Eşim beni aldatmisti

Şahane bir bardağınız varmış, ama bardak kırılmış. Artık bardağın kırılmadan önce ne kadar şahane olduğunu anlatmanızın faydası yok. Ya kırıkları yapıştırıp kırık bir bardakla idare edeceksiniz yada bardağınızla vedalaşacaksınız. Kırılan bir bardağı tekrar o eski şahane haline getiremezsiniz. Önce bunu idrak ederek başlamanızı öneriyorum
Şahane bardağım, bardağım da bardağım diyince yaşananlar değişmiyor
Yok yok bunu İdrak edebiliyorum zaten evliliğim artık düzelmez duzelsede eskisi gibi zaten olmaz

Bu kafada gittigi sürece eminim o adam borç harç o evi tutar sırf kurtulayim diye . Çünkü asla kendi bildiginden, düşündüğünden ,inandığından başka birşeyi umursamıyor . Yüzden fazla insan aynı şeyi söylüyor demiyor ki acaba olabilir mi ? Valla böyle biriyle evli kalmayı istememek bence suç değil eminim eşi de bir şeyi defalarca anlatmaya çalıştığı halde inatla dinlemiyor ve sorgulamiyordur. Ben olsam sanırım bende evliliğe devam edemem .
Nereden biliyorsun sorgulamadığımı etmediğimi de bu kadar rahat konuşabiliyorsun anlamıyorum sanki hayatımın içindesin

Ben ona söyledim dedim ki bak tutamayacaksan söyle bana ben kendimi ona göre ayarlayayım dedim hayır ısrarla ben tutacağım ben yapacağım seni rahatın çok önemli dedi ben adama zorla tutturmuyorum yani boşanmasın diye tutturmuyorum adam kendi söyledi bana ben adama teklif ettim önce o da bana ben yaparım dedi zorda bir şey yaptırmıyorum

Vallahi bende sok olurum çevremdeki herkes sizin gibi düşünüyor yani tutamaz diyor ama kendisi ısrarla tutacağım diyor bilmiyorum ne olacak
Sana arada kızıyorum bizi yalancı çıkardığın, gerçekleri inkar ettiğin için ama tüm samimiyetimle söylüyorum benim gönlüm senden yana. İnşallah herşey istediğin gibi olur, nasıl mutlu olacaksan öyle olur. Kocanın karşısında güçlü dur. Boşanmamak için uğraştığını belli etme. Çocuk sensiz yapamıyor, bizim ne güzel evliliğimiz vardı demek gibi şeyler Bi çeşit yalvarmaya giriyor. Girme o konulara. Bakarım ben çocuklarımla çok mutlu olurum de. Sen de babaları olarak maddi manevi yanlarında olursun de. Korktuğunu belli etme. Bırak içine Bi korku düşsün, kadın benden vazgeçmiş desin. Gerçekten döneceği varsa ancak böyle döner. Mesala ben senin yerinde olsam buluşmam. Tamam bitti dedin artık görüşecek bir şey yok derim. Adamın cebinde gözükmeye bırak. Bırak ailesini kaybettiğini, istediği zaman geri dönemeyeceğini Farketsin. Eğer için de Bi acaba varsa ancak böyle canlanır. Senin vazgeçtiğini düşünürse ancak kendine gelebilir.

Nereden biliyorsun sorgulamadığımı etmediğimi de bu kadar rahat konuşabiliyorsun anlamıyorum sanki hayatımın içindesin
Çünkü otuz kere çocuğunu bırakman adamı geri çevirmez dendi . Kaç kişi bir sürü konunda evliliğin mükemmel değil aldatıldın dedi . Sen bir kere olsun evet belki de mükemmel olmayabilir yanıldım demiyorsun hayır onunki de mükemmeldi diye bir insan adına karar verebiliyorsun . Doğurdugun çocuğun adına bile kararlar almazken sen daha önce seni aldatmış adam hakkında net fikirler belirtiyorsun hayatının içinde olmaya gerek yok .

Sana arada kızıyorum bizi yalancı çıkardığın, gerçekleri inkar ettiğin için ama tüm samimiyetimle söylüyorum benim gönlüm senden yana. İnşallah herşey istediğin gibi olur, nasıl mutlu olacaksan öyle olur. Kocanın karşısında güçlü dur. Boşanmamak için uğraştığını belli etme. Çocuk sensiz yapamıyor, bizim ne güzel evliliğimiz vardı demek gibi şeyler Bi çeşit yalvarmaya giriyor. Girme o konulara. Bakarım ben çocuklarımla çok mutlu olurum de. Sen de babaları olarak maddi manevi yanlarında olursun de. Korktuğunu belli etme. Bırak içine Bi korku düşsün, kadın benden vazgeçmiş desin. Gerçekten döneceği varsa ancak böyle döner. Mesala ben senin yerinde olsam buluşmam. Tamam bitti dedin artık görüşecek bir şey yok derim. Adamın cebinde gözükmeye bırak. Bırak ailesini kaybettiğini, istediği zaman geri dönemeyeceğini Farketsin. Eğer için de Bi acaba varsa ancak böyle canlanır. Senin vazgeçtiğini düşünürse ancak kendine gelebilir.
O kadar güzel şeyler yazmışsınız ki anlatamam cümlemizin her şeyine tek tek katılıyorum fakat buluşmak zorundayım çünkü çocuğumun psikolojisi çok bozuldu onu bir yön vermemiz lazım o yüzden görüşeceğiz yani

O kadar güzel şeyler yazmışsınız ki anlatamam cümlemizin her şeyine tek tek katılıyorum fakat buluşmak zorundayım çünkü çocuğumun psikolojisi çok bozuldu onu bir yön vermemiz lazım o yüzden görüşeceğiz yani
Görüşmek isteyen kimdi?
Bir de ne konuşacaksın. Bari anlat da biz de fikir verelim.

Vallahi dayanamıyorum yazacağım şu zamans kadar keşke o çocuğun psikolojisini dusunseydin . Demek ki öz babasina bırakıp evi terk etmek bir seyleri cozmemis . Şimdi aynı cocugu bahane edip adamla tekrar devam edebilir miyim diye bakıyorsun . Ama yine yanlış yoldasın bu işin oluru bu şekilde olmaz. Çocukları bahane ederek bir evliligi kurtarıp yürütemezsin. Kendine önce dürüst olmaya çalışsan mesela nasıl olur ? Yanlış üzerine yanlış yapıyorsun çünkü . Bir kere dur ve düşün bakalım . Sen çocuğu bıraktın diye adam geri dönmek istemedi çocuğu bahane edip psikolojisi kötü demen ( ki bunu adama sen demissin yoksa adam nerden bilsin ) sence bu adamı eve döndürür mu ?

Ben ona söyledim dedim ki bak tutamayacaksan söyle bana ben kendimi ona göre ayarlayayım dedim hayır ısrarla ben tutacağım ben yapacağım seni rahatın çok önemli dedi ben adama zorla tutturmuyorum yani boşanmasın diye tutturmuyorum adam kendi söyledi bana ben adama teklif ettim önce o da bana ben yaparım dedi zorda bir şey yaptırmıyorum
Demekle oluyor mu?
Oyalıyor işte sizi.
Yeğenimin sınavı iyi geçti. İkinci bir ev açmak maliyetli diye İstanbul yazma diyor ablamlar. Ki iki kili çalışıyorlar. Sizin eşiniz tek maaşla nasıl açabilir. Gömü mü buldu piyango mu çıktı?

Görüşmek isteyen kimdi?
Bir de ne konuşacaksın. Bari anlat da biz de fikir verelim.
O görüşmek istedi tekrardan konuşalım diye çocuk sürekli babasını istiyor evimize gidelim diyor ve ben artık açıklama yapamıyorum geceleri uyuyamıyor yemek yemiyor sürekli baba baba diyor ne yapacağımı bilmiyorum

Demekle oluyor mu?
Oyalıyor işte sizi.
Yeğenimin sınavı iyi geçti. İkinci bir ev açmak maliyetli diye İstanbul yazma diyor ablamlar. Ki iki kili çalışıyorlar. Sizin eşiniz tek maaşla nasıl açabilir. Gömü mü buldu piyango mu çıktı?
ben de katılıyorum size eşimin yapamayacağını biliyorum ama ısrarla yapacağım diyor neden oyalıyor Bir de onu da anlamıyorum haftaya pazartesi gününe kadar bu işi halledeceğim diyor ama halledemez bunu ben de biliyorum biliyorum ki halledemezsen bana söyle kendimi ayarlayayımdedim hayır diyor ben yapacağım tek maaşlaı nasıl yapacak ben de bilmiyorum

O görüşmek istedi tekrardan konuşalım diye çocuk sürekli babasını istiyor evimize gidelim diyor ve ben artık açıklama yapamıyorum geceleri uyuyamıyor yemek yemiyor sürekli baba baba diyor ne yapacağımı bilmiyorum
Tamam da görüşünce çocuk için ne düşüneceksiniz. Çocuğu Bi pedogoğa götürebilirsiniz. Biz sana dedik bırakma diye. Sonra kızınca kızdı oluyoruz. Çocuğun en etkileneceğini şekilde yaptınız herşeyi.

Vallahi dayanamıyorum yazacağım şu zamans kadar keşke o çocuğun psikolojisini dusunseydin . Demek ki öz babasina bırakıp evi terk etmek bir seyleri cozmemis . Şimdi aynı cocugu bahane edip adamla tekrar devam edebilir miyim diye bakıyorsun . Ama yine yanlış yoldasın bu işin oluru bu şekilde olmaz. Çocukları bahane ederek bir evliligi kurtarıp yürütemezsin. Kendine önce dürüst olmaya çalışsan mesela nasıl olur ? Yanlış üzerine yanlış yapıyorsun çünkü . Bir kere dur ve düşün bakalım . Sen çocuğu bıraktın diye adam geri dönmek istemedi çocuğu bahane edip psikolojisi kötü demen ( ki bunu adama sen demissin yoksa adam nerden bilsin ) sence bu adamı eve döndürür mu ?
Valla diyoruz ama dinlemeyecek gibi. Gerçekten aldığı kararlarla kendi işine çomak sokuyor farkında değil.

Valla diyoruz ama dinlemeyecek gibi. Gerçekten aldığı kararlarla kendi işine çomak sokuyor farkında değil.
Döndürmek gibi bir niyetim yok çocuğa belki bir pedagog falan tutarız diye düşündüm bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz ama yanlış düşünüyorsunuz bence f

Babasının yanında iyi çocuğum diyordunuz şimdi yemeden,içmeden,uykudan kesilmiş.
Babasına mı bıraksanız yine acaba o zaman

Tutamayacaksan söyle derken zaten tutamayacağını biliyormuşsunuz işte.

Bende bosanma aşamasındayim canim avukat ariyorum benimde manevi destege ihtiyacim var :KK43: bende aldatildim ve bisuru şey yaşadım fazla delilim yok elimde boşanacağim kişi tahminimden de çirkef çıktı iftiracı, para goz ne ararsan var.
Allah bildiği gibi yapsın böyle insanları senin en iyi halini ben anlarım sanırım ben de böyle bir duruma düşeceğim çok yakındır çocuklar saat çok kötü

Babasının yanında iyi çocuğum diyordunuz şimdi yemeden,içmeden,uykudan kesilmiş.
Babasına mı bıraksanız yine acaba o zaman
O zaman da beni özlüyor çocuk babasını da çok düşkün bana da

X