için teşekkür ederim.

arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim evliliğinde hemen hemen böyle maalesef. Aslında biz kadınlar kat
lanmasak, erkekler böyle davranamaz. Boşanmaya korkuyoruz. Bunu biliyorlar. Kişilikleri tam gelişmediğinden kaliteli bir birliktelik yaşamayı ve yaşatmayı önemsemiyorlar. Akşam eve geldiğinde eşinin hala orda olduğunu görmek yeterli geliyor onlara. Bugün gitmedi yarın da gitmez diyor içinden. Hele birde çocuk oldumu daha eli kolu bağlanıyor kadının. İstediği gibi kırıyor, hor görüyor, yok sayıyor. Kadında soğuyor eşinden. Evet soğudun mu bir daha ısınamıyorsun. Tazeyken sulamadığın bir çiçeği kuruduktan sonra istediğin kadar sula, daha canlanmaz. Zaten onlarda daha iyisini hakketmiyorlar. Olan bize oluyor.

evet kesınlıkle benım eşimde benim için bugünde ayrılmadı istediğim gibi at koşturabilirim diyen erkeklerden

arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim evliliğinde hemen hemen böyle maalesef. Aslında biz kadınlar kat
lanmasak, erkekler böyle davranamaz. Boşanmaya korkuyoruz. Bunu biliyorlar. Kişilikleri tam gelişmediğinden kaliteli bir birliktelik yaşamayı ve yaşatmayı önemsemiyorlar. Akşam eve geldiğinde eşinin hala orda olduğunu görmek yeterli geliyor onlara. Bugün gitmedi yarın da gitmez diyor içinden. Hele birde çocuk oldumu daha eli kolu bağlanıyor kadının. İstediği gibi kırıyor, hor görüyor, yok sayıyor. Kadında soğuyor eşinden. Evet soğudun mu bir daha ısınamıyorsun. Tazeyken sulamadığın bir çiçeği kuruduktan sonra istediğin kadar sula, daha canlanmaz. Zaten onlarda daha iyisini hakketmiyorlar. Olan bize oluyor.

evet kesınlıkle benım eşimde benim için bugünde ayrılmadı istediğim gibi at koşturabilirim diyen erkeklerden

Merhaba hanımlar, bunun tek sebebi bizim gibi özverili olmamaları. Onların işte/evde/sokakta bir sorunu olsa biz ne olursa olsun destek olmaya, bencillik etmemeye çalışıyoruz. Ama ne yazık ki erkekler böyle değil. O yüzden bazen, maalesef ki mecburen, sesimizi (mecazi anlamda) yükseltmeden harekete geçmiyorlar. Yine de dik duralım. Bir noktada boşanmadan korkmuyormuş gibi davranırsanız eminim ödleri kopacaktır. Ama sözde değil, bazen hakikaten uzun aralıklarla ayrı kalmak gerekebiliyor. Bir de uzmanlar normal ilişkilerin sağlıklı yürümesi için bunu öneriyorlar biliyor muydunuz? Senede bir veya 6 ayda bir, bir süreliğine çiftlerin ayrı vakit geçirmelerini öneriyorlar atıyorum hafta veya ay bazında.

tabi sorunun ne oldugunu bılemeyız ancak esınızın verdıgı cevaplada esınızı tatmın edemedıgınızı dusunuyorum ıster gorsel olarak ıster doyum olarak onunda kararını sız verırsınız.

tabi sorunun ne oldugunu bılemeyız ancak esınızın verdıgı cevaplada esınızı tatmın edemedıgınızı dusunuyorum ıster gorsel olarak ıster doyum olarak onunda kararını sız verırsınız.

Eşimi tatmin edemediğimi mi düşünüyorsunuz? Olabilir tabii ki, benim de ilişkiye girdiğim ilk erkek olduğu için henüz acemiyim. Haklı olabilirsiniz.

Arkadaşlar hepinize merhaba, açtığım konu ile ilgili bir süredir güncelleme yapmak istiyor fakat bir türlü fırsat bulamıyordum. Ancak bugüne kısmetmiş. Ben daha önce de belirttiğim gibi bir evlilik terapistine gitmeye başladım. Eşime de tabii ki gelmesini istediğimi, bunu ikimiz için, evliliğimiz için yapıyor olacağımı vs söyledim. Fakat ben daha önce itiraz etmediği için eşimin kabul edeceğini düşünmüştüm. Çok büyük yanılgıya düşmüşüm meğer. "Ben deli doktoruna neden gideyim" bile dedi bana. Neyse o güne geri dönmek istemiyorum. Sonrasında o zaman ben de tek giderim deyip gittim. Şimdilik tek seans aldım, iki hafta sonra tekrar gelin dedi (bu hafta 2.ye gideceğim). Eşimle olan iletişim sorunumuzdan da bahsettim, ben konuşuyorum o ise bir duvar gibi duruyor dedim, terapist sorunun eşimden kaynaklandığını bildiği için terapiye gelmek istemediğini, sorunla yüzleşmek istemediğini söyledi. Eşimi ikna etme konusunda ondan yardım istedim ve bana; eşinize, sizin hakkınızda onunla görüşmem gerektiğini, onun yardımına ihtiyacım olduğunu söylemeyi deneyelim dedi. Bunu söylediğimde ise eşim inanılmaz derecede sinirlendi. Bu sinir direkt tartışmaya döndü hatta beni boşanmakla tehdide kadar vardırdı işi. Ben de başta evliliğimizi hiç mi düşünmüyorsun senin umrunda değil mi diye yaklaştım ama sonra benim de sabrım taştı ne yaparsan yap istersen boşa çok korktum dedim. Sonra daha çok sinirlenip beni evden kovmaya kalktı. Ben de onu kovdum ve gitti. Yarım saat sonra geri geldi tabii pişman oldu vs. Şu anda normale döndük. Bu konuyu da bir daha açmadık. Bir de eşim bana terapiste gitmemem için çeşitli vaatlerde bulundu, yok senin doktorun benim, yok sen oraya gitme gel bu haftasonu Adalar'a gidelim bilmem ne. Sanki çocuk kandırıyor. Konuşmaya başlamışken ben de kendisinin endişeleri olup olmadığını sormuştum, cinsellikle ilgili beklentilerini falan sormuştum o gece. Vay efendim kafasında birtakım şeyler varmış da beni sevdiği için (kıyamamaktan) teklif edemiyormuş. Herhalde sana hala ayıp geliyor dedim, hayır sana ayıp gelir diye söyleyemiyorum dedi. Gelmez sen söyle diye rahatlatınca birkaç cümle kurdu o kadar, detay vermiyorum çünkü sadece şöyle yapsak güzel olur bunu da deneyelim gibi şeylerdi.

Velhasıl, terapistim bana bir kitap önerdi. Bu kitabın bakış açınızı değiştireceğine inanıyorum dedi ve hakikaten de bakış açım çok değişti. Öyle ki kayınvalideme karşı bile mantıksız bulduğum davranışları için "aslında kim bilir o da neler yaşadı" gibi bir yaklaşmaya başladım. Terapistim, eşimle aramızdaki esas sorunun iletişimsizlik olduğunu söyledi ve evliliğinizdeki tek sorun cinsellik değil bunu bilmelisiniz dedi. Umutsuzluğa kapılmayalım, biraz sabredelim ve eşinizi gözlemleyelim dedi. Kendisine cinsellik konusunu bir daha açmamamı önerdi. Önerilerine harfiyen uymaya çalışıyorum. Eşim de (terapistimin dediği gibi) sorunlarla yüzleşmektense paspas altına atıp üstünü örtmeye çalışıyor. Benimle ilişkiye girmek istediğini belirtiyor, giriyoruz da. Ancak ilk seanstan sonra gerçekten farkettim ki tek sorun bu değil. Eşimin bu konuda bencil davranması bana göre cinsellik sorunundan çok daha önemli. Bazen aynı evin içinde yabancı gibi hissetmemizin de bu sebepten kaynaklanabileceğini söyledi terapistim. Şimdilik her şey harika of aman süper çözdük diyebildiğim bir durumumuz yok. Ancak ben seanslara gitmeye devam edeceğim ve eşimi anlamaya, gerekirse bir anlamda onu iletişime açmaya çalışacağım. Çok isterdim ki benimle terapilere gelsin, terapistim de eğer gelseydi bunun çok daha kısa süreceğini ve çok daha etkili olacağını söyledi. Buraya gelen erkekler daha sonra kendileri gitmek istemiyorlar dedi. Kendisine güveniyorum. Ancak umarım eşim de bir noktada olgun davranıp elini taşın altına koymayı başarır.

Buradaki desteğinizi asla unutamam, bir yere gittiğim yok da yine de yazmak istedim. Hiçbir şey çözümsüz değil, buna hala inanıyorum, arada umutsuzluğa kapılsam da terapide konuştuklarımız aklıma geliyor kendimi rahatlatıyorum. İnşallah Allah hepimizin derdini verdiği gibi dermanını da verir. İnşallah size güzel haberlerle gelirim.

Sevgiler..

Son düzenleme:
Kolay bir süreçten gecmemişsiniz ancak sabırlı olmanız gerek bence sonuçta eşiniz size sabırla yaklaşmış ilişkiye giremediğiniz dönemlerde anladığım kadarıyla, dolayısıyla sabırlı olma sırası sizde.
Belki fazla etkilendi durumunuzdan ve kendince çareyi böyle buldu ,bu yolla tatmin oldu,size yaklaşmaktan çekindi vs vs.
Sakin olup,sabırlı bir şekilde konuşarak aşabilirsiniz bu durumu bence. Sinirlenip kırmak işinize yaramaz,ilişkinizi daha kötü bir noktaya getirebilir.
Hiç sorunsuz olsaydınız başından beri ve sonradan böyle bir durum ortaya çıksaydı farklı olurdu yorumum ama sizin durumunuzda fikrim bu.

Kolay bir süreçten gecmemişsiniz ancak sabırlı olmanız gerek bence sonuçta eşiniz size sabırla yaklaşmış ilişkiye giremediğiniz dönemlerde anladığım kadarıyla, dolayısıyla sabırlı olma sırası sizde.
Belki fazla etkilendi durumunuzdan ve kendince çareyi böyle buldu ,bu yolla tatmin oldu,size yaklaşmaktan çekindi vs vs.
Sakin olup,sabırlı bir şekilde konuşarak aşabilirsiniz bu durumu bence. Sinirlenip kırmak işinize yaramaz,ilişkinizi daha kötü bir noktaya getirebilir.
Hiç sorunsuz olsaydınız başından beri ve sonradan böyle bir durum ortaya çıksaydı farklı olurdu yorumum ama sizin durumunuzda fikrim bu.
Merhaba, mesajınız için teşekkür ederim. Bir süre sabrettim ama inanın, lütfen şuna inanın ki yaşamayan bilemez. Emin olun bunu yaşayan hangi kadına sorsanız tek başına debelenmenin ne kadar sabır istediğini söyler size. Tabii ki bir süre sabrettim. Sabır da göreceli. Şu an 8 aylık evliyiz. Neticede 8 aydır yoluna girmeyen bir durum var ve tek sorun bu değil. Bunu artık daha iyi görebiliyorum. Cinsellikteki sorun da olsa, hayatımızla ilgili başka bir konu da olsa, evlilik karşılıklı özveri gerektiriyor. Bugün baktığımda eşimin zaman zaman kendisine ihtiyaç duyduğum zamanlarda yanımda olmadığını görebiliyorum. Bunu görmemi terapistim sağladı. Elbette umutlu ve sabırlıyım. Bu kitaptan sonra da bakış açım epey değişti. Yorumunuzu da mantıklı buluyorum yanlış anlamayın ama hakikaten sabır da göreceli bir kavram. Ben 3 sene sabredebilirdim, karakterim böyle olmasaydı. Ama sonra ne olacaktı, belki bütün duygularım ölecekti. Bu nedenle ben yeterince sabrettiğimi düşünüyorum. Sonuçta üstüne gitmediğiniz sürece hiçbir sorununuz kendiliğinden çözülmüyor. En azından bu öyle bir sorun değil. Umarım daha mutlu olduğum zamanlar bir an önce gelir ve sizlerle yine buradan paylaşırım.

Sevgiler..

Arkadaşlar hepinize merhaba, açtığım konu ile ilgili bir süredir güncelleme yapmak istiyor fakat bir türlü fırsat bulamıyordum. Ancak bugüne kısmetmiş. Ben daha önce de belirttiğim gibi bir evlilik terapistine gitmeye başladım. Eşime de tabii ki gelmesini istediğimi, bunu ikimiz için, evliliğimiz için yapıyor olacağımı vs söyledim. Fakat ben daha önce itiraz etmediği için eşimin kabul edeceğini düşünmüştüm. Çok büyük yanılgıya düşmüşüm meğer. "Ben deli doktoruna neden gideyim" bile dedi bana. Neyse o güne geri dönmek istemiyorum. Sonrasında o zaman ben de tek giderim deyip gittim. Şimdilik tek seans aldım, iki hafta sonra tekrar gelin dedi (bu hafta 2.ye gideceğim). Eşimle olan iletişim sorunumuzdan da bahsettim, ben konuşuyorum o ise bir duvar gibi duruyor dedim, terapist sorunun eşimden kaynaklandığını bildiği için terapiye gelmek istemediğini, sorunla yüzleşmek istemediğini söyledi. Eşimi ikna etme konusunda ondan yardım istedim ve bana; eşinize, sizin hakkınızda onunla görüşmem gerektiğini, onun yardımına ihtiyacım olduğunu söylemeyi deneyelim dedi. Bunu söylediğimde ise eşim inanılmaz derecede sinirlendi. Bu sinir direkt tartışmaya döndü hatta beni boşanmakla tehdide kadar vardırdı işi. Ben de başta evliliğimizi hiç mi düşünmüyorsun senin umrunda değil mi diye yaklaştım ama sonra benim de sabrım taştı ne yaparsan yap istersen boşa çok korktum dedim. Sonra daha çok sinirlenip beni evden kovmaya kalktı. Ben de onu kovdum ve gitti. Yarım saat sonra geri geldi tabii pişman oldu vs. Şu anda normale döndük. Bu konuyu da bir daha açmadık. Bir de eşim bana terapiste gitmemem için çeşitli vaatlerde bulundu, yok senin doktorun benim, yok sen oraya gitme gel bu haftasonu Adalar'a gidelim bilmem ne. Sanki çocuk kandırıyor. Konuşmaya başlamışken ben de kendisinin endişeleri olup olmadığını sormuştum, cinsellikle ilgili beklentilerini falan sormuştum o gece. Vay efendim kafasında birtakım şeyler varmış da beni sevdiği için (kıyamamaktan) teklif edemiyormuş. Herhalde sana hala ayıp geliyor dedim, hayır sana ayıp gelir diye söyleyemiyorum dedi. Gelmez sen söyle diye rahatlatınca birkaç cümle kurdu o kadar, detay vermiyorum çünkü sadece şöyle yapsak güzel olur bunu da deneyelim gibi şeylerdi.

Velhasıl, terapistim bana bir kitap önerdi. Bu kitabın bakış açınızı değiştireceğine inanıyorum dedi ve hakikaten de bakış açım çok değişti. Öyle ki kayınvalideme karşı bile mantıksız bulduğum davranışları için "aslında kim bilir o da neler yaşadı" gibi bir yaklaşmaya başladım. Terapistim, eşimle aramızdaki esas sorunun iletişimsizlik olduğunu söyledi ve evliliğinizdeki tek sorun cinsellik değil bunu bilmelisiniz dedi. Umutsuzluğa kapılmayalım, biraz sabredelim ve eşinizi gözlemleyelim dedi. Kendisine cinsellik konusunu bir daha açmamamı önerdi. Önerilerine harfiyen uymaya çalışıyorum. Eşim de (terapistimin dediği gibi) sorunlarla yüzleşmektense paspas altına atıp üstünü örtmeye çalışıyor. Benimle ilişkiye girmek istediğini belirtiyor, giriyoruz da. Ancak ilk seanstan sonra gerçekten farkettim ki tek sorun bu değil. Eşimin bu konuda bencil davranması bana göre cinsellik sorunundan çok daha önemli. Bazen aynı evin içinde yabancı gibi hissetmemizin de bu sebepten kaynaklanabileceğini söyledi terapistim. Şimdilik her şey harika of aman süper çözdük diyebildiğim bir durumumuz yok. Ancak ben seanslara gitmeye devam edeceğim ve eşimi anlamaya, gerekirse bir anlamda onu iletişime açmaya çalışacağım. Çok isterdim ki benimle terapilere gelsin, terapistim de eğer gelseydi bunun çok daha kısa süreceğini ve çok daha etkili olacağını söyledi. Buraya gelen erkekler daha sonra kendileri gitmek istemiyorlar dedi. Kendisine güveniyorum. Ancak umarım eşim de bir noktada olgun davranıp elini taşın altına koymayı başarır.

Buradaki desteğinizi asla unutamam, bir yere gittiğim yok da yine de yazmak istedim. Hiçbir şey çözümsüz değil, buna hala inanıyorum, arada umutsuzluğa kapılsam da terapide konuştuklarımız aklıma geliyor kendimi rahatlatıyorum. İnşallah Allah hepimizin derdini verdiği gibi dermanını da verir. İnşallah size güzel haberlerle gelirim.

Sevgiler..
En azindan siz bir adim atmissiniz sevindim sizin adiniza umarim hersey en kisa surede duzene girer.Aile terapisti hangi kitabi onerdi size kayinvalideye bile ilimli baktirabilen :)

Merhaba, mesajınız için teşekkür ederim. Bir süre sabrettim ama inanın, lütfen şuna inanın ki yaşamayan bilemez. Emin olun bunu yaşayan hangi kadına sorsanız tek başına debelenmenin ne kadar sabır istediğini söyler size. Tabii ki bir süre sabrettim. Sabır da göreceli. Şu an 8 aylık evliyiz. Neticede 8 aydır yoluna girmeyen bir durum var ve tek sorun bu değil. Bunu artık daha iyi görebiliyorum. Cinsellikteki sorun da olsa, hayatımızla ilgili başka bir konu da olsa, evlilik karşılıklı özveri gerektiriyor. Bugün baktığımda eşimin zaman zaman kendisine ihtiyaç duyduğum zamanlarda yanımda olmadığını görebiliyorum. Bunu görmemi terapistim sağladı. Elbette umutlu ve sabırlıyım. Bu kitaptan sonra da bakış açım epey değişti. Yorumunuzu da mantıklı buluyorum yanlış anlamayın ama hakikaten sabır da göreceli bir kavram. Ben 3 sene sabredebilirdim, karakterim böyle olmasaydı. Ama sonra ne olacaktı, belki bütün duygularım ölecekti. Bu nedenle ben yeterince sabrettiğimi düşünüyorum. Sonuçta üstüne gitmediğiniz sürece hiçbir sorununuz kendiliğinden çözülmüyor. En azından bu öyle bir sorun değil. Umarım daha mutlu olduğum zamanlar bir an önce gelir ve sizlerle yine buradan paylaşırım.

Sevgiler..
Cnm ayni dertten bende muzdaribim kitabin adini paylasabilir misin rica etsem?
Ve demek ese cindellikle ilgili konuyu acmamak lazimmis oyle mi terapistin dediklerini sende bize yaz umarim bu sikintiyi asabiliriz :KK19:

Arkadaşlar merhaba, bu sorunum için buraya üye olmamın sebebi diyebilirim. Ben 7,5 aylık evliyim ve görüşlerinize ihtiyacım var. Uzun gelirse sabrınıza sığınıyorum lütfen okuyun. :KK43:

Durumumu anlatıyorum;

Eşim ve ben ilk 2 ay birlikte olamadık, bunun sebebi benim canımın çok fazla yanmasıydı. Ancak bu konuda hep iletişim halindeydik, ne yapabiliriz, nasıl olabilir diye konuşuyorduk. Baktım olmayacak, canım her denemede yine çok yanıyor, en son doktora gideceğimi söyledim. Eşim buna gerek olmadığını, acelemiz olmadığını ve bekleyebileceğimizi söyledi. Bu sebeple 2 hafta da onun önerisiyle beklememle durum toplamda 2 ayı buldu. Doktora gittim ve hiçbir sorunum olmadığını, vajinusmus gibi bir problemin de bulunmadığını ancak bunun tamamen psikolojik olduğunu, eşimle durumu konuşup ve sürekli/düzenli denemeyle de hallolabileceğini söyledi. Hakikaten de doktora gittikten sonraki 2.denememizde birlikte olabildik. Derken bu durum haftada bir olmaya başladı, ancak doktorun da önerisiyle haftada 2-3 kere olmadığı sürece (en azından belli bir süre için) canımın ilişki sırasında yanmaya devam edeceğini eşime anlattım. Fakat bu durum değişmedi. Haftada bir iken 20 günde bir olmaya başladı ve ben canımın yanmasından ilişkinin ne olduğunu bile anlamadım. Derken 3-4 haftada bir olmaya başladı. Bu konuda yeniden konuşmaya karar verdiğimde toplamda 5 aylık evli ve 3 aydır ilişkiye girebilmiş durumdaydık. Ancak 3 ayda bir elin parmaklarını ancak geçecek bir sayıdaydı bu durum. Ben ilk olarak kendimden kaynaklandığını düşündüm. 3 ay boyunca konuşmayıp içimde çok şey biriktirmiştim. Biraz da psikolojim bozulmuştu haliyle. Hep bi "acaba" duygusuyla yaşıyordum ki sonunda eşimle konuşacak cesareti topladım. Her an böyle şeyleri konuşamıyorum çünkü ters tepebiliyor. Eşime "Biz ortalama 3-4 haftada bir birlikte oluyoruz, bunun farkında mısın?" diye sorduğumda "Evet farkındayım" dedi. Sebebini sorduğumdaysa bir sebebi yok dedi. Beni istemediğini düşündüğümü söyledim. Hemen girişti yok saçmalama yok ne ilgisi var yok nerden çıkarıyorsun bilmem ne. Aradan böyle 2 ay daha geçti kızlar, biraz zaman vereyim dedim. Çok üstüne gitmek de istemiyordum çünkü inkar ediyor bu durumun bir sebebi olmadığını, varsa da sebebini bilmediğini söylüyordu. Bundan 2 hafta önce, yani bu konuşmamızın üzerinden 2 ay geçtikten sonra tekrar sordum. Aşırı derecede psikolojim bozulmuş, her şeye alınır olmuştum. Çok öfkeliydim, bu muameleyi haketmediğimi sürekli kendime söylüyor öfkemi taze tutmama engel olamıyordum. 2 hafta önce tekrar sordum, eşim bana bu ihtiyacını kendi kendine gördüğünü söyledi. Malum kelimeyi kullanmak istemiyorum zaten anladınız. Neden diye sorduğumda git internetten biraz da sen araştır diye bana çıkıştı. Belli ki sorunun kendisinden kaynaklanıyor olmasının acısını benden bu şekilde çıkarıyordu. Çünkü zaten okuduğum makalelerin haddi hesabı yok, tabii o bunları bilmiyordu. Önce sakin başladım, ne sıklıkla yaptığını sordum 2 günde bir olduğunu söyleyince beynim durmuş gibi hissettim. Sebebini soruyorum ne bileyim git biraz da sen araştır diyor. Daha sonra kelimenin tam anlamıyla bir sinir harbi yaşadım, artık daha fazla içimde tutmak istemedim. Bağırdım, çağırdım, öfkemi gizlemedim. Utanmasan beni suçlayacaksın falan dedim. Tabii o da sinirlendi, bir şeyler söyledi falan. Daha sonra ikimiz de sakinleştik. Bu konuda konuşmadan bir yere gelemeyeceğimizi, zamanında benden kaynaklı bir sorun da yaşamış olduğumuzu, bunun kimden kaynaklanırsa kaynaklansın birlikte halledebileceğimiz bir şey olduğunu söyledim. Bana zamana bırakalım dedi. Ancak ben bu şekilde bir 5 ay daha geçirmek istemiyorum kızlar. Nasıl hissettirdiğini bir tek yaşayan bilir. Tabii ki malum mahrem konular öyle herkese de anlatamam, bir tek en yakın arkadaşıma anlatabildim sadece kız da şok oldu. İlişki danışmanına gitmek istediğimi söyledim. O da tamam gideriz ama biraz daha bekleyelim dedi. 1 ay müddet veriyorum dedim ancak beyefendi 1 veya 3-5 ay diye bir sınırlama getirmemi istemediğini, bunun ona baskı hissettireceğini söyledi. Ne kadar bekleyeceğiz daha diyorum bilmiyorum diyor. Belki beni sallıyordur danışmana gitme konusunda, onu da bilemiyorum. Bu arada, ilk zamanlar olsun, sonraları olsun yatak odasında bazı girişimlerim oldu, giyinmeler hazırlanmalar bilmem ne, ancak reddedildim. Dolayısıyla bunun daha çok psikolojik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Fakat sebebini hiç bilemiyorum. Tahmin edemiyorum. Danışmana gider miyiz gitmez miyiz onu da bilmiyorum. Lütfen bana bir öneride bulunun. Zorlamak istemiyorum ama bu şekilde günler geçmiyor, ister istemez takılıyorsunuz bu duruma ve açıkçası bu durumu kabullenmekte güçlük çekiyorum. Sanırım kabullenebileceğim bir şey değil. Sizden önerilerinizi bekliyorum, lütfen yazın..

Başınızı ağrıttığım için kusura bakmayın.. Hepinize iyi geceler dilerim...
Başkalarıyla yaşadıkları aklindan cikmiyordur belki, ten uyumunuz yoktur... Belki cinsel bir problemi vardır, utaniyor da olabilir. Bizim evliliğimiz de bu şekilde. Buna sebep benim. Ve tek bir sebebi yok yani bunun. Bir cok sebebi var. Ben kiloluyum. Ten uyumu arıyorum. Ve bir cok sey. Belki onda da bir problem vardır bu tarz. Söyleyemiyordur...

Canım bu senin için zor bir durum ama bence ilk baslarda hafta da bir olup zamanla azalması hatta hic olmaması ilişki sırasında yada sonrasında olan şeylerle ilgili bence esin canin yandığı için senden ve haliyle ilişkiden uzaklaşmış bence

benin kuzenim (kız) aynı durum başına geldi. yaklaşık 3 sene sonra ayrıldı. şimdi başkasıyla evli 3 çocugu var ve mutlu. inşallah kolay bir şekilde aşarsınız probleminizi.

En azindan siz bir adim atmissiniz sevindim sizin adiniza umarim hersey en kisa surede duzene girer.Aile terapisti hangi kitabi onerdi size kayinvalideye bile ilimli baktirabilen :)
Merhaba, mesajınız için çok teşekkür ederim. Kitabın adı "Beş Sevgi Dili" yazarı Gary Chapman. Kayınvalideme yaklaşımım da bu kitaptan yola çıkarak aslında onun dilinde konuşmak için çaba göstermeyi istememle olumlu bir hal aldı. Hani hep diyorlar ya karşındakini olduğu gibi kabullendiğin zaman bir şekilde onunla anlaşabiliyorsun diye, bende bunu sağladı kayınvalidem konusunda. Önceden aradığında oflayarak açardım şimdi öyle değilim. İnşallah böyle devam eder. Tabii bunun eşimle olan ilişkime de etkisi oldu yine olumlu anlamda. Bunu da belirtmem lazım.

Sevgiler

Cnm ayni dertten bende muzdaribim kitabin adini paylasabilir misin rica etsem?
Ve demek ese cindellikle ilgili konuyu acmamak lazimmis oyle mi terapistin dediklerini sende bize yaz umarim bu sikintiyi asabiliriz :KK19:
Merhaba, bir süre terapiste gitmeyeceğim, eşim çok tepki gösterdiği için terapistim 1-2 ay bana gelmeyin öfkelenmesin yoksa işler içinden çıkılamayacak bir hal alabilir dedi. Ancak genel itibariyle cinsellik sorununun aslında iletişimsizlik sorunundan daha kolay aşıldığını belirtti. İletişimsizlik inanın daha zor dedi bana. Ki dediğinde de haklı çıktı. Eşim çok kapalı kutu, benim gibi kendini rahat ifade edemeyen biri; bana karşı bile. Ben şimdi ürkütmeden onu açmaya çalışacağım ama bir süre de hiç tartışmadan, hele o konuyu(cinselliği) hiç açmayın dedi terapistim. Zaten şu an eşim bana yaklaşmaya çalışıyor öyle bir aşamaya geldik

Merhaba, mesajınız için çok teşekkür ederim. Kitabın adı "Beş Sevgi Dili" yazarı Gary Chapman. Kayınvalideme yaklaşımım da bu kitaptan yola çıkarak aslında onun dilinde konuşmak için çaba göstermeyi istememle olumlu bir hal aldı. Hani hep diyorlar ya karşındakini olduğu gibi kabullendiğin zaman bir şekilde onunla anlaşabiliyorsun diye, bende bunu sağladı kayınvalidem konusunda. Önceden aradığında oflayarak açardım şimdi öyle değilim. İnşallah böyle devam eder. Tabii bunun eşimle olan ilişkime de etkisi oldu yine olumlu anlamda. Bunu da belirtmem lazım.

Sevgiler
Cok tesekkurler en kisa surede temin edicem kitabi cevremede hediye ederim belki tek tarafli olmamali hicbirsey :)
Hayatinizdaki herseyin yavas yavas duzene girmesi dilegiyle.

Merhaba, bir süre terapiste gitmeyeceğim, eşim çok tepki gösterdiği için terapistim 1-2 ay bana gelmeyin öfkelenmesin yoksa işler içinden çıkılamayacak bir hal alabilir dedi. Ancak genel itibariyle cinsellik sorununun aslında iletişimsizlik sorunundan daha kolay aşıldığını belirtti. İletişimsizlik inanın daha zor dedi bana. Ki dediğinde de haklı çıktı. Eşim çok kapalı kutu, benim gibi kendini rahat ifade edemeyen biri; bana karşı bile. Ben şimdi ürkütmeden onu açmaya çalışacağım ama bir süre de hiç tartışmadan, hele o konuyu(cinselliği) hiç açmayın dedi terapistim. Zaten şu an eşim bana yaklaşmaya çalışıyor öyle bir aşamaya geldik
Esinin sana yaklasmasi guzel bir gelisme sevindim
Ben tartismiyorum zaten cinsellik konusunuda acmiyorum o isteyince oluyor
Benim esimde kapali kutu gercekten
Ama nasil acicam ki onu bilemedim
Yorucu isi var uzerine gitmiyorum

Yalnız değilsiniz emin olun artık çoğu evlilik böyle
İnsanlar dillendirmiyor sadece
Evlendikten sonra çılgınlar gibi sevişen çok çok azdır hatta ben hiç duymadım

Buna benzer bir dert bende de var.o yuzden sizi cok iyi anliyorum.evlendigimizden beri ben yanasmasam kendi yanasacagi yok.en iyi ihtimal ayda bir.artik yanasmak istemiyorum.kendi istesin istiyorum.istenmemek cok kotu.heleki sorununuda kabul etmiyorsa cozum yok maalesef.artik sinir harbi yasiyorum ona da yansittikca daha beter aramiz aciliyor.bosanirim dedim bosan dedi.umurundada degilim niye evlendi hic bilmiyorum.adamlarda ozguven tavan.bir kere olsun bu kadinlar ne ister diye dusunmuyorlar.sorun bende olsa kirk kez doktora gitmistim.cabalayacak dermanimda kalmadi.bu isin sonu ne olur bilmiyorum.

Insanlar evleninceye kadar gecen surecte bazi aliskanliklar edinebilir, dogaldir. Siz mastürbasyon kelimesini kullanmaktan kaciniyorsunuz, belki o da size bazi seyleri teklif etmekten kaciniyor olabilir. Cinsellik iki kisi arasinda iki kisinin istedigi sekilde paaylasilabilecek bir etkinlik, tipki yemek yemek gibi sinemaya gitmek gibi. Cok buyuk anlamlar yukleyip kafanizda kursugunuz surece bunu asmak kolay olmayabilir. Isteklerinizi ve ihtiyaclarinizi doğal, agresif olmayan sekillerde birbirinize sefkat gosterirken ifade etmenizi öneriyorum. Her birey tektir, biriciktir. Onu eşi olaraak siz cozebilmelisiniz. Iyi gunler

X